Koliko mesecno trosite na hranu?

odgovora

Objavljeno

На ово морам да се осврнем, стварно ми је жао што сте у таквој ситуацији, искрено не знам како живите са тим примањима, али пошто си мене цитирала онда сам дужна и да ти одговорим.не сматрам да ме је живот мазио, нити сам купохоличарка, све што имам ја сам поштено зарадила, као и моји укућани, сви смо факултетски образовани сем бабе, нас 4 радимо, баба прима пензију, значи имамо доходак са 5 страна. Не мислим да трошимо превише, чак мислим да баш и скромно живимо, могла бих од мојих из села да узимам део хране али ја нећу, моји и онако нису неки пример пољпривредника, имају 4 коке и 2 кучета :lol: и баштицу са по једним редом парадајза, паричице, краставца... и они се баве неким другим стварима, а искрено увек ме ужасавало кад видим да неко из града дође, па трпа у кола све што се нађе у кући, самоп зато што он нема у граду башту, па купи бре рођаче :angry: тако да и кад би моји имали све ја никад не бих узела. Мислим да је ово нека нормалана и пристојна корпа за Србију, никакав луксуз него баш за нормалан живот, чак по мом мишљењу скромнији.

Bas tako, mi kad odemo kod mojih babe i dede na selo necu ziva da uzmem kilo krompira, ali zato dodje tetka s karavanom ( koja inace zivi na relaciji Tokio - Bg jer joj sin tamo igra fudbal ) i oplevi im ta dva reda paradajza i pola kokosinjca. Zalosno.

Inace mi i ne trosimo nesto puno, svekrva mi uvek salje, i kad treba i kad ne treba, sveze i mlado povrce i meso za Elenu, a za nas ja kupim sta nam treba jer njoj cuvam to domace. Veci troskovi su mi tako za hemikalije, pelene, taj potrosni materijal :) Struja, telefoni i komunalije su nam oko 10.000, i manje. Mm je prijavljen na minimalac a ostatak plate dobija na ruke ( naravno zasto bi gazda placao drzavi ), a taj drugi deo plate dodje kad dodje. Ja i dalje imam stipediju jer nisam odbranila master tako da mesecno imamo oko 50-55.000, a toliko na kraju i potrosimo jer ne pamtim kad smo nesto sklonili "sa strane". Inace tu su cekovi, kartice, pa dosta toga izvucemo na odlozeno. I moji nam uvek pomazu, ocuh svaki mesec uzme Eleni pakovanje pampersa, maramice, kasice kad ide u Madjarsku, a ako nama nesto treba uvek mu dam pare da nam tamo uzme jer ima dosta jeftinijih stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje za sve: Koliko mesecno novaca trosite za svakodnevne potrebe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje za sve: Koliko mesecno novaca trosite za svakodnevne potrebe?

Dok ne potrošim sve :D

Za hranu oko 300eur min.

Za hemiju, ličnu higijenu, kozmetiku oko 70-100eur (ovde računam i pampers)

Dakle suma-sumarum: oko 400eur za OSNOVNE potrebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dok ne potrošim sve :D

Ova ti je dobra te ju zato potpisujem.

Miss Crissa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje za sve: Koliko mesecno novaca trosite za svakodnevne potrebe?

Više ne računam.... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo baš sam malo izgooglala podatak da tročlana srpska porodica u proseku troši oko 500 eur :unsure: a na sve to gde su obaveze za struju, komunalije i sl. Pa čoveče od čeka živi ovaj narod :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo baš sam malo izgooglala podatak da tročlana srpska porodica u proseku troši oko 500 eur :unsure: a na sve to gde su obaveze za struju, komunalije i sl. Pa čoveče od čeka živi ovaj narod :(

To se i ja pitam :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo baš sam malo izgooglala podatak da tročlana srpska porodica u proseku troši oko 500 eur :unsure: a na sve to gde su obaveze za struju, komunalije i sl. Pa čoveče od čeka živi ovaj narod :(

Ma trosi onoliko koliko ima...a to 500e pa to su pusti snovi...ljudi su dosta siromasni..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma trosi onoliko koliko ima...a to 500e pa to su pusti snovi...ljudi su dosta siromasni..

Joko, sad je meni jasno što ti imaš migrenu ;):(

Ovo su troškovi za TROČLANU a mogu tek da zamislim šta je sa četvoročlanom ili porodicom sa više članova :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joko, sad je meni jasno što ti imaš migrenu ;):(

Ovo su troškovi za TROČLANU a mogu tek da zamislim šta je sa četvoročlanom ili porodicom sa više članova :unsure:

Bas to, strasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

На ово морам да се осврнем, стварно ми је жао што сте у таквој ситуацији, искрено не знам како живите са тим примањима, али пошто си мене цитирала онда сам дужна и да ти одговорим.не сматрам да ме је живот мазио, нити сам купохоличарка, све што имам ја сам поштено зарадила, као и моји укућани, сви смо факултетски образовани сем бабе, нас 4 радимо, баба прима пензију, значи имамо доходак са 5 страна. Не мислим да трошимо превише, чак мислим да баш и скромно живимо, могла бих од мојих из села да узимам део хране али ја нећу, моји и онако нису неки пример пољпривредника, имају 4 коке и 2 кучета :lol: и баштицу са по једним редом парадајза, паричице, краставца... и они се баве неким другим стварима, а искрено увек ме ужасавало кад видим да неко из града дође, па трпа у кола све што се нађе у кући, самоп зато што он нема у граду башту, па купи бре рођаче :angry: тако да и кад би моји имали све ја никад не бих узела. Мислим да је ово нека нормалана и пристојна корпа за Србију, никакав луксуз него баш за нормалан живот, чак по мом мишљењу скромнији.

Sa ovim se nikako ne bih slozila. Zapravo ne znam kakva su vasa sela, ali ja ih vise nemam a dobro se secam da je i u jednom i drugom selu sve propadalo jer je to previse za moju babu i dedu. Takodje u drugom selu su nas svi molili da uzimamo jer ce to sve da se baci i da propadne. A i znas sta, meni je normalno da jedan roditelj spakuje svojoj deci ono sto ima. Nije to bas " pa kupi bre rodjace". Neki ljudi u Srbij nemaju da jedu, i da im nije sela, ne znam kako bi preziveli. A i toliko voce se ne bere po selima, propada itd. Zasto da se ne da nekome ko zivi u gradu, a pogotovo ne svojoj deci?! Ne kontam, ili ja zivim u nekom diznilendu?!!! :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja ne znam koliko trosimo. recimo da 2 puta odemo u diskont i svaki odlazak je oko 15000. pijaca i mesara je posebna prica ali recimo da nam je svaki dan skoro meso na meniju- mm i Luka su mesarosi, a nisam ni ja gadljiva.

od mojih dosta uzimam, od sestre povrce kad sta ima- imaju plastenike, od mame standardno krompir, pasulj i tako..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje za sve: Koliko mesecno novaca trosite za svakodnevne potrebe?

Naši mesečni prilivi su oko 800 eura. Troškovi nam otprilike izgledaju ovako:

- 170 e sve komunalije

- oko 100 e potrepštine za bebu. Ako kupujemo samo pelene, vlažne maramice i AD, trošak je oko 60 e, ali se tu uvek nađe i poneka "neophodna sitnice" pa je cifra uglavnom tu negde oko 100.

- oko 200 e hrana, iako nam i sverkrva i moja mama često šalju klopu

- 50 e cigarete

- za hemiju ne znam tačno pošto to kupujem uglavnom za duži period (tipa 5 pasti za zube odjednom, pa nisam sigurna koliko je to mesečno) ali otprilike neka bude oko 50 e.

To kad se sve sabere ispadne 570 e. Sve ostalo ode na kojekave gluposti, ni ne znam gde potrošim. Samo znam da sirotog dinara uštedela nisam već godinu dana, a da sam mudra verovatno bih i mogla <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naši mesečni prilivi su oko 800 eura. Troškovi nam otprilike izgledaju ovako:

- 170 e sve komunalije

- oko 100 e potrepštine za bebu. Ako kupujemo samo pelene, vlažne maramice i AD, trošak je oko 60 e, ali se tu uvek nađe i poneka "neophodna sitnice" pa je cifra uglavnom tu negde oko 100.

- oko 200 e hrana, iako nam i sverkrva i moja mama često šalju klopu

- 50 e cigarete

- za hemiju ne znam tačno pošto to kupujem uglavnom za duži period (tipa 5 pasti za zube odjednom, pa nisam sigurna koliko je to mesečno) ali otprilike neka bude oko 50 e.

To kad se sve sabere ispadne 570 e. Sve ostalo ode na kojekave gluposti, ni ne znam gde potrošim. Samo znam da sirotog dinara uštedela nisam već godinu dana, a da sam mudra verovatno bih i mogla <_<

Mi imamo slicne troskove, samo malo vece zbog struje, jer nam je gradsko grejanje slabo, pa se dogrevamo, a i vise je vesa za pranje, pa bude oko 200 evra za to.

Nama za decu ode oko 150 evra mesecno, jer pored bebinih potreba, Olivera ide u muz.skolu, pa placanje vrtica, engleski, i ponesto od stvari moramo i da joj kupimo. Cipele i jaknu za nju i ne racunam u ove stalne troskove, ali to nam je bilo jos 150 evra vise, jer Kristina ima odecu od Oli...a cipele moraju da se kupe svakoj...

Za hranu dosta trosimo, jer se trudim da se zdravo hrane, a i mi. Ne kupujemo grickalice niti slatkise, ako se izuzme plazma. Nemamo nikog na selu, pa moramo sve da kupimo.

Hemija nam je boljka, jer mnogo trosimo praska za ves, kalgon i sl. Samponi, sapuni i paste samo sevaju. I cetkice za zube, posebno decije.

Oko 600 evra ode na sve to, ili plata od mm da je cela, ali posto je kredit na stan tu, bez mog posla ne bismo imali od cega da zivimo. A sad su jos skresali platu mm, jer im ne placaju dezurstva, vec rade za dz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da mi skoro sav novac trosimo na hranu! :lol:

Salu na stranu, ne znam tacno koliko, ali znam da je previse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da mi skoro sav novac trosimo na hranu! :lol:

Salu na stranu, ne znam tacno koliko, ali znam da je previse.

Nije previse, cim ste je pojeli. Niste bacali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za svakodnevne potrebe mesečno potrošimo mnogo

-stan: 1250chf

-telefoni i internet oko 150-200chf

-porez na pare:550-650chf

-zdr.osiguranja za nas 4:oko 500chf

-tu upadne još kad koji račun od dr.,osiguranja za auta i slično,prosek 2500-3000chf

-za hranu oko 500eura ne računajući pamperse i maramice,aptamil

-I ono za gluposti,garderobu i sl. još oko 200-300chf

plata mm pokriva sve troškove,i još malo ostane a trinaesta njegova ostaje cela.

Sve u svemu ne žalim se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice...vaši troškovi prema ovome su oko 2500 eura, jel? :huh: Strašno...pa šta TM radi?

I da li ste se odlučili na prodaju stana u BL, koja je cijena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za svakodnevne potrebe mesečno potrošimo mnogo

-stan: 1250chf

-telefoni i internet oko 150-200chf

-porez na pare:550-650chf

-zdr.osiguranja za nas 4:oko 500chf

-tu upadne još kad koji račun od dr.,osiguranja za auta i slično,prosek 2500-3000chf

-za hranu oko 500eura ne računajući pamperse i maramice,aptamil

-I ono za gluposti,garderobu i sl. još oko 200-300chf

plata mm pokriva sve troškove,i još malo ostane a trinaesta njegova ostaje cela.

Sve u svemu ne žalim se

Kod nas je skripavo...svaki mes neki djavo novi :(

stan 500 eur.

troskovi u stanu 200-300 eur.

( sad 300 zima je plin skuplji )

kredit t+z anas stan u Bl 400 eur.(koji moramo da prodamo podhitno)

telefon mm 100-150 eur

hrana, benzin i sl 500 eur.

Tarina hrana 100 eur, pelene i maramice( ona toliko dodatka i dobije )

-doprinosi mm zdravstveno, penziono 270 eur ( s tim da smo ovu god oslobodjeni i naredne 2 pola placamo zbog bebe )

uvek imamo Amex, i ostale kreditne kartice bar 100-200 eur.jer uvek nesto fali, pa to trosimo..

-lizing 170 eur

ma sve u svemu uzassss jedan, ali zivi se, mm radi nekad 24 h uopste ne spava..samo da kazem da je u Slov prosecna plata oko 900 eur.mislim da se poludi, a sve je skupo kao dragi kamen..nekad mi se cini da je sve ovo presipanje iz supljeg u prazno...

Od ovolikih cifara se meni zavrti u mozgu.... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije previse, cim ste je pojeli. Niste bacali...

Ok, onda mogu da kazem da je plata premala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.