Paraziti u stolici

odgovora

Objavljeno

Koji su simptomi? U Aleksinoj grupi jedan decak je imao parazite u stolici ali je ipak isao u vrtic. Vec par dana Aleksu svrbi guza, tj stalno je dodiruje pa mi je ''proslo kroz glavu'' da su mozda gliste (tako ovde kazu).

Da li je neko imao iskustva s tim? Kako se leci? Kako se radi nalaz?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Legenda najbolje je da sama svojim okom iskontrolises njegovu kaku.Postoje i "bubine" tako se kod nas zove,kao mli beli crvi.

To apsolutno nije nista strasno i lako se izbacuje pomocu sirupa.

Ali najbolje je prvo da proveris svojim okom,ili odnesi na analizu.

Najgore od svega je sto ako ih ima, npr nocu u snu moze da cese guzu,ili preko dana(ipak je to dete i ne zna da ne sme to da radi),pa stavlja rukice u usta ili uzima hranu i tako konstantno bakteriju parazita prenosi i sve se vrti u krug.Zato se mora dobro voditi racuna,ako se zapocne lecenje.

Nadam se da nije to,mada vrlo lako se prenosi,pa skoro isto kao i vaske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni mama radi sa pedijatrom tako da ja, nazalost, isti dan saznam koje dete iz Aleksine grupe ima T, virus, parazite... I ja onda slutim li slutim... Jos kada dodjem po njega a on u ustima ima tudju cuclu, muka mi dodje...

Hvala, uradicu onda analizu u ponedeljak....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Legendo, i nemoj nikako da guglas na internetu o glistama u stolici i slicno, samo ce da ti bude jos gore od onog sta procitas. Ja sam pre mesec dana trazila nesto vise o tome, zamolila me jedna rodjaka jer njena mala ima tih problema, prosto nisam mogla da verujem kakvi su ti paraziti, koliko mogu da izrstu....

Sva sreca pa je bezazleno, nije nista opasno i cesto je, posebno kod male dece. Sto rece Cicana, kao i vaske. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koji su simptomi? U Aleksinoj grupi jedan decak je imao parazite u stolici ali je ipak isao u vrtic. Vec par dana Aleksu svrbi guza, tj stalno je dodiruje pa mi je ''proslo kroz glavu'' da su mozda gliste (tako ovde kazu).

Da li je neko imao iskustva s tim? Kako se leci? Kako se radi nalaz?

U kaki mogu biti kao sitna jajasca ili koncici(ali moze da te zavara ako je dete nesto jela npr susam).

Daje se koprokultura(uzorak kake) 3 dana uzastopno ili bris guze,na plocici sa selotejpom,skines ujutru selotejp prislonis na cmar(a uvece nisi guzu oprala detetu)i vratis na plocicu.Tu plocicu daju u laboratoriji.

Leci se sirupom.

Simptomi mogu biti svrab guze,svrab nosa,ako dete cesto ceprka nos i kod mog deteta su bili tikovi koji su se pojavili nekoliko dana oko utvrdjivanja toga,trepkanje(jer glistice izazivaju valjda i suvocu oka tako nekako).

Mozes uvece pre nego dete legne pogledati njegov cmar pre tusiranja,ako ima oko njega bele sitne kao jajasca,onda su moguce glistice.

I jos nesto moze se desiti da i uzorak stolice i bris budu ok,a da dete ima gliste jer u tom uzorku koji si dala ne budu jajasca.Zato moraces(zao mi je) ceprkati u kaki(neka kaki u nosu),a ti na sunce pa nekim stapicem pretrazuj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koji su simptomi? U Aleksinoj grupi jedan decak je imao parazite u stolici ali je ipak isao u vrtic. Vec par dana Aleksu svrbi guza, tj stalno je dodiruje pa mi je ''proslo kroz glavu'' da su mozda gliste (tako ovde kazu).

Da li je neko imao iskustva s tim? Kako se leci? Kako se radi nalaz?

Jesi radila nalaz?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesi radila nalaz?

Jesam, pozitivan je :( . Odavno je i izlecen.

Ja 7 dana unapred znam sta ce on ''pokupiti''. Cim mi mama kaze sta neko dete ima iz njegove grupe, znam da ce i on. Tako sam i streptokoku u nosu otkrila.... Jbg, bas je neki osetljiv....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesam, pozitivan je :( . Odavno je i izlecen.

Ja 7 dana unapred znam sta ce on ''pokupiti''. Cim mi mama kaze sta neko dete ima iz njegove grupe, znam da ce i on. Tako sam i streptokoku u nosu otkrila.... Jbg, bas je neki osetljiv....

Jel odeš po uputnicu, kako dalje?

Juče nijednom nije pipnuo nos...dvije kake sam detaljno pregledala :unsure: ...nigdje ništa, ali nemam mira...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da ima parazite u stolici, svrbela bi ga guza i ukazao bi na neke tegobe e sad možda da proveriš bris grla-nosa ?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da ima parazite u stolici, svrbela bi ga guza i ukazao bi na neke tegobe e sad možda da proveriš bris grla-nosa ?!

Zato mene cijeli dan sve svrbi :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zato mene cijeli dan sve svrbi :blink:

:huh: a što tebe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:huh: a što tebe?

Psiha je čudo...stvarno ne treba gledati razne priloge crvića po netu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E zene Tasi su otkrili gliste dok sam ja bila u porodilistu i dali joj sirup na svoju ruku, sto se meni ne svidja nikako, ali kad ga je vec popila. E sad terapija bi trebala da se ponovi poslije 15 dana, a mi njoj nismo uradili koprokulturu, totalno sam izgubila pojam o vremenu :o , a trebala bi sutra da krene sa drugom turom, pa ne znam sta da radim, da li da joj dam ili ne. Joj, sto mi je krivo za ti stolicu u pm :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uradi joj koprokulturu pa ces videti sta ti je dalje ciniti, a ko joj je dao sirup :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa moja svekra savjetujuci se sa mojom zaovom, grrr. Oni se uvjek sami lijece. U principu taj sirup se i pije iz 2-3 ture, ali je razlika u doziranju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poštovani, znam da je malo starija tema ali možda ima neko da mi pomogne. Naime, imam dječaka, 13 godina i pokazuje blaže simptome parazita. Mišljenja na koja naiđem su razna. Kolegica mi je rekla da je ona konzumirala parazol i meni je savjetovala da probam sa tim. Kakva su vaša iskustva i koje su vaše preporuke. Meni bih u suštini trebala preporuka preparata za zaštitu imuniteta i da poboljša opšte stanje organizma. lp 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.