šta radite sa ostatkom hrane

odgovora

Objavljeno

Bacate li ostatke hrane

Meni se znalo desiti da napravim ručak i svi se razletimo, niko ni ne okusi, gospoda sljedeci dan hoce frisko, isto važi i za zamrzavanje ručka, poslije nece niko da jede i nije mi se jednom desilo da bacim kompletan ručak.

O tom "problemu" nisam ni razmišljalča dok nisam dobila jedan mail i jednu fotografiju koju NA ŽALOST ne mogu ovde da postavim iz poštovanja prema trudnicama i ženama koje žele djete jer je slika zaista potresna, ne mogu ni da napišem opis fotografije jer je *?!**_-2** .... :(:(:(

Slika je izgladnjelog djeteta na rubu snage ostavljenog u blizini kampa sa hranom ali ... Slika je inače osvojila 'Pulitzer-ovu nagradu

uglavnom čovjek koji je napravio tu fotku je nakon mjesec dana izvršio samoubistvo a neposredno prije nego što je to uradio u svom dnevniku je napisao sljedeće

.

'Dragi Boze, obecavam da nikad necu bacati svoju hranu bez obzira kako loseg okusa bila ili kako sit budem bio. Molim se da ce On sacuvati ovog malog djecaka, voditi ga i sacuvati od bijede. Molim se da cemo biti osjetljiviji na svijet oko nas i da necemo biti zaslijepljeni nasom sebicnom prirodom i interesima.

Nadam se da ce nam ova slika biti podsjetnik koliko smo sretni i da nikad necemo uzimati stvari olako.'

Inače moje pitanje vezano za ovu temu jeste sljedeće: ŠTA RADITE SA VIŠKOM HRANE, DA LI VAS PEČE SAVJEST AKO JE BACITE U SMEĆE?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Retko mi se dešava da bacim hranu, ako ne pojedemo sve za ručak ili to stavim za večeru ili sutra jedemo. Nisam naučena da jedem "frišku" hranu jer je moja mama radila i uvek je kuvala danas za sutra. Tako i ja radim :)

Jedio što bacam jeste ostatak detetovog obroka... jedno vreme sam i to jela pa sam počela dobijati na kilaži i od tad sve što on ne pojede, ja pravac u kantu ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas jako retko ima viska hrane, desava se da ostane onda to ukombinujem sa necim i imam rucak za sutra ;) niko se nebuni ni ako se dva jede isto, mm i ja smo navikli da ja skuvam nesto tipa pasulj, punjene paprike, sarmu i sve to jedemo po dva dana ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pošto imamo kučiće i macu, sve što ostane podelimo sa njima...ali ostavljam ja naravno i ručak za sutradan, ako ima za svo četvoro...retko kada jedemo baš friško napravljeno tog dana...uglavnom spremam ručak "za sutra" i podgrevamo...Sada kada sam kod kuće desi se da napravim tog dana...ali imam naviku da pravim ručak za 2 dana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nani znam o kojoj slici pricas, ja sam to imala postavljeno na FB dok sam imala nalog. Ptica koja ceka da pojede dete itd.......Meni je to slika koja je ostavila najveci utisak na mene u celom mom zivotu.

Inace sam osoba koja nista ne baca. A pogotovo ne hranu.Ne zato sto nemam nego sto ne volim nista da bacim.DEsi mi se da i meni propadne paradajz ili slicno, i tad me grize savest najgore na svetu, ali gledam da mi se i to ne desava. AKo vidim da ce se nesto pokvariti uskoro, odmah spremam jelo od toga.

Uglavnom spremamo za danas, ali npr grasak, pasulj i boranija uvek ostane i za sutra, pa samo jos nesto sutradan skuvam uz taj prilog.

A da moram da bacim pre bih odnela nekom kucetu ili macetu na ulici nego da ga nepokvareno roknem u kantu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Retko bacim,visak mada i spremam vise,saljem mm u selo pa jedu i njegovi.

Hleb uvek okacim u kesi sa spoljne strane kontejnera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bacam u kantu za splacine,a to jedu prasici.Ili hranim vucijaka.

Nani ,bolje sto nisi postavila sliku,najezila sam se na samu pomisao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je fino kada imas zivotinje .... dok sam imala psa klopao je sve živo, kao usisivač za ostatke hrane sada na žalost desi se da bacim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je fino kada imas zivotinje .... dok sam imala psa klopao je sve živo, kao usisivač za ostatke hrane sada na žalost desi se da bacim

mozda da ti i ja kupimo neke zivotinjke da bi imale kome da dajemo hranu koja je za bacanje?! :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mozda da ti i ja kupimo neke zivotinjke da bi imale kome da dajemo hranu koja je za bacanje?! :lol::lol:

Meni bi trebali neki termiti ili neka pantljicara koja ima gliste da pokrije rucak kada moji nece da jedu :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni bi trebali neki termiti ili neka pantljicara koja ima gliste da pokrije rucak kada moji nece da jedu :P

Ja bih pre neku pantljicaru u sebi da pojede sve sto ja pojedem :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih pre neku pantljicaru u sebi da pojede sve sto ja pojedem :lol:

hahahahaha ,meni mi pantljicara ne bi pomogla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahahahaha ,meni mi pantljicara ne bi pomogla

Ni meni, verovatno bi posle 2 dana rekla "aman zeno ne mogu ovoliko hrane da pojedem" :lol::lol::lol::lol:

No da ne budemo vise OT, reagovace admini :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas BAS ne volim da bacam hranu, a mm je od svoje majke naucio da je to normalno, jer, Boze moj, "nismo sirotinja, moze nam se!" <_< Jednom sam videla da je bacila u djubre ceo hleb jer je pao na pod :o Pod koji ona inace cisti svaki dan, gde se ne hoda u cipelama u kojima se ide napolje, e to je po meni preterano i bolesno! Dosad se malo istrenirao da se hrana na baca, pa tako ono sto ostane od rucka pojede se za veceru ili iduceg dana. Zamrzivac nemam, samo onaj mali frizer u frizideru, a u njemu mi stoji meso pa nemam mesta za ostatke rucka. Eventualno ako bas puno hrane ostane, odnesem komsiji-momku od 18-19 godina koji zivi sam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vremenom, kako su rasle moje kulinarske sposobnosti, naucila sam da spremam koliko je potrebno. i moji ruckovi su uglavnom takvi, tacno koliko nam treba. nesto se mora napraviti vise, npr kao juce kad sam punila papriku moram popuniti posudu. inace, sve sto ostane uredno sutra podgrejem, ako fali dodamo nesto malo ali gledam da se nista ne baca.

ne volim bacanje hrane. sestra mi uvek donosi puno povrca jer imaju plastenike, i to mi se cesto kvari jer ne mozemo toliko da pojedemo i ona kaze sta ima veze, baci ja toga imam i previse.. a meni je uvek zao kad mi se nesto pokvari i moram da bacim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.