Epiduralna anestezija

odgovora

Objavljeno

Vladana, ako si imala tezak porodjaj, ne bi trebalo da imas epi. jer moze da se desi da se beba zaglavi. Inace, kod epidurala je veci procenat vakuma nego inace.

Na prvom porodjaju su bebu izvukli vakumom jer sam ja izgubila svu snagu trpeci bolove,zato sam razmisljala da bi mozda bilo lakse sa epiduralom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene , jako me nesto kopka sad , posto sam prvi put primila epidural koji mi nije delovao kolika je mogucnost da se to ponovi na sledecem porodjaju ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je bilo malo teze zbog epidurala u smislu osecaja, nista nisam osecala i gurala sam na prazno. ipak, proslo je super.

nemam bolove na mestu gde sam dobila epi, niti bilo kakve promene zbog promene vremena i sl.

za 2h sam se otvorila sledecih 5 za porodjaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila 45min po primanju epidurala i bebac je bukvalno izasao sam,bez i jednog napona.Samo je izleteo.Ma,milina.Posle porodjaja sam rekla da bih ovako mogla svaki dan.A ledja bole,pa bole.Cak mislim da su me prvi put i vise bolela,a poradjala sam se bez epidurala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja se još razmišljam... a i imam vremena :D

ne znam kako funkcioniše to sa epiduralom u Gradskoj bolnici? košta ili ne? kome to tražim i kada?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da ispricam moj razgovor sa doktorom.Posto se ja jedino plasim totalne anestezije pitala sam doktora da dobijem epidural,ali samo iz razloga ako nesto krene naopako,ne daj boze,pa moraju da mi rade carski rez.Takodje sam posle citanja komentara ovde da epidural ne deluje u nekim situacijama i to pitala doktora.Njegov odgovor je bio da ne brinem ni o cemu i da epidural deluje u bilo kom slucajuJa inace zivim u Ankari,mozda je ovde drugacije.Rekao mi je da mozemo da probamo bez epidurala i da ako ne mogu da izdrzim,on u svakom momentu zove anesteziologa da mi da epidural.Mada cu ga ja uzeti svakako :) nemam nameru nista da trpim sto ne moram :lol: Ovih dana cu se valjda poroditi pa cu vam ispricati iskustvo :) pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da ispricam moj razgovor sa doktorom.Posto se ja jedino plasim totalne anestezije pitala sam doktora da dobijem epidural,ali samo iz razloga ako nesto krene naopako,ne daj boze,pa moraju da mi rade carski rez.Takodje sam posle citanja komentara ovde da epidural ne deluje u nekim situacijama i to pitala doktora.Njegov odgovor je bio da ne brinem ni o cemu i da epidural deluje u bilo kom slucajuJa inace zivim u Ankari,mozda je ovde drugacije.Rekao mi je da mozemo da probamo bez epidurala i da ako ne mogu da izdrzim,on u svakom momentu zove anesteziologa da mi da epidural.Mada cu ga ja uzeti svakako :) nemam nameru nista da trpim sto ne moram :lol: Ovih dana cu se valjda poroditi pa cu vam ispricati iskustvo :) pozz

Ajde srecno :)

I meni je dr rekao da krecemo prirodno pa cemo da vidimo da li cemo epidural. Na kraju sam ga ipak dobila, ali da bi dobio epidural moras biti otvoren bar 3-4 prsta, a ja satima nisam pod indukcijom mogla ni dva da se otvorim ... mada onda odjednom 6 otvorena. Jupiiii :)

I stize epidural. Od tog momenta sve postaje lakse :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da ispricam moj razgovor sa doktorom.Posto se ja jedino plasim totalne anestezije pitala sam doktora da dobijem epidural,ali samo iz razloga ako nesto krene naopako,ne daj boze,pa moraju da mi rade carski rez.Takodje sam posle citanja komentara ovde da epidural ne deluje u nekim situacijama i to pitala doktora.Njegov odgovor je bio da ne brinem ni o cemu i da epidural deluje u bilo kom slucajuJa inace zivim u Ankari,mozda je ovde drugacije.Rekao mi je da mozemo da probamo bez epidurala i da ako ne mogu da izdrzim,on u svakom momentu zove anesteziologa da mi da epidural.Mada cu ga ja uzeti svakako :) nemam nameru nista da trpim sto ne moram :lol: Ovih dana cu se valjda poroditi pa cu vam ispricati iskustvo :) pozz

By the way, pridruzi nam se u temi Kafanica za nas preko u Zenskim pricama. Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne treba da se brines oko primanja epidurala.Ja sam se porodila pre tri i po meseca,a ogroman sam panicar po pitanju igle i bola,tako da osetis nesto cudno,ali ne boli. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da to nema veze da li je prvi put delovao ili ne.U bolnici s'mnom je bila devojka,prvi put joj je delovao epidural,drugi put ne,mada ona misli da se malo pomerila dok su joj davali,pa da je zbog toga.A,kod mene je bilo da sam dobila epidural koji je delovao do pola sata pre porodjaja,tako da sam osetila svaku kontrakciju i napon,verovatno je bol bio malo ublazen,ali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas na kontroli mi je dr rekao da cu najverovatnije raditi carski,ali neki dan pred termin.Ukoliko krene prirodan porodjaj ranije,onda ce biti prirodan porodjaj i to je to .E,sada,interesuje me da li neko zna,npr.U frontu,ukoliko krene porodjaj da li mogu dobiti epidural bez onih analiza,ukoliko nemam odobronje anesteziologa? Ili,da li se na licu mesta to sve moze uraditi ? Havala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milenica77, na nekom forumu sam citala da je dosta njih doslo da se poradja pre 38. nedelje, kad inace ovi u Frontu daju odobrenje za epidural. Uglavnom, sve kazu da su dobile epidural koji su platile po izlasku iz bolnice. Izvade ti tamo krv, prodje nekih 15 minuta dok provere to sto treba da se proveri i daju epidural. Tako sam bar citala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milenica77, na nekom forumu sam citala da je dosta njih doslo da se poradja pre 38. nedelje, kad inace ovi u Frontu daju odobrenje za epidural. Uglavnom, sve kazu da su dobile epidural koji su platile po izlasku iz bolnice. Izvade ti tamo krv, prodje nekih 15 minuta dok provere to sto treba da se proveri i daju epidural. Tako sam bar citala...

Super ! Nadala sam se da je to moguce ...ako se vec placa epidural ,zasto da ne urade analize i da se dobije epidural.Jedin ako beba ne bude brza :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li se neko poradjao u zemunskom porodilistu uz epidural?

meni je beba karlicno, vec smo presli 6 dana termin a ja jos nisam odlucila gde cu da se porodim, jer iz dana u dan menjam odluku.

mislila am u Misovicu ali su male sanse da ima mesta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li se neko poradjao u zemunskom porodilistu uz epidural?

meni je beba karlicno, vec smo presli 6 dana termin a ja jos nisam odlucila gde cu da se porodim, jer iz dana u dan menjam odluku.

mislila am u Misovicu ali su male sanse da ima mesta

mamanina ja sam se 2008 poradjala uz epi u zemunskoj a moja snajka i njena kuma po mojoj preporuci prosle godine, i sve reci hvale... epi mi je davala dr aleksandra ne znam joj prezime, svo vreme je bila pored mene nije me ostavljala ni na sekund samu, isla je i u wc samnom a porodjaj je trajao 12 sati, na kraju sam se porodila carskim i ostavila mi je epi i naredni dan da me ne bi bolela rana..... preporucujem od srca!!!!

Ljubičica :) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Topla preporuka.Uzivala sam u svom porodjaju i svaki sl.put cu ga korisiti jer vredi svaki dinar.

Pocitah da je neka od vas imala problem da je gurala na prazno jer nije osecala napone,pa me zanima gde se poradjala jer to prvi put cujem,Epidural se iskljucuje kad je zena otvorena skroz ili skoro skroz,tacnije sa (9-9,5cm) da bi osecala napone i normalno mogla da izbaci bebu.U svakom drugom slucaju mislim da nije bezbedno za bebu jer je uveliko u porodjajnom kanalu u kome koliko ja kao laik znam nema kiseonika i jako je bitno da sto pre izadje.Tako da ne znam ko je to tako dozvolio.

Veliko hvala onome ko je izmislio epidural. :)

Pozdrav svima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je anesteziolog na razgovoru za epidural rekla da ne iskljucuju epidural uvek pred kraj porodjaja. Jedino ukoliko trudnica ne saradjuje tj. ako ne slusa babicu koja kaze kad mora bas da gura jer se beba spustila u kanal i fali joj jako malo da izadje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada moram da pocnem da se raspitujem o epiduralnoj anesteziji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada moram da pocnem da se raspitujem o epiduralnoj anesteziji?

ja sam tek sad isla sa se raspitam kod anesteziologa(usla sam u 9.) . nisam znala da se u misovicu ne placa pa mi je tek rekao dr kad sam prvi put otisla na pregled u misovic da porazgovaram sa anesteziologom ( krajem 8. meseca).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam se porodila u N.Frontu,vodenjak mi je puko 12.07.2011 u 22.30h a porodila sam se 13.07.2011 u 4.35 i Bila sam 2 prsta otvorena a voda mi je curela kao luda i dali mi epidural i bilo mi je sve od struka na nize oduzeto,kad je krenula beba nisam mogla noge da pomerim kolko su bile oduzete,tako da to nije istina kad pukne vodenjak ne daje se epidural,celu trudnocu sam bila protiw epidurala ali kad sam osetila kakvi su to bolovi i kad je videla DR da ne mogu da izdrzim pitala me je za epidural i ja sam rekla kao iz stopa da zelim,potpisala sam iposle pola sata sam dobila epidural,nisam primila ni pola vec sam se porodila heheh :) osetila sam napone,kontrakcije sam videla na ctg-u da su mi bile katastrofa.ja sam bila 3 dana sa iglom u ledja molila sam ih da mi izvade ali ih je mrzelo i na kraju otisla kod glavne sestre i pitala je da li planiraju sa tom ogrlicom da me puste kuci :) Imam malo probleme sa kicmom ali ja mislim da ce to vremenom da prodje jer za 2 dana ce tek 5 meseci kako sam se porodila:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kakvu iglu u kicmi, pa to se valjda izvadi pre nego se ode u sobu, bar je kod mene bilo tako, sve su poskidati taj epiduralni kateter i sve nisma nista imala...a kicma me boli od trudnoce, jer mije to dr.rekla beba je bila vecinom na zadnjoj strani tj lezala je vise na unutrasnjim zidovima i to mi je gin odmah rekla da ce mi stradati malo kicma...

Inace meni noge nisu bile oduzete guranje i izlazak bebe su bile savijene i drzala sam ispod kolena tako da sam gurala i super tehnika za porodjaj i pomeral sam ih stalno :)

Imam isto iskustvo kao ti. I ja sam se iznenadila kada sam pročitala da je od struka naniže bila oduzeta!!! Ne da nisam bila oduzeta, već sam potpuno svesno kontrolisala noge! Drugo, igla se vadi odmah. Na leđima ostaje samo gaza zalepljena flasterom da bi ranicu štitila od infekcije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zena koja je lezala sa mnom u sobi u porodilistu prvi put se porodila bez epidurala drugi put sa. I kaze da je sa epiduralom bozanstveno, sve osecas, samo ne bol. I nije joj nista bilo oduzeto, najnormalnije je funkcionisala. Ja bas mislim da je epidural odlicna stvar, ali je meni bio veci strah od tog bockanja nego bola prilikom porodjaja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Licno mislim da je epidural za "mamine maze" da ne upotrebim grublji izraz... osim u slucajewima kada je neophodan ako je beba welika ili i wisestrukim trudnocama..... widjala sam zene koje su je dobijale i waljala se od smexa......dwaput sam se prirodno porodila i opet ci ako bog da a mm ne omasi opet metu

Interesuje me samo , dali i zub popravljas bez anestezije ? Ne mogu da shvatim ljude koji napredak u medicini ne zele da koriste nego zive u 15 veku ?!

ja ne hwala :P posle budes ko drogirana a jos ako se naprezes u lice dobijes i "trsjnu sminku" zamisli se tako "nasminkana" ko da te je neko tuko

Od cega budes ko drogirana !? Totalno si neinformisana a pises ko da ga primas svaki dan .

Ja sam primila epi ali mi na zalost nije delovao a za drugi porodjaj cu se takodje potruditi da ga dobijem jer sve zene u mojoj okolini su se poradjale sa njim i nose fantasticna iskustva , gde bez bola docekas svoje cedo ... Moja rodjena sestra ga primila pre 18 godina , kada je on bio pojam za koji mnogi tada nisu ni culi kod nas i sve je proslo savrseno !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kakvu iglu u kicmi, pa to se valjda izvadi pre nego se ode u sobu, bar je kod mene bilo tako, sve su poskidati taj epiduralni kateter i sve nisma nista imala...a kicma me boli od trudnoce, jer mije to dr.rekla beba je bila vecinom na zadnjoj strani tj lezala je vise na unutrasnjim zidovima i to mi je gin odmah rekla da ce mi stradati malo kicma...

Inace meni noge nisu bile oduzete guranje i izlazak bebe su bile savijene i drzala sam ispod kolena tako da sam gurala i super tehnika za porodjaj i pomeral sam ih stalno :)

ja sam poseban slucaj hehehe,ma da jedna sto bila u boxu samnom izvadili joj iglu odmah a meni par sati pre negosto ce da me puste kuci hahhaha da znate kako sam spavala jos sam dva puta bila usivana ....Ali ja sam posle porodjaja nije ni pola sata proslo ja sam vec ustala da uzmem tel,a 7-8 sata posle kad me popustilo ustala sam iz kreveta,ja sam od struka na nize bila oduzeta nista nisam osetila babica mi pomogla da pomerim noge,ali osetila sam beba kad mi izasla i na levu stranu kad me usivali :) Ma sve to bilo pa proslo sve u svemu drugi put opet epidural :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala srecu da mi je jedna od najboljih anesteziologa u GR dala epidural(porodila sam se na carski inace).Niti sam osetila ubod,niti je posle bilo bolova u tom delu,niti ranice.Bila sam svesna dok su izvlacili bebu,to je malo neprijatno doduse.Usivanje i sve ostalo nisam osetila.Pesma.Svima preporucujem epidural.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.