Operacija krajnika kod odraslih !?

odgovora

Objavljeno

Ako te pece hidrogen ( mene nije peklo ?!), probaj onda i caj od zalfije,

ispiraj / grgolji/ grlo , meni i to pomaze

ja zaglavila sa 6 duplih injekcija, upala grla preko noci buknula + T 39.2 dan/noc,

juce sam bila ni na nebu ni na zemlji celi dan :wacko:

od jutros je bolje :) ali necu prekidati, iako ne volim da mi bockaju guzu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako te pece hidrogen ( mene nije peklo ?!), probaj onda i caj od zalfije,

ispiraj / grgolji/ grlo , meni i to pomaze

ja zaglavila sa 6 duplih injekcija, upala grla preko noci buknula + T 39.2 dan/noc,

juce sam bila ni na nebu ni na zemlji celi dan :wacko:

od jutros je bolje :) ali necu prekidati, iako ne volim da mi bockaju guzu :lol:

Žaomi je.Brzo ozdravi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nenski ozdravi i vadi krajnike pod hitno cim se sad oporavis skroz nalaze mozes za jedan ili dva dana sve da sredis, mucis se bzv.tako sam i ja isto..najgore je od krajnika raspadnutih moze da strada srce srcani zalisci, svasta nesto...moji da su bili pametni trebali su mi to resiti kad sam 5 godina imala..ja sam svako malo primala po 10 u komada boca....

sta da ti kazem sve znas, ista prica i kod mene,

ko sta radi celo leto primam duple peniciline , ma idi uzbusena sam ko niko ,

jedva sam docekala da deca malo porastu, krenu u vrtic, pa daa se posvetim tom problemu ,pa ako treba na zivo nek ide , samo da ih se resim ,

ej bre petak sve ok, petak vece samo pocinje grlo da gori, da se tresem , T 39.2, zamisli u roku od 10 min sam bolesna :blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene opet, od poslednjeg javljanja, oktobra meseca,

do danas ja sam imala ni manje ni vise nego 4 upale krajnika,

srecom malo laksa varijanta,

onu koku smo lako isterali iz nosa, jednom turom ab,

pricala sam sa dr, koja bi mi radila operaciju,

ona planira to radi na zivo, lepo mi zena sve objasnila,

ako me uspavaju mora da me intubira, a ta tuba joj onda smeta nema dobar pristup krajnicima, tj ovim mojim dzepovima koji se prave dole nize u grlu,

ovako na zivo ( uz lokalnu anesteziju), sve bude gotovo za 10 min,

kaze da je laksa intervencija nego vadjenje zuba,

ja joj izgledam kao razumna osoba koja ce da saradjuje

na ovo sam se :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

i rekla da mora dobro da me veze :lol: ,

htela sam to da odradim ovih dana, ali prvo mali mora na operaciju pa kad njega to prodje onda idem ja, tamo negde pocetkom februara.

MASO kakvo je stanje kod tebe :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene opet, od poslednjeg javljanja, oktobra meseca,

do danas ja sam imala ni manje ni vise nego 4 upale krajnika,

srecom malo laksa varijanta,

onu koku smo lako isterali iz nosa, jednom turom ab,

pricala sam sa dr, koja bi mi radila operaciju,

ona planira to radi na zivo, lepo mi zena sve objasnila,

ako me uspavaju mora da me intubira, a ta tuba joj onda smeta nema dobar pristup krajnicima, tj ovim mojim dzepovima koji se prave dole nize u grlu,

ovako na zivo ( uz lokalnu anesteziju), sve bude gotovo za 10 min,

kaze da je laksa intervencija nego vadjenje zuba,

ja joj izgledam kao razumna osoba koja ce da saradjuje

na ovo sam se :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

i rekla da mora dobro da me veze :lol: ,

htela sam to da odradim ovih dana, ali prvo mali mora na operaciju pa kad njega to prodje onda idem ja, tamo negde pocetkom februara.

MASO kakvo je stanje kod tebe :)

Sad bar znate kako ćete i kojim redom. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nensi, jeste li zakazali detetu operaciju?

Htedoh da te pitam da li si pitala dr. koliko traje oporavak od operacije krajnika kod odraslih?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nensi jesi li uradila tu famoznu operaciju?

Za sve vas koji se mučite sa krajnicima moj savet je VADITE IH ŠTO PRE!

Godinama (ceo život zapravo tj.28 godina) sam se mučila, veoma često bila pod jakim antibioticima zbog gnojnih angina i jakih upala krajnika. I po vrućinama od +40'C morala sam piti sve što nije gazirano i hladno, a nikada nisam ni smela sebe počastiti velikom količinom sladoleda :(

Ti beli čepovi koje ste pominjale u ranijim postovima nisu nikakvi gnojni čepići već ostatci hrane koja se skuplja u "džepovima" odnosno ožiljcima na krajnicima, nastalim od čestih upala (objašnjenje ORL koji me je operisao).

Operaciju sam uradila prošle jeseni u Zemunskoj bolnici. Primljena sam u ponedeljak ujutru, sa svim analizama i papirima koje sam prikupljala nekih 10-ak dana pre toga (uput ORL, analize briseva grla i nosa, analize krvi i urina, krvna grupa, i još neka mišljenja 3-4 lekara vezana za operativni zahvat tj. opšte zdravstveno stanje i saglasnost anesteziologa) i taj dan do ponoći sam smela normalno da jedem i pijem. Uveče sam pre spavanja dobila neki od lekića za smirenje (to daju svima, da spavamo i ne mislimo šta će biti i sl.).

U utorak ujutru prilikom vizite su pročitali u koje vreme sam na programu, bila sam prva za taj dan i ubrzo me je sestra odvela u operacionu salu. Dok sam uspela da skontam gde sam i šta sledi oni su pokačili cevčice i ostale instrumente po meni i uz priču i šalu mi dali anesteziju. Sledeća scena je buđenje i prebacivanje na krevet u sobi. Tada i nije toliko bolelo, samo je malo ružno ispljuvavanje krvave pljuvačke, ali i to traje oko 10-ak minuta. Znam i da mi sestra nije dala da spavam valjda oko pola sata-sat nakon buđenja iz anestezije i da sam odmah pijuckala po malo čaja. Taj dan sam u većem delu prespavala dok me nije probudila glad tj. miris večere koju su služili svima u sobi osim meni...Taj dan isključivo čaj, čaj i čaj...Što više i što češće. Nije baš prijatno ali treba naterati sebe jer mnogo boli kada se usta i grlo osuše pa onda uzmeš piti nešto.

U sredu sam dobila šolju mleka za doručak i opet bokal čaja, ali mene je urnisla glad tako da sam mojima rekla da mi kupe puding ili milkšejk u "Meku". Hladno pa prija, klizi niz grlo - ne boli, a utoli glad. Obožavam taj šejk :lol:

Eh, da ujutru i uveče su mi davali inekcije i neke tablete rastvorene u vodi, koje sam i kasnije pila kod kuće, a uvek su me i pitali da li mi treba nešto protiv bolova.

U četvrtak posle terapije i vizite, pregleda dadoše mi otpusnu listu (oko 10 časova, otprilike) i ja odoh svojoj kući.

Što se hrane tiče najbitnije je uvek ali uvek pored sebe imati flašu vode ili čaja, eventualno bistrog soka ali ipak čaj i voda su najbolji, zbog konzervansa i ostalih dodataka kojih ima u sokovima i TERATI sebe, koliko god da boli, veoma, veoma često na gutljaj-dva tečnosti. Tečnost je SPAS! Od hrane sam jela malo ređi krompir pire, supu ali proceđenu, čorbicu takođe proceđenu, pasirane banane, puding, sladoled...U principu oko 14 dana treba izbegavati sve što može da povredi rane, tipa korice hleba, keks i sve što je čvrsto, oštro i sl.

Narednih 10-ak dana je bitno mirovati i čuvati se mogućih prehlada, virusa...Mada ja baš i nisam jer sam 12-ti dan otišla na svadbu u drugu državu. Doduše nije bilo pevanja i igranja (ono ceo dan) ali bilo mi je lepo.

Ne mogu pronaći prave reči kojima bih opisla svoje olakšanje u proteklih godinu dana. Jedan jedini put, jesenas negde me je zakačio neki grip ili tako nešto, ali to sam prebrodila uz pomoć čajeva i vitamina. GODINU DANA bez inekcija, lekova, bolova i grebanja grla, užasnog zadaha - verujte fenomenalan osećaj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jA IMAM TE BELE ČEPOVE STALNO.Malo pre stisnem jedan,jer mi smeta i podje i krv-to mi se sad prvi put desilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imala sam ih i ja konstantno...Probaj da ih izvadiš napolje, malo pritisneš i pomirišeš :wacko: Imala sam osećaj kao da sam pojela ( i nisam svarila ) nepr.anu vevericu...Užas!

Ali evo skoro pa dve godine bez upala, prehlada, lekova :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.