Epiduralna anestezija

odgovora

Objavljeno

U Frontu je 17.000 ako hoces izabranog anesteziologa odnosno 12.000 ako ne biras anesteziologa. Mislim da se u MIsovicu ne placa a u Visegradskoj je koliko sam cula najskuplje ( mada nisam sigurna). U svakom slucaju mislim da na sajtu svake bolnice imas cenovnik usluga, na sajtu Fronta imas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila u Zemunskoj bolnici sa epiduralom koji sam platila 17.000 din i 30.000 izabranog lekara, dali su mi uslov da bi primila epidural da moram da platim izabranog lekra. Inace u zemunskoj bolnici epidural nije legalan, to sam saznala posle, nije prijavljen. Inace verujem da mi je pomogao posto neznam kakav je osecaj bez epidurala. Nisam osecala kontrakcije ali sam porodjaj i nagone sam osecala.

Pa mnogo traze za doktora... Verovatno zato sto nije legalno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bi svim buducim mamama preporucila epidural. Ne razumem zasto kod nas mora da postoji polemika oko toga dali da se uzme epidural ili ne. Cak su i doktori sa podelenim misljenjem. U svetu se epidural koristi sasvim normalno.

Ja sam se porodila u N. Frontu, pre toga sam odradila par analiza kako bi dobila papiric da mi je epiduralna anelgezija dozvoljena. Jedino sto mi je jako krivo i zalim sto se nisam pobunila je sto sam epidural dobila maltene sat vremena pre porodjaja. Drzali su me u sobici za klistriranje jedno sat vremena, mozda i vise, pa onda su me stavili na ctg u sledecoj sobici i zaboravili da sam tu. Kad sam legla na boks odmah sam dobila epidural. Kad je babica pogledala koliko sam otvorena cak je odreagovala u fazonu zasto se toliko cekalo samnom. Ali ipak...cini mi se da se fizicki bol pri poradjaju brz zaboravi...ono sto sledi kasnije je teze...dojenje, navikavanje sa bebom, postporodjajni period zna da bude jako komplikovan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodila sam se uz epiduralnu, doduse u Nemackoj. To je tako jedno lepo iskustvo... Anestezija malo mora da popusti prilikom izlaska bebe, ali ni ti bolovi nisu neki narociti, a sve kontrakciji koje traju prilikom otvaranja su neosetne. Na stolu za porodjaj sam bukvalno odmarala. Muz mi je doneo vodu i cokoladu, te sam tako cekala da nas bebac krene da izlazi! Sto se tice opadanja pritiska, ja sam uporedo sa anestezijom dobijala nesto sto sprecava da pritisak pada. Mogla bih se tako sto puta poradjati ;)

Ako nesto ne mora da boli, ne treba da boli, i pri tom mozete uzivati u svim carima dobijanja deteta... Sledeci put... opet uz epiduralnu i svima bih preporucila!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel se u Visegradskoj i dalje placa epidural???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel se u Visegradskoj i dalje placa epidural???

da 20.000 u NF je 12.000 :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Goveda... :angry: :angry: :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sma procitala na sajtu moje bolnice da se epidural ne odobrava ako porodjaj krene ranije...mene zanima kad je najranije da krene porodjaj u kojoj nedelji da bi se moglo poroditi sa epiduralnom analgezijom??

Mislim da ako je porođaj prevremen rade ti Carski rez i onda ti daju anesteziju ali neku drugu, ili opštu ili onu spinalnu ili kako već jer je to onda operacija a ako je porođaj na vreme onda možeš sa epiduralom. Tako da kako god da je pokrivena si anestezijom. A negde sam čitala da je prevremen porođaj do 36te nedelje a negde da je do 37me nedelje. E sad šta je od ovog kod nas priznato, ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hello, ja sam ovde nova (jedva se registrovah)

Procitala sam sve sto ste napisale, zvuci dobro...inace ja sam od danas u 38. nedelji i treba mi neki okidac da prelomim za epiduralnu...

pozdrav :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakav okidac?

Bitno je da ti anesteziolog i ginekolog kaze da je ok da primis epidural. Da li ti je zdravlje ok i da li ti je obim kukova ok za porodjaj, da se beba ne zaglavi. To je otprilike sve. Nije strasno, ako te to zanima. I ne boli. I uglavnom nema posledica po mamu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam danas isla na razgovor sa anesteziologom, i ne da cu da ga primim, nego ne znam... Zena je sve lepo objasnila i nemam vise nikakve dileme... A to da moze ovo ili ono da se desi su ciste gluposti... Samo napred!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa malo me buni ovo "uglavnom" kao i "ne bi trebalo", i to cini da se onih 5% kolebam... Kod nas to radi 1 anesteziolog u gradu :( Inace mi kukove niko nije merio..

PS. Hvala na podrsci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To mere pred porodjaj, sem ako je potrebno ranije. Videces kolika je beba i spram tebe kakve su procene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni meni niko nije merio kukove niti bilo sta drugo... To se meri kad dodjes da se poradjas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gle, nema posledica ni po bebu, jer anestetik nema uopste kontakta sa njom...

I ja pored tahikardije smem da je primim, tako da ako nemas mnooooogo nizak pritisak i deformitet kicme, nema sta da brines...

Ali cak i to sa pritiskom je resivo jer ti daju nesto sto ga dize ako vide da pada... Ma sad su sve to usavrsili tako da... SAMO NAPRED...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hello, ja sam ovde nova (jedva se registrovah)

Procitala sam sve sto ste napisale, zvuci dobro...inace ja sam od danas u 38. nedelji i treba mi neki okidac da prelomim za epiduralnu...

pozdrav :D

mislim da ti je dovoljna cinjenica da bi skoro sve mi,koje smo se poradjale uz epiduralnu,

opet to uradile... i da,neces biti jedna od onih,koje kad se prisete porodjaja, samo pricaju o bolovima,neizdrzivim trudovima i bla,bla,bla...nego ces sa zadovoljstvom moci da opises kako si uzivala pomagajuci tvom bebcu da dodje na svet...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa vi ste divne! I ja konacno resena da je primim! B)

hvala vam jos jednom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mislim da ti je dovoljna cinjenica da bi skoro sve mi,koje smo se poradjale uz epiduralnu,

opet to uradile... i da,neces biti jedna od onih,koje kad se prisete porodjaja, samo pricaju o bolovima,neizdrzivim trudovima i bla,bla,bla...nego ces sa zadovoljstvom moci da opises kako si uzivala pomagajuci tvom bebcu da dodje na svet...

Jeste,meni je najzalije sto nisam mogla da je primim i da uzivam u dolasku na svet moje ljubavi. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Epiduralna anestezija je procedura kojom se anestetik ubacuje u epiduralni prostor kičmenog stuba, čime se postiže obezboljavanje donjih partija tela, bez uticaja na kontrakcije materice.

Da li ste imali epiduralnu anesteziju tokom porođaja, zašto ste se opredelili za ovu proceduru, da li je procedura bezbolna. Podelite vaše iskutvo sa ostalim budućim mamama.

Hvala Bogu da postoji porođaj sa epiduralnom anestezijom! Ja sam prvorotka i kontrakcije su mi počele u 15h a porodila sam se tek u 2h. Prvih nekoliko sati sam primenjivala vežbe disanja koje su mi dosta pomogle, međutim kad su kontrakcije postale učestalije i jače počeći su sa epiduralom. Nekih 5 sati je ctg pokazivao zakucavanje na 99 a da pritom ja ništa nisam osećala. Kad sam se skroz otvorila prestali su sa dodavnjem zbog napona. Išlo je malo sporije, porodila sam se posle sat ipo. Čini mi se da nisam prethodno bila pod epiduralom ne znam da li bih imala snage da isteram porođaj do kraja. Verovatno bih, priroda se postara za sve, ali ovako je bilo lakše. Savetujem svim trudnicama ovakav porođaj jer ne vidim razlog zašto bi trpele toliki bol!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hello, ja sam ovde nova (jedva se registrovah)

Procitala sam sve sto ste napisale, zvuci dobro...inace ja sam od danas u 38. nedelji i treba mi neki okidac da prelomim za epiduralnu...

pozdrav :D

Nemoj ni razmišljati.......epidural je zakon. Prvi put sam se porodila bez njega..i mrzela sopstveno dete do treće godine zbog tih bolova i famoznog ušivanja!!! E a drugi put...boc...anestezija počinje da deluje...i milina. Nemoj da se lomiš, uzmi ga obavezno !! :D:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Epiduralna anestezija je procedura kojom se anestetik ubacuje u epiduralni prostor kičmenog stuba, čime se postiže obezboljavanje donjih partija tela, bez uticaja na kontrakcije materice.

Da li ste imali epiduralnu anesteziju tokom porođaja, zašto ste se opredelili za ovu proceduru, da li je procedura bezbolna. Podelite vaše iskutvo sa ostalim budućim mamama.

Ja sam se porodila epiduralno u Podgorici, svima bih preporucila. Porodjaj mi je bio tezak jer mi se beba zaglavila, ali to nema veze sa epiduralom. NISTA NE BOLI. Poz. Jadranka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj ni razmišljati.......epidural je zakon. Prvi put sam se porodila bez njega..i mrzela sopstveno dete do treće godine zbog tih bolova i famoznog ušivanja!!! E a drugi put...boc...anestezija počinje da deluje...i milina. Nemoj da se lomiš, uzmi ga obavezno !! :D:rolleyes:

Eto, takve price su me i navele da razmisljam o njemu, i eto... odlucih i btw jeeedva nadjosmo mm i ja anesteziologa, nego to je druga prica, nadam se da ce sve biti OK :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam danas isla na razgovor sa anesteziologom, i ne da cu da ga primim, nego ne znam... Zena je sve lepo objasnila i nemam vise nikakve dileme... A to da moze ovo ili ono da se desi su ciste gluposti... Samo napred!!!!

a gde si isla na razgovor? ja sam totalno pogubljena gde da idem na porodjaj ali znam sigurno da cu ici na epidural ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a gde si isla na razgovor? ja sam totalno pogubljena gde da idem na porodjaj ali znam sigurno da cu ici na epidural ;)

Iskreno, najbolje i najpovoljnije ti je da ides u Narodni front... Osim ako nemas DEBELU vezu pa da ides u Dragise Misovic... Ja sam tamo isla, pa mi veza otisla na odmor i cvrc, nema nista od toga... A i vracaju... Tako da ne bi ubijala glavu i brinula kao sto sam i ja, najbolje Front...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno, najbolje i najpovoljnije ti je da ides u Narodni front... Osim ako nemas DEBELU vezu pa da ides u Dragise Misovic... Ja sam tamo isla, pa mi veza otisla na odmor i cvrc, nema nista od toga... A i vracaju... Tako da ne bi ubijala glavu i brinula kao sto sam i ja, najbolje Front...

Ovo kao da sam ja napisala :D Isto, isto tako razmišljam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.