Epiduralna anestezija

odgovora

Objavljeno

Topaz, moja prijateljica se prije 3 mjeseca prva u BL porodila sa epid. Bila je pokusni kunić...Sve je išlo preko Lazića ;)

JUPIIIIIIIIIIIIIIIIIIII JUPIIIIIIIIIIIIIIIIIIII JEEEEEEEEEEEEEEEEE :D :D :D

Danas mi je divan dan :D:lol:

kako je prošlo, da li je bilo sve OK, koliko je platila .... sve me interesuje ... ako ti je bzvz da ovde pričaš o cjenama ili ima nešto škakljivo please poašlji mi PP

I još nešto, čula sam da navodno taj dr radi i negdje pvt .. znaš li gdje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šaljem ti PP.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ok :D hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U suštini sve je prošlo u najboljem redu, ona je prezadovoljna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U suštini sve je prošlo u najboljem redu, ona je prezadovoljna.

Ma bukvalno odmah danas se raspitujem gdje taj dr tačno radi i pičim kod njega na zadnja tri-četiri pregleda i da vidim za epidural :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije, nije rodila trudna je jos treba polovinom juna da rodi pa su joj isto rekli sto i tebi kad je pitala...

Meni je termin nešto ranije tj početkom juna pa ću da ti javim iskustvo da joj preneses ... naravno ako se odlucim za epidural :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se odlucis,nego sta :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se odlucis,nego sta :D

da,da .... požurila ja, nazvala doktoricu, kaže ona meni kroz smjeh još si tu u maloj trudnoći :lol: ... rekla da je kontaktiram oko 35-e nedelje radi informativnog razgovora, da mi objasni sve detalje pa tek onda nakon još nedelju-dvije da se javim sa konačnom odlukom i da radim nalaze.

Zna li neko koji su to nalazi i pročitala sam čitavu temu ali niko nije spominjao od koje nedelje trudnoće se može primiti epidural. Negdje sm pročitala da se epidural može primiti tek ako porođaj nastupi poslije 38 nedelje? Imam li tačnu informaciju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da nema veze nedelja trudnoce nego otvaranje ... posle pet prstiju cini mi se da epi ne vredi ... proveri , nisam sigurna , malo sam izlapela :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila 35+6 sa epiduralom...niko nije pitanje postavljao..

Cico, kod ''nas'' u Sloveniji ne radi ne 1/10 analiza koje rade po Srbiji (ne znam ha BiH) tako da ti i ja nismo nikakav primer :lol:

Za epi su meni uzli krv iz uveta (čini mi se) da provere protrombinsko vreme i to je to. Nikakve analize nisam radila, nikakve briseve... ma ništa. Osim obaveznog razgovora na kojem ti detljano objasne proceduru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma kog crnog uveta, meni usi nisu dirali :D meni nista nisu samo pisnula neki papir, i caoo :) nista oni meni nisu radili, ali bas nista niti sam ja ista imala osim tog nekog papira sa predavanja...

Predavanja o epiduralnoj???? :blink: ja to nisam imala, ja sam se potpisala u neku knjigu kad smo bili na predavanju i tada rekla da sam zainteresovana za epidural.

Ili misliš o papiru da smo išli u školu za roditelje? :lol::blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su bili brzi porodjaji i nije mogao epidural. Secam se da sam drugi put dosla sa 7 cm otvorena i da je bilo kasni za epidural. A ceo porodjaj mi je trajao 3,5 sata. Bolelo je, ali se da izdrzati. Naravno, zbog obima karlice, bolje je bilo ako nije epidural... Za trece dete, kad budem trudna, planiram opet bez icega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Epiduralna anestezija je procedura kojom se anestetik ubacuje u epiduralni prostor kičmenog stuba, čime se postiže obezboljavanje donjih partija tela, bez uticaja na kontrakcije materice.

Da li ste imali epiduralnu anesteziju tokom porođaja, zašto ste se opredelili za ovu proceduru, da li je procedura bezbolna. Podelite vaše iskutvo sa ostalim budućim mamama.

Prvi porodjaj vaginalni sa boravkom u kadi,gradska bolnica Zvezdara,super prošlo.Drugi porodjaj u Zrenjaninu gde nema kade pa sam mislila epidural,ali nije moglo odlučili su se za carski rez zbog placente previe.Totalna anestezija ,odlubljivanje posteljice,cr trajao dva sata.HaosGledala sam drugarice snimane od strane muževa koji su prisustvovali porodjajima u epiduralu,na otvorenosati osam cm opuštene samo tako.Ovaj jedna je snimio i ekspulziju iz dva napona se žena porodila,bez rezanja,ma milina.Znam da se i cr u Bg,a i južno od Bg radi u spinalnoj anesteziji i da to mnogi hvale i akušer i anesteziolozi.Jedan moj rodjak inače ginekolog perinatolog mi je rekao da prirodni porodjaj nema alternativu.Što se tiče cr tu je za spinalnu,i tako ih i izvodi ako su elektivni tj.zakazani,a za epidural kaže da treba da ga rade velike kuće jer po opštim bolnicama lekari nemaju dovoljno rutine za to,i onda se često zaglavi cr.Za epidural stvarno mora da bude dobar akušer i anesteziolog koji baš poznaje anesteziju u akušerstvu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre cetri godine sam se porodila epiduralno i pre tri meseca takodje ponovo,nista lepse i bezbilnije sve sa osmehom i tek kada muz bebi presece pupcanu vrpcu.Nema razliki koliko ste otvoreni i dali je vodenjak pukao ili ne epidural se daje.Bar je tako u Becu ma da oni rade savremenom metodom i drugacije nego sto se daje ovde a i besplatno je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za prvi porodjaj sam imala epidural i bio mi je preko potreban jer sam bila prikacena na indukciju, te me je svaka kontrakcija razvaljivala od bolova i nije bilo skoro ni pauze izmedju kontrakcija!!!

Drugi porodjaj: kontrakcije su mi prirodno krenule, nisu toliko bolele, a i dosla sam od bolnicke sobe do porodjajne sale, jedva hodajuci, vec 9 cm otvorena, tako da je porodjaj vec krenuo i nije mogao da se daje epidural. Porodila sam se za pola sata, uz napone, koji nisu boleli, ili ih ja bar nisam osecala jer sam se koncentrisala da sto jace guram, i to tri puta od kad krene kontrakcija, pa pauza kad se uzima vazduh. Uh, ali je bolelo kad sam uzimala vazduh, odnosno dok nisam gurala.

Uh apsolvirala sam..

Kad je izasla moja mica, bila sam jaako ponosna na sebe, jer sam uspela sama uz pomoc babice da je izguram napolje, i rekla sam naglas:Uspela sam!! Sa prvim detetom, nisam znala kako da guram, morao je Dr da dodje i da mi pomogne da izguramo bebicu sa vakuumom! I posle mi je bilo krivo sto nisam sama uspela, a mogla sam. Bio je problem sto nisam znala jezik, a babica nije znala engleski, tako da nije mogla da mi objasni kako da guram..

Za treci porodjaj isto ne bih uzimala epidural ako mi krene kao sa drugi detetom, jer to bockanje u ledja, pa si prikacen na crevce, pa ti ne daju posle neko vreme da se pokreces..

A mislim i da se kontrakcije bolje osecaju bez epidurala, priroda je to sve regulisala..

Ali to je samo moje skromno misljenje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskustva s epiduralom su kako vidim različita, a sve mi se nekako čini da u velikoj meri zavise od stručnosti lekara koji ga daje. Ja sam imala dobro iskustvo s epiduralom i kad se budem odlučila za drugo dete ponovo ću ga uzeti. Dali su mi prvu dozu kad sam bila otvorena oko 5 cm, znači bolovi su bili uveliko počeli, mada ne nešto preterano jaki. Sam ubod me nije boleo, jedino mi je položaj u koji sam se morala namestiti bio nekako nezgodan, jer se moraš nagnuti napred, a zbog stomaka teško uspeva, ali to je to. Anestezija mi je delovala tako da sam osetila svaki napon, jedino nisam osećala bolove. Čim počne da popušta, lekar koji na svakih sat vremena obilazi porodilju, poveća dozu. Jedino se pred sam izlazak bebe ne daje veća doza da bi se kontrakcije bolje osetile, ali ni onda me nije ništa bolelo. Kad sumiram, najveći bol koji sam osetila tokom porođaja je bio onaj od igle za infuziju koja mi je bila u ruci. Definitivno za epidural, s tim da bi se valjda trebalo podrazumevati da svaka žena bude dobro informisana o prednostima, ali i o komplikacijama, koje su doduše retke, ali moguće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ministar zdravlja Zlatibor Lončar dao je javnosti obećanje da će od 1. januara 2016. godine bezbolan porođaj uz epiduralnu anesteziju biti besplatan za sve trudnice, u svim porodilištima u Srbiji. 

 

Pozivamo zato sve porodilje koje su postale majke od 1. januara do danas, da nam u komentaru na tekst prenesu svoje iskustvo u vezi sa epiduralom u svom porodilištu.

Ono što nam je neophodno od informacija su: Grad u kojem ste se porodile, naziv porodilišta, te da li u njemu postoji uopšte usluga epiduralne anestezije. Ako je ima, da li je besplatna? Ako nije besplatna, koliko košta?

Da li je epidural od 1. januara besplatan za sve trudnice?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

 

Roditeljski portal Bebac oštro osuđuje neodgovornost ministra zdravlja Zlatibora Lončara zbog davanja obećanja da će od 1. januara 2016. godine epiduralna anestezija biti besplatna i dostupna svim trudnicama, u svim porodilištima u Srbiji. 

 

 

 

Iako je naš stav  da pravo na bezbolan porođaj treba da imaju sve žene i da epidural ne sme biti stvar prestiža, smatramo da u ovom slučaju porodilišta ne mogu biti kriva što nisu izvršili naredbu svog ministra, jer im nije dao precizne instrukcije niti im prethodno obezbedio neophodnu logističku i stručnu podršku. 

 

 

 

Obećanjem o besplatnom epiduralu ministar obmanuo trudnice

Izmenjeno od strane Bebac
Bucka<3, neca79, Jecy i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

posto sam u teskoj dilemi da li ili ne uzeti epidural. Zelim da cujem sto vise misljenja i iskustava drugih zena ne bih li malo prosirila ugao iz kog sagledavam stvari. Nadam se da ce mi mozda necije misljenje pomoci da odlucim. Znaci ne misljenja o anesteziolozima vec samo o samoj anesteziji. Zasto je dobra a zasto nije. Hvala unapred!

MicaZoki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veliko da.

Ja sam u pocetku bila u fazonu mozda i necu,videcu kako cu podnositi bol a onda kad je krenulo bas da boli bez razmisljanja sam zvala anesteziologa.

Pre ubacivanja katetera za epi.se stavlja lokalna anestezija koja ne boli a.psotavljanja katetera je malvo ne ugodno ali me boli... Meni je olaksao dva sata bola. 

Ako budem ikada jos trudna definitvno uziamam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja treba sad u julu da se porodim u Arandjelovcu,ovde je inace osoblje katastrofa,a pogotovo da ne pricam o nervoznim ginekolozima. Ne znam da li da koristim epidural,cula sam da su promasili i uboli zivac i ostavili zenu nepokretnu za ceo zivot. Sad ja znam da su to oni ljudi koji vole da plase trudnice babinim vradzbinama i to...ja znam da sve koliko je i dobro,toliko je i lose...s obzirom kad pogledam koliko se zena porodilo i pre epidurala,ali i koliko on pomogne u otklanjanju bolova ... uf ne znam sta da mislim...zbunjena sam. Meni je samo 19. godina,ali bi zivot dala samo da moja beba bude dobro. :mellow:  :babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja treba sad u julu da se porodim u Arandjelovcu,ovde je inace osoblje katastrofa,a pogotovo da ne pricam o nervoznim ginekolozima. Ne znam da li da koristim epidural,cula sam da su promasili i uboli zivac i ostavili zenu nepokretnu za ceo zivot. Sad ja znam da su to oni ljudi koji vole da plase trudnice babinim vradzbinama i to...ja znam da sve koliko je i dobro,toliko je i lose...s obzirom kad pogledam koliko se zena porodilo i pre epidurala,ali i koliko on pomogne u otklanjanju bolova ... uf ne znam sta da mislim...zbunjena sam. Meni je samo 19. godina,ali bi zivot dala samo da moja beba bude dobro. :mellow:  :babymommy:

ja sam se porodila sa epiepiduralom, super je bilo. Cak sam se i pomerila dok me je ubadao i nisam ostala nepokretna, niti sam imala nekih posledica. Osecas kontrakcije i napone a nema bola... super B) i samo da dodam da sam se prvi put poradjala bez epidurala pa mogu da uporedim

bikica85 i Mala plava dama volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja treba sad u julu da se porodim u Arandjelovcu,ovde je inace osoblje katastrofa,a pogotovo da ne pricam o nervoznim ginekolozima. Ne znam da li da koristim epidural,cula sam da su promasili i uboli zivac i ostavili zenu nepokretnu za ceo zivot. Sad ja znam da su to oni ljudi koji vole da plase trudnice babinim vradzbinama i to...ja znam da sve koliko je i dobro,toliko je i lose...s obzirom kad pogledam koliko se zena porodilo i pre epidurala,ali i koliko on pomogne u otklanjanju bolova ... uf ne znam sta da mislim...zbunjena sam. Meni je samo 19. godina,ali bi zivot dala samo da moja beba bude dobro. :mellow:  

Cao! I ja sam iz Arandjelovca.Porodila sam se u februaru carskim rezom.Malo su te uplasili, nije sve tako grozno.Sto se tice osoblja  isto- i oni su ljudi, ali mladje babice su stvarno ok.Kupatila su cista, sobe takodje, hrana je sasvim ok.Ja stvarno imam ok iskustva iz porodilista.Stavise direktorka bolnice i glavni anesteziolog je moja prva komsinica.

Mala plava dama voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Cao! I ja sam iz Arandjelovca.Porodila sam se u februaru carskim rezom.Malo su te uplasili, nije sve tako grozno.Sto se tice osoblja  isto- i oni su ljudi, ali mladje babice su stvarno ok.Kupatila su cista, sobe takodje, hrana je sasvim ok.Ja stvarno imam ok iskustva iz porodilista.Stavise direktorka bolnice i glavni anesteziolog je moja prva komsinica.

Znam iz svog nekog iskustva da ginekolozi bas i nisu prijatni,kada sam lezala na patologiji bilo je katastrofa koliko su bili nervozni,ne uvek i ne svako doduse. Znam da i oni imaju problema i posla preko glave,jos kad mu dodje neko i iskace po zivcima :lol:,a za porodjaje znam da su korektni stvarno...ali nisu oni ono sto me plasi vec price drugih ljudi koji malo preuvelicavaju...jbg mlada sam trudnica i sad svi kao da im je u interesu da me uplase,zaplase i da malo manipulisu s mojim odlukama kako cu da se porodim i kako cu sa detetom... :)

Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Znam iz svog nekog iskustva da ginekolozi bas i nisu prijatni,kada sam lezala na patologiji bilo je katastrofa koliko su bili nervozni,ne uvek i ne svako doduse. Znam da i oni imaju problema i posla preko glave,jos kad mu dodje neko i iskace po zivcima :lol:,a za porodjaje znam da su korektni stvarno...ali nisu oni ono sto me plasi vec price drugih ljudi koji malo preuvelicavaju...jbg mlada sam trudnica i sad svi kao da im je u interesu da me uplase,zaplase i da malo manipulisu s mojim odlukama kako cu da se porodim i kako cu sa detetom... :)

znam draga! ne slusaj ih! i ja sam se isto tako plasila! svaka od nas se plasi- to je normalno! ne slusaj ih, jer na njih 5 dolazi 1000 zena koje su se porodile i sve bilo u savrsenom redu.svaki pocetak je tezak naravno, ali polako vremenom sve dodje na svoje mesto! ti si projektovana za tvoju bebu i ona za tebe- vi ste jedno :-) bice sve ok,videces!tebi svaka cast sto si tako mlada resila da budes majka-to je velika cast i zrtva.

Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.