Epiduralna anestezija

odgovora

Objavljeno

Ja sam se odlucila za epidural. Malo mi frka jer je beba kruna u 35 nedelji je imala 2.800g. a ja sam sitna. 

Dr mi je dao sta od nalaza da uradim pa sa tim da odem kod anesteziologa na konsultacije. I na spisku su samo nalazi iz krvi, a cini mi se da je drugarica radila i EKG i jos neke rezultate ili sam ja nesto pobrkala.

Neko od vas je spomenuo da se mora mirovati, lezati nakon epi, koliko dugo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubu,drugaciji je protokol u zavisnosti od porodilista...ja sam samo ks radila,nema nikakvog spec mirovanja,ono standardno dva sata posle porodjaja 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni meni niko nije naglasio da zbog epija treba da se ponašam drugačije nego inače. 

EKG ni meni niko nije tražio, samo nalazi krvi kao i za svaki drugi porođaj. Anesteziologu u Višegradskoj je to bilo dovoljno.

MakiJana i neca79 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam puno. Mozda su zene spominjale redovno mirovanje u porodjajnoj sali 2h (tako je kod nas) a ja onda nisam razumela

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Steta sto se malo vise nepise na ovu temu,jer verujem da mnoge tudnice imaju nedoumice i dosta pitanja vezano za epidural. Ja sam razmisljala da uzmem epidural,bas iz razloga jer me je jako veliki strah tog bola. U ponedeljak idem kod ginekologa da vidim sta i kako,a u cetvrtak bi trebalo da potrazim anesteziologa,jer se tada vraca sa godisnjeg. Cim budem saznala nesto vise od ginekologa i anesteziologa,ja cu da vam pisem. Nadam se da ima ovde jos neko da podeli iskustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko sam razumela,poradjas se u Pancevu?

MicaZoki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,u Pancevu,cini mi se da si se i ti tamo poradjala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste...2014. I uzela sam epi. :) super iskustvo. :)

MicaZoki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koji ti je anesteziolog bio,ja sam cula da je onaj Bozic dobar? Kad primis epidural,jel mozes noge da pomeras ili cak sta vise jel mozes da setas? Jel smes da jedes i pijes vode tokom anestezije? I da li te nesto boli?I koliko posle porodjaja mozes da ustajes iz kreveta?  Mene je strah prvo da li cu smeti da ga primim,pa me je strah da nezakasnim na taj epidural ili da anesteziolog bude zauzet pa da nemoze da mi ga da.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam btela samo Bozica... imala aam srece da je i bio on. Kontaktirala sam ga na njegov broj telefona...Novac nije trazio. Ali bio mi je dostupan i da sam ga zvala u 3h ujutru... posto sam lezala dva puta po pet dana on me je obilazio tokom mog lezanja iako nije biko potrebe. Izvadila sam krv i uradila potrebne analize.  Predobar je dr Bozic,mnogo je opusten i mnogo mi je pomogao psihicki. Jer su u Pa zaista ne ljubazni i nadrdani dosta. Retko koja babica ili lekar su ljubazni... ne bih da te plasim,ja sam ae poradjala pre skoro 3godine,ali hocu reci da je Bozic.pravi blagoslov tamo! 

Sme da se jede i pije. Ja sam osecala noge,stela i skakala na lopti. Imala sam epizotomiji i mnogo me je bolela oa mi je dr Bozic dao jos jednu dozu i posle porodjaja. A drugog dana je hteo jos jednu ako ki treba,ali ja sam odbila. 

Nisam imaka nikakvih negativnih posledica od epija...poput glavobolje,svraba... porodila sam se sta znam na 5-6napona... ali nije mi usporio otvaranje.

Nisam osecala bol uopste. 

Pitaj sta te jos zanima.

MicaZoki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti na ovako opsirnom opisu,svaka cast. Vidis gde god da sam citala i slusala neke snimke zena koje su se poradjale u Beogradu doduse,kazu da kada se primi epidural da se sve vreme lezi,da nesme da se pije voda,nemoze da se ustaje.A ti si to sve mogla,pa to je onda jos bolje nego sto sam mislila. Samo se nadam da cu moci da ga primim,da mi bude malo mirnija glava. Jedva cekam da odem u cetvrtak kod njega,nadam se da cu ga naci,da se sve dogovorimo. Hvala ti puno,mnogo si mi pomogla. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Beogradu je sme da se jede, pije i ustaje uopste na porodjaju, nevezano za epidural. U Pancevu to mozda dozvoljavaju jer su ipak tamo uslovi drugaciji.

MicaZoki i December volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da svuda moze da se ustaje,seta,jede i pije,ali su bas za epidural pricale zene,da kao nemoze da se pije voda i da se seta kada se primi epidural. Ja neznam kako je,samo kazem sta sam cula. Zato pitam vas,znaci sasvim normalno funkcionises,samo sto nemas bolove,pa to je super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam btela samo Bozica... imala aam srece da je i bio on. Kontaktirala sam ga na njegov broj telefona...Novac nije trazio. Ali bio mi je dostupan i da sam ga zvala u 3h ujutru... posto sam lezala dva puta po pet dana on me je obilazio tokom mog lezanja iako nije biko potrebe. Izvadila sam krv i uradila potrebne analize.  Predobar je dr Bozic,mnogo je opusten i mnogo mi je pomogao psihicki. Jer su u Pa zaista ne ljubazni i nadrdani dosta. Retko koja babica ili lekar su ljubazni... ne bih da te plasim,ja sam ae poradjala pre skoro 3godine,ali hocu reci da je Bozic.pravi blagoslov tamo! 

Sme da se jede i pije. Ja sam osecala noge,stela i skakala na lopti. Imala sam epizotomiji i mnogo me je bolela oa mi je dr Bozic dao jos jednu dozu i posle porodjaja. A drugog dana je hteo jos jednu ako ki treba,ali ja sam odbila. 

Nisam imaka nikakvih negativnih posledica od epija...poput glavobolje,svraba... porodila sam se sta znam na 5-6napona... ali nije mi usporio otvaranje.

Nisam osecala bol uopste. 

Pitaj sta te jos zanima.

Samo jos jedno pitanje,na lopti si skakala pre epidurala ili kada si ga primila? Zasto da skaces na lopti ako te nista neboli... I kada se daje epidural? Ja sam malo dosadna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm pa ne znam tacno na koliko prstiju su mi dali,ali ja sam usla u pripreme sa 5prstiju otvorena. I onda sam tamo jos bila jedno tri sata. Ali bolovi iako su bili jaci,imala sam pauze pa se moglo izdrzati. Bas kada je doaao da mi da epi,tada su pocinjali jaki bolovi. Kontrakcije su bile duze,jace a pauze krace izmedju. E sad ja sam se prirodno otvarala...bez indukcije skroz. Ali ovako porodjajni bolovi oni oseyljovo si mi pocwli oko pola osam a u 12h sam primila epi. Ali nije bilo svrhe ranije,dalo se izdrzati. 

Pa loptu,valjda da bih se brzw otvorila. Ne znam. Posto su me dali da setam,ali nisam mogla. Osecala sam noge,ali nekako sam se ja slabo osecala.(ali dom je nekim bilo lakse da setaju ili stoje tokom kontrakcija,ka sam sedela mirno u jednom polozaju ti bez epija).

I da meni je lupalo srce kada sam ustala,ali babica je rekla da je to zato sto sam naglo ustala. I kako sam akakala na lopti prestalo je samk od sebe...i nije se vise javljalo. 

U avakom alucaju moje analize su potvrdile da mogi epidural i zaista je sve super proslo! :)

Nisi dosasna,pitak sta god te zanima.

MicaZoki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Epidural se daje kada si 5-8 prstiju otvorena. Pre i posle toga ne daju.

MicaZoki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam epi dobila na 4 prsta... a to za ne jesti i ne piti je dobro iz razloga ako moras u totalnu anesteziju, za ne daj Boze... mogla sam i da hodam i sve normalno

MicaZoki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam puno na informacijama,mnogo znaci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja samo da javim ovde,jer sam obecala. Epidural nisam primila,jer bebini otkucaji nisu bili bas kako treba,pa nisu smeli da mi daju. Inace sam prezivela i bez epidurala. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesi uppznala dr Bozica? :)

Bitno da se sve dobro zavrsilo...

MicaZoki2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesam,dr. Bozic je super ,jako prijatan covek. Dosao je da me obidje kada sam se porodila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, kako funkcionoše uopšte to sa anesteziologom? Kako to da ga pronađem?

Pošto ću se porađati u Višegradskoj, kome da se javim uopšte? Ovih dana idem do Višegradske, da najavim da će suprug prisustvovati porođaju, pa ću i njih pitati kako to funkcioniše. Ali eto ako neko zna, neka mi kaže? I zar epi nije besplatan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, kako funkcionoše uopšte to sa anesteziologom? Kako to da ga pronađem?

Pošto ću se porađati u Višegradskoj, kome da se javim uopšte? Ovih dana idem do Višegradske, da najavim da će suprug prisustvovati porođaju, pa ću i njih pitati kako to funkcioniše. Ali eto ako neko zna, neka mi kaže? I zar epi nije besplatan?

jeste besplatan je. Radices analize pred porodjaj, i imaces razgovor sa anesteziologim (tako je bar u misovicu). Nema sta, bocne te ( ja bar nisam osetila) i to je to. Al bukvalno. A, za prisustvo muza, u frontu traze bris nosa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam nijednom uzela epidural baš iz straha od onog bodenja u kicmu. Znam da sam luda al eto. Dr Bozic je stvarno legenda, on je prisustvovao na mom drugom porođaju jer je davao epidural ženi pored i zasmejavao celo porodilište. Ja mislim da sam se lako porodila zbog smeha. Iako nisam primila epidural on je svejedno sutradan došao i mene da obiđe. Stvarno je sjajan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.