Da li se male bebe golicaju?

odgovora

Objavljeno

nigde konkretno nisam nasla objasnjenje da li se bebe golicaju recimo po stopalima kad su jako male ali smo skoro bili kod kume i iz zezanja je jedna devojka golicala njenu bebu po stopalima ova samo sto nije dozivela nervni slom... zbunila sam se i trazila na netu ali nista nisam nasla.. moju bebu nisam golicala ali u predelu ispod rukica je golicljiv i voli da ga mazimo tu... pa eto cisto da cujem zasto ne treba bebu golicati po stopalu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam je nikad nesto preterano golicana, a takodje sam cula da ne valja, a zasto ne znam :unsure:;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebe se zagolicaju po stopalima da bi dizale nogice u vis kada leze na ledjima. To je vrsta vezbe koja se u neurofizijatriji puno koristi. Kad kazem "puno" ne mislim da to rade cesto i da to rade par minuta, vec bebu lagano zagolicau da beba digne sama nogice, a onda se sa podignutim nogicama, terapeut radi neophodne vezbe.

To je jedino sto ja znam o golicanju stopala. Golicaju se bebe i po ledjima prilikom pregleda (prva tri kontrolna pregleda) da bi se videla neuroloska slika celog tela. Ako uzmes bebu u ruke da joj tvoja saka bude na grudima, a glava na dole (kao pri kupanju), a prstom druge ruke povuces liniju pored kicme, videces da ce telo odreagovati, sto je znak da je beba neuroloski zdrava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verujem da ne treba preterivati ali po malo igranjca nije na odmet , verovatno je ta poznanica cula nesto strasno pa se plasi ali i ja znam za to golicanje o kom prica YelenaC , po ledjima , gleda se kako izvija telo, po tabanima, kako mi je prijatelj koji je kineziterapeut rekao da treba po malo stipkati i golicati bebu jer tako jaca misice stopala i priprema se za hod ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima jedna bapska, ne znam da li ima veze sa realnošću kažu kada golicaš bebu mucaće dok priča.

Ja Stefana nisam golicala sve dok on nije "dovoljno narastao" da se igramo zličestih ubica koje napadaju škakiljanjem :P Nisam vidjela svrhu golicanja male bebe koja se još ne zna igrati ... od tada se igramo tako svaki dan i UŽIVA u tome, čak šta više, primjetila sam da kada ležimo na krevetu sam izaziva da se igramo te igrice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svekrva mi je rekla kad je bio mali da se ne golica po stopalima, jer neće da prohoda... :blink: Ja gledam, i ne verujem....

A kad smo ga vodili kof fizijatra prvi put, dr. ga je golicala da vidi kako reaguje... Mi ga nismo golicali ko bebu, jer smo prosto mislili da je mali da se tako igramo sa njim....

pipa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svekrva mi je rekla kad je bio mali da se ne golica po stopalima, jer neće da prohoda... blink.gif Ja gledam, i ne verujem.....

Jaoooooooo katasrofa... :angry: kao i za mucanje :angry:

Nemam pojma da li i zasto ne... :unsure:

Mi ga nismo golicali ko bebu, jer smo prosto mislili da je mali da se tako igramo sa njim....

Tako i mi.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.