Koliko mesecno trosite na hranu?

odgovora

Objavljeno

Cuj, draga, ja ipak biram zivot... nekako me boli uvo da imam stan od 400.000 i da ne uzivam u sitnicama. ;) Nikad tako ne bih mogla.

Ma naravno,slazem se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pre mesec dana kupila na akciji 12 kg Ariela za 1600dinara (16 evra)?! :lol:

Wow, e to je stvarno super ponuda. Mada generalno znam da je ariel u Srbiji dosta jeftiniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi npr idemo jednom nedeljno u kupovinu. Vec sam toliko izverzirana da mi ni spisak nije potreban, znam tacno gde mi sta u supermarketu stoji i sta mi je potrebno. Izdvajamo kako kad, ali obicno 100 evra nedeljno za to.

Akcije uvek pratim.Ne bitno koliko para ima kod sebe u tom momentu. Kad god je nesto sto inace koristimo na extra snizenju uvek kupim bar 2-3 komada, jer onda se na duze staze to uvek isplati. MIslim na godisnjoj bazi. Tipa ariel, dezodoransi, kupke, samponi i slicno. Npr LUka je 3 godine koristio pelene. Za te 3 godine nije mi se ni jednom desilo da kupim pelene a da nisu na snizenju. Zapravo meni P&G je uvek slao kupone za pampers, nekih 3-5 evra po paketu, plus uvek cekam da supermarket izbaci popust na pampers jos nekih 30% i onda kupim po 5-6 velikih pakovanja zajedno sa kuponima i snizenjem. To je ogromna usteda kad pogledas jer je ovde veliko pakovanje 18 evra.Isto tako i za uloske.

To su neke moje cake npr. ALi isto mi se desi da skucam pare i za neku glupost u supermarketu, no dobro.

Inace vazim za kupoholicarku, ali znam da nadjem dobar deal uvek za sve i svasta.

A da dam jos nekih 20 evra za pijacu svakog petka , posto nam je petkom pijaca u mom kraju. Tu kupujem domaca jaja i povrce i neko voce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali ta kupovina nije samo hrana, zar ne? :unsure:

Pricas i o pelenama i o prasku za ves. Admine, admine :P:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Wow, e to je stvarno super ponuda. Mada generalno znam da je ariel u Srbiji dosta jeftiniji.

Dosta jeftiniji i dosta losijeg kvaliteta! :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A obicno kad dodjes kod ovakvih u goste posluze te samo kafu i casu vode

Zar je to vazno? Da li gledas ko ce sta da te posluzi i u kakvoj kuci zivi pa da se druzite.

Cuj, draga, ja ipak biram zivot... nekako me boli uvo da imam stan od 400.000 i da ne uzivam u sitnicama. ;) Nikad tako ne bih mogla.

Bravo za ovo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama dy,uvek gledam ko ce sta da me posluzi,jer sam zeljna svega i naravno da gledam ko u kakvoj kuci zivi,posto ja zivim u palati.

Ovo je kao ono"celavi bez ruku,za kosu se vuku" :lol:

Mislim,ej :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa onda ne razumem sta si htela da kazes sa onim postom. Objasni mi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa da i ja taj kad kupim od 17 eur je slabiji od onog koji placam 2,5 kg 10 eur to je org.ma dobar je ovaj nek se pere, samo :D

da t epitam koliko dugo ti moze biti taj od 8 kg ?

Jako kratko, posto bas cesto perem. Negde oko 2 meseca, nisam sigurna... Uglavnom, ja bar dva puta nedeljno perem ves sa Arielom.

A Ariel koristim samo za beli ves, za ono sto ide na otkuvavanje, za ostalo (sareni i plavi ves) koristim neki drugi, jeftiniji. ;)

Da ne bismo bile OT, da dodam da mi za hranu potrosimo dosta, ali ne kupujemo meso, jaja, povrce, vec to donosimo sa sela od svekrve. Tako da te pare sto ustedimo tu, uglavnom trosimo na slatkise i razne stvarcice "bez kojih se ne moze"! :rolleyes:

Pitanje za sve:

Koliko trosite na garderobu i kako resavate iznenadne troskove, npr. crkao vam je bojler, masina za ves i slicno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jako kratko, posto bas cesto perem. Negde oko 2 meseca, nisam sigurna... Uglavnom, ja bar dva puta nedeljno perem ves sa Arielom.

A Ariel koristim samo za beli ves, za ono sto ide na otkuvavanje, za ostalo (sareni i plavi ves) koristim neki drugi, jeftiniji. ;)

Da ne bismo bile OT, da dodam da mi za hranu potrosimo dosta, ali ne kupujemo meso, jaja, povrce, vec to donosimo sa sela od svekrve. Tako da te pare sto ustedimo tu, uglavnom trosimo na slatkise i razne stvarcice "bez kojih se ne moze"! :rolleyes:

Pitanje za sve:

Koliko trosite na garderobu i kako resavate iznenadne troskove, npr. crkao vam je bojler, masina za ves i slicno?

Pa na garderobu ne trosimo puno.Za decu dobijem od drugarica,mladja deca nasledjuju,a ako moram da kupim procesljam prvo Limundo da vidim da li ima nesto tamo(dosta sam stvari kupila tamo),ne kupujem im markirano,sve sto imaju markirano su dobili.

Ja odavno nisam obnavljala garderobu,ali cu morati kada se vratim na posao,ali i ja umem u sekend hendu da se opremim,ili kupim kvalitetnije i to mi posle traje 10godina.

Sto se tice kvarova,moj brat se razume u sve pa mi popravlja tako da majstora ne placam,jedino taj deo ako mora da se kupi za to se nadje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje za sve:

Koliko trosite na garderobu i kako resavate iznenadne troskove, npr. crkao vam je bojler, masina za ves i slicno?

Za garderobu trosim poprilicno al ne cesto, uglavnom sad kupujem farmerke jakne i dzizme za zimu pa sam mirna do proleca ;) al detetu uvek nesto, a mm retko sebi sta kupuje.

A za iznenadne troskove uglavnom koristimo kreditne kartice ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali ta kupovina nije samo hrana, zar ne? :unsure:

Pricas i o pelenama i o prasku za ves. Admine, admine :P:lol:

Pa kad kazem hrana mislim sve sto se kupuje u supermarketu. A tu su pelene i deterdzent.

A ovo za garderobu, bi trebalo u novu temu, zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa kad kazem hrana mislim sve sto se kupuje u supermarketu. A tu su pelene i deterdzent.

A ovo za garderobu, bi trebalo u novu temu, zar ne?

Ma ne! promeni naslov teme i eto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

potrosacka korpa le poskupela jako....suprug i ja za cigare na mesecnom nivou izdvojimo 8000.kupijemo u tempu na dwe nedelje izmedju 7000-8000.sa kucnom hemijom i hemijom za nas.na pijaci kupujemo voce,povrce.ribu i ribarnicama.jeftina je a jako hranjiva.swe je poskupelo,pa ulje je 160 din,brasno 70,a gde je ostalo,a to je osnovno.a plate su iste,i jos nisu redovne.UZAS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ne! promeni naslov teme i eto.

Pa mene ne interesuje koliko ljudi trose na garderobu tj kolika je potrosacka korpa , vec koliko ljudi trose na hranu i naravno hemiju koju kupuju u supermarketu, ili samo na hranu. Zato necu da menjam naslov teme :rolleyes: , bolje kao nova tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Пошто нас има доста у кући, доста трошимо на храну, комуналије, козметику...

Мислим да нас изађе око 1500 евра месечно, што мислим да је ок и да је неки просек.

AKo si u Srbiji ne verujem da je prosek potrosacke korpe 1500 evra posto ne znam koliko je prosecna plata ali sigurno jako niska. ali ako si u inostranstvu onda je ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

AKo si u Srbiji ne verujem da je prosek potrosacke korpe 1500 evra posto ne znam koliko je prosecna plata ali sigurno jako niska. ali ako si u inostranstvu onda je ok.

Mada sad tek skontah da si rekla da vas ima mnogo, sta god to znacilo :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja radim ovo sto od secer drugarica, i da ja goste pocastim i ruckom, kod nas uvek ima slatko jedemo prilicno dobro...ti Cicana ne znam da li shvatas na koje mi akcije mislimo kupujem arilel prasak i kosta 8 kg 25 eur, jednom u 3 mes bude akcija i kosta 17 eur i tad ga kupim, npr.nekad bude nutela kupis 2 trecu dobijes gratis...nije poenta da li jenesto jeftije od drugog vec proizvod koji stalno kupujem kupim kad je akcija vise da imam a nekad nesto probam, kupim komad na akciji pa ako je dobro trk po zalihu :D mislim da je to ok, tako je ovde svi to rade...i da oblacim se uglavnom na snizenjima..

Milice, drugacije su akcije kod ''vas'' i ''nas''. Uglavnom snize kada je rok trajanja pri kraju, kada je prodaja slaba i slicno. U poslednje vreme su pocele akcije i na ''normalne'' proizvode ali prosto postoji strah jer znamo za ovo pre.

Ja pre mesec dana kupila na akciji 12 kg Ariela za 1600dinara (16 evra)?! :lol:

Ti si bas ustedela ;)

Pitanje za sve:

Koliko trosite na garderobu i kako resavate iznenadne troskove, npr. crkao vam je bojler, masina za ves i slicno?

Ove godine jako malo, resavali smo neke bitnije stvari, ali od sledece godine ce valjda biti bolje i vise ce se davati na garderobu. Aleksa uvek dobije sto mu treba a mi smo manje bitni.

Iznenadne troskove resavamo iznenadnim dobitkom (npr. mm dobije na kladionici ;) ). Snalazljiv smo narod, pa se i za to snadjemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Wow, e to je stvarno super ponuda. Mada generalno znam da je ariel u Srbiji dosta jeftiniji.

Naravno kada to nije Ariel...prepakovano ko zna šta.

Pitanje za sve:

Koliko trosite na garderobu i kako resavate iznenadne troskove, npr. crkao vam je bojler, masina za ves i slicno?

Garderobu na akcijama...A iznenadne troškove najčešće na rate...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice, drugacije su akcije kod ''vas'' i ''nas''. Uglavnom snize kada je rok trajanja pri kraju, kada je prodaja slaba i slicno. U poslednje vreme su pocele akcije i na ''normalne'' proizvode ali prosto postoji strah jer znamo za ovo pre.

Ti si bas ustedela ;)

Ove godine jako malo, resavali smo neke bitnije stvari, ali od sledece godine ce valjda biti bolje i vise ce se davati na garderobu. Aleksa uvek dobije sto mu treba a mi smo manje bitni.

Iznenadne troskove resavamo iznenadnim dobitkom (npr. mm dobije na kladionici ;) ). Snalazljiv smo narod, pa se i za to snadjemo.

E tako je...kažu da su kod nas akcije i kada je roba 'probila rok'...uglavnom......užas...a arijel kod nas se pakuje u fabrici u okolini Šapca :angry: (tako sam čula)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Пошто нас има доста у кући, доста трошимо на храну, комуналије, козметику...

Мислим да нас изађе око 1500 евра месечно, што мислим да је ок и да је неки просек.

Нисам се лепо изразила, има нас 6 у кући и кад се то подели то је неки просек.

Samo sam svratila malo u temu, da vidim kako stoje stvari.

Pa sam se sokirala!

Nas ima troje, znaci to bi trebalo biti 750evra "prosek" trosenja......Da mi je pola tolika plata, bila bih presrecna.

Nemojte slucajno misliti da sam htela osudjivati, da mogu i ja bih mnogo trosila, bila bih kupoholicarka da me zivot mazi :D

Samo sam se zapitala kako onda jbt mi uopste uspevamo da se nahranimo svaki mesec?

Znaci, stvarno nisam dobar matematicar, ali kako god da racunam, ne mozemo ziveti normalno dok nam je plata (nedavno povecana!) samo 20.000.

Moram ja poceti igrati Loto ;)

Ili opljackati banku :ph34r:

Mi trosimo oko 100 evra na hranu mesecno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali stvarno, gledala sam na TV-u neku statistiku da je kod nas prosecna potrosacka korpa 500e,a prosecna plata valjda 300e. Gde je tu logika??

A i sta se uopste cudim, pa to je moja draga Srbija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ninuska ja sam mislila posto zivite na selu da imate dosta toga i svoje,pa vam to olaksava okolnosti.Npr mi zivimo evo ovaj mesec mm je izasao na nekih 65-70 000 i to nam je i vise nego dovoljno.(dobar mesec),sto bi u gradu verovatno bilo jako,jako malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi ne kupujemo meso ( svinjsko ) , mleko , povrce , i 50% voca a opet nam na hranu ode bas dosta , sto kaze mm sve nam kroz guzicu proleti i to me bas nervira :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

На ово морам да се осврнем, стварно ми је жао што сте у таквој ситуацији, искрено не знам како живите са тим примањима, али пошто си мене цитирала онда сам дужна и да ти одговорим.не сматрам да ме је живот мазио, нити сам купохоличарка, све што имам ја сам поштено зарадила, као и моји укућани, сви смо факултетски образовани сем бабе, нас 4 радимо, баба прима пензију, значи имамо доходак са 5 страна. Не мислим да трошимо превише, чак мислим да баш и скромно живимо, могла бих од мојих из села да узимам део хране али ја нећу, моји и онако нису неки пример пољпривредника, имају 4 коке и 2 кучета :lol: и баштицу са по једним редом парадајза, паричице, краставца... и они се баве неким другим стварима, а искрено увек ме ужасавало кад видим да неко из града дође, па трпа у кола све што се нађе у кући, самоп зато што он нема у граду башту, па купи бре рођаче :angry: тако да и кад би моји имали све ја никад не бих узела. Мислим да је ово нека нормалана и пристојна корпа за Србију, никакав луксуз него баш за нормалан живот, чак по мом мишљењу скромнији.

Citirala sam tvoje postove zbog cifara u njima, a ne da se okomim na tebe :D

Potpuno si u pravu kada kazes da su ti prihodi nimalo luksuzni, dovoljni tek za skromniji zivot. Tako bi trebalo da je svakome prosecnome. A ja u svoju knjigu zelja upisala kako zelim posao sa "velikom" platom od 500 evra,pa sada znam koliko sam naivna bila :lol: Ziveci daleko ispod proseka, a da nisam ni svesna toga, tek sada znam da moram vise ocekivati od sebe i od zivota ako mislim svome detetu pruziti pristojan zivot. Upravo zato se nekad pitam da li ce mozda stvarno da izbije gradjanski rat.

Uvek su me ucili skromnosti, ali ja sada ucim da pored toga sto morami biti zadovoljni, ne smemo prestati teziti boljem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.