Stalni zubići naše dece

odgovora

Objavljeno

Evo da otvorim temu posto ne nadjoh nista o stalnim zubicima.

Imam pitanje za mame koje imaju decu sa stalnim zubima.

Pre nekih mesec dva Janku su ispali prvi zubici i poceli su da rastu novi. U pitanju su donje dve jedinice.Kada je prva izrasla zauzela je 2/3 slobodnog prostora.Pribojavala sam se gde ce druga izrasti i kada je pocela videla sam da raste za citav korak unutar ovog prvog tako da su mu jedan iza drugog :blink: E sad dok ne odem da se konsultujem sa stomatologom pitam se da li ce u toku rasta(jer jos nisu u visinu izrasle) one mozda zauzeti dobru poziciju i izgurati se tj pogurati ostale mlecne i izrasti pravo ili je on jos od sada kandidat za protezu.Mlecni zubi su mu bili savrseni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da otvorim temu posto ne nadjoh nista o stalnim zubicima.

Imam pitanje za mame koje imaju decu sa stalnim zubima.

Pre nekih mesec dva Janku su ispali prvi zubici i poceli su da rastu novi. U pitanju su donje dve jedinice.Kada je prva izrasla zauzela je 2/3 slobodnog prostora.Pribojavala sam se gde ce druga izrasti i kada je pocela videla sam da raste za citav korak unutar ovog prvog tako da su mu jedan iza drugog :blink: E sad dok ne odem da se konsultujem sa stomatologom pitam se da li ce u toku rasta(jer jos nisu u visinu izrasle) one mozda zauzeti dobru poziciju i izgurati se tj pogurati ostale mlecne i izrasti pravo ili je on jos od sada kandidat za protezu.Mlecni zubi su mu bili savrseni.

Joko...ništa ne brini,samo nađi dobrog stomatologa,tačnije ortodonta (nadam se da se tako zovu),laički protetičara i sve će doći na svoje...Ja sam prezadovoljna lekarkom u Domu zdravlja,moje svo troje starije dečice nose proteze,što zbog zubića 'napred,što zbog zubića'Bože sačuvaj naslaganih...sve se polako sređuje...Nikolini su bili zubi sve jedan preko drugog...evo posle 3 god nošenja proteze sada su kao domine poslagani...e sad temu si otvorila sa jednim pitanjem a ja se raspisala o protezama...ali proteze rešavaju stvar...i to ne ove 'fancy' 'trendi' fiksne,nego ove 'mobilne... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mna ja pitam da li ce oni u nicanju pogurati korene ovih mlecnih i smestiti se kako treba iako nemaju mesta ili je ovo prva naznaka da ce nam proteza trebati?

Da li se proteza stavlja kada svi stalni zamene mlecne ili u "hodu"?

No videcemo kako ce to ici pa pisem.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li djete kome jos nisu poispadali mlijecni zubci moze da stavi protezu jer i mojoj Ancici rastu "na sve strane"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joko,stvarno ne znam kako da ti objasnim...neke će se 'same' smestiti a neke će pogurati proteza,uglavnom znam da ništa nije problem ako se na vreme krene sa terapijom...nani...obično se sa protezom može krenuti negde od 7-8 godine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ona ima 7 godina ... znaci ne bi bilo lose da se posavjetujem sa doktorom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mom Luki je danas ispao prvi mlecni zub....donja jedinica, vec se klatio, juce bio na rodjendani i doneo ga u salvetici....dusa moja :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mom Luki je danas ispao prvi mlecni zub....donja jedinica, vec se klatio, juce bio na rodjendani i doneo ga u salvetici....dusa moja :wub:

Ja sam isto prvo ispadanje mlecnog zuba mog sina dozivela emotivno.

Kao da to ispadanje zuba govori da su oni sada zreliji,veci,ozbiljniji...

:wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mom Luki je danas ispao prvi mlecni zub....donja jedinica, vec se klatio, juce bio na rodjendani i doneo ga u salvetici....dusa moja :wub:

Ja sam isto prvo ispadanje mlecnog zuba mog sina dozivela emotivno.

Kao da to ispadanje zuba govori da su oni sada zreliji,veci,ozbiljniji...

:wub: :wub: :wub:

A jel čuvate? Jel znate za ono da se zamota u hleb pa se da kuci da pojede da dete ima jake zube...? Toga sam se sad setila.... Bože, šta sve nema u narod...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za sada cuvam...a kada mi se nagomila od sve dece...videcu :lol:

A u selu ima negde i mojih zuba! :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja čuvam, prvih nekoliko...2 su joj ispala kada je jela, pa ili ih je progutala ili su ispali negde...sada čekamo da se "rešimo" četvorki... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam isto prvo ispadanje mlecnog zuba mog sina dozivela emotivno.

Kao da to ispadanje zuba govori da su oni sada zreliji,veci,ozbiljniji...

:wub: :wub: :wub:

i ja :wub: :wub: :wub:

nisam znala za to da kuce treba da pojedu, a nemamo nesto kucica u okolini, imamo macke, koje su kao prasici da li bi one jele tj. da li to za njih važi! :D :D :D;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za sada cuvam...a kada mi se nagomila od sve dece...videcu :lol:

A u selu ima negde i mojih zuba! :lol: :lol:

:lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.