Herpes kod beba

odgovora

Objavljeno

Nikoli mi se treci put vraca herpes! :( Od nocas ima temperaturu,nije velika,ali ga herpes boli!Stavila sam mu Eritromicin gel,sto nam je doktorka dala!Ne znam zasto se opet vraca? :(;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tigrice...može jedan savjet...ne znam da li će pomoći, ali pokušaj(pomoglo je mm)...labelo od aloje...znam da ga i klinci mogu koristiti...namaži mu katkad i malo ojačaj imunititet za domaćim pripravcima:

-sok od cikle, jabuke i mrkve, sok od grožđa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tigrice...može jedan savjet...ne znam da li će pomoći, ali pokušaj(pomoglo je mm)...labelo od aloje...znam da ga i klinci mogu koristiti...namaži mu katkad i malo ojačaj imunititet za domaćim pripravcima:

-sok od cikle, jabuke i mrkve, sok od grožđa...

Filipa,herpes mu je ispod nosica,kao i prvi put kad mu se javio,drugi put je bio na grudima!Sve te sokice pije,ali opet se javlja! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa jel sigurno herpes? Na grudima :unsure:

Da nije ugriz od mrava, jeste glupa ideja, možda...ali palo mi na pamet?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa jel sigurno herpes? Na grudima :unsure:

Da nije ugriz od mrava, jeste glupa ideja, možda...ali palo mi na pamet?

Jeste,herpes,bili smo kod dr! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo imali odma iznad usana... jednom se bas bilo zagnojilo i od tad se ja mislim pocelo pojavljivati par puta ali sam odma mazala cink pastom kao sto mi dermatolog rekao i nisam vise imala problema kad taj prvi put... a i taj prvi put mu se pojavilo dok smo lezali u bolnici pa verovatno i imunitet opao i stres i sva cuda....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikoli mi se treci put vraca herpes! :( Od nocas ima temperaturu,nije velika,ali ga herpes boli!Stavila sam mu Eritromicin gel,sto nam je doktorka dala!Ne znam zasto se opet vraca? :(;)

Tigi, herpes je hroničan i praktično neizlečiv. Kada god opadne imunitet, on će se pojaviti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tigi, herpes je hroničan i praktično neizlečiv. Kada god opadne imunitet, on će se pojaviti.

Znam,svjesna sam toga,ali mi je previse tri puta za mjesec i po dana!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam,svjesna sam toga,ali mi je previse tri puta za mjesec i po dana!

:( :( :(

Dusa mala, bas mi je zao, procice :(;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda neko pomogne ovo nase iskustvo.Mi se vec mesec dana borimo sa herpesom i njegovim posledicama.Prvi put se to pokazalo.kao dve bubiljice oko usala,ja mislila prvo da ih je ona razderala,dok nije dobilo preko onu zutu krastu,u apoteci uzmeme acidi borici i gentamicin.Pocelo se susiti,dok posle dva dana nisam primetila da joj se oko ociju pocelo crveneti,sve male skoro krvave tackice,probudila se sa jednim zatvorenim okom od krmelja,odvedem je kod dr,kaze herpes,pad imunitet,koji je prenela oko ociju.Prepise mi aciklovir.Mazali to,posle dan i po,meni izgleda sve groznije i sve blize oku.Odvedem je kod ocnog lekara.koji mi sve to potvrdi,prepise kapi i mast koje idu u oko,a aciklovir samo okolo,kaze infekcija da ne udje dublje.Terapija pet puta na dan,nedelju dana.Posle tog nije zadovoljna,jos nedelju dana.opet kontrola,da bi sad dobili jos plus neke druge kapi i jos jednu mast.Krastice okolo su prosle,sasusile skroz,sad se samo leci ono u ocima,sto se ne vidi.Sad cemo videti sta dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I da napomenem,nije beba ima pet god.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda neko pomogne ovo nase iskustvo.Mi se vec mesec dana borimo sa herpesom i njegovim posledicama.Prvi put se to pokazalo.kao dve bubiljice oko usala,ja mislila prvo da ih je ona razderala,dok nije dobilo preko onu zutu krastu,u apoteci uzmeme acidi borici i gentamicin.Pocelo se susiti,dok posle dva dana nisam primetila da joj se oko ociju pocelo crveneti,sve male skoro krvave tackice,probudila se sa jednim zatvorenim okom od krmelja,odvedem je kod dr,kaze herpes,pad imunitet,koji je prenela oko ociju.Prepise mi aciklovir.Mazali to,posle dan i po,meni izgleda sve groznije i sve blize oku.Odvedem je kod ocnog lekara.koji mi sve to potvrdi,prepise kapi i mast koje idu u oko,a aciklovir samo okolo,kaze infekcija da ne udje dublje.Terapija pet puta na dan,nedelju dana.Posle tog nije zadovoljna,jos nedelju dana.opet kontrola,da bi sad dobili jos plus neke druge kapi i jos jednu mast.Krastice okolo su prosle,sasusile skroz,sad se samo leci ono u ocima,sto se ne vidi.Sad cemo videti sta dalje.

OMG, namuči se dete... Jel nije mogla kraća terapija, drugačija?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kaze da nije,ovako se zalecuje roznjaca,da infekvija ne prodre duboko,da ne bi doslo do komplikacija.A meni cudno kako se herpes tako preneo,jos mi kaze da sad postaje sklona tome,i da uvek budem sa kremicama u pripravnosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, Nataša, baš mi je žao....a tačno je da će od sada uvek da se pojavljuje.... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je jutros prepukao herpes,sukrvica i gnoj izlazi iz njega,a postoji mogucnost da je to on i dirao,pa sam sebi sad napravio ranu jos vecu!Uzasno ga boli kada mu stavljam kremu! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je jutros prepukao herpes,sukrvica i gnoj izlazi iz njega,a postoji mogucnost da je to on i dirao,pa sam sebi sad napravio ranu jos vecu!Uzasno ga boli kada mu stavljam kremu! :(

Tigi, možda da namažeš kremu i staviš flaster preko toga da ne dira...jer em što raskrvavljuje, em može da prenese na neki drugi deo tela...možeš i gazicu da staviš i zalepiš onim papirnim flasterom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ajoj Tigi :( a da li smes da mu stavljas povremeno hanzaplast da ne bi ceskao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tigi, možda da namažeš kremu i staviš flaster preko toga da ne dira...jer em što raskrvavljuje, em može da prenese na neki drugi deo tela...možeš i gazicu da staviš i zalepiš onim papirnim flasterom.

ajoj Tigi :( a da li smes da mu stavljas povremeno hanzaplast da ne bi ceskao?

Ne mogu,jer mu je herpes ispod nosica i zahvatio je nozdrvu(unutra)!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joooj mukica... dajes li mu nesto za imunitet da pije? Ja sam isto u tom predelu imala kad sam bila mala, a i malo veca i obicno sam dobijala kad mi padne imunitet!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mogu,jer mu je herpes ispod nosica i zahvatio je nozdrvu(unutra)!

E, stvarno da poludiš!!! :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joooj mukica... dajes li mu nesto za imunitet da pije? Ja sam isto u tom predelu imala kad sam bila mala, a i malo veca i obicno sam dobijala kad mi padne imunitet!

On bukvalno sve jede i pije,ne mogu da vjerujem da mu je imunitet toliko los,a jos dojio 18 mjeseci...vise nisam pametna sta da mu dam... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

On bukvalno sve jede i pije,ne mogu da vjerujem da mu je imunitet toliko los,a jos dojio 18 mjeseci...vise nisam pametna sta da mu dam... :(

Tigi,nemam ništa pametno da kažem na zadatu temu al' da probam da te utešim...dečica su u periodu do 3. godinice podložna raznim 'bolestima'...neko 'od grla'...neko 'od uva'...neko sa nečim trećim...nekom manje nekom više....proći će i to,probaj da se ne nerviraš previše ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I maloj je prvo tu izbijo i s desne strane gornje usne.Dr mi rece da to svrbi,al i da boli,da mogu slobodno da joj dam brufen za bolove,to mi malo bilo cuddno,nije se zalila,pa nismo.Mada je nama,iz ne znanja gentamicin mast relativno brzo zalecila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram da javim,konacno terapija gotova,juce smo opet bili kod ocnog na kontroli,sve u redu.Ukidaju se sve masti i kapi.Ovo su bile tri duge nedelje.Samo mi rece da se cuva,tj jaca imunitet jer stvorila se sklonost herpesu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.