Posete/posećivanje prijatelja

odgovora

Objavljeno

Izvinjavam se na ovom besmislenom naslovu, pokušavala sam nešto da ispravim pa sam kao što vidite zeznula. Ako neko može da mi javi kako se ispravlja bila bih zahvalna.

Moje pitanje je koliko često imate posete i koliko često idete u posete kod nekoga, i posete roditeljima se računaju?

Pri tom upištite, da li ste udate, radite li, imate li dece?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja sam udata,troje dece,trenutno na bolovanju.

Velika sam skitara i volim da idem u posete,a i cesce je tako jer svi prijatelji su mi blizi centru,a ja sam na periferiji pa kod mene se redje dolazi.

Pa idem cesto negde,ali posto imam vise prijatelja onda nije uvek kod istih.Nekad prodje nedelja da ne odem,ali obicno 2-3 puta nedeljno. E sada mnogo puta svratim kod drugarica dok cekam nekog od dece koje je na rodjendanu.

Nije sada to mnogo povezano sa poslom i dok sam radila isla sam u posete i dolazili su mi.I da napomenem svuda uglavnom idem sama sa decom jer muz uglavnom nije tu.

Kod mene dodju nekoliko puta mesecno.

Meni je druzenje opustanje i potrebno mi je za funkcionisanje.Ako i ne odem kod nekog moram da prosetam!

Kod mame idem cesce kod svekrve jako retko!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi puno vremena provodimo napolju, setamo. ja ne radim a i mm je vise vremena kuci i radi kuci za kompom. jako cesto idem kod sveki jer mi je blizu-relativno. kod mojih recimo 2xmesecno uglavnom odemo na vikend. druzenje sa prijateljima malo je teze: moja najbolja prijateljica ima dete kao moj Luka-3god, rade i ona i njm, uvek im je neki haos sa vremenom, sad je i trudna.. i tako je slucaj sa mnogima..

generalno slabo se vidjamo sa prijateljima kad je toplo vreme, koristim sto vise da sam naplju sa decom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od 1 do 3 puta nedeljno. U to ne racunam komsiluk jer se sa njima vidjam bar dva puta dnevno..prepodnevna kafa kod njih i popodnevna kod nas. S tim sto danas menjamo raspored :D

A, zamalo ovaj deo da zaboravim..udata sam , imam troje dece, ne radim, osim sto dajem casove engleskog i kad mi naidje tako nesto cuvam decu za fine pare :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od 7 dana u nedelji 5 dana il mi idemo kod nekoga il nam neko dolazi.

I da bas smo se sinoc zezali vise nam ne dolaze prijatelji sad nam dolaze samo kumovi :D sa svim najblizim prijateljima smo kumovi, i ja mesec dana kumujem drugarici.

I da udata sam i imam jedno dete, i obozava drustvo, i svi su slabije dolazili dok je Stasa bila manja, ili su krace dolazili, i svi imaju po jednu bebicu il je beba na putu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Udata, jedno dete, radim...

Ja ne stižem preko nedelje da se mnogo družim sa ljudima jer sam na poslu ceo dan, ali to nadoknadim za vikend... Sa mužem ili bez njega... :)

Od ponedeljka do petka odskitam do brata, sestre, ili sad svekrve sa malim na kaficu, ali to nije svaki drugi dan, jer ne stižem... A i to mi je sve blizu.

Kumovi su nam se preselili, drugarice se poudavale daleko, pa se sa njima ređe nalazimo, ali zato ubijamo besplatne minute tel. do viđenja ;)

Šetnje u prodavnicu i vožnja kolicima je svakodnevna, ali to se ne računa... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja imam 3 dece i stizem i da se druzim svaki drugi dan sa prijateljima a komsiluk svaki dan ....

Jel radiš? Mislim sad si na bolovanju, ili...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne radim,imam bebu od 5,5 meseci.Iskreno ne volim puno da idem u posete od kad sam majka,do sad mi je to stvaralo samo osecaj tezine,jer sa malom bebom nista ne mogu da planiram.Vise setamo van,pa gledamo da se uklopim sa pijateljicama,mada je i to vrlo tesko sa onima koje takodje imaju klince. Nekako izbegavam da ga vodim i kad idem u posete,mozda gresim,ali vecina mojih drugarica ima decu skolskog i predskolskog uzrasta,tako da znate i sami,virusi prehlade...Neka ojaca jos malo pa cemo se druziti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne onoliko često koliko bi želila

Još jedno u nizu razlika izmedju MM i mene

On voli da, kada dodje kuci sa posla bude sam sa nama a ja bi opet da mi cesto dodje drustvo. Pri tome on ne mrda nigdje, ima svoj zatvoreni krug prijatelja sa kojima se ja ne bi druzila ni u snu.

Nedostaje mi to da napravim neku klopu, popalim svijeće, otvorim butelju vina i druzim se sa npr jos nekim parom ..... ja to obozavam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne onoliko često koliko bi želila

Još jedno u nizu razlika izmedju MM i mene

On voli da, kada dodje kuci sa posla bude sam sa nama a ja bi opet da mi cesto dodje drustvo. Pri tome on ne mrda nigdje, ima svoj zatvoreni krug prijatelja sa kojima se ja ne bi druzila ni u snu.

Nedostaje mi to da napravim neku klopu, popalim svijeće, otvorim butelju vina i druzim se sa npr jos nekim parom ..... ja to obozavam

I moj m nije druzeljubiv :D

Za sve ove godine od njegovih "prijatelja" doslo je par njih po 1-2puta.

Ja iniciram posete njegovim prijateljima ali on uvek nadje izgovor :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj muž je bio tako ko vaš Nani i Joko, kad smo počeli po drugi put da se zabavljamo. Kaže da bi više vremena provodili zajedno... :)

A ja volim da skitam, i posle nekog vremena me iznenadio rečenicama: "Mogli bi za vikend da idemo kod..." Sad on češće predlaže od mene. :)

Sad oboje volemo i oćemo, al ne stižemo baš....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas osim sto non stop zvoni telefon, u kuci nam je cesto kao na zeleznickoj stanici.

Volim da se druzim i za to uvek imamo vremena. I kad mm dodje mrtav umoran sa posla u 6 ili 7, ja mu samo kazem "ajde rucaj, i idemo kod tih i tih". :rolleyes:

Sa komsilukom se svakodnevno vidjam a i sa svim ostalim prijateljima bar 1 nedeljno, tako da svakog dana ili smo negde ili nam je neko tu :rolleyes:

Atina je inace ogromna, tako da su nam neki prijatelji i 20-30 km udaljeni ali i sa njima se vidjamo skoro svakog drugog dana :rolleyes:

Kad mm ide negde na teren, ja uvek pozovem neke drugarice da spavaju kod mene tih dana. :lol:

Valjda sto sam nekoliko godina zivela sama, smor mi je sada da sam sama :rolleyes:

I kad mi je tesko, uvek zovem da mi neko dodje ili odmah idem kod nekog jer se uvek posle toga bolje osecam. Volim ljude, jbg. :lol:

A sto se mm-a tice, nije toliko bad drustven kao ja, ali polako ga uvlacim u igru :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ranije mi je svako poslepodne bilo u znaku druženja, što solo, što s mm, a u poslednje vreme se slabije družimo iz prostog razloga što sam se razočarala u par nazovi prijateljstava. Nedavno sam imala rizičnu trudnoću koja se završila pobačajem u petom mesecu i za tih eto par meseci su se iskristalisala prava prijateljstva koja nameravam da negujem, a ove ostale otpisujem. Inače kad slavimo i krkamo tada se svi nađu pozvani, ali kad je muka svi "junaci" pobegoše.

U toku radne nedelje imamo u proseku dva druženja, a vikendom idemo kod njegovih i mojih.

Udata, radimo na bebi :), zaposlena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ranije mi je svako poslepodne bilo u znaku druženja, što solo, što s mm, a u poslednje vreme se slabije družimo iz prostog razloga što sam se razočarala u par nazovi prijateljstava. Nedavno sam imala rizičnu trudnoću koja se završila pobačajem u petom mesecu i za tih eto par meseci su se iskristalisala prava prijateljstva koja nameravam da negujem, a ove ostale otpisujem. Inače kad slavimo i krkamo tada se svi nađu pozvani, ali kad je muka svi "junaci" pobegoše.

U toku radne nedelje imamo u proseku dva druženja, a vikendom idemo kod njegovih i mojih.

Udata, radimo na bebi :) , zaposlena.

Bolje imati i jednog pravog prijatelja nego sto nikakvih. Sve najbolje i da uskoro imas jednu lepu i zdravu trudnocu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

P.S. Hvala na ispravci naslova.

Šećeru hvala na lepim željama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bolna tema :( Nikog ne poznajem ovde gde zivimo, i uzasno mi nedostaje druzenje... Kad odem kod mojih u N. Sad, obavezno se vidjamo svaki dan sa nekim. Uf jedva cekam da pocnem da radim pa da upoznam vise nekog! Ovaj mm je jedno totalno nedruzeljubivo stvorenje, ni ne zanima ga da nam nadje drustvo <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bolna tema :( Nikog ne poznajem ovde gde zivimo, i uzasno mi nedostaje druzenje... Kad odem kod mojih u N. Sad, obavezno se vidjamo svaki dan sa nekim. Uf jedva cekam da pocnem da radim pa da upoznam vise nekog! Ovaj mm je jedno totalno nedruzeljubivo stvorenje, ni ne zanima ga da nam nadje drustvo <_<

Znam , ja da se oslanjam na mm-a, nikad se ne bih ni sa kim druzila jer je on malo u fazonu vuka samotnjaka. zato ti trazi brzo nekog. Mislim na drustvo naravno :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

inace sam veoma druzeljubiva osoba i volim da skitam, i po tome se potpuno razlikujem od mm, koji je kako rece secer vuk samotnjak, covek se razočarao u neke prijatelje i sada je veoma oprezan. Ja u sustini imam tri drugarice iz srednje skole, jedna koja mi je najbolja i dan - danas je, druzimo se, od pre dve godine su nam se i muževi ,,skontali,, tako da se sada svake subote družimo porodično ili oni kod nas ili mi kod njih, jedna koja je udata ali, koja povremeno dodje sama, ili sa mužem na slave i rodjendane, inače je vrlo čudna i žao mi je što se promenila od kako se udala i poslednja koja nije udata i sa kojom se povremeno vidjam kada ona posalje poruku ili pozove pošto sam se ja umorila od zvanja , a ona nikada nema vremena i ne može. E, sad od kako sam se udala združila sam se sa dve komšinice, i nakon dve godine iskristalisala, sa jednom sam prestala, pošto žena razvedena, dete čuva majka i interesuje je samo kako da skita, izlazi, šminka, garderoba i sl. sto poštujem žena ili traži muža ili se nije iživela, ili oba, a, ja sam studirala i iživela sam taj period punim plućima, i ostala sam da se družim sa komšinicom koja je 10 god.starija , ali ima klince uzrasta kao moji, deca nam se lepo slažu, izigraju se , nas dve popijemo kafu, malo popričamo ženske priče i super i meni i njoj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam puno drugarica (danas mi dolazi jedna) :)

Druzim se dobro sa jednom koleginicom i sa sestrom. To mi je dovoljno. Nekada smo dan za danom zajedno, ali se desava da se ne vidimo i po mesec dana. Kod mene je to tako i uvek sam imala problem da objasnim drugaricama da sam jednostavno takva i da moraju da me takvu i prihvate. Nerviralo me je uvek kada se ne javim 3,4 dana, a one odmah ljute. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam puno drugarica (danas mi dolazi jedna) :)

Druzim se dobro sa jednom koleginicom i sa sestrom. To mi je dovoljno. Nekada smo dan za danom zajedno, ali se desava da se ne vidimo i po mesec dana. Kod mene je to tako i uvek sam imala problem da objasnim drugaricama da sam jednostavno takva i da moraju da me takvu i prihvate. Nerviralo me je uvek kada se ne javim 3,4 dana, a one odmah ljute. <_<

E, za ovo potpis! I kad me pitaju " Pa što se ne javljaš" izlude me <_< Pa šta da pričam, kad nemam šta, ispričale smo se pre dva - tri dana, da se nešto desilo zanimljivo i vredno pomena ja bih javila. Inače, isto nisam tip za svakodnevna kafenisanja, mene moraju da "mole" da dodjem na kafu. Takva sam, navikli su, šta da im radim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, za ovo potpis! I kad me pitaju " Pa što se ne javljaš" izlude me <_< Pa šta da pričam, kad nemam šta, ispričale smo se pre dva - tri dana, da se nešto desilo zanimljivo i vredno pomena ja bih javila. Inače, isto nisam tip za svakodnevna kafenisanja, mene moraju da "mole" da dodjem na kafu. Takva sam, navikli su, šta da im radim.

Da i moje drustvo je naviklo ali teskom mukom.

\Vidis, ti i ja bi se onda odlicno slagale :lol: steta sto nismo u istom gradu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da i moje drustvo je naviklo ali teskom mukom.

\Vidis, ti i ja bi se onda odlicno slagale :lol: steta sto nismo u istom gradu!

:lol: milina, čujemo se jednom u mesec dana, ako se nekoj desi baš, baš nešto zanimljivo ( i to mora da bude ekstrem :lol:) javi ovoj drugoj i čiča miča i gotova priča. Lepo tebi, lepo meni, nema ko da nas gnjavi :lol::)

Mene je moja bivša najbolja drugarica izludjivala <_< Dosadno joj na poslu pa me zove 5 - 6 puta dnevno, da pričamo :wacko: Ajooj, a ja ko iscedjena krpa, što ne volim to. Mm me zeza da sam asocijalna, ne shvata da jednostavno ne volim gušenje, ni u kakvom smislu, nit' ja volim da gušim nit' mene da guše. Ne volim priče u prazno, čujemo se da bi smo se čuli i vidimo se, eto, da se vidimo, kao valja se. Čak i sa mm dok nismo živeli zajedno, se nikad nisam čula više od jednom dnevno, eventualno dvaput, ako neko ima nekom nešto važno da saopšti.

Da se razumemo, da ne pomislite da sam čudak :lol: Volim druženje, volim ljude, tel. razgovore, volim sedeljke, ali u granicama normale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Volim da se druzim, ali zbog prevelikih obaveza na poslu i u kuci, ne stizem to da radim koliko bih zelela. Obicno se to druzenje svodi na decije rodjendane, ili dolazak durugova moje dece, pa onda dodju i njihove mame...Isto je i sto se tice mog odlaska u posete, druzimo se ne kazem da se ne druzimo, ali ponekad neko vidjanje sa nekim moze da se odlaze dugo, dugo... U posetu majci idem mozda jednom dva puta mesecno, i to je dobro s obzirom da smo udaljene oko 100 km. Ali glavu gore, uvek sam za druzenje i uvek se nadam da cu u nekom narednom periodu imati vise vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Volim da se druzim, ima perioda da se svaki dan vidjamo sa nekim, da nam neko dodje ili nekud idemo, a opet ima dana kad mi se ne da pricati toliko, bude mi dovoljno da se ispricam sa mamama na igralistu i tako to. U principu mi smo uvek napolje pa i kad ne planiram ici negde ili mi se niko ne najavi, uvek nekog sretnem pa odemo na kafu i tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Volim da se druzim, ima perioda da se svaki dan vidjamo sa nekim, da nam neko dodje ili nekud idemo, a opet ima dana kad mi se ne da pricati toliko, bude mi dovoljno da se ispricam sa mamama na igralistu i tako to. U principu mi smo uvek napolje pa i kad ne planiram ici negde ili mi se niko ne najavi, uvek nekog sretnem pa odemo na kafu i tako.

I gde ces lepse? :) Ljudi ni ne shvataju koliko to znaci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.