Antidepresivi i dojenje

odgovora

Objavljeno

Pozdrav za sve! Ranije sam imala dijagnozu anksioznost sa panicnim atacima. Ti napadi su lagano poceli da mi se vracaju nakon porodjaja. Planiram da odem kod doktora i pretpostavljam da ce mi ponovo prepisati terapiju (sigurna sam da bi mi pomogla da problem eliminisem na samom pocetku). Medjutim, pretpostavljam da nijedan antidepresiv ili sedativ nije dozvoljen dojiljama, a tako ne bih da prekidam dojenje.

Nisam bas kriticno :rolleyes: , ali sam osecaj nesigurnosti (strah od gusenja, nesvestice) kad izadjem medju ljude da setam bebu nije bas prijatan.

Da li ima neka dojilja sa slicnim iskustvom? Znam da je sve u glavi, ali nije lako da se covek sam izbori sa tim. Nije lako jer su tu fizicki simptomi koji ga podsecaju da se nesto desava. Razumece panicari

Probala sam persen, ali nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poslije poroda je nalakse da žena "poludi"

ne zanm da li smijes ili ne ali cisto da ti napisem rijeci podrske.

Za svaku pohvalu je da zelis da dojis ali razmisli MISLIM DA JE TVOJOJ BEBICI POTREBNIJA ZDRAVA I PRISEBNA MAJKA OD BILO CEGA DRUGOG ... Bogu hvala pa postoji koliko toliko zamjena za mlijeko. Najbitnije da ti svojoj bebici uvjek budes tu, ziva i zdrava.

I da kaze da ne smijes da dojis ne bi bila ni prva ni posljednja majka koja je dijete hranila AD mllijekom (na zalost) a sa tim stvarima se poslije poroda nije za šaliti ... posjeti doktora što prije i razgovaraj sa njim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav za sve! Ranije sam imala dijagnozu anksioznost sa panicnim atacima. Ti napadi su lagano poceli da mi se vracaju nakon porodjaja. Planiram da odem kod doktora i pretpostavljam da ce mi ponovo prepisati terapiju (sigurna sam da bi mi pomogla da problem eliminisem na samom pocetku). Medjutim, pretpostavljam da nijedan antidepresiv ili sedativ nije dozvoljen dojiljama, a tako ne bih da prekidam dojenje.

Nisam bas kriticno :rolleyes: , ali sam osecaj nesigurnosti (strah od gusenja, nesvestice) kad izadjem medju ljude da setam bebu nije bas prijatan.

Da li ima neka dojilja sa slicnim iskustvom? Znam da je sve u glavi, ali nije lako da se covek sam izbori sa tim. Nije lako jer su tu fizicki simptomi koji ga podsecaju da se nesto desava. Razumece panicari

Probala sam persen, ali nista.

Slažem se sa Nani.

Možda postoje neki lekovi koji mogu da se "kombinuju" zajedno sa dojenjem (možda :unsure: ) A drugo rešenje je da ne ideš kod psihijatra već kod psihoterapeuta pa da u stvari rešiš "pravi" problem odnosno da otkriješ razlog zašto imaš takve napade... To je verovatno malo duži način otklanjanja problema ali verovatno i efikasniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je neurolog prepisao Bromazepam od 1,5mg posto sam bila pod konstatnim stresom nesto vise od godinu dana posto sam se porodila. Sva frka me je ''stigla'' kad mi je beba imala 18 meseci, pa sam se tek tada obratila lekaru. tada sam dobila terapiju u vidu ovog leka, da pijem prvo po 1 tabletu ujutro 7 dana, pa 7 dana ujutro i uvece i da posle toga natavim da pijem3 puta dnevno. Ja sam bebu dojila, ali napominjem da je on imao tada vec 18 meseci. Dr. mi je rekla da nema bojazni sto se tice dojenja i uticaja na dete, ali je znala koliko je stara beba.

Mislim da bi ti bilo bolje da se posavetujes sa nekim psihologom ili ako nista drugo, da odes kod nekog homeopate. To ti je i najsigurnija varijanta. Ja sam za dojenje kako god jer mi nismo ni svesne sta sve mozemo da izdrzimo i prezivimo zarad svoje dece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam kod dr-psihijatra, izlozila mu svoj problem, i on mi je rekao da se tokom dojenja ne smeju piti AD, jer su toksicni za bebu. Iako ja, tokom razgovora, pokusah da objasnim da nisam bas nacisto sa sobom :lol: , on me je poslao kuci kao da mi nije nista :( Mislim, to je dobro, ali meni jeste neka buba.

Da mi je da se nadje neki dr koji je imao panicne napade, bilo bi mi lakse.

Znaci, podjoh, izalih se, dodjoh i podojih :rolleyes:

Ako se nadje neka porodilja sa slicnim problemom, neka bare mahne na forumu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako se nadje neka porodilja sa slicnim problemom, neka bare mahne na forumu!

Ja nisam imala problem...ali da ti mahnem :) ...možda ti u druženju sa nama bude bolje...pa i prođeš bez antidepresiva, što ti od srca i želim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam imala problem...ali da ti mahnem :) ...možda ti u druženju sa nama bude bolje...pa i prođeš bez antidepresiva, što ti od srca i želim.

Neuhvatljiva, lepo je što ove teme stavljaš na vrh, nije sve u ž. pričama i spec. pitanjima. :rolleyes:

Evo i ja da te pozdravim, i ako se češće budeš javljala možda se nađe neko.

Ja nisam imala problem, ali umem da slušam... :)

Dobro nam došla, ja verujem da će sve te "bube" brzo da te prođu :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav za sve! Ranije sam imala dijagnozu anksioznost sa panicnim atacima. Ti napadi su lagano poceli da mi se vracaju nakon porodjaja. Planiram da odem kod doktora i pretpostavljam da ce mi ponovo prepisati terapiju (sigurna sam da bi mi pomogla da problem eliminisem na samom pocetku). Medjutim, pretpostavljam da nijedan antidepresiv ili sedativ nije dozvoljen dojiljama, a tako ne bih da prekidam dojenje.

Nisam bas kriticno :rolleyes: , ali sam osecaj nesigurnosti (strah od gusenja, nesvestice) kad izadjem medju ljude da setam bebu nije bas prijatan.

Da li ima neka dojilja sa slicnim iskustvom? Znam da je sve u glavi, ali nije lako da se covek sam izbori sa tim. Nije lako jer su tu fizicki simptomi koji ga podsecaju da se nesto desava. Razumece panicari

Probala sam persen, ali nista.

Ja imam problem koji nije baš ovakav ali ima nešto slično.Npr,kad izvedem bebu,i odemo negde,ja sam kao na nekim iglama.Plašim se da ne pokupi kakav virus,sve mi se čini kako će joj neko nauditi,posebno oni što ne gledaju kuda idu.Doduše desilo mi se jednom u hipermarketu da jedna baba nije gledala kuda ide pa naletela na kolica.A imam i strah da će beba početi neutješno da plače,pa će svi da se okreću put nas.I tako strah za strahom nekad mi se šetnja pretvori u košmar.

Da ne pričam kad odem u DZ,da sebi završim doznake,pa čekamm i sat vremena u redu.Uh,dala bi sve dane prednosti u trudnoći za samo jedan dan da me puste preko reda sada kad dojim.

Nadam se da ću se opustiti,i uspjeti da bez stresa odem negde sa bebom.

I još nešto,odmah nakon porođaja ja sam bila u zaista lošem stanju.Psihički veoma iscrpljena,čak sam noću imala i halucinacije,od nespavanja,ipak nisam htjela odlučiti s e za medikamente,uspjela sam da se izborim nekako i sama.

Ali,sam čitala dosta o tome.Mislim da postoje AD koji mogu dok dojiš,samo se treba dobro raspitati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.