Hemangiom

odgovora

Objavljeno

Mojoj bebi se u drugoj nedelji pojavio hemangiom na vratu i jos uvek je tu.

Savetovali su nam da sačekamo da napuni godinu dana, pošto je trenutno u povlačenju, pa da se tada razmotri opcija skidanja laserom...

Molila bih vas da ukoliko neko ima iskustva sa hemangiomima, da ih podeli....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi nemamo iskustvo sa hemangiomom, ali se tako Sari sa dva meseca pojavilo na ramenu. Prvo su sumnjali na hemangiom, ali su utvrdili da nije, nego je zlezda reagovala na BSG vakcinu. Vama zelimo da prodje bez komplikacija :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mojoj bebi se u drugoj nedelji pojavio hemangiom na vratu i jos uvek je tu.

Savetovali su nam da sačekamo da napuni godinu dana, pošto je trenutno u povlačenju, pa da se tada razmotri opcija skidanja laserom...

Molila bih vas da ukoliko neko ima iskustva sa hemangiomima, da ih podeli....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mojoj bebi se u drugoj nedelji pojavio hemangiom na vratu i jos uvek je tu.

Savetovali su nam da sačekamo da napuni godinu dana, pošto je trenutno u povlačenju, pa da se tada razmotri opcija skidanja laserom...

Molila bih vas da ukoliko neko ima iskustva sa hemangiomima, da ih podeli....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mom sinu se hemangiom pojavio na nadlaktici. Neko vreme je rastao a oko prvog rođendana je počeo da nestaje. Sad ima 6 godina a beleg je skroz izbledeo. Najbolje je ništa ne dirati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj ima dva hemangioma. Sa jednim se rodio, kao zvijezda na nadlaktici, a drugi kao zrnce kafe na nogici se pojavio neke 3. nedelje po rodjenju. Odradili sve nalaze, uzv i sve ok. Napomenula nam je dr da ce ovaj sa nogice vjerovatno nestati vremenom, a ovaj na rucici da ce ostati. Mi ih necemo dirati, i ovaj na nogici je vec poceo da blijedi i da se lagano izravnjuje sa kozom (maleni sada ima 19 mjeseci).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Praticete pa cete videti da li mora da se skida ili ne. Najbolje je da za sada nista ne dirate i da pazite prilikom oblacenja ili igre da ga ne dirate puno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja prva beba rodila se sa hemangiomom na nogici, malo je ispupcen, oko 1cm precnika. Dr mi je rekla da ce se povuci sam od sebe. On sad ima 15 meseci, hemangiom je malo potamneo i kao da je u nekim tackicama poceo da iscezava. Verovatno ce se povuci.

Druga beba se rodila sa hemangiomima na kapcima, ali oni nisu tamni ni ispupceni, vec u ravni koze i vise su kao skup crvenih tackica. Dr je rekla da je to od prolaska kroz porodjajni kanal i da ce se povuci. Ona sada ima 2 meseca, crvenilo se povlaci. Vidi se doduse vise kada place ili se nesto naljuti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo imali jedan na stomaku precnika oko 1cm,jako crven i ispupcen.Sada sa 23meseca nema ga vise :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage mame,imamo jos jedan problem.Moja Viktor ima hemangiom (beleg) na levoj nozi velicine 5 cm.Doktori kazu da bi to trebalo da nestane samo od sebe pa me interesuje da li je neka od vas imala taj problem,tj. vas bebac i sta ste radili sa tim?Nama su rekli da ne se to nikakva krema tu ne pomaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala beleg kao beba i pre 40 godina se smatralo za normalnim :lol:

Sad cujem od tebe da i jeste normalna pojava i ne treba da brines.

Mogu samo da ti kazem da se meni to povuklo u pubertetu jer i nije bilo jako izrazeno, ali ponekad i sada se pojavi ako sam umorna, iscrpljena ili sam dozivela neku veliku promenu.

E, sad ako je kod tvoje bebe beleg jako izrazen, onda ce se pratiti na svakoj kontroli da li se povecava i shodno tome ce ti reci sta da radis. Mislim da je to bezazleno potpuno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da vec postoji negde tema o hemangiomu, o belegu uopsteno.

Administratori ce to resiti... ;)

Uglavnom, hemangiom nije opasan sem u slucajevima kada je na nekom nezgodnom mestu. To su ustvari izrazeni zavrsetci krvnih sudova. Ima ih vise vrsta, uglavnom postoji mogucnost laserskog skidanja belega. Neki se sami od sebe povuku a neki ostanu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja prijateljica je jako zabrinuta, njena djevojčica od tri mjeseca ima hemangiom na usni, veličine graška. Kad god ona zaplače to mjesto pukne i počne krvariti(nemoram govoriti koliko bebe plaču), sada se počelo i gnojiti. Juče kada sam vidjela i ja se zabrinula.

Dermatolog i pedijatar joj je rekao da maže maslinovim uljem, mislite li da je to dovoljno?

Ja ne....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakav je to dermatolog koji je savtovao maslinovo ulje samo? :blink:

Mozda oni nisu ni bili kod sermatologa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa, ja u tom slucaju ne znam sta bi jos bilo dobro da maze?! Nema tu mnogo pomoci, sem mozda operacije.

Maslinovo ulje verovato savetuju da koza malo ocvrsne, postane elasticna i prestane da puca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja prijateljica je jako zabrinuta, njena djevojčica od tri mjeseca ima hemangiom na usni, veličine graška. Kad god ona zaplače to mjesto pukne i počne krvariti(nemoram govoriti koliko bebe plaču), sada se počelo i gnojiti. Juče kada sam vidjela i ja se zabrinula.

Dermatolog i pedijatar joj je rekao da maže maslinovim uljem, mislite li da je to dovoljno?

Ja ne....

:(

a da idu kod drugog lekara ili kod privatnika? :( I ja bih se zabrinula :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa, ja u tom slucaju ne znam sta bi jos bilo dobro da maze?! Nema tu mnogo pomoci, sem mozda operacije.

Maslinovo ulje verovato savetuju da koza malo ocvrsne, postane elasticna i prestane da puca.

Kamilice, nema mi logike da samo maslinovo ulje moze da pomogne a da se pri tome ne inficira rana. ipak je to mala beba koliko sam shvatila. Ne razumem se sta bi moglo drugo da pomogne, ali verujem da postoje preparati sa kojima se tretiraju takve pojave, a koje ce i stiti od infekcije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kamilice, nema mi logike da samo maslinovo ulje moze da pomogne a da se pri tome ne inficira rana. ipak je to mala beba koliko sam shvatila. Ne razumem se sta bi moglo drugo da pomogne, ali verujem da postoje preparati sa kojima se tretiraju takve pojave, a koje ce i stiti od infekcije.

Hemangiom je zavrsetak krvnog suda, tako da bilo koja krema bi samo direktno dospela u krv. A ipak je to mala beba, tako da bilo koji antiseptici, kortikostereoidi i ostalo su opasni na takvom mestu primene.

Neka potraze jos neki savet nekog doktora, ali mislim da im je sto prirodnije lecenje najbolje, pogotovo u ovom slucaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zar onda nije bolje kantarion ulje za unutrasnju uputrebu od maslinovog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zar onda nije bolje kantarion ulje za unutrasnju uputrebu od maslinovog?

To kantarion ulje za unutrasnju upotrebu je proslo toliko hemijskih procesa u toku izrade, tako da ja cisto sumljam da je u njemu ostalo nesto korisno.

Maslinovo hladno cedjeno je odlicno za takve stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mojoj bebi se u drugoj nedelji pojavio hemangiom na vratu i jos uvek je tu.

Savetovali su nam da sačekamo da napuni godinu dana, pošto je trenutno u povlačenju, pa da se tada razmotri opcija skidanja laserom...

Molila bih vas da ukoliko neko ima iskustva sa hemangiomima, da ih podeli....

I mom malom se hemangiom pojavio oprilike sedmicu po rodjenju. Doktori su savjetovali da pratimo, i ukoliko bude rastao da ga odvedemo da odstrani. ubrzo nakon prvog rodjendana sam je poceo bledeti i sad je potpuno nesto, tako da ne moras brinuti. To uglavnom samo od sebe nestaje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Postovani,mene interesuje jel ima neko cije dete je rodjeno sa hemangiomom takozvanim plammenim mladezom,koji nema tendenciju povlacenja vec mora da se laserski skida?Moje dete je rodjeno sa takvim hemangiomom preko leve polovine lica, sada ima dva i po meseca i idemo na tretman laserom u Tirsovu ? Kakva su vasa iskustva, kako traje ceo postupak ? Pozdrav svima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam ništa od tome, mi imamo mladež druge vrste, pigmentni na slepoočnici i preporučili su nam upravo Tiršovu, dr Zamaklara

Verujem da ćete tamo biti u odličnim rukama i da će sve biti ok...

Javi kako je prošao tretman i kako ide sam postupak :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verovatno i vase dete ima ovo sto i moje.Kod nas zahvata celu slepocnicu i predeo ispod levog oka i pola obraza do usne,to su takozvane kapilarne malformacije,nazivaju ih jos i mrlje boje port vina.Mi idemo kod doktora Trifunovica kazu da je on najbolji za to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ne, ovo je pravi pravcati mladež, braon boje sa dlakama :D

I ja sam čula za Trifunovića da je ok, možda i mi odemo i kod njega

a jel se kod njega zakazuje ili odeš samo u ambilantu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.