Operacija krajnika kod odraslih !?

odgovora

Objavljeno

Da li neko ima iskustva sa operacijom krajnika kod nas odraslih ,

u kojoj anesteziji se radi, koliko se ostaje u bolnici ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde ljudi zar bas niko nije pod stare dane vadio krajnike ,

pa zar ja da budem pionir :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde ljudi zar bas niko nije pod stare dane vadio krajnike ,

pa zar ja da budem pionir :lol:

Da ne bude da ti niko ne odgovori.

Mm je vadio ,ali pre 20 godina ,anestezija lokalna,kad izvade jedan stave ga na jezik dok izvade drugi :blink:

Ali to je bilo davno,valjda se medicina osavremenila!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda mi da cu ja biti zrtveno jagnje :o :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ODGOVOR ZA NENSY FANCY

Ja sam operisala krajnike, imala sam tada 22 godine. Operacija je bila pod lokalnom anestezijom, i ostala sam pet dana u bolnici. Nije nimalo prijatno, ali od tada pa sve dok nisam prestala sa dojenjem, pre godinu dana, nisam imala nikakvih problema sa prehladama. Bar sam se odmorila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja mama je vadila krajnike kada je imala 33 godine. (inače 1958. godište) Radili su joj u lokalnoj anesteziji i vrlo je gadno. Moj tata je vadio sa 28 godina (1949. godište), takođe u lokalnoj i držao je činijicu u koju su ubacili krajnike. Takođe kaže da je gadan osećaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda mi da cu ja biti zrtveno jagnje :o :o

:unsure: :unsure: :unsure:

Moja mama je vadila krajnike kada je imala 33 godine. (inače 1958. godište) Radili su joj u lokalnoj anesteziji i vrlo je gadno. Moj tata je vadio sa 28 godina (1949. godište), takođe u lokalnoj i držao je činijicu u koju su ubacili krajnike. Takođe kaže da je gadan osećaj.

Uplaši bre ženu... :D;)

Ja mogu da vam kažem da to što su roditelji išli davnih dana na operacije krajnika nema veze sa ovim sada. :) Moj brat od tetke je 75. godište, operisao je prošle godine, primili su ga i isti dan operisali i sutradan je bio kući.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mogu da vam kažem da to što su roditelji išli davnih dana na operacije krajnika nema veze sa ovim sada. :) Moj brat od tetke je 75. godište, operisao je prošle godine, primili su ga i isti dan operisali i sutradan je bio kući.

Eto, Nensi nema brige... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da zaboravila sam da ti kažem da sam čula da ponegde rade i laserske operacije krajnika, npr. u Novom Sadu, doduše u pitanju je bilo dete od tri godine. Ali ako rade deci, što ne bi i odraslima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

gutam knedle ...dok jos mogu :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko:

odoh sutra kod orl dr pa cemo da vidimo sta kaze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

TNX Milice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitaću ovde:

Da li neko ima bele čepiće na krajnicima i kako ih se rešavate?

To nije gnojna angina,nego nešto belo što izlazi iz krajnika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitaću ovde:

Da li neko ima bele čepiće na krajnicima i kako ih se rešavate?

To nije gnojna angina,nego nešto belo što izlazi iz krajnika.

Kako misliš bele čepiće? Kod deteta?

Moje dete je imalo bele fleke na krajnicima, koristili smo tantum verde i nestali su...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako misliš bele čepiće? Kod deteta?

Moje dete je imalo bele fleke na krajnicima, koristili smo tantum verde i nestali su...

Kod mene je to,kako mi jedna dr. objasnila tako se čiste krajnici,ali to me boli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene je to,kako mi jedna dr. objasnila tako se čiste krajnici,ali to me boli.

To onda ne znam... ja sam izvadila krajnike kad sam bila mala... probaj ti tantum verde sprej... ne može da škodi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitaću ovde:

Da li neko ima bele čepiće na krajnicima i kako ih se rešavate?

To nije gnojna angina,nego nešto belo što izlazi iz krajnika.

Maso jel mislis na ovakve vidljive cepove :( :(

i63-tonsil.jpg

meni se javljaju tu, pocne da me boli grlo, bocka prilikom gutanja, i za dan dva ispadnu sami , ili kada se nakasljem, to i nije strasno,

meni su krajnici u ocajnom stanju, napravili su se dzepovi , koje ne mozes da vidis obicnim pregledom, sirom otvorena usta,

nego nize dole u grlu, u u te dzepove upada hrana, ta hrana truli, i moze da krene bakterijska infekcija, znaci ona najgora upala grla,

ili da se opet prilikom kasljanja ti gnojni cepovi ispljunu , ili se prilikom jela progutaju, ovako je meni objasnila dr orl hirurg

a plus ako uz to imas hronicni sinusitis , slivanje sekreta iz sinusa niz zdrelo...e onda je bas muka ziva, :(

mene sastavi skoro svaki drugi mesec upala grla, cak sam pre par meseci imala i laringitis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baš to,i nemam problem sa sinusima.Šta da radimo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To onda ne znam... ja sam izvadila krajnike kad sam bila mala... probaj ti tantum verde sprej... ne može da škodi :)

Taj sprej koristim,i propolis sprej i ništa.Ovo što je NensiF objasnila ja to imam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitaću ovde:

Da li neko ima bele čepiće na krajnicima i kako ih se rešavate?

To nije gnojna angina,nego nešto belo što izlazi iz krajnika.

Imam ja...gnojne čepove koje vidim na krajnicima...pritisneč štapićem za uši i oni izađu...poprskam TANTUM VERDE, to je tako godinama...bišta bolno, ali veoma opasno za želudac ako ih progutaš.

To onda ne znam... ja sam izvadila krajnike kad sam bila mala... probaj ti tantum verde sprej... ne može da škodi :)

Ovo obavezno koristi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam ja...gnojne čepove koje vidim na krajnicima...pritisneč štapićem za uši i oni izađu...poprskam TANTUM VERDE, to je tako godinama...bišta bolno, ali veoma opasno za želudac ako ih progutaš.

Ovo obavezno koristi.

Ne gutam,smetaju mi i ja ih vadim kašičicom i odmah naprskam.Nervira me prodje 2 dana,počne da boli i eto su....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne gutam,smetaju mi i ja ih vadim kašičicom i odmah naprskam.Nervira me prodje 2 dana,počne da boli i eto su....

Hajde ako nađeš neko bezbolno rješenje da se to vadi, javljaj :lol: Ja sam paničar...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajde ako nađeš neko bezbolno rješenje da se to vadi, javljaj :lol: Ja sam paničar...

Ne bih se raspitivala da nisam ni ja.Moja ORL mi ne savetuje operaciju.Kaže kod odraslih to "čišćenje" posle se prebaca na laringit....UVEK NEKA MUKA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baš to,i nemam problem sa sinusima.Šta da radimo?

Ne moras da imas problema sa sinusima, ali ja bih trazila od orl dr da ti uradi bris nosa / grla,

ja sam danas dobila moj nalaz, iskreno nisam ocekivala nista, jer bas odrzavam toaletu nosa, zbog alergije, znaci od ispiranja nosa fiz kao sto radimo deci, do kojekakvih kapi, bas me iznerviralo sto imam staphylococccus aureus, na srecu osetljivu na vecinu ab po dijagramu,pa cemo valjda brzo da je isteramo,

ono sto je cudno, ja nemam sekret iz nosa , nikakav koji ide napolje, samo slivanje iz sinusa, posledica alergijske reakcije na aktivni polen, pa sam malo zbunjena, jer sam sada malo googlala i kaze da se stvaraju gnojni cepovi zuto-zelene boje

a za grlo , ja te cepove nikad nisam vadila, nisam ni pokusavala, ono sto je meni dr dala terapiju jeste ispiranje grla / usne duplje 3% hidrogenom , posle svakog jela, pa onda promenim pa uzmem acidi borici ( bornu kiselinu), a kada me zaboli grlo tantum tablete za sisanje , od skoro sam uzela i sprej ...

ali to me toliko zamara skoro svakog meseca se pojavljuju cepovi, i resila sam da povadim krajnike, jer bolesni krajnici koji su const pod upalom uticu na srce, kosti , bubrege...a ja vec neke simptome imam godinama :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ipak smo za brigu,sad cu se bacim na tvoju terapiju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sinoć sam počela da se ispiram hidrogenom,pa na kraju naprskam tantum verde.Pekao me hidrogen,što znači da ima nešto.....Jutros je za nijansu manje peklo,nastavljam nensiF. sa tvojom terapijom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.