Epiduralna anestezija

odgovora

Objavljeno

Oba puta sam se porodila sa epiduralom, samo sto je prvi put, pre 6 godina bilo u Frontu, a drugi put u Misovicu. Razlika - drasticna! Sa sinom sam prosla uzasno, i mislim da mi je bas izvikani anesteziolog iz Fronta napravio pakao od porodjaja zato sto je zurio na slavu :blink: i previse puta mi je dao anesteziju (zna se da se aplikuje najvise 3 x) pa u najaktivnijoj zavrsnoj fazi uopste nisam osecala donji deo tela i nisam mogla da saradjujem sa lekarom koji me je poradjao. Cudan osecaj... Inace, taj dr je dobio i novac za to, naravno ne sa fiskalnim racunom. Kad su videli da je vrag odneo salu i da sama ne mogu da izguram bebu, virtuelno gurajuci u prazno, naskocili su mi na stomak i katapultirali bebu :blink: ... Krvarila sam dosta, primila transfuziju... ma prosla sam kao bos po trnju.

Zbog svega toga sam drugi put trazila carski rez, ali ga nisam dobila.Dr u Misovicu je smatrala (i bila je u pravu) da ja mogu bez problema prirodno, ipak je druga beba. Ovoga puta sam prosla fenomenalno! Anesteziolog kod koga sam isla na razgovor pre porodjaja oslobodio me je straha i ukazao da je to sto se meni prvi put dogodilo, iskljuciva ljudska krivica, da tako ne izgleda epiduralni porodjaj (mada se oni kao kolege stite medjusobno) ali sam ja to i bez njega znala... Da ne pricam sto sam ovde morala da donesem i neke analize vezane za koagulaciju krvi, zatim uput od moje dr tu iz Misovica i dobila napismeno da cu u svakom trenutku kad dodjem na porodjaj dobiti svoju analgeziju i sto je najlepse - besplatno :) Profi i humano, nema sta!

Ne znam odakle ovde dezinformacija da se epi ne daje ako pukne vodenjak? Oba puta sam ga dobila po njegovom pucanju. Prvi put mi ga je prokinuo doktor, a drugi put sam imala visoko prsnuce, pa mi je curkao dan ipo. Dakle, iz licnog iskustva kazem da pucanje vodenjaka nema nikakve veze sa davanjem epidurala. Anesteziolog iz Misovica je bio toliko divan, da mi je u toku aplikovanja katetra za epi, opisivao bukvalno svaki pokret i radnju koju radi na mojim ledjima. Jedan smiren i nadasve odlican strucnjak, koji mi je rekao da cu poslednju dozu dobiti tacno u odredjenoj fazi porodjaja, da na kraju mogu osetiti sve napone i bez problema ucestvovati. Ubadanje ne boli vise nego najobicnija inekcija, pri tom se daje pre svega i lokalna anestezija na samo mesto uboda, da se sto manje oseti. U momentu samog ulaska izmedju tacno odredjenog medjuprsljenskog prostora, daju vam znak da zaustavite disanje da se ne bi mrdali, zalepe katetar duz kicme flasterom, a ostave na ramenu fiksiran taj ulaz u katetar da bi kroz njega davali analgetik i to je to. Prvi put mi je katetar ostavljen jos 12 sati posle porodjaja da ako me boli mogu da dodaju, a sad mi je skinut odmah posle.

Mislim da je krajnja sramota da u 3 porodilista u Beogradu naplacuju razlicitu cenu epidurala, u jednom ga ne praktikuju a jedino u Misovicu je besplatno. Cemu takve razlike? O unutrasnjosti da i ne govorim... Retko gde ga ima! Ovo je 21.vek! Mislim da treba prevazici te price kako je epidural neka posebna pogodnost i kako su se nase bake poradjale na njivi a mi smo razmazenice... Izvinjavam se, ali ja zub vadim pod anestezijom, ne pada mi na pamet da bespotrebno glumim neku hrabrost iz pecinskog doba :huh: . Zasto bi se porodjaj razlikovao od bilo koje druge bolne intervencije za koju se bez problema koriste razni vidovi analgezije.

Nisam imala strah od posledica epidurala, jer mi je sve objasnjeno na pocetku. Znam da moze biti glavobolje ali to su stvarno retki slucajevi. Ovako kako sam se u oktobru porodila u Misovicu mislim da treba da bude u svakom nasem porodilistu. Od smestaja, osoblja, higijene, ljudskosti. Steta sto su kapaciteti mali, pa ne mogu sve zenice da se uvere u to... Epidural iskreno preporucujem :) !

Jedna mama i Ogi i mama volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljudi,da li je moguce da u Zemunskoj bolnici epidural kosta 47.000?

17000 epidural+30000 anesteziolog?

Da draga moja,deru sa cenama a da li toliko vredi njihova usluga ;) Nisam sigurna da li se i 3000din daje i za konsultaciju sa anesteziologom?

Ma bre,tamo i da mi je dzabe daju ne bih isla jer nisu oni bas naj,naj a i posete nisu dozvoljene a iskreno svaka poseta mnogo znaci porodilji pa makar ona ostala dva dana u bolnici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oba puta sam se porodila sa epiduralom, samo sto je prvi put, pre 6 godina bilo u Frontu, a drugi put u Misovicu. Razlika - drasticna! Sa sinom sam prosla uzasno, i mislim da mi je bas izvikani anesteziolog iz Fronta napravio pakao od porodjaja zato sto je zurio na slavu :blink: i previse puta mi je dao anesteziju (zna se da se aplikuje najvise 3 x) pa u najaktivnijoj zavrsnoj fazi uopste nisam osecala donji deo tela i nisam mogla da saradjujem sa lekarom koji me je poradjao. Cudan osecaj... Inace, taj dr je dobio i novac za to, naravno ne sa fiskalnim racunom. Kad su videli da je vrag odneo salu i da sama ne mogu da izguram bebu, virtuelno gurajuci u prazno, naskocili su mi na stomak i katapultirali bebu :blink: ... Krvarila sam dosta, primila transfuziju... ma prosla sam kao bos po trnju.

Zbog svega toga sam drugi put trazila carski rez, ali ga nisam dobila.Dr u Misovicu je smatrala (i bila je u pravu) da ja mogu bez problema prirodno, ipak je druga beba. Ovoga puta sam prosla fenomenalno! Anesteziolog kod koga sam isla na razgovor pre porodjaja oslobodio me je straha i ukazao da je to sto se meni prvi put dogodilo, iskljuciva ljudska krivica, da tako ne izgleda epiduralni porodjaj (mada se oni kao kolege stite medjusobno) ali sam ja to i bez njega znala... Da ne pricam sto sam ovde morala da donesem i neke analize vezane za koagulaciju krvi, zatim uput od moje dr tu iz Misovica i dobila napismeno da cu u svakom trenutku kad dodjem na porodjaj dobiti svoju analgeziju i sto je najlepse - besplatno :) Profi i humano, nema sta!

Ne znam odakle ovde dezinformacija da se epi ne daje ako pukne vodenjak? Oba puta sam ga dobila po njegovom pucanju. Prvi put mi ga je prokinuo doktor, a drugi put sam imala visoko prsnuce, pa mi je curkao dan ipo. Dakle, iz licnog iskustva kazem da pucanje vodenjaka nema nikakve veze sa davanjem epidurala. Anesteziolog iz Misovica je bio toliko divan, da mi je u toku aplikovanja katetra za epi, opisivao bukvalno svaki pokret i radnju koju radi na mojim ledjima. Jedan smiren i nadasve odlican strucnjak, koji mi je rekao da cu poslednju dozu dobiti tacno u odredjenoj fazi porodjaja, da na kraju mogu osetiti sve napone i bez problema ucestvovati. Ubadanje ne boli vise nego najobicnija inekcija, pri tom se daje pre svega i lokalna anestezija na samo mesto uboda, da se sto manje oseti. U momentu samog ulaska izmedju tacno odredjenog medjuprsljenskog prostora, daju vam znak da zaustavite disanje da se ne bi mrdali, zalepe katetar duz kicme flasterom, a ostave na ramenu fiksiran taj ulaz u katetar da bi kroz njega davali analgetik i to je to. Prvi put mi je katetar ostavljen jos 12 sati posle porodjaja da ako me boli mogu da dodaju, a sad mi je skinut odmah posle.

Mislim da je krajnja sramota da u 3 porodilista u Beogradu naplacuju razlicitu cenu epidurala, u jednom ga ne praktikuju a jedino u Misovicu je besplatno. Cemu takve razlike? O unutrasnjosti da i ne govorim... Retko gde ga ima! Ovo je 21.vek! Mislim da treba prevazici te price kako je epidural neka posebna pogodnost i kako su se nase bake poradjale na njivi a mi smo razmazenice... Izvinjavam se, ali ja zub vadim pod anestezijom, ne pada mi na pamet da bespotrebno glumim neku hrabrost iz pecinskog doba :huh: . Zasto bi se porodjaj razlikovao od bilo koje druge bolne intervencije za koju se bez problema koriste razni vidovi analgezije.

Nisam imala strah od posledica epidurala, jer mi je sve objasnjeno na pocetku. Znam da moze biti glavobolje ali to su stvarno retki slucajevi. Ovako kako sam se u oktobru porodila u Misovicu mislim da treba da bude u svakom nasem porodilistu. Od smestaja, osoblja, higijene, ljudskosti. Steta sto su kapaciteti mali, pa ne mogu sve zenice da se uvere u to... Epidural iskreno preporucujem :) !

Ja sam isto za epidural i naravno trazicu ga,odnosno platiti pposto se u Visegradskoj poradjam.Mislim da je sramota sto se takva usluga naplacuje jer je zaista neophodna i cini mi se da je potrebnija nego kada se vadi zub,jer i vremenski duze traje a o bolovima da ne pricam.

Sto se tice onoga,kako su zene nekada i da smo razmazene?

Pa zasto sve te zene su sad tako moderne pa peru ves u ves masini,peglaju elektricnom peglom,imaju mobilne telefone,gledaju tv,imaju elektricne sporete(neke i sa ravnom plocom),i svasta nesto poseduju i koriste bas te zene(babe)koje su protiv novih i laksih nacina porodjaja jer mislim da su njihovi komentari gori od komentara muskaraca.Pa zbog takvih koje su moderne samo za sebe i svoje potrebe,hiljade i hiljade pporodilja trpi najstrasnije bolove jer anestezija nije besplatna i mnogima je nedostupna.

Ja mogu da odvojim pare za to,ali svakako mislim da treba biti besplatno,da bi i ostale zenice odlazile na porodjaj bez straha i sekiracije :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

STRASNO STA SE KOD NAS RADI A SVUDA U SVEDU EPIDURAL BESPLATAN :rolleyes: JA GA NISAM PLATILA NI CENTI PA CEMU NAM SLUZE OSIGURANJA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga mika ovde u Srbiji nase socijalno osiguranje sve manje vredi, da ne kazem - uopste ne vredi, na zalost :( . Ovo sto je uradjeno (najvise u Frontu) je po mom misljenju samo legalizacija korupcije, ali otici cu u off ako krenem na ovoj temi pricu o tome. Ukratko - tamo ama bas sve kosta, ako nisi neko ko "udje sa ulice" da se porodi. Ima zena koje su spremne da idu na srecu, a druga grupa trazi vezu koja uglavnom kosta... Videcu da li ima neka adekvatna tema za polemiku o tome pa cu reci sta imam. Neko ko zivi van granica nase zamlje, ne moze da shvati kakav je kod nas haos u zdravstvu, a ogroman je i sram ih bilo sve :angry: !!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam protiv toga zbog toga sto je to ipak kicma.A i zavisi od anesteticara.Ja nisam htela epidural bas zbog toga sto se daje u kicmu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je prirodni porodjaj bez ikakve anestezije najbolja stvar, jer da je taj bol nesto nenormalno jak, verovatno bi se poradjale na neki drugi nacin "prirodno".

Jako je bitno ne ici u bolnicu cim krenu bolovi, jer cete bezveze provesti nekolliko sati tamo i slusati druge porodilje kako vriste i urlaju, a to je jos veci atak na psihu.

Ja sam sve bolove prezivela kuci, u bolnicu sam otisla u ponoc, a porodila se u 01:25h.

Najgori bol je onaj koji dolazi pred sam bebin izlazak, ali traje 5 min, a sam izlazak bebe nista ne boli.

Naravno, da treba dati epidural, ako stvarno postoji neka indikacija za to.

Ali, moje misljenje je da vise boli zub, da je odvratniji i jaci taj bol, nego ovaj porodjajni.

Slazem se u potpunosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga mika ovde u Srbiji nase socijalno osiguranje sve manje vredi, da ne kazem - uopste ne vredi, na zalost :( . Ovo sto je uradjeno (najvise u Frontu) je po mom misljenju samo legalizacija korupcije, ali otici cu u off ako krenem na ovoj temi pricu o tome. Ukratko - tamo ama bas sve kosta, ako nisi neko ko "udje sa ulice" da se porodi. Ima zena koje su spremne da idu na srecu, a druga grupa trazi vezu koja uglavnom kosta... Videcu da li ima neka adekvatna tema za polemiku o tome pa cu reci sta imam. Neko ko zivi van granica nase zamlje, ne moze da shvati kakav je kod nas haos u zdravstvu, a ogroman je i sram ih bilo sve :angry: !!!!

znam kako je kod nas ovde sam tri godine,razlika je ogromna,kod nas je u principu ako imas para zivi ako nemas umri....moja baka je polomila kuk 3.000,00 evra naravno su nam trazili za operaciju....uzas zivi...

traze natalitet kod na u zemlji ...a nepitaju dali roditelji od svojih bednih plata mogu sve da priuste deci

moj tata kuci radi za 18.000,00 zato ti kazem znam kako je ali mi neverica da i trudnice moraju sve da placaju

strasno i zalosno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam protiv toga zbog toga sto je to ipak kicma.A i zavisi od anesteticara.Ja nisam htela epidural bas zbog toga sto se daje u kicmu

nije to nista strasno sve u zivotu je rizik .....

do sada nijedna zena nema nikakvih posleica od epidurala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne razumem bas kakva je to "indikacija za epiduralnu anesteziju" <_< ? Nije to kao indikacija za carski rez. I kako to neka zena koja se prvi put poradja, moze sama da proceni i odluci kada ce da ide u porodiliste a kontrakcije uveliko traju? Za mene to nije bas hrabrost... Porodjaj je toliko jedan nepredvidiv proces i zna se zasto se ide u bolnicu. Podjednako se prati i mama i beba... Naravno, svaka od nas je svog tela gospodar i treba sama da odluci kako ce, ali iskreno, ne shvatam tu vrstu mazohizma na danasnje vreme :huh: ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Procitah ovde par komentara gde se kaze "najbolji je prirodni porodjaj"...pa i porodjaj epiduralom je prirodni porodjaj samo sto ti daju anasteziju!!! B) ...ne seckaju te kao na carskom rezu...ne vidim razlog zasto se ne poroditi bezbolno ako moze.

Koliko sam informisana ovde kod mene je epidural obavezan...ustvari se daje pri svakom porodjaju i ne placa se.U ponedeljak cu saznati sve detalje...bas mi je drago zbog toga!!! :D

Bravo marijamv...Sto se tice onoga,kako su zene nekada i da smo razmazene?

Pa zasto sve te zene su sad tako moderne pa peru ves u ves masini,peglaju elektricnom peglom,imaju mobilne telefone,gledaju tv,imaju elektricne sporete(neke i sa ravnom plocom),i svasta nesto poseduju i koriste bas te zene(babe)koje su protiv novih i laksih nacina porodjaja jer mislim da su njihovi komentari gori od komentara muskaraca.....jeste tako...!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kamo lepe srece da je kod nas u bolnici imao epidural kada sam se ja poradjala...Pristala bih sigurno...A sto trpeti bolove kad sve moze lakse i bezbolnije??? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma ziveo epidural,znaci zenama i te kako..... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neke zene posle epidurala imaju glavobolje, neke bol u nogama, neke u kicmi ali to uglavnom prestaje brzo. Ja sam samo sledeci dan osetila peckanje u ubodnom mestu. To da zene koje prime PDA ne znaju sta je pravi porodjaj i da je takav porodjaj vestacki je glupost onda bi i one koje traze carski ispale kukavice. Svaka zena zna koliko moze i koliko zeli da izdrzi. U mom slucaju je epi ubrzao i olaksao porodjaj koji je trajao ceo dan...lepo sam saradjivala sa babicom ne misleci na bolove. Primila sam ga kao sto sam vec rekla na samom kraju znaci trudovi su bili olaksani a kontrakcije pre toga sam osetila i iskreno bolelo je i zelela sam da prestane...kao i svaka od nas. Svaka koja nije primila edi ce reci da su one koje su ga primile kukavice a svaka koja ga je prmila reci ce da je super tako da....ne vredi pricati o tome koji je porodjaj "pravi" jer je svaki PRAVI samo je nekome olaksan a nekome ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je prirodni porodjaj bez ikakve anestezije najbolja stvar, jer da je taj bol nesto nenormalno jak, verovatno bi se poradjale na neki drugi nacin "prirodno".

Jako je bitno ne ici u bolnicu cim krenu bolovi, jer cete bezveze provesti nekolliko sati tamo i slusati druge porodilje kako vriste i urlaju, a to je jos veci atak na psihu.

Ja sam sve bolove prezivela kuci, u bolnicu sam otisla u ponoc, a porodila se u 01:25h.

Najgori bol je onaj koji dolazi pred sam bebin izlazak, ali traje 5 min, a sam izlazak bebe nista ne boli.

Naravno, da treba dati epidural, ako stvarno postoji neka indikacija za to.

Ali, moje misljenje je da vise boli zub, da je odvratniji i jaci taj bol, nego ovaj porodjajni.

Uz duzno postovanje mami Anci,htela bih da dam jenu zamerku na tekst koji je napisala,a to  je da je vrlo nezahvalno ostavljati komentare tipa da se sa bolovima ceka sto duze kod kuce, i da se u bolnicu ide u poslednji cas!Mislim da bi ovo za buduce porodilje moglo biti lose pre svega mislim na prvorotke.Svaki ginekolog ce trudnici reci da su simptomi porodjaja 3 stavke,a to su:Kontrakcije(koje treba meriti na koliko se javljaju,jedan od nacina da  ih prepoznate)Prsnuce vodenjaka i ili Ispadanje tzv.sluzavog cepa. 

U svakom slucaju je meni moja doktorka ovo navela i napomenula da nikakav bol ne smem da trpim duze od tri sAta,sto znaci maksimum tri sata i krece se u bolnicu.Govorim o trudnoci pred porodjaj znaci 9 mesec. Ovo su saveti koji su meni dobrodosli,a  porodila sam se 2 ned ranije,prirodnim putem,prvorotka.Nadam se da ce ovaj tekst nekome biti od koristi ali se prvenstveno treba oslanjati na svog ginekologa! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uz duzno postovanje mami Anci,htela bih da dam jenu zamerku na tekst koji je napisala,a to  je da je vrlo nezahvalno ostavljati komentare tipa da se sa bolovima ceka sto duze kod kuce, i da se u bolnicu ide u poslednji cas!Mislim da bi ovo za buduce porodilje moglo biti lose pre svega mislim na prvorotke.Svaki ginekolog ce trudnici reci da su simptomi porodjaja 3 stavke,a to su:Kontrakcije(koje treba meriti na koliko se javljaju,jedan od nacina da  ih prepoznate)Prsnuce vodenjaka i ili Ispadanje tzv.sluzavog cepa. 

U svakom slucaju je meni moja doktorka ovo navela i napomenula da nikakav bol ne smem da trpim duze od tri sAta,sto znaci maksimum tri sata i krece se u bolnicu.Govorim o trudnoci pred porodjaj znaci 9 mesec. Ovo su saveti koji su meni dobrodosli,a  porodila sam se 2 ned ranije,prirodnim putem,prvorotka.Nadam se da ce ovaj tekst nekome biti od koristi ali se prvenstveno treba oslanjati na svog ginekologa! 

Slažem se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vodenjak puko-odmah u bolnicu

Kontrakcije na sve kraci vr.period - odmah u bolnicu

Ispadanje cepica....hm...nekima on ispadne par dana pre porodjaja ali nije na odmet otici kod dr i proveriti stanje.

U svakom slucaju potpisujem Linicu jer svako cekanje, pogotovo kod prvorotke moze dovesti do komlikacija i bolje je da te vrate kuci i kazu nije jos vreme, nego da dodjemo kasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Linica i Brinet, upravo sam na sve to i mislila kad sam rekla da je porodjaj nepredvidiv proces i da se zna zasto se ide u bolnicu... Ne vidim uopste razlog da se sedi kod kuce i ceka. Sta se time dokazuje i kome :unsure:? Zna se da beba moze itekako "da pati" u toku porodjaja... Vidim da nas ima dosta koje je smo odreagovale na taj stav...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam po struci stomatolog i svaku anesteziju podržavam! Porađala sam se sa epiduralom koji nije baš najbolje dat ( VIšegradska) sad idem u Mišović i opet tražim epidural!

Kakve su to gluposti o tome kako je najbolje poroditi se ovako ili onako. Porođaj sa epiduralom je prirodan porođaj ali OLAKŠAN... A sve što može da mi olakša ja ne odbijam. Imam pacijenata koji hoće sve da rade na živo, takav im je prag nadražaja da mogu dosta toga da istrpe, ali je mnogo više onih koji traže anesteziju i ja im udovoljavam jer nisam lekar iz 17 veka da mučim ljude ako to ne žele...

Sada, kako se ko odluči, to je njihovo..Svaka čast ženama koje odu na porođaj kao od šale i kažu da nije bilo strašno, volela bih da sam od tih ali više je nas koje hoće da im se olakša i HVALA DRAGOM BOGU što napokon i možemo to sebi da priuštimo!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

P.S. I te priče o komplikacijama nakon epidurala i ovakvih i onakvih simptoma... Drage moje, kad bi znale sve o komplikacijama same trudnoće i porođaja nijedna od nas ne bi rađala...

Samo neka se rađaju dečica a kako će ko neka sam odluči i neka ne utiče na druge!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svim mamama koje trebaju da se porode u Visegradskoj.

Najnovija info od juce 22.marta 2010: epidural cena 20 000, nema razgovora sa ansteziologom, potrebna analiza krvi i test na koagulaciju, ne stariji od NEDELJU ?! dana (kao da mi mozemo predvideti kad cemo se poroditi), ako nemamo analize u navedenom vremenskom okviru oni tamo u bolnici ponavljaju analize.Potrebno je javiti se sekretarici na tel:011-361-55-92 radi preuzimanja fakture, fiskalni se dobija NAKON izlaska iz porodilista, novac se ne vraca.

Za prisustvo supruga na istom mestu se uzima faktura na 5000 din, potrebno je da uradi briseve iz grla i nosa, oni ne treba da budu stariji od DVE nedelje, ukoliko suprug ne prisustvuje porodjaju, novac se VRACA.Brisevi se mogu uraditi bilo gde, cekaju se dva dana, uplacuje se ukoliko su oni u redu.

Srdacan pozdrav i sretno, nadam se da ce nekom info koristiti!

Ja sam danas usla u 37.nedelju valjda se necu poroditi dok ne platim...doktor mi je opusteno zakazao kontrolu za ndelju dana...a beba je 12 dana krupnija.I kako sad da znam kad cu se poroditi i da li cu dok ne zavrsim ove analize?A kako da ih radim, rekli mi u bolnici da ih uradim oko 1. aprila, termin je 15.?!A taman sam mislila da cu sve zavrsiti i na miru cekati simptome porodjaja, ovako...skroz bez veze.A beba vec sada ima 3250gr!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Procitah ovde par komentara gde se kaze "najbolji je prirodni porodjaj"...pa i porodjaj epiduralom je prirodni porodjaj samo sto ti daju anasteziju!!! B) ...ne seckaju te kao na carskom rezu...ne vidim razlog zasto se ne poroditi bezbolno ako moze.

Koliko sam informisana ovde kod mene je epidural obavezan...ustvari se daje pri svakom porodjaju i ne placa se.U ponedeljak cu saznati sve detalje...bas mi je drago zbog toga!!! :D

Bravo marijamv...Sto se tice onoga,kako su zene nekada i da smo razmazene?

Pa zasto sve te zene su sad tako moderne pa peru ves u ves masini,peglaju elektricnom peglom,imaju mobilne telefone,gledaju tv,imaju elektricne sporete(neke i sa ravnom plocom),i svasta nesto poseduju i koriste bas te zene(babe)koje su protiv novih i laksih nacina porodjaja jer mislim da su njihovi komentari gori od komentara muskaraca.....jeste tako...!!

draga nije obavezan, i place se kroz cenu , ali to nije ni bitno.....samo ti uzmi epidural i nemoj da budes hrabra...xaxaxaxa.....posto neki povezuju to sa hrabroscu,,,,a ako neko hoce bez epidurala podrzavam i to....ja i kod zubara anesteziju vec sa vrata trazim :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

[

Sada, kako se ko odluči, to je njihovo..Svaka čast ženama koje odu na porođaj kao od šale i kažu da nije bilo strašno, volela bih da sam od tih ali više je nas koje hoće da im se olakša i HVALA DRAGOM BOGU što napokon i možemo to sebi da priuštimo!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno, ja sam bas zadovoljna. Sobe su dvokrevetne i cetvorokrevetne, ali ono sto je bitno je da svaka soba ima svoje kupatilo i to vrlo pristojno. Ja sam bila u dvokrevetnoj sobi i bas sam zadovoljna. Beba ce biti s tobom, sestre dolaze da je okupaju, presvuku i dohrane ukoliko je dohrana potrebna. Uvek mozes da dobijes cistu posteljinu, spavcice, bade mantil i papuce su obavezno njihove i toga uvek ima cistog, pa mozes da uzmes kad god ti treba. Hrana je kao i u svakoj bolnici bljak, ali tada ti bas i nije do jela :rolleyes: Porodjajna sala je nova i sve je cisto. Sve u svemu vrlo dobri uslovi i epidural je besplatan, jedino moras na razgovor sa anesteziologom. Srecno i nadam se da ti je ovo bar malo znacilo :rolleyes:

Ух мени је храна била битна, јер је било мало хране а мој апетит мало већи, па су ми доносили Плазму, она је једина дозвољена.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mogu da ti daju epidural ako si otvorena vise od 5 prstiju i plus jos ako ti je pukao vodenjak. Ma samo da ti je pukao vodenjak ne bi ti dali, nema svrhe, ne deluje!!!

Али пази, мени су контракције трајале 48 сати, а рекли ми да имам ''лажне контракције'' - ја се бре отварала, плус потписала за епидурал, а они ништа. А кад ми је пукао водењак и кад су видели 6 прстију отвореност, рекли су, е сад је касно за епи. Па кад се онда даје??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.