Dete/beba neće da jede!

odgovora

Objavljeno

Rekla sam Moon,usitni mleveno meso u blenderu pre spremanja, pa ce vise da se zalepi i nece moci da ga izbegne. ;) Dovoljno je to mesa u obroku. Pa i faza je koja ce proci. Nece joj nista biti ako jede manje mesa nego ranije. Mi sada imamo 2 dana u nedelji bez mesa, 1-2 dana ribu i eto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba ima nepuna 4 meseca i odbija da jede. Nije jela poslednjih 12h, znaci poslednji obrok bio je oko 21h, do sada se budila dva puta, svaki put odbila flasicu i posle nekog vremena nastavila da spava. Inace, slabo jede od 3 meseca, uglavnom jede kad je pospana, a kada je budna jako tesko. Hranim je mojim mlekom na flasicu (nije htela da sisa) i humanom. Da li je neko imao slicnih problema?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BlueB imas ovde temu KLIK pa pogledaj iskustva nekih majki sa istim problemom. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba ima nepuna 4 meseca i odbija da jede. Nije jela poslednjih 12h, znaci poslednji obrok bio je oko 21h, do sada se budila dva puta, svaki put odbila flasicu i posle nekog vremena nastavila da spava. Inace, slabo jede od 3 meseca, uglavnom jede kad je pospana, a kada je budna jako tesko. Hranim je mojim mlekom na flasicu (nije htela da sisa) i humanom. Da li je neko imao slicnih problema?

12 sati je stvarno puno... Jeste li počeli sa uvođenjem čvrste hrani i da li joj redovno nudiš vodu? Da pokušaš da zameniš Humanu nekim drugim AD mlekom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da odbija da vuce cuclu jer je bole desni.Izbice joj neki zub. Moras joj dati da jede nekako... mleko na kasicicu. 12 sati bez hrane i nekako, ali bez vode NIKAKO! kasicica po kasicica mleka i vode sto vise.

Kreni sa uvodjenjem hrane sto kaze Moonlight.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li sam na pravom mjestu, ali reci cu sta me 'muci'. Moja Andjela vrlo slabo jede. Imamo 3 glavna obroka, i sisamo izmedju njih. Za obroke vrlo malo pojede, par kasicica, i to je moram zagovarati necim da bi jela. mada ja se ne bih toliko sjekirala da me ljudi ne gledaju sa cudjenjem kako malo jede tj kako nece da jede. Poludjecu vise, helpppp!

Uz to, napomenucu da je sa godinu i 10 dana imala oko 9kg (rodjena je sa 3480g). Cudno da mi dr nikad nije rekla da je mrsava, sto bih prije od nje ocekivala nego od ljudi koji me okruzuju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li sam na pravom mjestu, ali reci cu sta me 'muci'. Moja Andjela vrlo slabo jede. Imamo 3 glavna obroka, i sisamo izmedju njih. Za obroke vrlo malo pojede, par kasicica, i to je moram zagovarati necim da bi jela. mada ja se ne bih toliko sjekirala da me ljudi ne gledaju sa cudjenjem kako malo jede tj kako nece da jede. Poludjecu vise, helpppp!

Uz to, napomenucu da je sa godinu i 10 dana imala oko 9kg (rodjena je sa 3480g). Cudno da mi dr nikad nije rekla da je mrsava, sto bih prije od nje ocekivala nego od ljudi koji me okruzuju.

Samo polako, svi smo kroz to prosli. I moj sinak je sa godinu imao oko 10kg, decak je trebalo bi da bude tezi, jel da? Rodjen je sa 3850gr.

Nemoj da brines, i nemoj da svoje dete uporedjujes sa drugom decom. Ne znam da li joj stavljas kakve zacine u hranu? Deca ih vole. Mozda je vreme i da uvedes uzine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Markic vec danima slabo jede , bolestan je vec sedmi dan , prva dva dana je jeo ok ali zadnja 3 dana jede samo supu , pa mu na prevaru u supu ubacim i koje izblendirano parcence mesa , karfiola , jaja ... kako kad smislim , ni na sta to ne lici ali makar unese sve sto treba ... Evo danas je prvi put popio celu flasicu mleka, (jos od prosle subote ga nije okusio)i veceras je popio 200 ml .. Nadam se da je to znak da je pregrmeo i ovaj virus ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi opet grozno jedemo ja ludim, samo da joj je hladno vourt, vocni jogurt i tako to sto je led ledeno, dvojke je muce, ali ovo je vec drugi put u mesec dana da gotovo nista ne jede, hranim je prstima nekako ako nije mnogo hladno/jogurt od kasike vristi bilo koje imamo 5 vrsta :), a iz ruke kruh, malo gusce kad napravim tu i tamo koji zalogaj uzme, pije sokice ogranicim to koliko mogu i mleko, ali samo flasicu hoce ovo je postalo vec uobicajeno stanje za svaki zub i traje nedelju dana s tim sto ja izgubim zivaca i zivaca-a zub dobijemo odprilike 20 tak dana posle nejela ...paracetamol ne pomaze kod jela, spavanja malo da, ali jelo ne...

Kilaza dr nas kritikuje stalno da je premrsava, ali i aktivna je dobro ima ista kako slabo jede i koliko je vrckasta..

Kad su nam nailazili ti periodi, i ja sam ludela, ali sam svaki dan kuvala supu sa mesom i povrcem izblendam i napravim gustinu da moze da pije na flasicu, jer flasicu je jedino hteo. Pokusaj i malo pre jela da naprskas tantum verde, malo ublazi tegobe pa ce mozda ruckati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi opet grozno jedemo ja ludim, samo da joj je hladno vourt, vocni jogurt i tako to sto je led ledeno, dvojke je muce, ali ovo je vec drugi put u mesec dana da gotovo nista ne jede, hranim je prstima nekako ako nije mnogo hladno/jogurt od kasike vristi bilo koje imamo 5 vrsta :) , a iz ruke kruh, malo gusce kad napravim tu i tamo koji zalogaj uzme, pije sokice ogranicim to koliko mogu i mleko, ali samo flasicu hoce ovo je postalo vec uobicajeno stanje za svaki zub i traje nedelju dana s tim sto ja izgubim zivaca i zivaca-a zub dobijemo odprilike 20 tak dana posle nejela ...paracetamol ne pomaze kod jela, spavanja malo da, ali jelo ne...

Kilaza dr nas kritikuje stalno da je premrsava, ali i aktivna je dobro ima ista kako slabo jede i koliko je vrckasta..

A moja dr nikad to nije rekla za moju Andjelu, svasta :rolleyes: a koliko t i je teska bebana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad pojama nemam oko 10kg ja mislim-tj nadam se, sa 9 mes imala je 9.2 kg i 76.5, ali je duga mislim da sad ima 80 cm ako ne i vise...stalno od dr i njene tabele da poludim..rodjena je sa 2920 gr u 35.nedelji

:blink: mici ona nije mrsa ako ima 10 kg :blink: Markic je ima 10.600 sa jedanaest meseci i nasoj dr je bio debeo :lol: Sta je sa tim doktorima ?! <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa eto svaki put me naruzi kako je mrsava-"suha" to je njen slov izraz :),a koliko je on dug ? sad cemo da cujemo sta ce reci 18.4. meni se cini skroz ok Tara, ali po njoj je mrsava meni je odlicna kako slabo jede...ona odmah neku tabelu gleda duzinu pa ukrsti i trazi idelanu kilazu :D polesdnji put eto kazem sa 9 mes 9.2 kg i 76.5 cm rekla je da da je mrsava :)

Ona je malo vislja pa mozda zato izgleda mrsica . Marko je sad visok 79 , tj na zadnjem merenju pre mesec dana ... Ma bez veze , oni gledaju tabele a ne moze dete ako je od visokih roditelja biti isto kao ono od niskih , negde sam bas pisala kako je nasa dr rekla jednoj prijateljici da joj je dete suvise visoko za svoj uzrast pa je ova pitala : " A sta da radim dr ? Da ga skratim ? " :D Oni i njihove tabele :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad pojama nemam oko 10kg ja mislim-tj nadam se, sa 9 mes imala je 9.2 kg i 76.5, ali je duga mislim da sad ima 80 cm ako ne i vise...stalno od dr i njene tabele da poludim..rodjena je sa 2920 gr u 35.nedelji

:blink: mici ona nije mrsa ako ima 10 kg :blink: Markic je ima 10.600 sa jedanaest meseci i nasoj dr je bio debeo :lol: Sta je sa tim doktorima ?! <_<

Luka je sa godinu dana bio oko 78cm i 10,5kg. :) Za kilazu sam sigurna za visinu nisam bas dok ne bih procitala, ali otprilike 76-78cm.

I nasoj doktorki je uvek bio ,,taman''

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li sam na pravom mjestu, ali reci cu sta me 'muci'. Moja Andjela vrlo slabo jede. Imamo 3 glavna obroka, i sisamo izmedju njih. Za obroke vrlo malo pojede, par kasicica, i to je moram zagovarati necim da bi jela. mada ja se ne bih toliko sjekirala da me ljudi ne gledaju sa cudjenjem kako malo jede tj kako nece da jede. Poludjecu vise, helpppp!

Uz to, napomenucu da je sa godinu i 10 dana imala oko 9kg (rodjena je sa 3480g). Cudno da mi dr nikad nije rekla da je mrsava, sto bih prije od nje ocekivala nego od ljudi koji me okruzuju.

Koji, bre, ljudi? Sta te briga za druge! ne gaje oni tvoje dete niti mogu da znaju sta joj je kad ne jede. Svi smo prosli te faze i to vise puta. Ja nikad nisam silila i jurila po kuci. Hoce mleko, dobice mleko. Kad bude gladan jesce. Kod njih je hrana jos uvek fizioloska potreba i oni pojma nemaju da 'biraju' jos nista. Prema tome, ima razloga zasto ne jede, ali isto tako ces se iznenaditi kad krene da jede, koliko moze da pojede.

Moj Markic vec danima slabo jede , bolestan je vec sedmi dan , prva dva dana je jeo ok ali zadnja 3 dana jede samo supu , pa mu na prevaru u supu ubacim i koje izblendirano parcence mesa , karfiola , jaja ... kako kad smislim , ni na sta to ne lici ali makar unese sve sto treba ... Evo danas je prvi put popio celu flasicu mleka, (jos od prosle subote ga nije okusio)i veceras je popio 200 ml .. Nadam se da je to znak da je pregrmeo i ovaj virus ....

A jel Marko pijo antibiotik? Ja sam provalila da posle terapije antibiotika deca najradije piju mleko. Znate kada se preporucuje mleko da se pije? Kad se otrujete sa nekim otrovom, da bi se orgaziam sam snasao i resio problem. Sasvim sigurno da se oporavlja!

Pa to na tu duzinu je ta kilaza taman po nasoj, ali nama na nasu duzinu fale kile...i jos pri tom zeza sa jelom, ali sta da joj radim dok je zdrava i vesela ganjati je da koji zalogaj pojede :)

Ovo je i najvaznije! Ako hoce hladno da jede, onda su ti vasi famozni zubi. Kupi obavezno neki lokalni anestetik i probaj posle mazanja/prskanja da je nahranis.

Neka jede sto vise ugljenih hidrata. Zitarice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ovaj moj malisa nikako da pocne da jede normalno.Samo stisne zube i zagnjuri glavu u stolicu.Slatko,jos tu i tamo,a slane ksice nikako.Meso sam mu miksala sa vocem da bi ga pojeo koliko-toliko.Sva se najezim kad sednemo da ga hranim.On u svaku kasiku zagleda,pa ako mu se svidi,malo proba,a ako ne -nece ni da zine.I kod njega nije pravilo da ce jesti ako je gladan-place od gladi,a usta nece da otvori.Ako mu onda umesto slane dam slatku kasicu,sve pojede i trazi jos.Uf,bas mi ovo sve ide pomalo na zivce:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

"zagleda" kasicicu kao da sve zna?! Kakav genije! I ja bih poludela od muke da me tako zeza.

I mi smo sad u fazi da se pije mleko u nenormalnim kolicinama,a do pre mesec dana nije hteo mleko nikako. Sad jedva da jede i uvek trazi mleko.

Zezanju nikad kraja! <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad pojama nemam oko 10kg ja mislim-tj nadam se, sa 9 mes imala je 9.2 kg i 76.5, ali je duga mislim da sad ima 80 cm ako ne i vise...stalno od dr i njene tabele da poludim..rodjena je sa 2920 gr u 35.nedelji

Ta tvoja dr je bas cudna, svako dijete je prica za sebe, glupo je pratiti njihovo napredovanje po kojekakvim tabelama...ja sam jedno vrijeme bila opterecena Andjelinom kilazom,vise ne. Inace ona je sa godinu dana imala oko 9kg, bas me interesuje sta bi ta tvoja dr rekla za nju :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel Marko pijo antibiotik? Ja sam provalila da posle terapije antibiotika deca najradije piju mleko. Znate kada se preporucuje mleko da se pije? Kad se otrujete sa nekim otrovom, da bi se orgaziam sam snasao i resio problem. Sasvim sigurno da se oporavlja!

Jeste , jos danas ima jednu dozu da popije i gotovo , konacno ... Mada on nije hteo mleko vec duze vreme , bilo je na povuci potegni i tako dnevno unese maximum 200ml ukupno , sad je to udvostrucio ... Ujutru 200 i uvece 200 ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj petar je 3 dana posle antibiotika pio po litar mleka.

Isto tako jedno ga vreme nije pio nikako ili ponekad 100ml.

Sve oni nadoknade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ovaj moj malisa nikako da pocne da jede normalno.Samo stisne zube i zagnjuri glavu u stolicu.Slatko,jos tu i tamo,a slane ksice nikako.Meso sam mu miksala sa vocem da bi ga pojeo koliko-toliko.Sva se najezim kad sednemo da ga hranim.On u svaku kasiku zagleda,pa ako mu se svidi,malo proba,a ako ne -nece ni da zine.I kod njega nije pravilo da ce jesti ako je gladan-place od gladi,a usta nece da otvori.Ako mu onda umesto slane dam slatku kasicu,sve pojede i trazi jos.Uf,bas mi ovo sve ide pomalo na zivce:(

Au, pa ovo je slucaj i kod nas!! Za rucak sam mu davala mrvice cokolade, mikroskopske, jer zna sta je, ne bi li pojeo slano...ohoohoho, problema! Sve znam, da ne treba i to, ali je stravicno tvrdoglav, i do veceri ne bi ni liznuo dok ne padne od gladi, a sta vredi kad je u stanju da propusti 2,3 obroka, pa, kontam bolje i ovako..

Ta tvoja dr je bas cudna, svako dijete je prica za sebe, glupo je pratiti njihovo napredovanje po kojekakvim tabelama...ja sam jedno vrijeme bila opterecena Andjelinom kilazom,vise ne. Inace ona je sa godinu dana imala oko 9kg, bas me interesuje sta bi ta tvoja dr rekla za nju :lol::lol::lol:

A za mog decka? hihiihi god. dana, 78 i 8800 je imao (rodjen 2900, 49), pa me to jos dodatno pritiska sto se jela tice..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Au, pa ovo je slucaj i kod nas!! Za rucak sam mu davala mrvice cokolade, mikroskopske, jer zna sta je, ne bi li pojeo slano...ohoohoho, problema! Sve znam, da ne treba i to, ali je stravicno tvrdoglav, i do veceri ne bi ni liznuo dok ne padne od gladi, a sta vredi kad je u stanju da propusti 2,3 obroka, pa, kontam bolje i ovako..

A za mog decka? hihiihi god. dana, 78 i 8800 je imao (rodjen 2900, 49), pa me to jos dodatno pritiska sto se jela tice..

ne smem da vam kažem koliko je moja nastasija imala sa godinu dana <_< ...jao večito sam imala 'probleme' sa njihovim 'nejedenjem'...nema šta nisam pokušavala,ali uveek je bilo po 'njihovom',izgleda da nema 'magičnih' saveta,već eto kako se detetu 'hoće' to je tako i kraj....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo polako, svi smo kroz to prosli. I moj sinak je sa godinu imao oko 10kg, decak je trebalo bi da bude tezi, jel da? Rodjen je sa 3850gr.

Nemoj da brines, i nemoj da svoje dete uporedjujes sa drugom decom. Ne znam da li joj stavljas kakve zacine u hranu? Deca ih vole. Mozda je vreme i da uvedes uzine.

Na koje zacine mislis? Sjutra planiram da joj kuvam jagnj sa krompirom i sarg, sta da bih mogla da joj ubacim od zacina?

A sto se tice uzina, probala sam recimo dana sa rendanom jabukom i pojela je dva zalogaja...nece da jede pa nece. A ova dva dana sam kod mojih van grada, u prirodi, pa je po cijeli dan napolju...ja mislila bolje ce jesti kad je opije vazduh, al sam se zeznula ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne smem da vam kažem koliko je moja nastasija imala sa godinu dana <_< ...jao večito sam imala 'probleme' sa njihovim 'nejedenjem'...nema šta nisam pokušavala,ali uveek je bilo po 'njihovom',izgleda da nema 'magičnih' saveta,već eto kako se detetu 'hoće' to je tako i kraj....

Pa bar sam mirna kad procitam ovo, jer, zapitas se u nekom momentu sta to ne radis kako treba. :o

:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo veliki problem sa ishranom poslednja tri meseca,tacnije otkako se rodila seka.Jako slabo jede a inace je bila dete koje nije probirljivo i jede sve.Njeno ponasanje pripisujem nekoj vrsti ljubomore,tj. osecanja sto nije sva paynja posvecena samo njoj.Kad god seka pije mleko i ona hoce,u pocetku sam joj davala ali sad smo dosli u situaciju da bi zivela na mleku a jako slabo jede.Moram da je molim i jurim da bi pojela 2 zalogaja neceg.A primetila sam da se i njena kilaza ne menja,vec duze vreme ima 11,8kg. Pocela sam da brinem ali ne znam kako da je nateram da jede.I da li bi trebala da joj kupim u apoteci nesto za jacanje imuniteta, s´ obzirom da ne jede i ne unosi vitamine?

Pomagajte!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.