Dete/beba neće da jede!

odgovora

Objavljeno

Moje dete svaki put kad su joj izbijali zubici je prestajala da jede,jedino je htela po nekad supicu,koru hleba i sada kad su jj krenule petice sladoled,naravo,posle te faze ide t,pa ponovo ne jede i onda samo jedan dan krene normalno da jede i pojavi se zub...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

YelenaC sigurno nisi upoznala veću Brinku od mene :D Hvala na savjetima :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, imam pitanje... Moja beba ima 6,5 meseci. U 4.5 smo po preporuci dr pokušali da joj damo mlečno-pirinčanu kašicu (kupila sam milupa rižu sa adapt mlekom). Prihvatila je odmah, bez negodovanja, i bez refleksa vraćanja hrane. Međutim, 6. dana se osula, a 7. uz osip povratila 2x. U dežurnoj službi su mi objasnili da je odreagovala na mleko iz te kašice i da je samo dojim do punih 5. Poslušala sam i sa 5 počela sa uvođenjem povrća - ovoga puta uz probleme sa refleksom vraćanja. Napravila sam 7 dana pauzu,i ponudila krompir i šargarepu. Kad je 7 dana jela po 120g po obroku bez problema polako sam krenula, tikvica, bundeva, sa razmakom od nekoliko dana, i lepo je prihvatila. pre par dana krenem da joj izbacujem jedan prepodnevni obrok, i ponudim pirinčanu kašicu sa mojim mlekom. Pošto nisam uspela da izmuzem 3. dana, dam joj humana rižu sa jabukom, koja se pravi sa vodom, i jutros je po 2.put pojela celu kašicu.. Tu nastaju problemi, juče i danas mi popodne sa slanom kašicom pravi histerične scene kakve ne možete ni da zamislite - posle 2 zalogaja počinje, baca se, vrišti, čim joj priđem sa kašičicom, zacenjuje se, pljuje uz fajtanje :) itd... Pošto jedva uspem da joj naguram pola obroka primorana sam da odustanem... Šta da radim dok je ne prođe ludilo? I kad će da je prođe? Skontala sam da joj se više sviđa slatko, da li sam u pravu? Kad da joj ponudim dojku - da čekam da prođe 3,5 h, koliko inače prođe između obroka, ili da joj dam ranije? Inače, po nekim tabelama piše da treba da spava ukupno 16h ona nikad ne sakupi toliko... Da li i to ima veze?

Udavih vas :DDDD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mislila da je spavanje povezano sa ishranom,ali iz iskustva drugih žena shvatila sam da nije.Mi smo sve živo pokušali,i igračke,i ishrana u prirodi ama baš sve.Dok ona sam nije rešila da jede,ništa od toga.Nemoj se sekirat oko količine.Bez forsiranja,jer i to ume napraviti odbojnost prema hrani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ocigledno reaguje na Ad mleko. neke dojene bebe su dugo netolerantne prema Ad mleku. Mi nismo mogli da podnesemo Ad mleko prve 2 godine.

Dakle, sta raditi? Prvo, nemoj nista davati sto nisi sama skuvala i sto sadrzi ad mleko. Moguce je i da joj sada raste neki zub pa i zato odbija. Skuvaj povrce koje ste vec jeli, umesaj u njega malo putera(velicine zrna graska) ohladi ( da bude bas hladno ne mlako) i da joj tvojim prstima. Ne pokazuj kasicicu naredna 304 dana.

Sto se tice ukusa,i zapamti da bebe ne prepoznaju ukuse niti ih jos pamte.. Ti joj kroz ishranu dajes mogucnost da stekne iskustvo za ukuse. bebe tj. njihov organizam samo reaguje na neprijatnosti, te gubitak apetita i odbijanje hrane moze da bude samo zbog toga sto joj je lose bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa malom kolicinom putera ce se videti da li je netoleranicja na mleko i mlecne proizvode.

Ta netolerancija ne mora uvek da znaci alergiju i strasne posledice. moj Petar je imao samo grceve, ali posle 2. godine vise ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ocigledno reaguje na Ad mleko. neke dojene bebe su dugo netolerantne prema Ad mleku. Mi nismo mogli da podnesemo Ad mleko prve 2 godine.

Dakle, sta raditi? Prvo, nemoj nista davati sto nisi sama skuvala i sto sadrzi ad mleko. Moguce je i da joj sada raste neki zub pa i zato odbija. Skuvaj povrce koje ste vec jeli, umesaj u njega malo putera(velicine zrna graska) ohladi ( da bude bas hladno ne mlako) i da joj tvojim prstima. Ne pokazuj kasicicu naredna 304 dana.

Sto se tice ukusa,i zapamti da bebe ne prepoznaju ukuse niti ih jos pamte.. Ti joj kroz ishranu dajes mogucnost da stekne iskustvo za ukuse. bebe tj. njihov organizam samo reaguje na neprijatnosti, te gubitak apetita i odbijanje hrane moze da bude samo zbog toga sto joj je lose bilo.

Ali ne dajem joj ništa što ima AD mleko, čak i rižana kašica koju joj dajem prepodne ne sadrži nikakvo mleko, a povrće joj sama kuvam od početka, nisam joj davala kupovne... A da je zub, ona ne bi ni prepodne jela ništa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aha, ja sam ukapirala da joj dajes neku Humana kasicu koja se pravi sa vodom, pa sam odmah shvatila da u njoj ima mleka. Sorry!

Ja bih na tvom mestu dojila na zahtev a u podne joj davala jedan obrok narednih par dana.

Nisam bas ukapirala da li vi imate 2 obroka ili ne, ali neka caka mora da postoji da se to resi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poštovani, moj sin ima 18 i po meseci i već izvesno vreme neće skoro ništa da jede. Sve je počelo u vrtiću - jaslicama, gde odbija svaku hranu osim parčeta hleba. U prvo vreme je jeo normalno kod kuće, medjutim , poslednjih 2 nedelje odbija svu hranu odnosno meso i povrće. Čoklolade i ostale grickalice uvek bi jeo, kao i voće, i uvek trazi da ga dojim. Trenutno mu izbijaju očnjaci ali ne znam da li to ima veze sa odbijanjem hrane. Pored toga poslednja 3 dana ima i dijareju, ali bez temperature. Inače je veseo i ponaša se uobičajeno.

Kako da rešim ovaj problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poštovana,

Predlažem da pregledate teme koje postoje u podforumu Dete > Ishrana. Ovu temu ću zaključati i premestiti u odgovarajući pdf.

Admin team

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U današnjem izdanju rubrike Elvisova alternativna medicina bit će riječi o starom narodnom liječenju pomoću tzv. kvrcanja glave.

Radi se o kombinaciji upotrebe ljekovitog bilja i neke vrste kiropraktike, a porijeklo te stare narodne medicine je Crna Gora.

Naime jedna naša sugrađanka našla se u izbjeglištvu u Njemačkoj, i u tim teškim vremenima počela se družiti s nekim ženama porijeklom iz Crne Gore.

I jednom im se požalila kako njen mali dječak slabo jede, što su Crnogorke primile sa velikom zabrinutosti.

Naime u Crnoj Gori je veliki problem kada muško dijete "mrljavi s hranom" i treba se hitno pristupiti liječenju pomoću metode "kvrcanja glave".

O čemu se zapravo radi?

Kako su one objasnile: "Kada u nas u Crnu Goru muško dijete slabo jede..." Onda se sva starija, iskusnija ženska rodbina (tetke, strine, ujne) razleti da bere neke rijetke trave po Durmitoru i okolnim planinama, i onda od tih trava dugo kuhaju jedan jaki, gusti čaj.

Mali Crnogorac koji slabo jede nakon što popije taj jaki čaj pada u težak san iz koga ga je nemoguće probuditi (stanje slično komi).

Dok muško dijete spava tetke, strine... spremaju i kuhaju razna jela - meso, pite, kolače... Tada na scenu stupa majka (e tu se ova naša Sarajka prepala i nije imala hrabrosti da terapiju izvede do kraja) i okreće glavu djetetu dok se ne čuje "kvrc" (odatle dolazi i naziv terapije "kvrcanje glave").

Nakon ovog "kvrcanja glave" mali Crnogorac se budi iz dubokog sna i prvo što izgovara je: "A ima li ođe što za pojest?" 

I onda pojede sve što su mu na sto postavile ženske članice obitelji... :) 

Cupavica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zlatni papagaj sad sam procitala text, ja sam iz CG i cula sam za to...al bi mene bilo strah stvarno da to uradim doduse kazu da je to lijek al avaj aj se usudi ja bi precrkla da mi se dijete tako uspava...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ја вјерујем у те "бабске" форе. Мене је баба, једном приликом, дјете сам био, намјестила желудац, чудо једно. Наиме, цјелу ноћ сам повраћао, ујутру малаксао, нијсам могао да једем. Био сам код бабе, на селу, притисла палцем на пар места на стомаку, одмах, али буквално одмах ми је било боље. У наредних пар сати сам возио бициклу, трчао ... Моја је баба била, није нека врачара и сл.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali ovo gore mi je hit, za apetit :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zenee moje drage molim za savet 

beba od 4 meseca pije bebelak oko 500ml dnevno i nece vise uopste ne znam sta da radim, nedeljno se popravila samo 50 grama i dr kaze to je uredu.. da li da joj menjam mleko ili sta vise poludeh stolica joj je zelenkaste boje 

Leptirici i MicaZoki(LUKA) volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pocni da joj uvodis cvrstu hranu. Neznam da li te je vas pedijatar posavetovao,ali mislim da ti je to najbolje resenje. Mojoj zaovi je cerka jako malo napredovala i isto tako je zezala sa pijenjem mleka. Na kraju je posavetovao pedijatar da pocne sa uvodjenjem cvrste hrane. Od tad super napreduje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probaj da promenis mleko!

Po dogovoru sa pedijatrom uvodjenje čvrste hrane!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zenee moje drage molim za savet 

beba od 4 meseca pije bebelak oko 500ml dnevno i nece vise uopste ne znam sta da radim, nedeljno se popravila samo 50 grama i dr kaze to je uredu.. da li da joj menjam mleko ili sta vise poludeh stolica joj je zelenkaste boje 

Promeni mleko. Probaj Aptamil. Ako nece, vidi sa pedijatrom. Mala je beba jos za cvrstu hranu

KruelaDeviL i Zone* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.