Dete/beba neće da jede!

odgovora

Objavljeno

Nemoj so da joj dajes,pliiiiiiiz....

ok... sad je evo molim nece ni slatku kasicu... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ok... sad je evo molim nece ni slatku kasicu... :unsure:

Pusti je sat vremena pa joj ponovo ponudi da jede. Možda je muči neki zubić pa odbija sad hranu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo sad sam opet pokusala i nema sanse. Popila je soljicu jogurta.. Bas sam se iznervirala. Sad cu da joj dam mleko. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo sad sam opet pokusala i nema sanse. Popila je soljicu jogurta.. Bas sam se iznervirala. Sad cu da joj dam mleko. :(

A jel jede nešto drugo sem kašica?

Daj joj parčence hleba da jede uz jogurt....

Da neće neki zubić? I mi smo imali te faze, ždrala sam se, a on kad ogladni mislim da spuca dva obroka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel jede nešto drugo sem kašica?

Daj joj parčence hleba da jede uz jogurt....

Da neće neki zubić? I mi smo imali te faze, ždrala sam se, a on kad ogladni mislim da spuca dva obroka...

Pa vidi se leva jedinica gore ali ne smeta joj nesto puno nije nervozna ovih dana... Da je zbog upale ne bi ni mleko... Ne znam, bas sam nervozna i iznervirana... Uzmem parce hleba i deo stavim u jogurt pa joj dam tako... :( Ne mogu ni sirup da joj dam uopste nece da otvori usta... Ona je obozavala kasicu od kajsije i kruske a sad nece ni da okusi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa vidi se leva jedinica gore ali ne smeta joj nesto puno nije nervozna ovih dana... Da je zbog upale ne bi ni mleko... Ne znam, bas sam nervozna i iznervirana... Uzmem parce hleba i deo stavim u jogurt pa joj dam tako... :( Ne mogu ni sirup da joj dam uopste nece da otvori usta... Ona je obozavala kasicu od kajsije i kruske a sad nece ni da okusi...

Možda se plaši da ćeš da joj uguraš sirup, kad vidi kašičicu... :unsure: :unsure:

U svakom slučaju, napravi veći inteval između dva oborka, bolje će jesti, samo privremeno dok ne krene da ručka ko pre. Bez nervoze, neće to tako stalno, proći će je za par dana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa sirup joj od juce dajem a ona ne jede vec par dana... Ne znam... Da cekam pa da vidim.... -_-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Možda se plaši da ćeš da joj uguraš sirup, kad vidi kašičicu... :unsure: :unsure:

U svakom slučaju, napravi veći inteval između dva oborka, bolje će jesti, samo privremeno dok ne krene da ručka ko pre. Bez nervoze, neće to tako stalno, proći će je za par dana...

Slažem se sa Ivančicom. Pored toga pokušaj dok je hraniš da joj skrećeš pažnju na nešto drugo. Daj joj da za to vreme lista slikovnicu ili novinu, da gleda crtani ili reklame, pevaj joj... Ili joj daj neku činiju i kašičicu da se zabavlja, bilo šta što bi moglo da joj bude zabavno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na hranilici uvek stoji sve zivo i ona se igra ali usta stisne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Elena je juce i prekjuce brljala nesto, ali mislim da sam skontala u cemu je problem. U meni, posto se stalno tripujem da je dete gladno pa je stalno nutkam nesto. Jutros popila mleko, naravno nije htela da doruckuje, pa sam je lepo pustila, ( ali posto nije htela zitarice i voce, umesto toga sam joj iscedila dve jabuke, sargarepu i krusku da bar tako unese malo voca) ogladnela posle sve nesto mljacka, ruckala curetine i povrca za rucak, popodne mlekce, vecerala posle punu ciniju povrca i pavlake i malo hleba, pred spavanje mleko i to je to.

Tako da sam u stvari ja kriva, nije dete da nije htelo, nego sam je verovatno i ja smorila sa tim hranjenjem da je posle verovatno i bila nervozna zbog toga. Tako da ne trebam da gledam u sat bas tako striktno... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cuj, nije obavezno da dete ima uzinu ;) Tek je pocela da jede, ima vremena. Kad dete pocne da jede nemlecnu hranu umesto jednog redovnog obroka, ne znaci nikako da ce biti gladno posle 3 sata kao da je pilo mleko.

To ni meni nije bilo bas potpuno jasno kad neko napise da dete posle 25ogr mesa i povrca sa zitaricama pojede bilo sta posle 2 ili 3 sata.

Dobro je da si ovo napisala, Jacka. Bas dobro sto si me poslusala. Tvoj post ce nekome puno da znaci. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jacka kad bolje razmislim kod nas je ovako.Kad ustanemo ja pomislim da je Jana odmah gladna oi da ce mi crci od gladi dok ja spremim dorucak,pa joj odmah dam plazmicu ili vockicu.Dok bude dorucak,a ona vec nesto gricnula ona nece da jede.I onda se ja tripujem kako nista nije jela i nudim je svim i svacim.

Mislim da je dovoljno sto ujutru uzme med i malo cedjenog soka -do dorucka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cicko, a jel tebi Jana pije mleko ujutro i kad? Meni Petar dok je pio mleko u 6 ili7h, nije hteo nista da jede do 10h-11h cak. Onda sam mu ukinula mleko, davala mu neko vreme caj ili sok i sad se vise ne budi da trazi...ima par meseci vec. Sad doruckuje pola sata nakon sto ustane sasvim normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne pije mleko ujutru,jutros je lepo doruckovala,ali imala sam spremljeno cim smo ustali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odlicno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da javim da je Jana pocela da jede.

Ne mogu sad reci da nesto mnogo krka,ali jede normalno i raznovrsno.Sad je mnogo zavolela kuvanu psenicu,sa medom i orasima,supicu.

A trojcice su se zabelele konacno.Sad ne znam da li je zbog njih bio problem

U svakom slucaju hvala vam zene na podrsci i recima utehe,znacilo je dosta. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sigurno je zbog zuba. Eto. bilo i proslo. mogla si da dubis na trepavicama, ona ne bi jela ni manje ni vise. Kad je proslo, projeli se novi zubici. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Već nekoliko dana vrlo slabo jede. Sve što uspem da mu stavim u usta je ili na prevaru ili na silu. Dovoljno je samo da vidi stolicu za hranjenje, pa da krene da viče na sav glas. Danas nisam uspela ni na prevaru da ga nahranim. Jutros je odbio palentu. Nudila sam mu i žitarice sa mlekom, pa kuvano jaje, ali nije hteo. Jedva je pojeo pola banane, a onda se dočepao prazne flašice i jurio za mnom dok mu nisam sipala mleko, koje je popio ležeći ispred tv-a. Užinu takođe nije hteo, pa sam mu dala ceđenu narandžu i nadala se da će bar ručak da pojede. Grašak sa piletinom inače obožava, ali danas je pojeo samo tri kašičice, a i za to sam morala da ga jurim po stanu! :blink:

Ne znam šta da radim i kako da ga nateram da jede. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moon bez sekiracije. :rolleyes:

U istom smo sosu.Taman pomislim da je pocela da jede a ono opet isto.Ponekad se pitam od cega zivi i od cega je tako debela.Cak ni za slatkise nije mnogo zainteresovana stoji otvoreno i ne pridje na kraju mm i ja pojedemo.

Samo hoce supice,jogurt sa zitaricama i to je to otprilike.Cini mi se da dva meseca meso nije okusila.Ko zna kakva joj je krvna slika ne smem ni da pomislim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo pre par dana izašli iz te faze i zato sad je "rupica bez dna" :)

Zahvaljujuci temi "petice" sam skontala da je kod nas to uzrok.

U svakom slučaju, Moon, da li hoće supicu? Ako hoće, pravi supice i čorbe u raznim oblicima i nudi ga na svaka dva sata (zadrobi hleba ili napravi knedle i sl.) jer možda su i kod vas zubi. Ako neće celu voćkicu da gricka, zamena može da bude i gnječena banana u kojoj iscediš malo limuna ili naravno ceđena naradža ili tako nešto.

Budi ubeđena da je sasvim ok i to što je popio mleko i što je uzeo i tih par kašičica od ručka. Ispoštuj ga to što neće jer je to privremeno VERUJ MI ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moon bez sekiracije. :rolleyes:

U istom smo sosu.Taman pomislim da je pocela da jede a ono opet isto.Ponekad se pitam od cega zivi i od cega je tako debela.Cak ni za slatkise nije mnogo zainteresovana stoji otvoreno i ne pridje na kraju mm i ja pojedemo.

Samo hoce supice,jogurt sa zitaricama i to je to otprilike.Cini mi se da dva meseca meso nije okusila.Ko zna kakva joj je krvna slika ne smem ni da pomislim.

Dok smo mi bili u najgorij fazi - jela je samo voće i povrće i griz, krvna slika joj je bila odlična. Ne mora da znači da je Jani loša krvna slika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na podršci.

Neće ni supice ni čorbice, ma neće ni da vidi kašičicu. Samo traži mleko i sok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moon, ovo je jako česta faza u tom periodu - proći će ga, veruj mi. Čitam vaše redove pa se setim Stefija, jede "ko vaška" pa po nekoliko dana mrljavi do zla boga. Kod nas je palila tehnika, da ga ne jurimo kašičicom, već pomerimo obrok za sat vremena - između odborka nema grickanja. I palilo je. Probajte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moon, ovo je jako česta faza u tom periodu - proći će ga, veruj mi. Čitam vaše redove pa se setim Stefija, jede "ko vaška" pa po nekoliko dana mrljavi do zla boga. Kod nas je palila tehnika, da ga ne jurimo kašičicom, već pomerimo obrok za sat vremena - između odborka nema grickanja. I palilo je. Probajte.

Upalilo je! :)

Tek sad sam mu dala doručak, sve je smazao. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upalilo je! :)

Tek sad sam mu dala doručak, sve je smazao. :)

Telepatija je čudo ;)

:***

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.