Dete/beba neće da jede!

odgovora

Objavljeno

Upravo citam tvoj post od skoro u kom si pisala za paracetamol :rolleyes: i htedoh da ti pisem pp,ali si me preduhitrila.Zubi su sigurno i to je cinjenica,jer mu je sve to blago upaljeno i desni napete.Koliko dana ja mogu nesmetano da mu dajem paracetamol? Da li mozda znas koje su njima nutritivne potrebe u tom uzrastu,pa da ja to malo preracunam.Kao sto sam malopre pisala,tesi me to sto rucak porucki supe,a u njemu ima svega(moja radinost),ali je problem sto krece u jasle,a tamo mu nece cinculirati

Ja sam Petru davala 7 dana za redom sirup. Dr. mi je rekla da mogu i vise jer je to lek koji se 100% razgradjuje.

Sasvim je dobro ako on ruca dobro. To sto pojede i vocni jogurt je vec sasvim OK. Ja bi mu samo u vocni jogurt dodala zitarice zbog ugljenih hidrata. Sveze voce. Jabuka bi mogla da mu prija jer umanjuje upalu desni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovako izgleda nas dan

u 7-7:30 popije 240 ml mleka

u 11 nece da doruckuje,a ja mu nudim neku piticu,proju,jogurt,poparu(koju ne podnosi),jaje sa pavlakom...

u 13 mu opet nudim stosta i na kraju kad nece nista onda mu dam vocni jogurt,onaj mnogo masni campina ili danone,jer su oni gusti pa kontam da su hranjiviji

u 16 rucak koji smaze u jednom dahu

u 19opet nece da vecera.

u 22h 240ml mleka i spavanje do 7-7:30,tad popije mleko i nastavi do 9 da spava

Aaaaaaha!!! Vidi, i ja sam imala taj problem pa sam ga resila tako sto sam mu izbacila mleko ujutro. Pocela sam da mu dajem caj. Prrihvatio je bez problema,a mislila sam da nece. Hm. Onda kad se prvi put probudio posle caja, 2 sata kasnije, jeo je kao lud dorucak.

Spremaj mu sama jogurt sa vocem i zitaricama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aaaaaaha!!! Vidi, i ja sam imala taj problem pa sam ga resila tako sto sam mu izbacila mleko ujutro. Pocela sam da mu dajem caj. Prrihvatio je bez problema,a mislila sam da nece. Hm. Onda kad se prvi put probudio posle caja, 2 sata kasnije, jeo je kao lud dorucak.

Spremaj mu sama jogurt sa vocem i zitaricama.

e pa sjajno,tek sad vidim da nisam jedina,svi prolaze kroz isto. puno hvala na savetima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da nisi jedina. pitanje je samo u kom dobu ih 'hvata' faza. ;) Opusteno. Probaj sa cajem, pa javi, bas me intersuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovako izgleda nas dan

u 7-7:30 popije 240 ml mleka

u 11 nece da doruckuje,a ja mu nudim neku piticu,proju,jogurt,poparu(koju ne podnosi),jaje sa pavlakom...

u 13 mu opet nudim stosta i na kraju kad nece nista onda mu dam vocni jogurt,onaj mnogo masni campina ili danone,jer su oni gusti pa kontam da su hranjiviji

u 16 rucak koji smaze u jednom dahu

u 19opet nece da vecera.

u 22h 240ml mleka i spavanje do 7-7:30,tad popije mleko i nastavi do 9 da spava

Doslo mi je da placem od muke kada sam ovo procitala! Ne, nisi jedina veruj! :) ja TRENUTNO prolazim kroz to i potpuno cu da poludim! Potrazih spas ovde na forumu i vidim ovo..... Moja devojcica ce sada 15 meseci, razbolela se pre nedelju dana jako gadno od stomacnog virusa, odbijala ceo dan i hranu i pice, zavrsila u bolnici na infuziji zbog dehidratacije 2 dana, od proslog cetvrtka je kuci i ja sam do sada mislila da ona slabo jede, ali sada, sad tek nikako ne jede! Moj danasnji dan je izgledao ovako:

jutros oko 9h 300ml mleka sa cokolinom na flasicu - popijeno do poslednje kapi

11h vocni jogurt - pojeden

spavala je skoro 3 sata i onda od 14:30 do sada (19h) pojela je pola kasice kupovne od sargarepe, 2 zalogaja kiselog mleka, mrljavila je smoki... Oko 18 sam je NAMOLILA da pojede uzinu - napravila sam joj u blenderu bananu, jabuku i keks, pojela je jedva pola i to je to.... Bojim se sad zbog toga sto je bila bolesna da insistiram na redovnim i pravim obrocima jer inace ima slab apetit, a kamoli sad... Inace sa svojih 15 meseci ima 8kg, visoka je 77cm i mislim da je jedno od reeeeetke dece koja sa 15 meseci nose pelene br 3 :(

I ja stvarno, ali stvarno sad vise nemam ideju sta da radim....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Doslo mi je da placem od muke kada sam ovo procitala! Ne, nisi jedina veruj! :) ja TRENUTNO prolazim kroz to i potpuno cu da poludim! Potrazih spas ovde na forumu i vidim ovo..... Moja devojcica ce sada 15 meseci, razbolela se pre nedelju dana jako gadno od stomacnog virusa, odbijala ceo dan i hranu i pice, zavrsila u bolnici na infuziji zbog dehidratacije 2 dana, od proslog cetvrtka je kuci i ja sam do sada mislila da ona slabo jede, ali sada, sad tek nikako ne jede! Moj danasnji dan je izgledao ovako:

jutros oko 9h 300ml mleka sa cokolinom na flasicu - popijeno do poslednje kapi

11h vocni jogurt - pojeden

spavala je skoro 3 sata i onda od 14:30 do sada (19h) pojela je pola kasice kupovne od sargarepe, 2 zalogaja kiselog mleka, mrljavila je smoki... Oko 18 sam je NAMOLILA da pojede uzinu - napravila sam joj u blenderu bananu, jabuku i keks, pojela je jedva pola i to je to.... Bojim se sad zbog toga sto je bila bolesna da insistiram na redovnim i pravim obrocima jer inace ima slab apetit, a kamoli sad... Inace sa svojih 15 meseci ima 8kg, visoka je 77cm i mislim da je jedno od reeeeetke dece koja sa 15 meseci nose pelene br 3 :(

I ja stvarno, ali stvarno sad vise nemam ideju sta da radim....

Ona sad ne moze ni da jede vise dok joj se stomak ne oporavi i zeludac pocne da vari kako treba. Vazno je samo da ispratis njen ritam sto se hrane tice i da joj obavezno dajes proteine, ponajvise meso, jaja, pa puter i maslinivo ulje. Povrce kuvano na puteru je jako vazno sa zitaricama. Izbaci smoki i kupovne kasice, izbaci cokolino jer ima 40% secera, keks i daj joj da jede ono sto ce joj podici crevnu floru.

Ovaj danasnji "jelovnik" je skoro pa nezdrav,a njen stomacic rovit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na savetu sve je to lepo, samo sto ona NECE kuvano da jede... Znaci dam joj meso i povrce a ona samo jezikom izbaci i nakon toga nema sanse ni jedan vise zalogaj da proba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Jana nece da jede ovih dana,medjutim ja joj spremam kao i do sada po planu,iako ona ispljune ili i ne zeli da proba.Ne zelim da se odvikne od tih ukusa i da je naviknem samo na slatkaste ukuse.Spremam joj i meso i povrce i redovno sve bacim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na savetu sve je to lepo, samo sto ona NECE kuvano da jede... Znaci dam joj meso i povrce a ona samo jezikom izbaci i nakon toga nema sanse ni jedan vise zalogaj da proba...

Da li si procitala temu:

Zacini u bebinoj ishrani

pa da pokusas da joj menjas ukuse tih jela koje joj kuvas?

Na ovoj temi, slican problem je iznosila nasa clanica Kristal. Ukoliko procitas par stranica unazad, mozda ces da nadjes iskusnog sagovornika.

Moja Jana nece da jede ovih dana,medjutim ja joj spremam kao i do sada po planu,iako ona ispljune ili i ne zeli da proba.Ne zelim da se odvikne od tih ukusa i da je naviknem samo na slatkaste ukuse.Spremam joj i meso i povrce i redovno sve bacim.

I jesce kad bude gladna. ;) Ni jedno dete koje ima raznovrstan jelovnik ne moze da se 'navikne' na nesto tek tako. Vremenom treba menjati samo nacin pripreme, dodati neke druge zacine i pokusati da se napravi sasvim 'novi' jelovnik od istih jela. Ponekad, dete odbija hranu par dana i to nije alarmantno. Postoje mnogi razlozi za to.

B vitamin otvara apetit. Namirnice bogate ovim vitaminom mogu da poboljsaju apetit u odredjenom periodu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene na ovoj temi, ludim vec danima :angry: . Ogi vec danima odbija da jede, tacnije cim vidi kasiku on mase rucicama i na jedvite jade se nahranimo. Svesna sam da treba mnogo strpljenja ali ovo je katastrofa. Prvo sam pomislila da ga boli grlo posto je inace prehladjen, medjutim, jabuku npr. gricka i guta najnormalnije, sisa najnormalnije, tako da bol grla odbacih. Velika je verovatnoca da su zubi u pitanju i samo se nadam da nece dugo potrajati jer je moje strpljenje na izmaku grrrrrrrr :angry: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene na ovoj temi, ludim vec danima :angry: . Ogi vec danima odbija da jede, tacnije cim vidi kasiku on mase rucicama i na jedvite jade se nahranimo. Svesna sam da treba mnogo strpljenja ali ovo je katastrofa. Prvo sam pomislila da ga boli grlo posto je inace prehladjen, medjutim, jabuku npr. gricka i guta najnormalnije, sisa najnormalnije, tako da bol grla odbacih. Velika je verovatnoca da su zubi u pitanju i samo se nadam da nece dugo potrajati jer je moje strpljenje na izmaku grrrrrrrr :angry: .

Jabuka deluje smirujuce na desni i to mu prija. Sve ostalo ce ti odbijati jer ga bole desni zbog zuba. Uvali mu ujutro mleko ili nesto da pojede i daj mu paracetamol, pa javi da li je rucao posle leka. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jabuka deluje smirujuce na desni i to mu prija. Sve ostalo ce ti odbijati jer ga bole desni zbog zuba. Uvali mu ujutro mleko ili nesto da pojede i daj mu paracetamol, pa javi da li je rucao posle leka. ;)

Sve sam nesto izbegavala da mu dajem hemiju ko veli proci ce, ali.... Ne vredi, moracu. Desni su katastrofa otecene zato i pripisujem najvise zubicima, ali nekada stvarno imam utisak kao da ce kljove da mu izrastu <_< . Sutra cu ja njemu dati paracetamol i javljam ishod :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve sam nesto izbegavala da mu dajem hemiju ko veli proci ce, ali.... Ne vredi, moracu. Desni su katastrofa otecene zato i pripisujem najvise zubicima, ali nekada stvarno imam utisak kao da ce kljove da mu izrastu <_< . Sutra cu ja njemu dati paracetamol i javljam ishod :) .

Tako je! Tu 'hemiju' ce izbaciti ukoliko bude jeo i pio kako treba,a ako ne jede u ovom 'prelaznom' periodu virusa, moze da ga strefi gora hemija, zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako je! Tu 'hemiju' ce izbaciti ukoliko bude jeo i pio kako treba,a ako ne jede u ovom 'prelaznom' periodu virusa, moze da ga strefi gora hemija, zar ne?

I to si upravu. Eto.... Izjadala sam se dobila dobar savet i sada mogu mirno da spavam :). Hvala :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I to si upravu. Eto.... Izjadala sam se dobila dobar savet i sada mogu mirno da spavam :) . Hvala :wub:

Molim i drugi put. A mirno ces da spavas ako se Ogi ne budi iz istog razloga? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Molim i drugi put. A mirno ces da spavas ako se Ogi ne budi iz istog razloga? ;)

Pa nadam se da nece preci moju granicu tolerancije od 10 ustajanja u toku noci :lol: . Ih bre Yelena sta to bese miran san u "komadu" sto bi rekli :lol: ja zaboravih davnih dana :wacko: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa nadam se da nece preci moju granicu tolerancije od 10 ustajanja u toku noci :lol: . Ih bre Yelena sta to bese miran san u "komadu" sto bi rekli :lol: ja zaboravih davnih dana :wacko: .

:lol::lol::lol: Sorry! Daj ti njemu lekic i posle vecere.Mozda ti se smanji na 5 ustajanja. ;) Joj ko da sebe citam(kad je Petar bio tog uzrasta) kad si ovo napisala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas se stanje nije promenilo.Trojke su samo bele tackice malene se vide.Mislim da nije od zubica.

Jede samo voce i mlecne proizvode,drugo nista.Meso,povrce,corbice itd nikako.

Meni ovo sve lici na fazu,nema apetit,a i to sto ima bira sta ce da jede.Cini mi se da bi mogla ceo dan da ne jede nista.Samo mandarine,jabuke,kivi,jogurt,pavlaku,sir,jaje i toliko.

Najvise me zabrinjava sto ne jede meso nikako evo vec skoro mesec dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danka, sve sto si nabrojala od namirnica je 'hladno' i moguce je da joj zbog toga prija jer su joj desni osetljive na toplotu. Pokusaj da joj das hladno kuvano povrce ili izblendaj meso i povrce,pa probaj tako.

Ja sve mislim da je ona jos mala da ni izmisljala sta joj se jede a sta ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Una nista od kasica nece vec danima... :( Ne znam sta da joj radim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam, Elena nece da lizne kasicu ako se malo ohladi, cak i bananu moram da joj ugrejem kad je izgnjecim :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cicana,Yelena je potpuno upravu, Luka se mucio sa trojkama vise od mesec dana i uzasno jeo. Sad jede sta mu se ponudi. Nista ti ne prostaje nego da budes strpljiva, procice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Una nista od kasica nece vec danima... :( Ne znam sta da joj radim...

Da li joj dodajes nesto od zacina? Probaj sa nekim zacinom da je zainteresujes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li joj dodajes nesto od zacina? Probaj sa nekim zacinom da je zainteresujes.

Ne, samo malo soli stavim... Sad cu da pogledam temu o zacinima... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj so da joj dajes,pliiiiiiiz....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.