Dete/beba neće da jede!

odgovora

Objavljeno

Jao da, sve mi je ovo vrlo poznato.....isto mi govore da je skinem sa sise, a ja ne bih. Doduse, ne i lekari, oni nisu za to ali da se ispita uzrok. Pa evo, ispitali smo, isli vadili krv, urin pretrage, sve, i nista, sve je ok, srecom naravno. Ja imam utisak da bi ona jela ali da joj ne prija kasicica, mada ih imam tri vrste. Ili: je boli od zubica koji nicu, ili sam joj mozda nekad bila dala pretoplo, mada uvek proveravam ali posto mi nije jasno sta je uzimam u obzir i mogucnost da mi je tako nesto promaklo. Tako je recimo juce jela, i to super, nisam verovala. Pojela celu onu veliku teglicu kasice, kombinovala neku jogurt i banane i nocnu Hippovu. I onda uvece opet tako jedva procedi, danas isto...E da, kad je jela, jela je napolju, izgleda da je i to neki recept... pa, nista, probacu opet tako. Javicu da li ima pomaka, drago mi je da je kod vas sve u redu, a i uliva nadu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aleksandra ima 4 meseca i usla je u peti, pediijatar nam je rekao da pocnemo sa uvodjenjem prelazne hrane i da uzmemo Milupa Rizu jer vec pije Aptamil...medjutim, ona place vec dva dana nece ni da lizne cim joj pridje kasicica odmah suze...jel to normalno i sta da radim, kako da joj pridjem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj je terati,nego sacekaj jedno nedelju-dve,pa pokusaj ponovo.Ona ti sada verovatno jos nije spremna da klopa,jos je mala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj je terati,nego sacekaj jedno nedelju-dve,pa pokusaj ponovo.Ona ti sada verovatno jos nije spremna da klopa,jos je mala.

Potpuno se slažem sa Viki, ako beba nije spremna, ne treba da je požuruješ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Toliko sam se nervirala do skoro jer je postala veliki izbirac. Najvise me je zabrinjavalo sto je odbijala voce, dogadjalo se da danima nista od voca ne pojede. Taj "period" je trajao cini mi se od prvog rodjendana pa do skoro. I onda odjednom opet sve ruca, grize jabuku, krusku i sl. sama, jede meso, ponesto od povrca, ne kazem desi se opet da nekad nesto odbija, ali onda se ne nerviram kao pre - uvek imamo opciju svezeg voca i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage mame,

moje cerkica ima 13 meseci i obrok obavezno mora da joj bude miksovan!! kad oseti grudvicu odvah pljuje!! inace ima 7 zubica i gricka smoki, kinder, plazmu, hleb ... Sto se obroka tice pokusala sam da joj sitno iseckam pilece belo sa krompiricima, pojede par zalogaja i to je to!! posle se nocu budi redovno gladna da pije mleko!neznam kako da joj uvedem nemiksovani obrok !!!! hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage mame,

moje cerkica ima 13 meseci i obrok obavezno mora da joj bude miksovan!! kad oseti grudvicu odvah pljuje!! inace ima 7 zubica i gricka smoki, kinder, plazmu, hleb ... Sto se obroka tice pokusala sam da joj sitno iseckam pilece belo sa krompiricima, pojede par zalogaja i to je to!! posle se nocu budi redovno gladna da pije mleko!neznam kako da joj uvedem nemiksovani obrok !!!! hvala

Zanimljivo... Da bar ništa drugo ne žvaće, bolje bih razumela. :)

Zato sam ja mom malom od prve kašice gnječila sve viljuškom... I slane i slatke obroke.

Mala je, al da probate kroz neku igru - ti joj pričaš a ona de jede?

Ili da joj pustiš crtani - da probaš da vidiš jel možeš da joj nekako skreneš pažnju da pojede.

Ne znam da li si za varijantu da joj daš da jede sama - tako možda počne prvo da se igra, al će i gurati u usta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam problem,moje dete nece meso da jede.Ustvari jede samo ono sto je skrooooz mekano pa mu dodje kao povrce dok grize.Mleveno hoce npr.uz bolonjeze i nekad kad je bas gladan kao pljeskavicu...a ostalo...samo stavi u usta,oseti da je tvrdje i ispljuje.Nekad izludim a nekad ga pustim...postace vegetarijanac. :)

Mada mozda su i zubici u pitanju...videcu kad mu budu izasli. :blink:

Sto se voca i povrca tice to bi mogo po ceo dan da jede,kao i plazma keks da gricka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam problem,moje dete nece meso da jede.Ustvari jede samo ono sto je skrooooz mekano pa mu dodje kao povrce dok grize.Mleveno hoce npr.uz bolonjeze i nekad kad je bas gladan kao pljeskavicu...a ostalo...samo stavi u usta,oseti da je tvrdje i ispljuje.Nekad izludim a nekad ga pustim...postace vegetarijanac. :)

Mada mozda su i zubici u pitanju...videcu kad mu budu izasli. :blink:

Sto se voca i povrca tice to bi mogo po ceo dan da jede,kao i plazma keks da gricka.

Meni je naš pedijatar rekla da dete ne silimo da nešto mora da pojede i da mu dajemo ono što voli. I tako i radimo.

Isto tako nam je rekla da malom ponudimo ono što ne voli ponovo kroz nekoliko dana, pa ako neće, opet posle nekog vremena.. I tako polako, polako mnogo toga smo uveli u ishranu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage mame,

moje cerkica ima 13 meseci i obrok obavezno mora da joj bude miksovan!! kad oseti grudvicu odvah pljuje!! inace ima 7 zubica i gricka smoki, kinder, plazmu, hleb ... Sto se obroka tice pokusala sam da joj sitno iseckam pilece belo sa krompiricima, pojede par zalogaja i to je to!! posle se nocu budi redovno gladna da pije mleko!neznam kako da joj uvedem nemiksovani obrok !!!! hvala

Draga, moja, isti problem imam i ja sa cerkicom. 09.09. puni godinicu i ona jede samo izblendirano. Ako naleti na grudvicu ispovraca sve sto je pojela. Sveze voce jede viljuskom izgnjeceno, krosan zvace, medeno srce takodje, smoki, keksice i to je to. Ima 9 zubica i jednostavno ona nece da zvace. Savetovali su me da je pusti jos malo dok ne poraste. Ne znam sta da radim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga, moja, isti problem imam i ja sa cerkicom. 09.09. puni godinicu i ona jede samo izblendirano. Ako naleti na grudvicu ispovraca sve sto je pojela. Sveze voce jede viljuskom izgnjeceno, krosan zvace, medeno srce takodje, smoki, keksice i to je to. Ima 9 zubica i jednostavno ona nece da zvace. Savetovali su me da je pusti jos malo dok ne poraste. Ne znam sta da radim?

:lol: jao Dunja me slatko nasmeja... Šmizla žvaće samo ono što obožava da jede (SLATKIŠEEE :lol: ) Ali Anchi tebi sigurno nije za smeh. Posebno što uskoro odlaziš na posao i neće biše biti toliko vremena da joj se posvetiš. Možda su saveti ljudi iz tvog okruženja ok i da će jednog dana sama "prokunuti" da žvaće.

Između ostalo imaju iskustva i na temi Dete/beba nece da jede! ne znam da li si i tamo čitala iskustva....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga, moja, isti problem imam i ja sa cerkicom. 09.09. puni godinicu i ona jede samo izblendirano. Ako naleti na grudvicu ispovraca sve sto je pojela. Sveze voce jede viljuskom izgnjeceno, krosan zvace, medeno srce takodje, smoki, keksice i to je to. Ima 9 zubica i jednostavno ona nece da zvace. Savetovali su me da je pusti jos malo dok ne poraste. Ne znam sta da radim?

I mi se ispovracamo ako ne mozemo da sazvacemo, ali imamo 4 zuba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam mom sinu kuvala povrce (brokoli, tikvicu, sargarepu, karfiol, lukac) zajedno, skoro da se raskuva ali da ostane u komadu. znam da nema vitamina ali smo tako navikli da zvacemo. stavim mu na tanjir da ima povrca u raznim bojama pa on rukicama brlja po tanjiru i jede sam. sve bilo na kolutice ili kockice da se vidi forma... tako smo se navikli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam dete od 2.5 meseca i vec 10-ak dana nece da jede, sisa na svaka 3h po 5 min. i to je to... pokusala sam da joj dam moje mleko na flasicu ili kasicicu ili spric ali odmah pocne da place. Prvi mesec isto nije htela da sisa ali sam joj dala flasicu sa mojim mlekom i lepo je jela pa je prvi mesec dobila 1kg, drugi mesec nije htela flasicu ali je htela da sisa i dobila je 750g a sad nece ni jedno ni drugo, a mleka hvala Bogu imam i zbog toga mi je jos zalije sto nece da jede. Inace vesela je i lepo spava.. pocetkom septembra idemo na kontrolu. Ukoliko je neko imao slican problem neka mi kaze svoje iskustvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zokili to moze da bude skok u razvoju, 2 na 3 mesec, ako dete nema nikakvih tegoba , T i sl...nemoj previse brinuti, samo polako bez nervoze bice takvih skokova jos,

pokusaj vise da joj posvetis paznje, mazite se , neka te neko odmeni u kucnim poslovima, a ti se posveti bebi, da lakse to pregurate

POZZ i javite se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam imala i to se javi povremeno opet, tad kao kod vas je pocelo, samo sto moja pije ad, ja sam resavala problem fenom ukljucim fen i tad je jela, sad nece ni tako sad skace vrti se hoce da ustane pa jedemo iz 3-4 puta sa pauzama nemoj samo da budes nervozna to se mnogo prenosi na bebu, skoro sam joj uvela cvrsti obrok i kao malo bolje jede inace jede mi najbolje navece pred spavanje oko 200 ml a preko dana tu i tamo kod nas je hranjenje lutrija, ali je vesela dobija svaki mes po kg odprilike, mozda bebica zeli na 4 sata da rucki...jel trazi na 3 h ili je ti nudis ?

Ma ja je nudim, mada sam pokusala i da sacekam da sama trazi ali retko kad je trazila a i tada sisa samo par min. Danas kao malo bolje jede ali nije jos uvek dovoljno... Najbolje jede kad je pospana, pa sad najvise i praktikujem da je tada dojim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ja je nudim, mada sam pokusala i da sacekam da sama trazi ali retko kad je trazila a i tada sisa samo par min. Danas kao malo bolje jede ali nije jos uvek dovoljno... Najbolje jede kad je pospana, pa sad najvise i praktikujem da je tada dojim.

Samo bez nervoze. Fizioloska potreba je da jede. Ako nece, znaci da joj organizam ne trazi. Svi imaju skok u razvoju, pa nekad vise jedu, nekad manje. Vazno je da joj dajes vodu na bilo koji nacin zbog ovih vrucina. Cuvaj mleko izmuzavanjem koliko god mozes jer ce ti uskoro trebati. Za par dana ces videti razliku kad krene da jede kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja mislim da je to prolazno...mozda jednostavno organizam ne trazi....strpi se malo i nemoj se plasiti i paniciti...100% ce da prodje za par dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja mislim da je to prolazno...mozda jednostavno organizam ne trazi....strpi se malo i nemoj se plasiti i paniciti...100% ce da prodje za par dana

Jeste bilo prolazno, pocela je da jede i to lepo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ema ima 13 meseci i u zadnje vreme nece da jede oce samo vocne jogurte i mleko a ostalu hranu tesko skoro nikako dali neko od vas zna neki nacim kako da joj povecam apetit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ema ima 13 meseci i u zadnje vreme nece da jede oce samo vocne jogurte i mleko a ostalu hranu tesko skoro nikako dali neko od vas zna neki nacim kako da joj povecam apetit

U tom uzrastu se nista ne daje za povecanje apetita. Ona je u periodu stagnacije rasta i to se odrazava na slab apetit. Ukoliko joj jos i nicu zubi, onda ce odbijati hranu koja se zvace. Ako ima problem sa zubima, pokusaj ujutro, posle mleka da joj das paracetamol protiv bolova, pa vidi da li ce onda hteti da jede. Tako ces jedino znati da li je zbog zuba. Uglavnom, nista nije zabrinjavajuce. Mnoga deca prolaze kroz tu fazu od 11-15 meseci starosti.

Ukoliko i dalje odbija hranu, pribegni da joj u mleko stavis tvrdo kuvano zumance i zitarice u jogurt sa vocem. Na taj nacin ces ti biti mirnija da je unela dovoljno sastojaka u smislu belancevina i ugljenih hidrata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ema ima 13 meseci i u zadnje vreme nece da jede oce samo vocne jogurte i mleko a ostalu hranu tesko skoro nikako dali neko od vas zna neki nacim kako da joj povecam apetit

A da nije možda zbog ovih vrućina? Ni moja Ema nešto nema pojačan apetit ali se ne opterećuje sa tim jer je generalno "ima" pa ima šta da "troši" :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ema ima 13 meseci i u zadnje vreme nece da jede oce samo vocne jogurte i mleko a ostalu hranu tesko skoro nikako dali neko od vas zna neki nacim kako da joj povecam apetit

Eto i moja kci ne jede ovih dana i to ponekad prodje dan bukvalno na mleku i vodi i 2-3 zalogaja,ali njoj ocito rastu cetvorke i mnogo je muce,a evo na ovom forumu naucih o cuvenim skokovima i padovima u rastu koji su se mozda poklopili sa dodatnim mukama npr zubicima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danima nece da jede nista sem mleka,plazme i cokolina.Uzela sam ovaj sirup pa cemo videti.

APETITO_Sirup4d36e96b60e6e.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto,mi od sestog meseca otprilike,ako ne i ranije,imamo problem.Prvo je odbijao mleko,menjali smo ga-isto nije hteo.Pa,onda neko vreme lepo pije,pa opet nece.Do skoro je lepo pio,ujutru i uvece,a zadnje dve nedelje ga teram na silu,ujutru nekako i popije 150ml,a uvece jedva 100.Tri dana vec nece ni da jede.Dve-tri kasicice voca,ili rucka(povrce,meso,zumanac..),i to je to.Vadi iz usta,pljuje,place.Probala sam razne kombinacije,da ga zainteresujem,ali mrka kapa.Jutros popio nekako mleko,liznuo samo voce i dve kasicice rucka,pa sam mu dala sir,to je malo pojeo,izglodao malo hleba,i nista vise.Vocni jogurt sa zitaricama oko 6 nekako i pojede...umorim se od bitke,oko svakog obroka..po dva sata muka...i nista.

Ne znam sta mu je.Zubi ne verujem da su toliko u pitanju...

Bas sam se nasekirala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.