Petice

odgovora

Objavljeno

Drage moje ,Jana ima jedinice,dvojke i cetvorke.Da li je moguce da su krenule petice ili koji zubici su na redu?

Poslednjih veceri slabo spava,budi se uz plac,a lazu odra od glodanja,ali ne da je sisa,vec je stavi na stranu i glodje.Nos je zapusen nacisto,slinice su one guste zute,kao kad prehlada sazri.

Sad ja vas pitam da li je moguce da je od zubica,jer do sada nismo imali ni zapusen nosic ni T zbog zubica.Imam utisak da je to,nekako se uvece drzi po obrascicima i po grlu,verovatno ne moze da definise gde je boli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cicana ja mislim da su trojke u pitanju,moja je Anja isto tako reagovala kad su trojke nicale,hodala je po kuci sa rukicama na obrazima kao izgubljena,takodje dotad nije imala nikakvih problema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje ,Jana ima jedinice,dvojke i cetvorke.Da li je moguce da su krenule petice ili koji zubici su na redu?

Poslednjih veceri slabo spava,budi se uz plac,a lazu odra od glodanja,ali ne da je sisa,vec je stavi na stranu i glodje.Nos je zapusen nacisto,slinice su one guste zute,kao kad prehlada sazri.

Sad ja vas pitam da li je moguce da je od zubica,jer do sada nismo imali ni zapusen nosic ni T zbog zubica.Imam utisak da je to,nekako se uvece drzi po obrascicima i po grlu,verovatno ne moze da definise gde je boli.

Cicko, posle četvorki idu trojke. I nama je Stefi grizao lažu, nekad je znao da glođe onu plastiku okolo. A mi ni jedno izlaženje zuba nismo prošli bez slinavljenja (sreća drugih pojava nije bilo, ni T)... Vrlo je moguće da idu trojke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa, kakva je situacija kod Filipa?

Pa ja stvarno više ne znam da li da ovo njegovo stanje povezujem sa peticama ili virusima.

Krvna slika pokazuje virozu...ali zar može u mjesec dana dva puta ili možda imunitet opadne pri rastu zubića...hm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja stvarno više ne znam da li da ovo njegovo stanje povezujem sa peticama ili virusima.

Krvna slika pokazuje virozu...ali zar može u mjesec dana dva puta ili možda imunitet opadne pri rastu zubića...hm.

O moze, moze i te kako. Patru kad su rasle trojke imao je proliv i visoku T. Pad imuniteta je od rasta zuba.

Ja Petru dajem svaki dan proplis tablete sto zbog promene vremena sto zbog zuba.

Napokon, nakon skoro mesec dana pojavila se i druga donja petica. I to samo do pola je izbila u duzinu. Ovo je propast! Bez eferalgana nema ni jela ni spavanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda da su stvarno zubi, samo je juče imao T, i to 38. Nestala je za čas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O moze, moze i te kako. Patru kad su rasle trojke imao je proliv i visoku T. Pad imuniteta je od rasta zuba.

Ja Petru dajem svaki dan proplis tablete sto zbog promene vremena sto zbog zuba.

Napokon, nakon skoro mesec dana pojavila se i druga donja petica. I to samo do pola je izbila u duzinu. Ovo je propast! Bez eferalgana nema ni jela ni spavanja.

U, bre.... A jel izlaze jedna za drugom (inače) ili ima neki (u danima, nedeljama) razmak između izlaženja dva zuba?

Izgleda da su stvarno zubi, samo je juče imao T, i to 38. Nestala je za čas...

Dobro je da prođe... Važno da je on raspoložen i da jedva čeka da gleda tomasa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta da ti kazem: izbijaju jedna za drugom, ali sporo do boga miloga. Ima dana kada je tenizja manja, pa bolje jede i lakse zaspi preko dana. Tada mu ne dajem lek. To mu dodje, od prilike, na svaka 3 dana da imamo takav dan. Tek je ta druga izasla, a gde su jos dve kad ni ova druga nije izbila do kraja. A koliko im treba da porastu.... JooooooooooooooooJ!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od juce poceo da slini.Curi voda iz nosa :rolleyes: To je znak da je krenula neka gornja sad. Nema odmora. :D

Proslo je mesec dana od kad sam otvorila temu. Bas veselo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od juce poceo da slini.Curi voda iz nosa :rolleyes: To je znak da je krenula neka gornja sad. Nema odmora. :D

Proslo je mesec dana od kad sam otvorila temu. Bas veselo...

Drz' te se... Samo da ne ode dalje od curenja nosa - drzim fige....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hehehe, ja sam nekako Luki izbrojala sve cetiri petice. medjutim skoro je bila faza trpanja prstiju u usta i smorila sam se jer ni kao beba nije to radio. sa svacim sam povezivala, te ljubomora zbog Stefana, te ovo, ono.. a nikako da provirim u usta i tako pogledam kad jedna nije izasla ali samo sto nije.

to je bio takav sou sa njim, ceo dan je ponavljao: ne treba mi da mi raste zub, ja to necu, zasto mi sad tu raste..

pre neki dan nu butiku kaze prodavacici: ovde mi raste sad zub, na trecem spratu !!! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da vas pitam...Mia iam sve jedinice, dvojke i cetvorke. Da li sad krecu trojke ili petice?

Nesto je jako muci, pa da znam gde da gledam ako uspem da joj otvorim usta :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trojke, trojke.I one umeju da budu gadne. Mi smo imali i proliv po jedan dan i visoku T, ma svasta.Predhodne zube nismo ni osetili prakticno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pomaže li Calgel ili neššto drugo u rastu petice? Grozan period prolazimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pomaže li Calgel ili neššto drugo u rastu petice? Grozan period prolazimo.

mislim da ne bi pomogao, ali u svakom slucaju nece ni da odmogne..

nama ove, tri koje su izasle nisu zadavale probleme ali ova poslednja vec mesecima.. i nikako da izadje. ne pravi neke probleme u smislu da ga boli, ali trpanje prstiju u usta, pa jezikom cese i izgleda kao da se plazi...

ma, izaci ce i petice..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pomaže li Calgel ili neššto drugo u rastu petice? Grozan period prolazimo.

A možda da probaš belo vino da mu utrljaš? To znam da pomaže...

Mi smo kratko koristili Kalgel, al nam nije ništa pomogao....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mislim da ne bi pomogao, ali u svakom slucaju nece ni da odmogne..

nama ove, tri koje su izasle nisu zadavale probleme ali ova poslednja vec mesecima.. i nikako da izadje. ne pravi neke probleme u smislu da ga boli, ali trpanje prstiju u usta, pa jezikom cese i izgleda kao da se plazi...

ma, izaci ce i petice..

Hvala...on sve trpa u usta, ne spava, kao ni mi skupa s njim..nervozan...obrazi se rumene...grozno.

A možda da probaš belo vino da mu utrljaš? To znam da pomaže...

Mi smo kratko koristili Kalgel, al nam nije ništa pomogao....

Ali njemu se vino sviđa...pa samo traži...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali njemu se vino sviđa...pa samo traži...

Srce malo... :) :) :) :) :wub:

Daj mu da umoči svoj prstić i natrlja vilice, tako će manje da traži (nadam se :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srce malo... :):):):):wub:

Daj mu da umoči svoj prstić i natrlja vilice, tako će manje da traži (nadam se :) )

Pokušaću...ali vidjećeš, tražiće još i još... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pokušaću...ali vidjećeš, tražiće još i još... :)

hehehe :)

ja nesto nikada nnisam bila pobornik alkohola u bilo kom vidu i bilo kojoj nameni kad su deca u pitanju. sta god da mu pomogne efekat ce biti trenutan, pa tako i to vino..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hehehe :)

ja nesto nikada nnisam bila pobornik alkohola u bilo kom vidu i bilo kojoj nameni kad su deca u pitanju. sta god da mu pomogne efekat ce biti trenutan, pa tako i to vino..

Pa nema trajnog efekta ni sa čim, treba da mu olakša, a nije Fil ta koja će mu dati da guta vino dok ne zaspi ;):D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa nema trajnog efekta ni sa čim, treba da mu olakša, a nije Fil ta koja će mu dati da guta vino dok ne zaspi ;):D :D

hm, sto mozda i nije losa ideja.. e, dogovorili smoveceru, sta cemo sa detetom-tu je "lekic" za zubice :P:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hm, sto mozda i nije losa ideja.. e, dogovorili smoveceru, sta cemo sa detetom-tu je "lekic" za zubice :P:lol: :lol: :lol:

Nije ovo tebi predlog za večeru.... :P Šta s' se prim'la :P:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije ovo tebi predlog za večeru.... :P Šta s' se prim'la :P:D

:P:lol::rolleyes:

ot

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.