Hlamidija, mikoplazma i ureaplazma

odgovora

Objavljeno

Hlamidija...uh i sad se najezim kad cujem.Necete verovati al lecila sam je godinu ipo dana sa lekovima,ne znam ni sama koje sam sve antibiotike pila...i nista kad god sam uradila test bila sam pozitivna :( Momak,sadasnji muz je radio analize i bio negativan,kolko god se trudila da mu prenesem nije uspevalo:))))))))))salim se naravno.Na kraju,morala sam ici na laser 10 tretmana u privatnu kliniku "biovita" i za to dala 16hiljada dinara...ali isplatilo se...dugo nisam mogla da zatrudnim al eto dobili smo i bebicu.Ali meni i dalje nije jasno odakle mi hlamidija kad sam imala samo jednog partnera a on je negativan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Te bakterije nisu do kraja ispitane i u vecini slucajeva (bar koliko sam ja citala po forumima) je jedan partner pozitivan, drugi negativan...neverovatno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jedno pitanje,pa ako neko moze da mi pomogne :rolleyes:

Kako se muskarcima uzima uzorak za mikroplazmu,ureaplazmu i hlamidiju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jedno pitanje,pa ako neko moze da mi pomogne :rolleyes:

Kako se muskarcima uzima uzorak za mikroplazmu,ureaplazmu i hlamidiju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jedno pitanje,pa ako neko moze da mi pomogne :rolleyes:

Kako se muskarcima uzima uzorak za mikroplazmu,ureaplazmu i hlamidiju?

Idu na bris uretre(stapic sa vaticom ide kroz rupicu).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A,jooooooj,pa to boli?Ne smem ni da mu kazem kak se radi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hlamidija...uh i sad se najezim kad cujem.Necete verovati al lecila sam je godinu ipo dana sa lekovima,ne znam ni sama koje sam sve antibiotike pila...i nista kad god sam uradila test bila sam pozitivna :( Momak,sadasnji muz je radio analize i bio negativan,kolko god se trudila da mu prenesem nije uspevalo:))))))))))salim se naravno.Na kraju,morala sam ici na laser 10 tretmana u privatnu kliniku "biovita" i za to dala 16hiljada dinara...ali isplatilo se...dugo nisam mogla da zatrudnim al eto dobili smo i bebicu.Ali meni i dalje nije jasno odakle mi hlamidija kad sam imala samo jednog partnera a on je negativan

Vrlo moguće da si je pokupila negde kod ginekologa, ko zna kako oni sterilišu one instrumente.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo tako - i da, Cekalice, veoma je bolno i odvratno, bolje nemoj nista da mu pricas, tesko ce otici da uradi ako zna sta ga ceka :(.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace, ta hlamidija je najveca prevara veka. Niko nije radio hlamidiju za ispitivanja ljudima koji imaju decu, vec samo ko ne moze da ih ima. Da vidimo koliko onih koji imaju decu, imaju i hlamidiju...pa da zakljucimo. Mm ima hlamidiju, a imamo i decu. Ja nikad nisam proveravala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radila su mi nalaze i pomocu krvi i tu bakterija nije bila prisutna,a kad god sam radila nalaz brisa bio je pozitivan...a sto se tice muskog dela populacije,da boli jako tko mm kaze,a oni su kukavice sta bi tek da moraju da se poradjaju :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja drugarica ih je pre 2 nedelje radila u Genezisu, u NS. Platila je 7500 din :blink:

Preko telefona su joj rekli da brisevi kostaju 3500 din, samo su "zaboravili" da joj napomenu da je obavezan i pregled koji kosta jos 4000 din.

Ja ih radim u Domu zdravlja i placam samo participaciju!

:) Meni su tamo za bukvalno dva minuta , koliko treba da se skinem , legnem i da mi "procacka" da vidi dali sam otvorena , uzeli 4000 :D ...Celu prvu trudnocu sam vodila tamo . Znaci samo provera dali sam otvorena , nista UZ eto bukvalno 2 minuta , bezobrazluk !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako drage moje, toliko sam se namucila od prosle god da sam se ponovo danas iznervirala cekajuci rezultat. Naime radi se o tome o mom pobacaju prosle god koji se dogodio, i to je naravno stesno dok pricam i pisem a kamoli kome se jos tako nesto desilo. I naravno sve zbog NEPAZNJE, ili NEODGOVORNOSTI MOG GINEKOLOGA. Kasnila mi je menstruacija otisla sam do ginekologa, i naravno uradila Beta HCG, bio je pozitivan. Sve je to ok, naravno bili smo nikad srecni. Naravno pozalim se svom ginekologu da osecam peckanje i sta bi to trebalo da bude? Prosto nalazim se prvi put u takvoj situaciji da ne znam reakcije, naravno moj ginekolog to kao da je iskulirala sto sam joj se pozalila na taj problem. Proslo je dve nedelje dogodi se taj stravican dogadjaj, proslo kako je proslo saznam da imam bakterije Mcroplazma i Ureoplazma, uradim tekst na bakrerije samo to pozitivno. Naravno da mi gin.pogresnu terapiju kljukala sam se antibioticima kao luda, i danas saznam kada sam ponovo radila briseve da se to nije ni smanjilo, a ni povecalo :unsure: katastrofa. Probacu drugom terapijom to da eliminisem ako bude moglo. Ali cula sam da se duuugooo leci :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako drage moje, toliko sam se namucila od prosle god da sam se ponovo danas iznervirala cekajuci rezultat. Naime radi se o tome o mom pobacaju prosle god koji se dogodio, i to je naravno stesno dok pricam i pisem a kamoli kome se jos tako nesto desilo. I naravno sve zbog NEPAZNJE, ili NEODGOVORNOSTI MOG GINEKOLOGA. Kasnila mi je menstruacija otisla sam do ginekologa, i naravno uradila Beta HCG, bio je pozitivan. Sve je to ok, naravno bili smo nikad srecni. Naravno pozalim se svom ginekologu da osecam peckanje i sta bi to trebalo da bude? Prosto nalazim se prvi put u takvoj situaciji da ne znam reakcije, naravno moj ginekolog to kao da je iskulirala sto sam joj se pozalila na taj problem. Proslo je dve nedelje dogodi se taj stravican dogadjaj, proslo kako je proslo saznam da imam bakterije Mcroplazma i Ureoplazma, uradim tekst na bakrerije samo to pozitivno. Naravno da mi gin.pogresnu terapiju kljukala sam se antibioticima kao luda, i danas saznam kada sam ponovo radila briseve da se to nije ni smanjilo, a ni povecalo :unsure: katastrofa. Probacu drugom terapijom to da eliminisem ako bude moglo. Ali cula sam da se duuugooo leci :(

Taso, pre svega, dobrodošla!

Jako mi je žao što si prošla kroz to... Evo,pogledaj ovu temu, možda nađeš nešto korisno http://www.bebac.com/forum/index.php?showtopic=2807

Ja sam imala ureaplazmu vrlo malo pre prve trudnoće i izlečila sam je Hemomicinom i Eritromicinom za bukvalno 10 dana, znači ne očajavaj, ne mora da znači da će te dugo mučiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao,ja bih htela samo da se nadovezem na temu...tri put radim rezultate na mikoplazmu i ureplazmu posle terapije sa dovicinom i makmiror 500 uspela sam iz drugog puta da otklonim mikoplazmu ali vec 3 put mi se ponavlja ureplazma pa je moj dr dao i muzu terapiju istu ko i meni po 3 kutije dovicina..zanima e da li neko zna da li ima neka inekcija ili caj koji ce mi pomoci da brze otklonim ovu bakteriju za koju mislim da mi steti i da me ona ometa da se ostvarim kao majka!U braku sam vec 3 godine i vec gubim snagu i volju,nisam vise sigurna da mi ova terapija i moze pomoci.Ako neka ima slicno iskustvo upoooomoc na ivici sam da odustanem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da teska je za lecenje ja sam je dosta dugo lecila,caj sam i spontani imala zbog tih plazmi.Budi strpljiva.. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze li neko da mi kaze da li moze da se desi spontani zbog toxoplazme????jer ova moja glupa ginekologica nece da mi kaze,a imala sam macku u kuci 8 meseci.Citala sam na netu da ona ubija plod.... :(:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze li neko da mi kaze da li moze da se desi spontani zbog toxoplazme????jer ova moja glupa ginekologica nece da mi kaze,a imala sam macku u kuci 8 meseci.Citala sam na netu da ona ubija plod.... :(:(

Mislim da moze,ali ipak se raspitaj kod doce.Zasto dr nece da ti kaze? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze li neko da mi kaze da li moze da se desi spontani zbog toxoplazme????jer ova moja glupa ginekologica nece da mi kaze,a imala sam macku u kuci 8 meseci.Citala sam na netu da ona ubija plod.... :(:(

Može a i ne mora, ne mora da dodje do spontanog ali može da ostavi posledice po plod. Da li si radila tu analizu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao,ja bih htela samo da se nadovezem na temu...tri put radim rezultate na mikoplazmu i ureplazmu posle terapije sa dovicinom i makmiror 500 uspela sam iz drugog puta da otklonim mikoplazmu ali vec 3 put mi se ponavlja ureplazma pa je moj dr dao i muzu terapiju istu ko i meni po 3 kutije dovicina..zanima e da li neko zna da li ima neka inekcija ili caj koji ce mi pomoci da brze otklonim ovu bakteriju za koju mislim da mi steti i da me ona ometa da se ostvarim kao majka!U braku sam vec 3 godine i vec gubim snagu i volju,nisam vise sigurna da mi ova terapija i moze pomoci.Ako neka ima slicno iskustvo upoooomoc na ivici sam da odustanem

Promeni antibiotik. Umesto Dovicina-koji je domace proizdvodnje, kupi Vibramicin (on sadrzi Dovicin), francuski je i antibiotik je sirokog spektra (znaci utice i na hlamidiju i na miko i ureaplazmu). Ima mnoooogo vise efekta, a bez obzira na zajednicke rezultate, oboje morate da pijete i bez sexa u tom periodu. Kao moze sa kondomom, ali pokusaj potpuno bez sexa. Takodje bez oralnog! To su vrlo vazni detalji na koje upucuju i ginekolozi i urolozi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ono sto je vazno!

Pored briseva (koji mogu biti nepouzdani), savetujem PCR test, koji daje tacnije rezultate! Iz urina ili krvi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitala sam je par puta, kaze da nema potrebe...ma luda je..ove nedelje idem kod druge pa ce mi dati uput za briseve.Samo molim Boga da bude sve uredu...Proslo mi je 6 meseci od spontanog, sada radimo na novoj pahuljici

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam, nije dr htela da mi radi kaze-u da nije potrebno...ove nedelje idem kod druge pa cu videti,a kazi mi koliko se cekaju rezultati na toxoplazmu ureu i mako???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam, nije dr htela da mi radi kaze-u da nije potrebno...ove nedelje idem kod druge pa cu videti,a kazi mi koliko se cekaju rezultati na toxoplazmu ureu i mako???

Uradi, ako sumnjas, TORCH test, on ti sadrzi:

1. Toxoplasmozu,

2. Ostale infekcije poput hepatitisa B, sifilisa i varicele-herpes zoster,

3. Rubella-virus koji izaziva bolest slicnu rubeoli (German measles),

4. Cytomegalovirus ili CMV,

5. Herpex simplex virus-uzrocnik genitalnog herpesa.

Sumnjam da ti je sve ovo potrebno, ali Mikoplazma, Ureaplazma, Hlamidija i Toxo OBAVEZO! Ceka se 2-3 dana na rezultate.

Toliko zena ima macku i nema Toxoplazmozu. Kucne macke su negovane i ijedu odabranu hranu, a ne miseve i golubove.

Ne sekiraj se, sve je ok.

fylyp voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rezultati dragog su negativni na ureaplazmu, posle terapije, ali vadio je i bakterioloski bris iz uretre nadjena mu je Klebsiella spp u velikom broju. Danas cemo zvati njegovu doktorku, da nam prepise terapiju. Sto znaci da se opet lecenje produzava -_- bas bez veze, ali sta je tu je. Trazila sam na forumu nesto o ovoj bakteriji, pa da li se neko nazalost susreo sa njom, i da li utice na zacece?

Naravno, sve cu ovo saznati danas, sutra od doktorke ali sam nestrpljiva da cujem od nekog ako je neko imao iskustvo sa tim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.