Epiduralna anestezija

odgovora

Objavljeno

-_- daju epidural i kada vodenjak pukne,meni su oni probusili vodenjak pa tek kasnije dobila epidural,epiduralno bi mogla jos deset da rodim,strah me je porodjaja i bolova,zato zilela epiduralna,to mi je jedan od najlepsik trenutaka u zivotu doneti bebu na svet bez trunke bolova i sa velikim osmehom na licu naravno i moj muz je bio üpored mene svo vreme i presekao pupcanu vrpcu

tacno! i meni su prvo prokinuli vodenjak, pa onda dali epidural! divno, divno iskustvo...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mogu da ti daju epidural ako si otvorena vise od 5 prstiju i plus jos ako ti je pukao vodenjak. Ma samo da ti je pukao vodenjak ne bi ti dali, nema svrhe, ne deluje!!!

Epidural nema nikakve veze sa vodenjakom. može vodenjak da pukne ili ne epidural deluje. Po toj tvojoj logici epidural bi se davao samo na zakazanim porođajima gde dr da epidural pa ti probuši vodenjak. To nema veze.

Neki anesteziolozi daju epidural čim se žena otvori 3 prsta ali nije kasno ni ako se da kad je otvorena 5. To oni procenjuju...koliko će porođaj brzo teći.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na drugoj temi Tara je pisala o epiduralu u Zemunskoj,da je 17000 din. a da se plus placa 30000 din. za anesteziologa. :(

Zna li neko nesto o tome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tara evo ja cu ti odgovoriti jer sam se danas informisala kod moje Dr. koja mi vodi trudnocu.Epidural bar u Frontu neznam da li je svuda tako se placa 12.000 din. a to da moras da platis dolazak Anesteziologa je totalna budalastina i bezobrazluk zdravstvenih radnika nego uzimaju novac trudnicama jer je nama najlakse uzeti pare jer smo najcesce neobavestene i u strahu da sve prodje ok. sve bismo uradile-dale...Tako da kazem ti, ti si samo duzna da platis epidural ,a Anesteziolog u svakom trenutku postoji u bolnici bilo da je noc ili dan ,osim ako ti nisi sama se opredelila za nekog za koga si cula da je ok ,pa hoces da ti bas on da anesteziju?

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam odusevljena epiduralnom anestezijom. Poradjala sam se u zemunskoj bolnici pre dve godine, tamo je trend kod ginekologa da forsiraju prirodni porodjaj (budalastina). Ja sam insistirala na epiduralu jos od momenta kad sam ostala u drugom stanju.

Anesteziolog koji radi u zemunskoj je zena zmaj! Sve vreme je bila uz mene, topla, mila, draga osoba, koja je pratila porodjaj i dodavala anesteziju po potrebi.

Ma ne bih se poradjala bez anestezije, nikad.

Ne razumem primitivizam nasih zena, a boga mi ni ginekologa, koji ni ne treba da se mesaju u oblast koja pri tom i nije njihova. O epiduralu se treba konsultovati iskljucivo sa anesteziologom.

Zdravo,

Ja sam trenutno u sedmom mesecu i strasno me interesuje kakvi su uslovi u zemunskoj bolnici,jer iako zivim u Zemunu pre sam se poradjala u Visegradskoj.Konkretno,ako mozes da mi pojasnis kakva je procedura za trazenje epiduralne anestezije jer imam jako lose iskustvo sto se tice prirodnog porodjaja,odn.bez anestezije te sam strasno uplasena.Interesuje me koliko se placa,kako da zakazem i u kojoj nedelji.Zapravo ako mozes da mi objasnis sve kako si ti postupila i ako nije problem da mi preporucis tvog anesteziologa.

Mozda sam te udavila,ali veruj kako se osecam i kakve mi sve scene prolaze kroz glavu.

Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram da se umesam malo ovde :)

Ja sam bila otvorena 2 prsta, tako sam bila nekih 10-ak casova, u 12h mi je dat epidural - nije delovalo, pa mi je doza povecavana na svakih 15 min i tako sve do 15h, sto znaci 3 sata na po 15 minuta svaki put veca doza, i na kraju samo mi se zavrtelo u glavi i onesvestila sam se od bolova. Tada su me naravno odveli na carski.

Ujutru kad sam se probudila glava mi je pucala (kao kad vas mnogo jako boli glava, smeta vam svaki sum, cak i pomeranje pogleda iz jednog pravca u drugi je bolelo), kicma kao da mi se pretvorila u staklo, ni jedan polozaj mi ne odgovara, nisam mogla da podignem ruke u visini grudi da bi se izmuzavala, a kamo li da dojim. I to je trajalo nekih desetak dana, kod nekog traje jedan dan a kod nekog i mesec dana (naravno ako uopste ima neke posledice).

I sad nek mi neko kaze "nije to od epidurala"...

Draga, očigledno nisi imala baš dobrog anesteziologa!Jesi li se dogovaral sa njim/njom pre porodjaja? Ja nisam imala nikave, ali BAŠ nikakve glavobolje..a da ne podižem ruke ili neka ošamućenost...NI GOVORA!

Žao mi je zbog tvog lošeg iskustva, ali nema svako takve probleme, šta više, mislim da si jedna od redjih slučajeva. Pretpostavljam da si dobila prevelike doze anestezije- što naravno nije baš dobro? Milism, da ti daju epid. na 15 min?!? To zaista nisam još čula, a mnogo sam se raspitivala pre porodjaja...

Nadam se da će ti drugi put(ako planiraš) biti mnooogoo bolje!

pozdravčić!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko god da kosta epidural vredi svake pare veruj mi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,

Svima bih toplo preporucila epidural.Ja sam se porodila 9.8.2009. i odusevljena sam kako je sve proteklo.Nisam imala nikakve bolove i mnogo brze sam se oporavila od ostalih koje su se porodile bez epidurala.

U Sabackoj bolnici gde sam se porodila ova usluga je besplatna. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakvi su ti utisci iz Dragiše Mišovića? Ja idem tamo u maju na porođaj pa me interesuje... Hvala!!!

Iskreno, ja sam bas zadovoljna. Sobe su dvokrevetne i cetvorokrevetne, ali ono sto je bitno je da svaka soba ima svoje kupatilo i to vrlo pristojno. Ja sam bila u dvokrevetnoj sobi i bas sam zadovoljna. Beba ce biti s tobom, sestre dolaze da je okupaju, presvuku i dohrane ukoliko je dohrana potrebna. Uvek mozes da dobijes cistu posteljinu, spavcice, bade mantil i papuce su obavezno njihove i toga uvek ima cistog, pa mozes da uzmes kad god ti treba. Hrana je kao i u svakoj bolnici bljak, ali tada ti bas i nije do jela :rolleyes: Porodjajna sala je nova i sve je cisto. Sve u svemu vrlo dobri uslovi i epidural je besplatan, jedino moras na razgovor sa anesteziologom. Srecno i nadam se da ti je ovo bar malo znacilo :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno, ja sam bas zadovoljna. Sobe su dvokrevetne i cetvorokrevetne, ali ono sto je bitno je da svaka soba ima svoje kupatilo i to vrlo pristojno. Ja sam bila u dvokrevetnoj sobi i bas sam zadovoljna. Beba ce biti s tobom, sestre dolaze da je okupaju, presvuku i dohrane ukoliko je dohrana potrebna. Uvek mozes da dobijes cistu posteljinu, spavcice, bade mantil i papuce su obavezno njihove i toga uvek ima cistog, pa mozes da uzmes kad god ti treba. Hrana je kao i u svakoj bolnici bljak, ali tada ti bas i nije do jela :rolleyes: Porodjajna sala je nova i sve je cisto. Sve u svemu vrlo dobri uslovi i epidural je besplatan, jedino moras na razgovor sa anesteziologom. Srecno i nadam se da ti je ovo bar malo znacilo :rolleyes:

Jako mi je značilo! Hvala ti puno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prodila sam se uz epidural. Dali su ga pre samih trudova tako da sam lakse podnela guranje bebe. Osetila sam samo kao da im se jako ide u wc i sa dva guranja je izasao bez problema. Jako je bitna kolicina epidurala koju dobijete. AKo se pretera, zena nista ne oseca i ne moze da saradjuje sa dr. i babicom. Ja sam ga dobro podnela, ubog nije boleo. Iako sam se mucila sa kontrakcijama ceo dan, sam cin je proteko lako. Ovde se epidural ne placa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da dodam, bila sam otvorena samo dva prsta kad su mi ga dali.

p.s Mislim da to nema veze sa vodenjakom. Meni je puko jos u 6 ujutru a porodila sam se u 23:13h....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja verujem da je anesteziolog bio los, ali sta da se radi. Meni je najbitnije da mi je bebac dobro i da pored takvog iskustva i dalje imam zelju za drugim detetom - kad sam jednom to prezivela, prezivecu opet i jos mnogo puta ako je moguce hehehehe!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anjice!

U Zemunskom porodilistu izgleda nemaju anesteziologa nego moras da ga platis da ti dodje,i ja mislim da je to neverovatno.Pa nismo na selu da placamo da dodju.Hvala u svakom slucaju mislim da cu se opredeliti za neko drugo porodiliste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima!

Trenutno sam 36.nedelja trudnoce.Mogu li da zamolim neku od mama koje su se porodile uz pomoc epiduralne anestezije da nam prenesu svoja iskustva vezana za samu proceduru...Vec znamo da se kontracije osecaju u slabijem intenzitetu, da se naponi lepo osecaju (pricam generalno, ne o pojedinacnim losijim iskustvima ), ali me interesuje po redu (uz pretpostavku da nemate odabranog lekara, anesteziologa, babicu i sl).Odete u bolnicu i ...sta onda?Koliko ranije pre porodjaja, na koji nacin se vrsi zakazivanje pregleda kod anesteziologa, koja su pitanja i procedure koje treba da prodjete pre nego sto uopste uplatite samu epiduralnu anesteziju?Licno sam za opciju prirodnog porodjaja (iako mi je beba jako krupna, vec sada 3200gr), pa ako vec ne mogu da izdrzim zatrazila bih epidural (pre toga bih naravno isti uplatila i zavrsila procedure koje su potrebne, ali ne znam koje su).

Unapred puno hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima!

Trenutno sam 36.nedelja trudnoce.Mogu li da zamolim neku od mama koje su se porodile uz pomoc epiduralne anestezije da nam prenesu svoja iskustva vezana za samu proceduru...Vec znamo da se kontracije osecaju u slabijem intenzitetu, da se naponi lepo osecaju (pricam generalno, ne o pojedinacnim losijim iskustvima ), ali me interesuje po redu (uz pretpostavku da nemate odabranog lekara, anesteziologa, babicu i sl).Odete u bolnicu i ...sta onda?Koliko ranije pre porodjaja, na koji nacin se vrsi zakazivanje pregleda kod anesteziologa, koja su pitanja i procedure koje treba da prodjete pre nego sto uopste uplatite samu epiduralnu anesteziju?Licno sam za opciju prirodnog porodjaja (iako mi je beba jako krupna, vec sada 3200gr), pa ako vec ne mogu da izdrzim zatrazila bih epidural (pre toga bih naravno isti uplatila i zavrsila procedure koje su potrebne, ali ne znam koje su).

Unapred puno hvala!

Oko dve nedelje pre termina sam otišla u "Narodni front",tamo su mi uradili CTG i uzeli karlične mere. Zatim sam popunila neki upitnik o alergijama,da li je bilo nekih povreda kičme itd.Došao je načelnik bolnice sa kojim sam malo popričala,vrlo kratko i dao mi je svoj potpis .Sa tim sam otišla da uplatim,ja mislim 7000+pdv,dobila sam priznanicu koju sam ponela kad sam krenula na porodjaj.

Inače sjsjna stvar i za mamu i za bebu pogotovo ako je krupna kao što je moja bila (4200g),jer porodjaj kraće traje pošto je saradnja sa lekarima lakša kad nema bola.

zahvaljujući tome mi je porodjaj bio lepo iskustvo kao i mom muzu koji je bio sa nama.

Toplo preporučujem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja planiram epidural,ali moram da se raspitam kako to funkcionise ovde(da li se placa i koliko).Ovde porodjaj kosta oko 5000 eura(skoro niko se ne poradja u drzavnim bolnicama,a i nema ih puno).Dve drugarice su se porodile tako i prezadovoljne su...ne bi volela da mi ostane u glavi taj bol pa da imam strah posle....a ne zelim da ostanem na jednom detetu!Pa mislim da mi je epidural najbolje resenje...

draga vidim da si u istom gradu gde i ja zato da ti pomognem...ja sam se porodila u aleksandri koje je jedno od najboljih porodilista u grckoj a drzavno je...jer tu mi je i dr koji je inace nacelnik te bolnice i jako je cenjen u atini i sire.

inace ta bolnica je sredjena potpuno isto kao i privatne i ako ne daj boze u privatnim (tacnije jaso) nesto krene lose salju se u aleksandru...cisto da znas.....

u drzavnoj placas smestaj oko 400 evra sobu plus anesteziologu za epidural 100 ili 150 evra.....tipa , castis ga.....plus doktoru fakelaki sto kazu grci tj isto cascenje za porodjaj :angry:

tako cisto da znas....jer moje sve drugarice su se porodile u drzavnim, ne zbog para, vec strucnosti doktora....pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a sto se epidurala tice, ja sam ga primila i preporucujem :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bojanka, hvala puno :rolleyes: !

I mi planiramo da moj suprug bude prisutan.Je l ima neko iskustva iz GAK Visegradska vezano za samu proceduru pre epiduralne anestezije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prva mi je trudnoća, a još od devojačkog doba (i medicinske škole) sam pristalica epidurala. Završila sam fizioterapeutsku i vrlo dobro znam šta znači kičma i koliko treba da čovek ostane nepokretan. Sa epiduralom je to nemoguće. Znam, takođe, da se u bolnicama uvode i lakše operacije u epiduralu (slepog creva, žučne kese i slično, jedan moj rođak je skoro išao na operaciju žučne kese i ponudili su mu tu mogućnost), tako da za mene nema dileme, epidural, čim uđem na vrata od porodilišta!

Brine me samo da me ne spreče neke tehničke stvari, kao što pričaju- da nema anesteziologa, da je zauzet i slično. Trebalo bi da se porodim u Ćupriji, drugarice mi kažu da je tamo dobro, ali nisam čula bliža iskustva. Ako ima nekog odatle neka javi, please!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja kontrakcije nisam osecala,napone nesto jako malo,babica mi je pricala kada dodju naponi,epidural je zakon,verujte,nista lepse.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga, očigledno nisi imala baš dobrog anesteziologa!Jesi li se dogovaral sa njim/njom pre porodjaja? Ja nisam imala nikave, ali BAŠ nikakve glavobolje..a da ne podižem ruke ili neka ošamućenost...NI GOVORA!

Žao mi je zbog tvog lošeg iskustva, ali nema svako takve probleme, šta više, mislim da si jedna od redjih slučajeva. Pretpostavljam da si dobila prevelike doze anestezije- što naravno nije baš dobro? Milism, da ti daju epid. na 15 min?!? To zaista nisam još čula, a mnogo sam se raspitivala pre porodjaja...

Nadam se da će ti drugi put(ako planiraš) biti mnooogoo bolje!

pozdravčić!

ne sigurno nije od epidurala normalna doza epidurala traje sat ipo,bez obzir na bolove......i bolovi nemogu da se osecaju,znaci nema ih.....to je bila neka greska....sada prvi put cujem da je neko imao lose iskustvo sa epidural.Jedno je sigurno sve u zivotu je rizik,a ono sto nas ceka nemozemo pobeci od toga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trazim trudnice koje su se poradjale ili ce se poroditi u Somboru, da se pokrene neka peticija da nam omoguce epidural?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

draga vidim da si u istom gradu gde i ja zato da ti pomognem...ja sam se porodila u aleksandri koje je jedno od najboljih porodilista u grckoj a drzavno je...jer tu mi je i dr koji je inace nacelnik te bolnice i jako je cenjen u atini i sire.

inace ta bolnica je sredjena potpuno isto kao i privatne i ako ne daj boze u privatnim (tacnije jaso) nesto krene lose salju se u aleksandru...cisto da znas.....

u drzavnoj placas smestaj oko 400 evra sobu plus anesteziologu za epidural 100 ili 150 evra.....tipa , castis ga.....plus doktoru fakelaki sto kazu grci tj isto cascenje za porodjaj :angry:

tako cisto da znas....jer moje sve drugarice su se porodile u drzavnim, ne zbog para, vec strucnosti doktora....pozz

Fakelaki je spreman odavno...Haha!!!!Hvala ti na informacijama draga komsinice!!!Kiss!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljudi,da li je moguce da u Zemunskoj bolnici epidural kosta 47.000?

17000 epidural+30000 anesteziolog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.