SINKOPA

odgovora

Objavljeno

molila bih ako neko zna nesto o ovom poremecaju- bolesti da napise.

na netu sam i sama nasla ali me zanima ako neko zna licno iz svog ili necijeg iskustva..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

molila bih ako neko zna nesto o ovom poremecaju- bolesti da napise.

na netu sam i sama nasla ali me zanima ako neko zna licno iz svog ili necijeg iskustva..

Ništa staršno...ja imala iskustva sa Anastasijom...sutra pišem...Anđa se budi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovako,moja Anstasija kada je imala 20 meseci je imala epiodu zvana SINKOPA...elem,ona je sedala sa decom na plaži,htela je da uzme kanticu od Nikoline,ova joj nije dala...u tome Anstasija počinje da plače,tačnije dere se od ljutnje i udara glavicom od naslon klupice na kojoj su sedale...prilazi meni onako raširenih usta da bi se 'bolje' čulo kako se dere i ostaje u tom položaju samo bez tona.....tu je ja 'hvatam' (inače bi se srušila na pod),sva izbezumljena je okrećem naglavačke..dete mi je u rukama bez svesti,'mlitavo'...kuma koja je bila pored mene je uzima i 'vadi' joj jezik ...to je trejalo sve možda 5-6 sekundi ali se meni činilo kao čitava večnost...povratila se i naravno kao da s eništa nije dogodilo...odvela sam je lekaru u D.zdravlja,koji je rekao da to ništa nije strašno ali da je odvedem pedijatru još jednom kada se vratimo za Bg...nakon nekoliko dana smo se vratili,odvela dete pedijatru koji mi je rekao da 'je to normalno'....sutra dan odvedem dete u jasle i lekarka u jaslama me najstrašnije isplaši (pošto sam joj ispričala tu epizodu),ona me 'uputi' kod neurologa da uradim skener glave!!!!!!!!!!!!!! Većž taj dan sam bila kod dr. Dimitrijevića u Tiršovoj..pregledao je dete i objasnio da je dete imalo 'sinkopu',laički od njenog plača i ljutine,udahnula je 'malo' vazduha' protok krvi do mozga nije 'išao kako treba u trenutku' i dete je izgubilo svest što ništa nije strašno ni zabrinjavajuće....p.s. ih kako ga ja 'sroči'...nadam se da si shvatila :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sestrina cerka ima neko padanje u nesvest, koje traje vec 2 nedelje. bila je iz dve ture 10 dana u bolnici , sve provere, snimaju, ispitaju i kao sve je ok. malo sam googlala pa nasla SINKOPU-uz pomoc prijateljice, pa me zanima.. mozda je to u pitanju..

mozda pubertet.. dobila je sad u septembru prvi put, ima 12 god i skoro tvoju i visinu i tezinu 170cm 62kg iako joj je telo zrelo ona je mentalno jos dete. ne znam sta moze da bude, svi smo jako potreseni, ona posebno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne kontam je t sinkopa padanje u nesvest ili laicni receno zacenjivanje tanije ostajanje bez daha?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sestrina cerka ima neko padanje u nesvest, koje traje vec 2 nedelje. bila je iz dve ture 10 dana u bolnici , sve provere, snimaju, ispitaju i kao sve je ok. malo sam googlala pa nasla SINKOPU-uz pomoc prijateljice, pa me zanima.. mozda je to u pitanju..

mozda pubertet.. dobila je sad u septembru prvi put, ima 12 god i skoro tvoju i visinu i tezinu 170cm 62kg iako joj je telo zrelo ona je mentalno jos dete. ne znam sta moze da bude, svi smo jako potreseni, ona posebno..

Razumem da ste zabrinuti ali iskreno mislim da od tog naglog rasta...ipak je baš 'fizički' napredna za 12-godišnju devojčicu...ja sam baš u periodu od 12-te do 14-te godine imaala situacije kada bi mi naglo pozlilo skoro do padanaj u nesvest,sećam se crnila ispred očiju i neverovatne malaksalosti,i znojenja...dešavalo mi se jako često...u proseku jednom mesečno možda i češće....mami su lekari rekli da je 'od puberta' i jedino što mi je pomoglo,a sada, da li je to od toga ili što je jednostavno prošlo,je domaće žumance (živo)umućeno sa šećerom koje sam jela svako jutro ;)

Ja ne kontam je t sinkopa padanje u nesvest ili laicni receno zacenjivanje tanije ostajanje bez daha?

Šećeru tako nešto....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razumem da ste zabrinuti ali iskreno mislim da od tog naglog rasta...ipak je baš 'fizički' napredna za 12-godišnju devojčicu...ja sam baš u periodu od 12-te do 14-te godine imaala situacije kada bi mi naglo pozlilo skoro do padanaj u nesvest,sećam se crnila ispred očiju i neverovatne malaksalosti,i znojenja...dešavalo mi se jako često...u proseku jednom mesečno možda i češće....mami su lekari rekli da je 'od puberta' i jedino što mi je pomoglo,a sada, da li je to od toga ili što je jednostavno prošlo,je domaće žumance (živo)umućeno sa šećerom koje sam jela svako jutro ;)

Ja to prvi put cujem :unsure:

Ali dobro za znati, a to zumance sa secerom sam i ja pila kao mala non stop. odlicno za dizanje imunog sistema.ali moj luka moj luka to ne bi popio ni ziv, a i ja se plasim sad ovih jaja, jedino ako je domace naravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo da vas ovde obavestim o novostima..

naime, moja sestricina i dalje pada u nesvest. danas su je po treci put ostavili u bolnici. isla je na EEG opet i opet se beleze neke dizritmije i sta ti ja znam sta jos. dr se to ne svidja i iako nema epileptiformnih promena sumnja da je mozda ipak neki blazi oblik epilepsije. ostavili su je jer ce joj uvesti kao terapiju neki lek pa da je isprate - pice ga 2 god, i da obave jos nekih analiza..

stvarno sam potresena ali, ok.. neka se vec jednom otkrije tacno sta je i neka dobije adekvatnu terapiju da moze da funkcionise kako treba. ovako nigde ne ide sama, ni 2 koraka, uvek je neko vodi. to je toliko obeshrabrujuce i toliko tesko za prihvatiti..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dusa mila :(, bas mi je zao. Nadam se da ce lekari ubrzo otkriti i biti sigurni sta je kako bi dobila odgovarajucu terapiju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala vam...

ne mozete zamisliti, pa ni ja sama, kako je njoj. ona ima 12 godina, treba da je sa drustvom a ona je vezana za mamu i tatu i ne sme da krene sama. pa i sa njima kad je samo padne i to je momenat kada ne mogu da je zadrze. ne desava se to jako cesto ali evo za mesec dana vise od 10 puta..

ne znam sta da mislim i kako da se postavim. pred sestrom nikada ne pazim i ne smisljam sta cu da kazem, totalno smo prirodne ali imam problem sa samom sobom ne mogu sebe da utesim.

stalno mi se vracaju dogadjaji kad je bila bas bas mala i govorila kako sam je ja rodila ali samo zivi sa njima. jednom je sestra moja nesto grdila a ona je cak i opsovala i pocela da place i rekla joj je :"i sta ti hoces ti me nisi ni rodila"..

uh..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana ja mislim da je nešto ozbiljnije da bi se to već 'videlo'..ovako...sve mislim od 'puberteta'....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno i meni je prošlo kroz glavu ovo što Mna pominje. Možda da se urade analize hormona, jer se napominje da je skoro dobila prvi ciklus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana, jel' se devojcica bavila nekim sportom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jednog dečaka u komšiluku koji ima epi napade u periodu puberteta. Doktori su to objasnili izuzetno brzim rastom. Srce nije u stanju da ispumpa dovoljno krvi da bi potrebna količina kiseonika dospela do mozga. Inače je zdrav. Rekli su da će proći do 18. godine. Sada mu se sve ređe dešava. Samo treba izdržati jer je jako neprijatno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

radili su joj uz ima neku cistu i na jetri. dr kaze da je mala (cista) i da nije nikakav provlem ona..

ok, videcemo dalje sta ce biti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana, jel' se devojcica bavila nekim sportom?

nije. jedino sto ide na folklor. nesto vrlo kratko je trenirala odbojku..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno i meni je prošlo kroz glavu ovo što Mna pominje. Možda da se urade analize hormona, jer se napominje da je skoro dobila prvi ciklus.

pa danas ili sutra treba u bolnici da je pregleda i endokrinolog upravo zbog ciste na hipofizi..

mada, dr koji je ocitao magnetnu kaze da to ne bi dovelo do ovih nesvestica.

inace, kad padne brzo dodje sebi posle par sekundi. ne peni joj na usta, ne prevrce ocima.. bude joj hladno, trese je groznica i srce joj jako kuca..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jednog dečaka u komšiluku koji ima epi napade u periodu puberteta. Doktori su to objasnili izuzetno brzim rastom. Srce nije u stanju da ispumpa dovoljno krvi da bi potrebna količina kiseonika dospela do mozga. Inače je zdrav. Rekli su da će proći do 18. godine. Sada mu se sve ređe dešava. Samo treba izdržati jer je jako neprijatno.

verujem da je nesto slicno i sa njom. s tim sto EEG ne registruje nikakve epi promene. ona je bas brzo se razvila, moje visine je 170cm, devojcica od 12god. i sva ta fizicka promena mislim da nije toliko problem koliko to sto je sad dobila jer mentalno nije jos zrela. i dalje verujem u to da je to najveci problem..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa danas ili sutra treba u bolnici da je pregleda i endokrinolog upravo zbog ciste na hipofizi..

mada, dr koji je ocitao magnetnu kaze da to ne bi dovelo do ovih nesvestica.

inace, kad padne brzo dodje sebi posle par sekundi. ne peni joj na usta, ne prevrce ocima.. bude joj hladno, trese je groznica i srce joj jako kuca..

<_< Suviše mi je mala da bi imala poremećaj rada štitne žlezde ali iskreno i to mi je padalo na pamet. (ps komšinicina drugarica ima problema sa štitnom žlezdom i padala je u nesvest... malo po malo pa tuf :( Ali ona je devojka sa 30ak godina). A jesu li radili T3,T4 i onaj treći koji često zna i da bude najbitniji? Jer već i po tom (posebno trećem parametru) mogu da vide da li se nešto "dešava" sa štitnom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To može da bude znak dijabetesa. Kad padne šećer može doći do takvih simptoma. Svašta može da izazove takav problem. Nedostatak nekih materija u organizmu, kao što su minerali i vitamini...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

<_< Suviše mi je mala da bi imala poremećaj rada štitne žlezde ali iskreno i to mi je padalo na pamet. (ps komšinicina drugarica ima problema sa štitnom žlezdom i padala je u nesvest... malo po malo pa tuf :( Ali ona je devojka sa 30ak godina). A jesu li radili T3,T4 i onaj treći koji često zna i da bude najbitniji? Jer već i po tom (posebno trećem parametru) mogu da vide da li se nešto "dešava" sa štitnom.

sutra ima pregled kod endokrinologa pa ce onda videti sa njim sta da se uradi i prekontrolise..

To može da bude znak dijabetesa. Kad padne šećer može doći do takvih simptoma. Svašta može da izazove takav problem. Nedostatak nekih materija u organizmu, kao što su minerali i vitamini...

sto se tice dijabetesa, kako nam je u porodici - moj tata, to je prvo sto svi kontrolisemo ali sve je ok..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana, da li su doktori to povezali sa pocetkom puberteta ili nesto drugo? Tacnije, zanima me zasto bas sad da se jave ta padanja u nesvest, nije ih bilo kad je bila mala?

Nadam se najboljem ishodu, da se sto pre devojcica vrati u normalan zivot! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana, da li su doktori to povezali sa pocetkom puberteta ili nesto drugo? Tacnije, zanima me zasto bas sad da se jave ta padanja u nesvest, nije ih bilo kad je bila mala?

Nadam se najboljem ishodu, da se sto pre devojcica vrati u normalan zivot! :rolleyes:

pa jos nisu povezali. stalno su govorili "da se iskljuci sve ovo prvo-glava i nervni sistem" i meni to nije jasno kad je na magnetnoj sve ok kako da ne povezu ali nesto na EEG nije bas najbolje pa verovatno zato..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.