Eritromicin u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Imam bolove u bubregu, temperaturu i lekar mi je rekao da pijem eritromicin jer sam alergicna na penicilin i cefalosporine, da li je neko imao slican problem? Strah me je da uzmem antibiotik? Brzo pomagajte! Unapred hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam bolove u bubregu, temperaturu i lekar mi je rekao da pijem eritromicin jer sam alergicna na penicilin i cefalosporine, da li je neko imao slican problem? Strah me je da uzmem antibiotik? Brzo pomagajte! Unapred hvala!

Ja sam pila eritromicin u 8. mesecu,imala sam neku bakteriju (zaboravila sam koju) i sve je bilo u redu,tako da nemoj da brines,on je dozvoljen u trudnoci. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa Miva,moze antibiotik,a doktori znaju koji mogu da se daju.

Ja sam pila palitrex,a nadam se da ce ti se javiti i neka zena koja je pila eritromicin da ti bude lakse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

<_< Hvala, problem je sto sam jako nepoverljiva prema lekarima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

<_< Hvala, problem je sto sam jako nepoverljiva prema lekarima.

I ja sam postala obazriva kada AB prepisuju kao da su bombone,

da li si radila neke analize, tipa urinokulturu, ili briseve, pa na osnovu antibiograma da uzmes lek,

nemoj mi reci da je dr napamet dala AB :(

jel inace ima sproblema sa bubrezima, ceste prehlade, kamen, pesak i sl ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam postala obazriva kada AB prepisuju kao da su bombone,

da li si radila neke analize, tipa urinokulturu, ili briseve, pa na osnovu antibiograma da uzmes lek,

nemoj mi reci da je dr napamet dala AB :(

jel inace ima sproblema sa bubrezima, ceste prehlade, kamen, pesak i sl ?

Da, imam hronicni pijelonefritis :unsure: imam eserihiju preko 100 000, medjutim, prema antibiogramu, ne smem da pijem ni jedan antibiotik jer svi oni na koje je eserihija osetljiva JA SAM NA NJIH ALERGICNA (penicilin i cefalosporini), zamisli to molim te. Ja sam slucaj za dr Hausa. :angry: Bas me boli bubreg i dr je resio da mi da eritromicin, pa sam se pitala da li je pio neko jer na njemu pise da nije preporucljiv za trudnice. Pila ga je moja koleginica u trudnoci pa joj nije bilo nista, ali ja sam u frci jer bas kuburim saq tim lekovima :( Popila sam ga sinoc, valjda ce sve biti ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam bolove u bubregu, temperaturu i lekar mi je rekao da pijem eritromicin jer sam alergicna na penicilin i cefalosporine, da li je neko imao slican problem? Strah me je da uzmem antibiotik? Brzo pomagajte! Unapred hvala!

Ja sam malpre dobila Eritromicin 4x1,10 dana ,posto ima Ureaplazmu i micoplazmu.Lekar mi je rekao da je on najbolji u trudnoci i da najbolje otklanja sve tegobe.Nadam se da ce brige i tebe i mene proci i da ce sve biti ok.Inace ja sam u 28 nedelji.Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E devojke samo jedna info ako nekome bude trebalo, ali naravno uz savet / odobrenje vaseg dr,

slucajno mi je prijateljica, koja je dr opste prakse, kroz razgovor pomenula da se cesto trudnicama daje gentamicin / garamicin boce kada se desi da imaju neke bakterije , upale ,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E devojke samo jedna info ako nekome bude trebalo, ali naravno uz savet / odobrenje vaseg dr,

slucajno mi je prijateljica, koja je dr opste prakse, kroz razgovor pomenula da se cesto trudnicama daje gentamicin / garamicin boce kada se desi da imaju neke bakterije , upale ,

Alergicna sam na zalost. Inace je doktor i hteo da mi ga da.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa sta ti ustvari smes da primas :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa sta ti ustvari smes da primas :(

Ne pitaj, skoro nista. Samo me hemomicinom lece, ja ne smem ni peniciline ni cefalosporine. Muka! <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne pitaj, skoro nista. Samo me hemomicinom lece, ja ne smem ni peniciline ni cefalosporine. Muka! <_<

Mislim da gentamicin nije ni penicilin ni cefalosporin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da gentamicin nije ni penicilin ni cefalosporin.

HM, ne znam... Sada sam se zbunila, mislila sam da je penicilin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.