Koliko mesecno trosite na hranu?

odgovora

Objavljeno

Evo sad me inspirisala Filipa da postavim ovu temu.

Koliko mesecno trosite na hranu?

Jel' idete svakog dana u supermarket ili u nedeljnu nabavku?

Pratite li akcije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo sad me inspirisala Filipa da postavim ovu temu.

Koliko mesecno trosite na hranu? 2 velike kupovine, svaka po 150 eura.

Jel' idete svakog dana u supermarket ili u nedeljnu nabavku? Svaki dan u supermarket, minimum 5 eura=150 eura

Pratite li akcije? Obavezno, sječem kupone itd, obilazim markete gdje je šta jeftinije.

Ali ovo nije samo hrana...ovo su osnovne kućne potrepštine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dajte joj naziv Osnovni mesečni troškovi koštaju...? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo sad me inspirisala Filipa da postavim ovu temu.

Koliko mesecno trosite na hranu?

Jel' idete svakog dana u supermarket ili u nedeljnu nabavku?

Pratite li akcije?

Meso i povrce ne kupujemo , to imamo domace , zato mozemo da se opustimo za voce i grickalice pa tu mesecno ode oko 20tak hiljada

Ne bas svaki dan ali ajd recimo prosek , svaki treci...

Ne pratim nesto posebno ... Jer retko idemo u velike kupovine gde bi mi to znacilo , a tim stotinjak dinara sto bih ustedela bi mi otislo na gorivo jureci akcije :D

_________________________

I have added cool emoticons to this message.

To see them go to http://x.exps.me?965cafdd2a5677a3e2731332034f51a2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa trosim onoliko koliko imam,a trebalo bi mi puno vise.

Idealno bi bilo 1000din dnevno,ali zadovoljila bih se sa 500-600din.

Kad nema ne izmisljamo se spremamo od onog sta ima.

Ne idem po velikim supermarketima jer su udaljeni dosta,a ja uglavnom snabdevam kucu namirnicama i samo onoliko koliko mogu da ponesem ili natovarim na bebina kolica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaki dan trosimo za hranu u proseku najmanje 10 eura + samo cigarete mm i mene su 5 eura.(sad ne pusim,ali sam inace pusac).

U vecu nabavku idemo u proseku jednom mesecno,nekad i u dva meseca i tu potrosim manje od 10 000.

Akcije ne pratim,jer ono sto ne valja necu kupiti i da je za dz.isto tako ono sto mi je potrebno platicu bez obzira koliko kosta.

Inace kada kuujemo cenu ne gledamo,jer ono sto hocu hocu,ono sto treba treba,bez obzira na cenu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U super market idemo 2 do 3 puta mesecno po potrebi, u radnju svaki dan po hleb + idem na pijacu cesto po voce, ( povrce dobijam od mojih) otprilike oko 500-600 eura + kirija i dadzbine. Nekad se stvarno pitam odakle nam para :lol:

Akcije ne pratim nikada, volim da prelistam kataloge :D:P al kad mi nesto treba kupicu sa akcijom ili bez ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kucne potrepstine su nedeljno oko 5000, dakle oko 20 000. Plus jos jedno 5000 sto ode na ono sto zaboravimo u tim nabavkama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo sad me inspirisala Filipa da postavim ovu temu.

Koliko mesecno trosite na hranu?

Jel' idete svakog dana u supermarket ili u nedeljnu nabavku?

Pratite li akcije?

1.oko 500 eura(racunam i pampers)

2.dva puta mesecno idemo u Nemacku u supermarket(da kupujemo hranu ovde stigli bi do 1000 fr.mesecno),svakog dana idem za hleb i mozda salatu

3.akcije pratim uglavnom kad je meso u pitanju i pampers pa nakupujem za duzi period

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danka...ovdje veliku razliku igra selo-grad...

Ja mjesečno moram kupiti bar 5 pilića(kg 3 eura, svako pile 3 kg=45 eura)...gica za zimu 200 eura...a gdje su jaja, teletina...grah...povrće...

Na hranu jako puno ode love...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danka...ovdje veliku razliku igra selo-grad...

Ja mjesečno moram kupiti bar 5 pilića(kg 3 eura, svako pile 3 kg=45 eura)...gica za zimu 200 eura...a gdje su jaja, teletina...grah...povrće...

Na hranu jako puno ode love...

:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samoza hranu oko 15e dnevno. To mu dodje oko 450e mesecno. Pratimo akcije, ali ne mozes sve da kupis za ceo zivot. ;)

Velike nabavke nas uvek vise kostaju pa redeje idemo. zasto? Jer kupimo uz put i gomilu stvari koju svakodnevno ne bi kupovali. veliki marketi su mamipara. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samoza hranu oko 15e dnevno. To mu dodje oko 450e mesecno. Pratimo akcije, ali ne mozes sve da kupis za ceo zivot. ;)

Velike nabavke nas uvek vise kostaju pa redeje idemo. zasto? Jer kupimo uz put i gomilu stvari koju svakodnevno ne bi kupovali. veliki marketi su mamipara. <_<

И ми исто...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danka...ovdje veliku razliku igra selo-grad...

Ja mjesečno moram kupiti bar 5 pilića(kg 3 eura, svako pile 3 kg=45 eura)...gica za zimu 200 eura...a gdje su jaja, teletina...grah...povrće...

Na hranu jako puno ode love...

Ja imam dva sela...ali... jedni ne proizvode uopste,drugi malo,tako da iz sela dobijam samo jaja,krompir i poneki luk!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaki dan trosimo za hranu u proseku najmanje 10 eura + samo cigarete mm i mene su 5 eura.(sad ne pusim,ali sam inace pusac).

U vecu nabavku idemo u proseku jednom mesecno,nekad i u dva meseca i tu potrosim manje od 10 000.

Akcije ne pratim,jer ono sto ne valja necu kupiti i da je za dz.isto tako ono sto mi je potrebno platicu bez obzira koliko kosta.

Inace kada kuujemo cenu ne gledamo,jer ono sto hocu hocu,ono sto treba treba,bez obzira na cenu!

hahaha. pa nisu prozivodi na akciji losi :lol: Nego odredjeni proizvodi su snizeni te i te nedelje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a akcije pratim naravoo...meso narucito posto ide u zamrzivac zasto ne bi kad je duplo jeftinije.. det. za ves na akciji kupim onaj od 8 kg :) , nutelu takodje dobijes uvek gratis jednu, ali nikad ne kupujem ono sto je na akciji samo da kupim, vec ono sto nam treba nekad znam vise uzeti na akcijama pa imamo...

Znas sta sam izvalila i to sve hocu da napisem odavno, da mi koji zivimo u inostranstvu pratimo sve akcije, a u Srbiji ne toliko. Izgleda kod nas ta svesnost o parama jos nije stigla. Bez da vredjam ikoga naravno. Ali jednostavno kaskamo u svemu pa i tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahaha. pa nisu prozivodi na akciji losi :lol: Nego odredjeni proizvodi su snizeni te i te nedelje.

Ma znam secer,ali sam navela ako je nesto,lose necu ga kupiti ma koliko god da je jeftino,a ipak mi treba.Kupicu isto to samo bolje,koje nije na akciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samoza hranu oko 15e dnevno. To mu dodje oko 450e mesecno. Pratimo akcije, ali ne mozes sve da kupis za ceo zivot. ;)

Velike nabavke nas uvek vise kostaju pa redeje idemo. zasto? Jer kupimo uz put i gomilu stvari koju svakodnevno ne bi kupovali. veliki marketi su mamipara. <_<

Pa zato napravis listu draga kad ides sta ti tacno treba. :lol: Moja drugarica ovde napravi cak i spisak pre supermarketa sta ce kuvati cele nedelje za svaki dan i tacno se zna sta se kupuje. Takvu racionalnost sa parama nisam nikad videla. Ali zato su kupili stan od 400 000 e u kesu. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danka...ovdje veliku razliku igra selo-grad...

Ja mjesečno moram kupiti bar 5 pilića(kg 3 eura, svako pile 3 kg=45 eura)...gica za zimu 200 eura...a gdje su jaja, teletina...grah...povrće...

Na hranu jako puno ode love...

pa najvise ode na hranu. i nikad dosta kad pogledas za to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa zato napravis listu draga kad ides sta ti tacno treba. :lol: Moja drugarica ovde napravi cak i spisak pre supermarketa sta ce kuvati cele nedelje za svaki dan i tacno se zna sta se kupuje. Takvu racionalnost sa parama nisam nikad videla. Ali zato su kupili stan od 400 000 e u kesu. :lol:

A obicno kad dodjes kod ovakvih u goste posluze te samo kafu i casu vode

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danka...ovdje veliku razliku igra selo-grad...

Ja mjesečno moram kupiti bar 5 pilića(kg 3 eura, svako pile 3 kg=45 eura)...gica za zimu 200 eura...a gdje su jaja, teletina...grah...povrće...

Na hranu jako puno ode love...

Sa ovim cu delimicno da se slozim. Sta mislis sta jedu ti nasi pilici i gice? :) Vrlo cesto se desi da i mene to jedno pile kosta kao i nekoga u gradu. Da nedavim sad o ceni kukuruza, koncentrata i ostalog. Kad je stoka u pitanju i nije bas isplativo, ali gajis za svoje potrebe. Uh odoh OT. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da nije potrebno da mi objasnjavate sta znaci kad je proizvod na akciji.Mislim ej!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa zato napravis listu draga kad ides sta ti tacno treba. :lol: Moja drugarica ovde napravi cak i spisak pre supermarketa sta ce kuvati cele nedelje za svaki dan i tacno se zna sta se kupuje. Takvu racionalnost sa parama nisam nikad videla. Ali zato su kupili stan od 400 000 e u kesu. :lol:

Cuj, draga, ja ipak biram zivot... nekako me boli uvo da imam stan od 400.000 i da ne uzivam u sitnicama. ;) Nikad tako ne bih mogla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja radim ovo sto od secer drugarica, i da ja goste pocastim i ruckom, kod nas uvek ima slatko jedemo prilicno dobro...ti Cicana ne znam da li shvatas na koje mi akcije mislimo kupujem arilel prasak i kosta 8 kg 25 eur, jednom u 3 mes bude akcija i kosta 17 eur i tad ga kupim, npr.nekad bude nutela kupis 2 trecu dobijes gratis...nije poenta da li jenesto jeftije od drugog vec proizvod koji stalno kupujem kupim kad je akcija vise da imam a nekad nesto probam, kupim komad na akciji pa ako je dobro trk po zalihu :D mislim da je to ok, tako je ovde svi to rade...i da oblacim se uglavnom na snizenjima..

Ja pre mesec dana kupila na akciji 12 kg Ariela za 1600dinara (16 evra)?! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A obicno kad dodjes kod ovakvih u goste posluze te samo kafu i casu vode

Gresis draga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.