Epiduralna anestezija

odgovora

Objavljeno

Epidural je iz RAJA izasao :rolleyes::rolleyes::rolleyes: Kakav je to osecaj..neopisiv uh.

Ja sam imala bolove na skali od 1 do 10,10,a otvarila sam se samo 2 cm,posto je to trajalo 15 sati,trazila sam epidural na ne puna 3 cm...bila sam blazena hehe...ali bebac se dok sam docekala 10cm okrenuo na guzu :blink: ...usledio je carski,bila sam svesna,muz pored mene ,cak je i uslikao sve to :lol: . Sutradan vec bila na nogama :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li se epidural i dalje plaća u Srbiji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li se epidural i dalje plaća u Srbiji?

U Visegradskoj se placa 20 000 din, to znam sigurno, mm radi tamo.

Za Narodni front nisam sigurna, ali mislim da je 15 000 plus sto placas anestiziologa pa mu dodje na isto, mogu pitati drugaricu, u junu se porodila tamo uz epidural.

I u Dragise Misovic je 20 000 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Visegradskoj se placa 20 000 din, to znam sigurno, mm radi tamo.

Za Narodni front nisam sigurna, ali mislim da je 15 000 plus sto placas anestiziologa pa mu dodje na isto, mogu pitati drugaricu, u junu se porodila tamo uz epidural.

I u Dragise Misovic je 20 000 din.

:blink: Strašno...i dalje se ne bih mogla odlučiti za epidural... :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:blink: Strašno...i dalje se ne bih mogla odlučiti za epidural... :mellow:

Ja sam veeeelika kukavica i strah me prirodno, tako da za svaki slucaj uzimam epidural.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam veeeelika kukavica i strah me prirodno, tako da za svaki slucaj uzimam epidural.

Sreća , pa ja nisam kukavica... :P čekaj, a nije te strah da te ubodu u kičmu...meni to jezivo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Visegradskoj se placa 20 000 din, to znam sigurno, mm radi tamo.

Za Narodni front nisam sigurna, ali mislim da je 15 000 plus sto placas anestiziologa pa mu dodje na isto, mogu pitati drugaricu, u junu se porodila tamo uz epidural.

I u Dragise Misovic je 20 000 din.

U DR. Mišović se epidural ne plaća ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U DR. Mišović se epidural ne plaća ;)

Nije se placala ranije, sad se i tamo placa. 100% provereno, raspitala se jer sam prvo tamo htela da se porodim,ali za tamo treba deeebela veza ili da se trudnoca vodi od prvog dana tamo, ali mm radi u Visegradskoj pa cu tamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Narodni front,epidural 12000,a ako biras anestiziologa onda jos 6000 din,pitala sam drugaricu skoro se porodila tamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam reči... :huh: meni je to baš skupo...a moja drugarica se porodila u Španiji i nije htela epidural, koji je inače sastavni deo porođaja...oni su joj se isčuđavali, a još kada je rekla da ne želi oca na porođaju, pitali su je da li je sve u redu sa njima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam reči... :huh: meni je to baš skupo...a moja drugarica se porodila u Španiji i nije htela epidural, koji je inače sastavni deo porođaja...oni su joj se isčuđavali, a još kada je rekla da ne želi oca na porođaju, pitali su je da li je sve u redu sa njima...

Cula sam da je u nekim zemljama to sastavni deo porodjaja i ne placa se, ali ovo je ipak Srbija :P

A muza ne zelim nikako na porodjaju, pa on ce se odmah onesvestiti i umreti mi tamo, tako da ce doktori vise brinuti o njemu nego meni, prema tome sama sam na porodjaju.

Iako radi u bolnici, veca je kukavica od mene kada vidi krv :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam juce bas pricala sa jednom prijateljicom koja treba za koji dan da se porodi ona ide u Misovic i kaze da je besplatan epidural, tj tako su njoj rekli....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se 06.12. porodila uz epidural i od srca ga svakoj zeni preporucujem!Meni je porodjaj ostao u najlepsem secanju,bukvalno je bilo zezanje,i brzo sam se porodila.Bolove nisam osecala,ali napone jesam i to je super,bila sam kao nova posle porodjaja,nisam pukla,sivena,sama sam se istusirala i sredila i peske otisla u sobu.To mi je inace drugi porodjaj,prvi put nisam uzela epidural i napatila sam se punih 16 sati,od bola sam padala u trans i nije mi palo na pamet da ponovo to trpim.Ako da Bog pa budem imala i trecu bebu,gledacu da opet uzmem epidural i sa osmehom rodim dete!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

porodila sam se u misovicu 6.12. uz epidural, tada je bio besplatan ali su vec krenule price da ce da se naplacuje.

imala sam pozitivno iskustvo na porodjaju tako da bih opet uzela epidural. osecala sam kontrakcije ali bol u toku porodjaja nisam. posto sam lezala 5h ako pocinje da me boli dr te pregleda i onda odobri anesteziologu da doda epidural. nisam cak ni osetila kad je beba izasla. porodila sam se uvece tako da sam ujutru vec polako ustala.

milankaa nije tacno da moras od prvog dana da vodis trudnocu u misovicu i da imas debelu vezu da bi te primili. ja sam tek krajem 8. meseca otisla u misovic a nisam imala vezu. jedino je tacno da je strasna guzva bez obzira sto je otpust beba svaki dan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage buduce mamice,

Dodjoh na forum da vidim nesto drugo, ali iskrena da budem, kada videh temu nisam mogla da se ne ukljucim! Naime, svoju malu strelicu sam rodila pre dva i po meseca i to sa EPIDURALOM! Buhahaha!!!!!! Pre porodjaja sam se raspitivala o tome i svuda se culo upravo to BUHAHAAA!!! Kao da sam ne ynam sta pomenula. Prvo> Takvi smo ljudi da cim je nesto nazovimo to novo, odmah se prvo cuju najgora iskustva. Kako skodi, kako je riyik.... Ma sta ti ja sve nisam cula. Ali!!!! Bebca sam rodila u Hrvatskoj , gde kada sam dosla na kontrole pred termin, lepo pitala svog lekara koji je by the way jedan od poynatijih u hr. o tome.... Rekao mi je da nije nista strasno, da epidural yato i postoji. I tako da ne sirim pricu da odlucim i na porodjaju sam uyivala. Ali bey preterivanja.... Pre davanja epidurala mi je dosla sama doktorka i objasnila proces davanja... da se daje u velikim trudovima i zapravo vi taj ubod i ne osecate. Nakon pola sata je pocela delovati i tada mi se bol trudova npr sa 8 smanjio na 4. Muz je bio samnom tako da smo opusteno pricali. Dva sata pre rodjenja bebe!!!! Bol je nestao, osecala sam blage trudove koji se mogu recimo meriti sa menstrualnim bolovima. Tako da sam prikupila snagu za samo radjanje.... Vi ne morate mene da slusate, ali eto ja sam morala sve da vam objasnim! I znam da sam razvezla ali ja sam tako molila Boga da mi bar neko najiskrenije kaye sve u detalje... I da... Kada sam se porodila rekla sam MA KAKAV CARSKI REZ, OVO JE CARSKA INJEKCIJA!!!

Puno srece svim mamicama!

Dachy i Ljubičica :) volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozz svima....jer moze neko da mi kaze jer boli kad ti stavjaju epidural???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozz svima....jer moze neko da mi kaze jer boli kad ti stavjaju epidural???

Ne boli. Vrati se malo unazad i iščitaj šta se ovde pisalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne boli. Vrati se malo unazad i iščitaj šta se ovde pisalo.

hvalaaaa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Post od članice ana978

Da li neka ima iskustva u ovoj godini 2012 da se porodila epiduralno ali u Pancevackom porodilistu?

Hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U BL NAVODNO nema porođaja uz epiduralnu anesteziju .... ja danas eto onako nazovem i pitam telefonom na prijemnoj da li postoji mogućnost poroda uz epiduralnu anesteziju i žena šuti 10-ak sekundi i reče mi na koji broj da zovem i koju dr da tražim pa da vidim da se sa njom dogovorim jer navodno MOŽE !!! A TO NIKO NE ZNA!!! ... pitam ja nju da li se plaća, ova opet šuti i samo ponovi zovite taj broj ....

E sada imam ja par pitanja :D pa vam molim da mi odgovorite .... da li epidural može čak i ako osoba ima uklještena tri pršljena u donjem dijelu kičme i nakon koliko počnete da osjetite noge tj nakon koliko vremena možete da stanete na svoje noge?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U BL NAVODNO nema porođaja uz epiduralnu anesteziju .... ja danas eto onako nazovem i pitam telefonom na prijemnoj da li postoji mogućnost poroda uz epiduralnu anesteziju i žena šuti 10-ak sekundi i reče mi na koji broj da zovem i koju dr da tražim pa da vidim da se sa njom dogovorim jer navodno MOŽE !!! A TO NIKO NE ZNA!!! ... pitam ja nju da li se plaća, ova opet šuti i samo ponovi zovite taj broj ....

E sada imam ja par pitanja :D pa vam molim da mi odgovorite .... da li epidural može čak i ako osoba ima uklještena tri pršljena u donjem dijelu kičme i nakon koliko počnete da osjetite noge tj nakon koliko vremena možete da stanete na svoje noge?

Epidural ne dobijas direktno u kicmu, vec dva prsta desno od nje. Nista ne boli, cak manje nego vadjenje krvi, igla je mnogo tanja. I normalno osecas noge, mozes da setas, samo kontrakcije ni bolove ne osecas. Kada se otvoris 10 prsta, e onda ti smanje dozu ili je ukinu potpuno da bi osetila napone, ako ih ne osecas duze vreme onda dobijes inekciju u butinu da ti ih izazovu, tako je bilo meni, naponi stizu za 10ak min i onda krece beba napolje, sve se brzo zavrsava. Kada se beba rodi, onda ti daju opet celu dozu epidurala da ne osetis ako usivaju, niti bilo kakve bolove kasnije, mene su usivali pod totalnom jer mi je radjena revizija pa mi nisu posle porodjaja vracali epidural.

A sto se povreda tice, ne verujem da ista utice jer kazem ne daju prav u kicmu, ja sam imala prekljestenje repa, prsljenova, pre 10ak godina nisam mogla ni da hodam neko vreme od visokog pada, ali nista mi to nije uticalo, niti bilo kakav bol osecam posle porodjaja od epidurala.

A to sto ti utrnu noge i ne osecas ih, to nije epidural vec spinalna anestezija. Ili ako se lose da epidural, pa se doza razlije na mestu gde je ubod igle onda on deluje kao spinalna i ne osecas noge...sve su mi to objasnili na porodjaju, jer sam ja zvala anesteziologa da mu kazem da ne deluje epidural, osecam noge, pa mi je objasnio da i trebam sve da osecam sem bolova ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni nisu gasili to nije uvek slucaj ja sam po osecaju izgurala bebu nitu su ga imalo smanjili znaci niti jedan bol nisam osetila za porodjaj...ono pre epidurala malo, ali gasili ga nisu jer sam saradjivala sto kaze babica odlicno trudila sam se a da nisam gasili bi ga..

Ja pre epidurala nisam imala nikave bolove, a kada sam se otvorila opet nije bilo bolova pa su uzaludno cekali da se odmah porodim. Tek kad su mi smanjili dozu i dali inekciju za napone, krenuli su bolovi,tj.naponi i beba je izasla. Ali svakom preporucujem epidural, zasto da se trpi bol kad vec ne mora :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam teski zagovornik epidurala opet kazem vredi svaki cent i svaka cast onom ko ga izmisli :) ja nista nisam dobila sve je islo prirodno i spontano od pucanja vodenjaka, cekanje kontrakcija prirodnih, otovrena nekih 4 prsta i malo jace tad vec epidural otvorena 10 prstiju u roku 3 sata hop dvaput se napela, malo stomak stisli i eto ga rodila se smizla mogla sam opet sve ponovo nakon 10 minuta, nista ali nista osetila nisam...kazem bas me zanima kakav ce biti drugi porodjaj, ali ovaj je za pozeleti bio jedino malo rano krenuo...

Meni su izazvali porodjaj, jer ja otisla na Uz,a oni odmah ostavili za CR, jer su procenili da beba ima preko 4kg(4100g rodjena), a ja dosta sitna, uskih karlicnih mera, ali kad me doktor pregledao i video da sam otvorena 4-5 prsta, odlucio je prirodno da me porodi i naravno odmah uzela epidural. Sve se brzo zavrsilo, tako da nemam ni jednu jedinu ruznu i losu rec o porodjaju :) Da sam cekala jos koji dan da krene porodjaj ili termin bila bi beba jos veca :blink:

Otisla sam s teme.... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na odgovorima, sutra idem kod dr na pregled pa cu da je pitam kome šta i kako da se obratim. Iako mi je ovo treći porođaj trebalo bi da sam opuštena a ja uplašena više nego ikada.

Milica:* da li se ta kolegica porodila uz epidural ovde na paprikovcu ili je to čula ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Topaz, moja prijateljica se prije 3 mjeseca prva u BL porodila sa epid. Bila je pokusni kunić...Sve je išlo preko Lazića ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.