Dete/beba neće da jede!

odgovora

Objavljeno

Telepatija je čudo ;)

:***

Da znaš da jeste! :):wub:

I nije on pojeo nešto mnogo, ali je pojeo dovoljno da ja prestanem da brinem. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma to je vazno,da glocne bar nesto.Tesi me to sto jede npr voce,jaje,supice,mlecne proizvode,ali meso nikako.

Svaka corbica nam je supica,a u njoj nema sta nema,pa i ako pojede 3 kasicice opet kazem dosta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas je palilo blendano jer su ga desni toliko bolele da nije mogao da zvace. Zato oni i traze sok ili mleko.

Da li neko od vase dece pije ujutro mleko i kad?

Mi smo imali jedan period kada je izbegavao dorucak sve dok nisam izbacila jutranje mleko,tj. zmenila ga cajem. ;) Kad je poceo ponovo da doruckuje u normalno vreme, vise nije bilo problema ni sa ostalim obrocima.

Ne nudite hranu cesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas je palilo blendano jer su ga desni toliko bolele da nije mogao da zvace. Zato oni i traze sok ili mleko.

Da li neko od vase dece pije ujutro mleko i kad?

Mi smo imali jedan period kada je izbegavao dorucak sve dok nisam izbacila jutranje mleko,tj. zmenila ga cajem. ;) Kad je poceo ponovo da doruckuje u normalno vreme, vise nije bilo problema ni sa ostalim obrocima.

Ne nudite hranu cesto.

Da, hranu blendiramo. <_<

Nije mi teško, stvarno, ali da mi je neko rekao da ću blendirati hranu za dete koje ima skoro 17 meseci, ne bih mu poverovala!

Mleko ne pije ujutru, sem kad se probudi u 4-5. Onda mu dam mleko i preselim ga kod nas. A poslednjih dana se dešava često.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam i ja sam se cudila da blendam, ali ipak... ;)

Zameni to mleko u 5 h sa cajem pa vidi da li ce ti u 8h ustati gladan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam i ja sam se cudila da blendam, ali ipak... ;)

Zameni to mleko u 5 h sa cajem pa vidi da li ce ti u 8h ustati gladan.

Pokušaću! Ne znam kako se toga nisam setila ranije, tako smo i ukinuli noćni obrok. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije stvar ukidanja mleka izjutra, nego u nekom trenutku izgleda da mnogo sporije vare mleko, pa nisu glasni posle mleka skoro vise od 4 sata. To sam ja ispratila kod Petra, ukinula mleko i opet je imao posle redovne obroke. Probaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moon da li si pokusavala da mu das da se igra sa hranom i tako jede.Npr ja Jani samo obarim sargarepu,boraniju,grasak prelijem maslinovim uljem,stavim je u hranilicu i sve to stavim na beli tanjiric i dam joj i viljusku.Njoj to bude bas interesantno najcesce sve pojede,malo prsticima malo viljuskom,a ja sam mirna znam da je danas unela povrce sto mi je vazno u ovim trenutcima kad ne jede meso.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije stvar ukidanja mleka izjutra, nego u nekom trenutku izgleda da mnogo sporije vare mleko, pa nisu glasni posle mleka skoro vise od 4 sata. To sam ja ispratila kod Petra, ukinula mleko i opet je imao posle redovne obroke. Probaj.

Moon da li si pokusavala da mu das da se igra sa hranom i tako jede.Npr ja Jani samo obarim sargarepu,boraniju,grasak prelijem maslinovim uljem,stavim je u hranilicu i sve to stavim na beli tanjiric i dam joj i viljusku.Njoj to bude bas interesantno najcesce sve pojede,malo prsticima malo viljuskom,a ja sam mirna znam da je danas unela povrce sto mi je vazno u ovim trenutcima kad ne jede meso.

Vasilije u usta samostalno može da strpa sve sem hrane, ali hranom voli da se igra i sve ostaje na tome.

Sprovela sam u delo predlog YeleneC i mislim da je problem i mleko, i zubići. Jutros je umesto mleka dobio čaj, ali je opet gnjavio sa doručkom, pokušavao da proguta bez da prethodno sažvaće, pa smo na kraju morali da blendiramo doručak. To je bilo oko 8. U 12 sam mu dala 100ml mleka da zaspi i nije hteo ništa da okusi do 17h.Ručak, a i večeru smo ponovo blendirali i jeo je lepo, tj. uobičajene količine, bez problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj beban danas nece nesto da jede... ukupno je za ceo dan pojeo 200ml, a inace po obroku pojede u proseku 150... niti pije vodu, niti jede, a bas puno spava u odnosu na to kako spava danju... ne znam da li im dolaze takvi dani, ni meni se ponekad ne jede ceo dan, i da li da pravim paniku, ili da sacekam da vidim sta ce biti sutra, prekosutra?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj beban danas nece nesto da jede... ukupno je za ceo dan pojeo 200ml, a inace po obroku pojede u proseku 150... niti pije vodu, niti jede, a bas puno spava u odnosu na to kako spava danju... ne znam da li im dolaze takvi dani, ni meni se ponekad ne jede ceo dan, i da li da pravim paniku, ili da sacekam da vidim sta ce biti sutra, prekosutra?

Kako je danas? Ja verujem da je to naišao period, promene vremena - tmurno napolju i da će proći za dan dva....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Markic je od rodjenja bas imao lepo red i redosled sto se hrane tice , uvek je jeo preporucenu dozu , komplet sve i nikad nije bio izbirljiv . Pre mesec dana je prvo prepolovio mlecne obroke , umesto dotadasnjih 200ml popije 100 i to na jedvite jade evo sad je i ostala jela prepolovio kolicinu a juce uopste nije jeo :( Nista ali bas nista :( Ceo dan je drzao zagrizenu donju usnu a to radi kad nece da jede da mu ja ne bih slucajno nesto tutnula u usta :( Jutros sam uspela da mu da 50ml mleka ( vise je pio kad se rodio ) i 50 skuvane jabuke .... Ne znam vise sta cu sa njim :( Inace je raspolozen , normalno spava , igra se ... sve je ok ali dokle ce moci tako ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NSanja, nemoj da se nerviras. To su faze kroz koje smo svi prosli. Sto se vise nerviras, nervozu prenosis na njega, pa ce biti jos gore hraniti ga.

Da li M jede blendanu ili gnjecenu hranu?

Da li mu izbija neki zub mozda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NSanja, nemoj da se nerviras. To su faze kroz koje smo svi prosli. Sto se vise nerviras, nervozu prenosis na njega, pa ce biti jos gore hraniti ga.

Da li M jede blendanu ili gnjecenu hranu?

Da li mu izbija neki zub mozda?

Uglavnom jede blendirano , mada mu cesto ubacujem i po koji zalogajcic ali jos uvek ne zna lepo da guta pa svaki neblendirani obrok ako ne na pocetku hranjenje onda na kraju obavezno povrati , jedino sta jede a da lepo grize je smoki i sad hoce smoki ... Desni mu nisu otecene a zadnji kecevi su nam izasli jos u Novembru pa sam i ja pomislila da je to mozda , ne znam ni ja sta moze biti ... jedino sto me tesi je to sto je raspolozen i lepo spava e sad samo da nam ta faza prodje brzo jer vidim da mrsavi pa se odmah brinem i osecam se nesposobno :P Juce sam mu napravila 3 vrste kasica a otvorila jos tri kupovne ne bi li ga nesto od toga privuklo da jede ali on nece ni da otvori usta :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mora biti da je faza, a mogu biti i zubi. Ne moraju da oteknu zubi. ja po tome nisam videla ni jednom da je Peri izasao zub. ako hoce smoki, da li hoce da grize jabuku? Jam mu u ruku bananu, jabuku, tako nesto sto bi mogao bar da glodje... Ja mislim da on nece da otvori usta na kasiku. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mora biti da je faza, a mogu biti i zubi. Ne moraju da oteknu zubi. ja po tome nisam videla ni jednom da je Peri izasao zub. ako hoce smoki, da li hoce da grize jabuku? Jam mu u ruku bananu, jabuku, tako nesto sto bi mogao bar da glodje... Ja mislim da on nece da otvori usta na kasiku. ;)

Grize kad mu dam u ruku , bananu , pomorandzu sa sve korom :D jabuku , smoki ali uglavnom sve to samo grize a retko sta proguta , sem smokija naravno , danas sam mu napravila retku kasicu da pokusam na flasicu da mu je dam i nije upalilo , jeo je sa svojim tatom malo pite sa sirom koju sam danas pravila pa me to malo smirilo , nadam se da su samo zubici ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze biti da su zubici. Meni je samo interesantno da hoce samo smoki i nista drugo. Jel to obican smoki? Onaj sto ima soli u sebi? Mozda ga vuce so...nekad bebe u tom uzrastu traze neki novi ukus,miris. Ja sam Peru varala sa zacinima i sa istom hranom. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Grize kad mu dam u ruku , bananu , pomorandzu sa sve korom :D jabuku , smoki ali uglavnom sve to samo grize a retko sta proguta , sem smokija naravno , danas sam mu napravila retku kasicu da pokusam na flasicu da mu je dam i nije upalilo , jeo je sa svojim tatom malo pite sa sirom koju sam danas pravila pa me to malo smirilo , nadam se da su samo zubici ....

To su ti samo faze, zubi ga malo muce i mi smo imali isto. Proci ce to, odjednom ce poceti da jede, vidjeces. Znam da to izludjuje, al takvi su! Ako mozes pokusaj da ga ne nudis svaki tren, nek izgladni pa mu onda daj uz crtac kad se smiri ili nesto sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze biti da su zubici. Meni je samo interesantno da hoce samo smoki i nista drugo. Jel to obican smoki? Onaj sto ima soli u sebi? Mozda ga vuce so...nekad bebe u tom uzrastu traze neki novi ukus,miris. Ja sam Peru varala sa zacinima i sa istom hranom. ;)

Strakov smoki , nece ni jedan drugi i to pojede koliko god da mu dam :P A pokusala sam da mu stavim vegete , solim , zacinim , ma nista ne pomaze :( Jutros je pojeo kasicu od visnje sa zitaricama milupinim , sve je pojeo e sad videcemo sledeci obrok koji je slan kako ce da prodje ...

To su ti samo faze, zubi ga malo muce i mi smo imali isto. Proci ce to, odjednom ce poceti da jede, vidjeces. Znam da to izludjuje, al takvi su! Ako mozes pokusaj da ga ne nudis svaki tren, nek izgladni pa mu onda daj uz crtac kad se smiri ili nesto sl.

Puslice drugi dan mu nisam dala 5 sati nista sem vode , ni sokic nije dobio i isto je bilo on cak i kad ogladni a ja nisam ni pocela da mu spremam hranu zagrize donju usnu da mu ne bih dala nesto jer verovatno glad povezuje sa hranjenjem , ja sam pomisljala da ga mozda grlo ne boli pa ga vredja kad guta , ma ne znam videcu danas , lepo je pojeo prvi obrok ali ne moze da zivi na slatkom samo ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda ipak faza prolazi. ;) Moje dete je znalo nekad da izbegava kasiku i samo mi je jeo komadice hrane iz ruke. cim on jede smoki, treba da odustanes od blendanja. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Puslice drugi dan mu nisam dala 5 sati nista sem vode , ni sokic nije dobio i isto je bilo on cak i kad ogladni a ja nisam ni pocela da mu spremam hranu zagrize donju usnu da mu ne bih dala nesto jer verovatno glad povezuje sa hranjenjem , ja sam pomisljala da ga mozda grlo ne boli pa ga vredja kad guta , ma ne znam videcu danas , lepo je pojeo prvi obrok ali ne moze da zivi na slatkom samo ....

Mi smo imali te faze kada smo jeli samo slatko, bilo mi je doslo da poludim, sve mu fino spremim, a on samo okrece glavu i gura me rukom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

YelenaC ja bih bila najsrecnija kad bih prestala da mu blendiram hranu , jos od septembra kad mu je izasao prvi zubic ja pokusavam, nekad uspemo ali cesce sve povrati , ne znam da guta , tri zalogaja proguta kod cetvrtog se zagrcne i povrati i obrok pre koji je pojeo :( Mada ja i dalje pokusavam pa valjda ce jednom poceti , muka mi je vise od vucaranja blendera gde god da krenemo :P

Puslice , identicna prica , juce je jedino malo pite jeo a sve ostalo je gurao od sebe :( Ja se samo bojim da mu ne pokvarim krvnu sliku a bas se trudim da mu popravim gvozdje i sve sto moze hranom da se popravi do davanja sledece vakcine ali eto izgleda da mi se u inat ne da :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,

Moja beba od 9 meseci koju dojim, jede samo voce. Tacnije voli da ga gricka i da pije sok. Pire od njega vise nece. Voli da gricka i sargarepu i okusi brokule (slabo obarene), gricka gleb i keksice. Papice nikako nece jer nece da mi zeva, pa ne mogu nista ni da probam da joj dam, ako nije na silu a to bas i necu. Probala sam da joj dajem papice na flasicu, ali cim okusi nece. Sve ovo je rezultat mog ne mara jer smo mnogo putovali; onda alergije koju nikako nisam mogla da ustanovim od cega je pa joj nisam uvodila nove namirnice (na kraju je alergija bila na vunu) i to zevanje je postalo problem cini mi se od kad je bila bolesna pa sam morala na silu da joj trpam lekove, kapi itd... (U pocetku je malko i zevala, ali nije bas bila odusevljen ni sa njim, ozme kasiciu i vise nece.) Mozda joj se ne svidja tekstura papica pa nece ni da ih okusi, ponekad gricne neke stvari ali samo iz svoje ruke, ali ne produzi sa grickanjem.

Pocela sam da panicim je joj je voc devet meseci i vec mesec i po ima istu kilazu i ako je sa 7 meseci dogurala do 9i po kg i 73cm. Jos sam ponovo trudna pa mi se mleko znatno smanjilo pa sve mislim da je stalno gladna. Stolica joj je postala cvrsca i drugacijeg mirisa pa pretpostavljam da ipak unosi nesto cvrste hrane. Nocu mi se budi svakih sat vremena, (ranije je svakih dva) i hoce da sisa!!! Ali ovo je vec druga tema, ma da je verovatno da ce bolje spavati kad predje na cvrstu hranu.

Pomagajte molim vas!!! Ima li ko slicnih iskustava, citala sam ostale teme ali nisam mogla da se pronadjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je l' bar pojede to sto sama jede iz svoje ruke? Da li si pokusala da joj pravis neke "pitice" ili tako nesto slicno od namirnica koje ona sme da jede.

Mozda nece da jede kase zato sto su previse bistre? To je bio problem sa bebom od moje sestre. Veruj mi, pocece da jede kad bude dobro ogladnela ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno nemam iskustva ali je moja kuma imala donekle sličan problem (mala ne prihvata meso, voće i slatke kašice jedino povrće).

Izbaciti keksiće iz ishrane, davati joj da ruča baš kada ogladni (probaj npr 3 sata posle prethodnog obroka), probaj da se uz pomoć dodira upozna prvo sa teksturom namernica... npr napravi palentu sa voćem. Jedan deo rashladi pa joj daj u rukicu da gnjecka a sa drugim delom je hrani. Ovo su neki predlozi, probaj, možda će biti nekog pomaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.