Ranica na grliću u trudnoći

odgovora

Objavljeno

doktorka mi je rekla da imam ogromnu ranu na grlicu materice i trebam ici da uradim papa?Interesuje me da li neko zna da li se ranica moze stvoriti i od kandide?inace sam 10 nedelja trudnoce..i skoro sam vadila krv i doktorka kaze da su mi povecani leukociti 11,1 mada sam ja cula da je to normalno u trudnoci,no dobro interesuje me da li leukociti iz krvi mogu biti neki pokazatelji da mozda postoji neka bakterijska infekcija vagine?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a npr nikakve promene na sekretu ne primecujem nikakav neprijatan misris nije pojacan jedino sto kad ga oma svrbi i pece moja stara boljka kandida

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zdravo. imam jedno pitanje, naime moja prica je, pre dva mjeseca odprilike otkrili mi malu ranicu na grlicu materice, papa je bio ok, doktorka je rekla da ce mo to spaliti, i spaljena je, posle toga rekla mi da nesmem imati odnose dve nedelje, i nisam imala odnos ne dve nedelje nego 24 dana, ali sad na net-u citam i pise da nesme biti odnosa mesec dana, pa sad brinem jel ce biti ok sto sam ja manje od mesec dana imala odnos, i zasto mi je dr rekla samo dve nedelje da nesmem imati odnos? hvala vam unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a moze li mi neko reci, mozda je glupo pitanje, ali zanima me kako se koristi tampon umocen u kantarionovo ulje, ja nikad nisam koristila te tampone, cula sam da su sa nekim koncem i stavi se tampon i povuce se koncem,jel? i jel taj konac moze nekad da pukne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a moze li mi neko reci, mozda je glupo pitanje, ali zanima me kako se koristi tampon umocen u kantarionovo ulje, ja nikad nisam koristila te tampone, cula sam da su sa nekim koncem i stavi se tampon i povuce se koncem,jel? i jel taj konac moze nekad da pukne?

Uzmes one mini(najmanje tampone),dobro natopis kantarionovim uljem(domacim ili kupis u apoteci).Na dnu tampona ima kanapcic,njega ispravis ,stavim u ruku a tampon uhvatis pri dnu sa palcem i srednjim prstom,a kaziprstom gurnes tampon toliko da ga ne osetis kada ga stavis(otprilike kada gurnes da ti udje pola prsta-kada vec moram tako da kazem),s tim da kanap ostane napolju da viri.Kada ga izvlacis povuces za kanapcic,meni nikada nije pukao.

Stavljaj 40 dana,pa onda pauza pa opet 40 dana.

Sto se tice prvog pitanja,ako ti je doktorka rekla dve nedelje onda joj veruj.Ne treba verovati svemu sto procitas na netu.Srecno sa ranicom.Ja sam je sredila upravo kantarionovim uljem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala ti na odgovoru, ja sam stavljala vaginalete od kantariona, ali sad cu oceti ulje domace pravljeno sa maslinovim uljem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uzmes one mini(najmanje tampone),dobro natopis kantarionovim uljem(domacim ili kupis u apoteci).Na dnu tampona ima kanapcic,njega ispravis ,stavim u ruku a tampon uhvatis pri dnu sa palcem i srednjim prstom,a kaziprstom gurnes tampon toliko da ga ne osetis kada ga stavis(otprilike kada gurnes da ti udje pola prsta-kada vec moram tako da kazem),s tim da kanap ostane napolju da viri.Kada ga izvlacis povuces za kanapcic,meni nikada nije pukao.

Stavljaj 40 dana,pa onda pauza pa opet 40 dana.

Sto se tice prvog pitanja,ako ti je doktorka rekla dve nedelje onda joj veruj.Ne treba verovati svemu sto procitas na netu.Srecno sa ranicom.Ja sam je sredila upravo kantarionovim uljem

sada vidim da si napisala da treba najmanje tampone, a ja sam uzela , sa tri kapi, jel smeta da koristim njih? i koliko dugo treba da stoji unutra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne smeta,ali kada se natope oni se udvostruce :):)

Stavis uvece pred spavanje,izvadis ujutru,pa mozes i u toku dana da stavis bar dva sata :),ali da znas da dobro natopis :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a da li je neko imao iskustva sa ranicom u trudnoci?koliko moze biti opasno?klamidija.urea i mikoplasma su iskljucene radila sam bris ok je kao i cb i vb ok samo imam kandidu ali to cemo posle resiti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne smeta,ali kada se natope oni se udvostruce :):)

Stavis uvece pred spavanje,izvadis ujutru,pa mozes i u toku dana da stavis bar dva sata :),ali da znas da dobro natopis :)

a jel to samo vazi za ranicu pre spaljivanja, ili i posle spaljivanja da se stavljaju tamponi je ok??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a jel to samo vazi za ranicu pre spaljivanja, ili i posle spaljivanja da se stavljaju tamponi je ok??

I posle spaljivanja mislim da smes,ne moze biti gore samo moze da ti pomogne :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

doktorka mi je rekla da imam ogromnu ranu na grlicu materice i trebam ici da uradim papa?Interesuje me da li neko zna da li se ranica moze stvoriti i od kandide?inace sam 10 nedelja trudnoce..i skoro sam vadila krv i doktorka kaze da su mi povecani leukociti 11,1 mada sam ja cula da je to normalno u trudnoci,no dobro interesuje me da li leukociti iz krvi mogu biti neki pokazatelji da mozda postoji neka bakterijska infekcija vagine?

Od kandide cisto sumnjam. Jel' imas hpv zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala ti violeta na odgovorima :), pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.