Petice

odgovora

Objavljeno

Mi smo sada u fazi izbijanja petica i poprilicno utice na raspolozenje i spavanje. Imali smo par dana zapusen nos, balavimo kao bebe od 3 meseca :lol: , a nervoza dostize vrhunac. Nakon 10ak dana, juce izbila prva petica.

Kako je kod vas bilo? Ili ste u istoj fazi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja danas htela da pitam kadda izlaze petice... :)

Prošle nedelje kod lekara nam dr. rekla da su mu vilice crvene, spomenula je petice, ali se dete toliko dralo, da ja nisam čula da li je pomenula da će mu izaći...

Bojim se da je rano... Ali sam primetila da kad jede sam, zna da gurne prst u usta i da se češka... Pa brinem za - rano je.... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mora da znaci da je rano. To je individualno. Samo, Petar je imao taj peroid, pa mozda bas u vasem uzrastu, kada je isto tako trpao ruke u usta i to je proslo posle mesec dana. Ja nisam napipala zub. Kasnije, kada sam pricala sa dr. rekla mi je da ne moraju biti petice vec da neki zubi jos uvek rastu: cetvorke ili trojke. U sustini, Petru su dugo rasle dvojke i trojke. Nikle su realtivno brzo, ali je rast bio spor. Cetvorke nisam ni mola da ispratim.

Mi smo na Eferalganu vec 5 veceri uzastopce. Drugacije ne postoji varijanta da se smiri. Jednu noc je zaspao tek u 1h ujutro i to posto sam mu u ponoc dala lek. Takodje, peta nam je i noc kako piski u toku noci. On inace ne piski nocu, jako retko, ali ovo je sve postalo jako stresno. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, da reče da gornje trojke još izlaze - mada ja mogu da ih lepo vidim kad se smeje :)...

A jel mu izlaze sve petice, ili samo gornje...? Ne znam ni zašto kažu da gornji teže izbijaju...:(

Eferalgan je dobar sirup, osim paracetamola ima i neke supstance koje umanjuju bolove...

Mislim i da će kad sve prođe, prestati da piški noću, kasno se uspava, pa posle ni ne može da se probudi sam, umoran je...

Duša mala....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako je kod vas bilo? Ili ste u istoj fazi?

Jedog dana sam mu zagledala krajnike i videla da ima tri skroz izrasle petice i četvrta kako viri.... nisam ni znala kad su mu nikle :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedog dana sam mu zagledala krajnike i videla da ima tri skroz izrasle petice i četvrta kako viri.... nisam ni znala kad su mu nikle :lol:

Tako je i kod nas bilo otprilike. Bez ikakvih promen u raspoloženju. Jedino što sam mu ja relativno često zagledala da vidim da li kreću jer su mu izrasle malo kasnije, ako se ne varam oko 2.5 je imao, ili malo više.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MI ni na jedno izbijanje zubića nismo imali neke reakcije (ja ih obično primetim kada već izrastu)...a kada su izrasle petice, nemam pojma...Znam da je sa dve godine, zubarka rekla da ima dovoljan broj zuba za taj uzrast (20 kom), tu su valjda bile i petice.

Znam Yelena, nisam od pomoći, ali eto da napišem moje "iskustvo" sa zubićima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blago vama što ne osetite izlazak zuba...

Mi smo za sve bili slinavi, bez T, i svi su nam do četvorki izalzili po dva odjednom, četvorke su sve četiri izlazile u isto vreme... A za petice sam se uplašila da je rano, gledala sinoć nema ništa... Ozdravio, pa ko velim da je do virusa koji smo svi imali, a ne najavljenih petica....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo sada u fazi izbijanja petica i poprilicno utice na raspolozenje i spavanje. Imali smo par dana zapusen nos, balavimo kao bebe od 3 meseca :lol: , a nervoza dostize vrhunac. Nakon 10ak dana, juce izbila prva petica.

Kako je kod vas bilo? Ili ste u istoj fazi?

Ne mora da znaci da je rano. To je individualno. Samo, Petar je imao taj peroid, pa mozda bas u vasem uzrastu, kada je isto tako trpao ruke u usta i to je proslo posle mesec dana. Ja nisam napipala zub. Kasnije, kada sam pricala sa dr. rekla mi je da ne moraju biti petice vec da neki zubi jos uvek rastu: cetvorke ili trojke. U sustini, Petru su dugo rasle dvojke i trojke. Nikle su realtivno brzo, ali je rast bio spor. Cetvorke nisam ni mola da ispratim.

Mi smo na Eferalganu vec 5 veceri uzastopce. Drugacije ne postoji varijanta da se smiri. Jednu noc je zaspao tek u 1h ujutro i to posto sam mu u ponoc dala lek. Takodje, peta nam je i noc kako piski u toku noci. On inace ne piski nocu, jako retko, ali ovo je sve postalo jako stresno. :(

Ljubac za naseg cayber brother i da te male mukice sto prije prodju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na svaki zub smo imali reakciju...od proliva preko poviš.temp...za sad najgore su 'trojke'...ali evo mučimo se već jedno 20-tak dana sa peticama...još nisu izašle..prsti su joj vrlo često duboko u ustima...a i imali smo već 2 puta po 3 dana 39 temp koje su (po mom mišljenju9 od 'petica.....tako da MUKU MUČIMO SA PETICAMA :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda da su i nama počele muke sa peticama...

-Često buđenje;

-Zelena stolica;

-Temp. drugi dan oko 38,5;

-Nevoza i malaksalost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda da su i nama počele muke sa peticama...

-Često buđenje;

-Zelena stolica;

-Temp. drugi dan oko 38,5;

-Nevoza i malaksalost.

:(:angry: ...mada toliko ima 'virusa' ove jeseni da više ne razlikujem te dve nemani :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:(:angry: ...mada toliko ima 'virusa' ove jeseni da više ne razlikujem te dve nemani :angry:

Baš vala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam Yelena, nisam od pomoći, ali eto da napišem moje "iskustvo" sa zubićima.

Hvala ti sto cita, ;) s a kamo li pises.

Ljubac za naseg cayber brother i da te male mukice sto prije prodju!

Ljubac za Nikolicuuuuuuuuu!

Izgleda da su i nama počele muke sa peticama...

-Često buđenje;

-Zelena stolica;

-Temp. drugi dan oko 38,5;

-Nevoza i malaksalost.

Iskreno, volela bih da vam je to zbog petica. Da li su mu takvi simptomi bili i sa trojkama? Petar je samo jedno vece imao proliv, nema T, ali je nervozan i udara sve sto stigne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dijagnoza je viroza....krvna slika to govori...urin mu je OK...prehlada jeste, pošto je mene upravo uhvatila..

Tako da ne znam jesu li zubi, mislila sam sve dok mene nije počelo hvatati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce jedva pojeo dorucak i tek uvece malo pavlake. Danas sam primenila blendanu hranu. Prvi put da odbija da jede. :unsure: Sa 25 meseci ja blendam hranu zbog zuba?! :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce jedva pojeo dorucak i tek uvece malo pavlake. Danas sam primenila blendanu hranu. Prvi put da odbija da jede. :unsure: Sa 25 meseci ja blendam hranu zbog zuba?! :huh:

Auuuu...pa to ga baaaaaaš boli :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Auuuu...pa to ga baaaaaaš boli :(

Da. Zamisli, Petar bojkotuje hranu. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da. Zamisli, Petar bojkotuje hranu. :blink:

Joooj, kad pomislim da ti zubi bole kad izlaze, pa kad ispadaju i u međuvremenu popravke.... :angry: Samo da što pre provire...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da znas! I mene nervira sto je tolika muka da bi na kraju ispali. :( A tako su lepi....

Hvala, draga!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo na Eferalganu vec 5 veceri uzastopce. Drugacije ne postoji varijanta da se smiri. Jednu noc je zaspao tek u 1h ujutro i to posto sam mu u ponoc dala lek. Takodje, peta nam je i noc kako piski u toku noci. On inace ne piski nocu, jako retko, ali ovo je sve postalo jako stresno. :(

Potpisujem, i ja sam počela sa Eferalgan-om noćas...

kako se samo muči jadničak...i čim dobije sirup, zaspi u roku od 5 minuta i nema buđenja...

Baš nas pate :angry: Isto kao trojke...četvorke nismo ni osjetili, samo su se pojavile. Možda zato što su idmah iza trojki nikle, desni već bile pripremljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedog dana sam mu zagledala krajnike i videla da ima tri skroz izrasle petice i četvrta kako viri.... nisam ni znala kad su mu nikle :lol:

isto je i kod nas bilo. drugarica mi je rekla kako su njenom sinu krenule petice pa ga bas muce.. ja provirim da vidim nazire li se ista i tri izasle a cetvrta na pola..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa, kakva je situacija kod Filipa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa, kakva je situacija kod Filipa?

Drugari, a Petar?

Jeste bolje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.