Poštovanje saobraćajnih propisa

odgovora

Objavljeno

Jel ste kupile prvu pomoc?

Još odavno, imam sve od opreme čak i više nego što treba, ali moram da kažem da me panduri nisu zaustavili još od 2005 godine :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ne, nego ja pitam onako... mi jos nismo kupili pa da cujem vasa iskustva i da se nadam da nema negativnih! ;)

Nama je još niko nije proveravao - pitaju jel imate - da, i aj ćao. Niko ni pogledao nije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako to? :unsure: :unsure:

Neki pametan um se dosetio da novac od kazni prosledjuje KC za kupovinu opreme za porodiliste i neonatologiju, kao da ne postoji drugi nacin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se nije desilo dva puta ne bih vam pisala....

Skoro beše drugi put... Pošto je sezona vučenja drva za zimu, traktori samo brujali po selima...

Nego ide traktor ispred mene, ja držima pogolemo rastojanje, jer ne mogu da ga preteknem, i vuče drva u onim "rakljama"....

Ja gledam, prođe mi kroz glavu "A šta ispadne mu drvo"? I posle 5 metara - pade drvo, i to na levu stranu kolovoza... Strašno... :( Naiđe neko malo brže da se otkine...

Najgore što je traktorista to video, i samo lagano nastavio napred... Bez da stane da vidi 'oće li sva drva da odveze kući...

A policijske provere nigde za takve... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aaaaa ja danas polazem kanadsku voznju!!!! Celo jutro trcim na wc, da prostite :D

Inace, imam polozeno u Srbiji od 2006, ovde sam polagala testove pre pola godine i na osnovu njih vozim svo ovo vreme kola, ali opet frkaaaa!!!

Ova trema ce me ubiti, ceo zivot kuburim sa njom...

Inace, ovde ako polozis testove mozes da vozis auto bez problema, ali sa tobom u kolima mora biti iskusan vozac.

Imas dve varijante polaganja G1 i G2. Kada polazes G1 to je sa auto - putem, znaci sve kompletno, a G2 je bez auto - puta, ja polazem G1.

Inace, regularno, kad polozis ispite, mozes polagati voznju tek nakon osam meseci, sto mislim da je super skroz.

Ajde, milar, samo hrabro! Polozices ti to!!!

Od cega se sastoji taj test sto sad polazes? Jel kako kod nas, vozis po gradu uz prisustvo policajca ili nesto drugo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Millar drzim palceve da polozis,pa da se javis s lepim vestima. Ja sam polagala ovde samo voznju,jer sam imala vec dozvolu odozdo. Znam da sam bila ukocena od straha,rekoh necu ja ni razumeti kuda treba da vozim. Sa mnom je bio samo taj neki ekspert(a mlad i zgodan :lol: ),presli jednu deonicu auto-puta i par ulica kroz mesto,ja napravila dva felera,ali mi oprostio :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Millar, millar, millar.... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milar...divim ti se....Srećno... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel ste kupile prvu pomoc?

A da , ja sam to odmah obavila posto se puno vozam a ne dam im pare za kazne , nista mi zalije nema :angry:

Milar , sretno !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Millar, srecno! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milar,duso...

Skupices ti snage i samopouzdanja da izadjes i sledeci put!

Ljubim obrascic,a muz ce guzu da ne kazem taj komsija koji je gledao! :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljubim obrascic,a muz ce guzu da ne kazem taj komsija koji je gledao! :P

Izvini Millar, al moram da se smijem ovom komentaru :lol:

Pa to je bas apsurd ti vec vozis,a ona te obara. Vise srece drugi put.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Millar ja bih poverovala u teoriju zavere kada su ovakve stvari u pitanju. Naravno da ce izaci i sledeci put mozda ti ne zapadne ta guska koja je danas bila. U svakom slucaju imas pravo da vozis i dalje jel da? Niposto ne mozes da odustanes od toga!!! A za D*** lepo rece Breza,sredice se i to!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znači millar, i tu je kao u Srbiji...a verovatno i svuda u svetu...ne polaže se iz prvog puta. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta da vam kazem, vratila sam se kuci...Mislim da su vam ove tri tacke sve rekle. Oborila me. Zasto me oborila!? Nisam bas sigurna, ali ona mi je rekla, zbog toga sto "rano dajem signale za levo i desno". Da, zamerila mi je i sto na ulasku na auto put, na krivini gde stoji znak 30 na sat, ja vozim 30 - kaze da je to presporo bez obzira sto tako pise.

Sve u svemu, ja sam se trudila da vozim bas skolski i da vodim racuna da budem na brzinu koju znak odredjuje, ali eto...ocigledno ni to ne valja.

Najgore od svega sto sad ne znam sta da radim u buduce...Da li i ovde kao u Srbiji zavisi da li ces poloziti od raspolozenja instruktora taj dan, ili zbog jasnih pravila ?

Mislim, da nije zalosno bilo bi smesno. Covece, pa ja vozim jos od 2006 ! Jos je ovde za voznju pesma u odnosu na Srbiju, plus i auto je automatik i nema zezanja sa kvacilima i ostalim glupostima!

Da ne pricam da me izvozala samo tako, dva puta sam izlazila na highway, pa idi levo idi desno, idi ovo idi ono...Bas me smorila... Sad sam izgubila samopouzdanje - koje meni nije tesko pokolebati, i veru da li da izlazim sledeci put.

Ko zna, mozda me namerno oborila jel sam stranac..ne, ne, necu u teoriju zavere...

Marina, ovde je slicna fora, samo sto bez obzira sto imas polozeno opet moras polagati. Ne priznaju oni strane vozacke.

Eto, nista me ne pitajte...

P.S. kad sam se dovezla kuci i parkirala u garazu, vadim njih dve sve zajedno sa sedistima i kacim na kolica, i dok sam drzala jedan car seta u rukama, zapnem nogom za kais za vezivanje i padnem na dup*. Sreca pa je beba bila u car set-u, a ja sa nekom neljudskom snagom uspela da je zadrzim u vazduhu da se ne razbije. Sad me boli g***. Sve je to video i jedan mladi komsija koji se slucajno zatekao u garazi, koja sramota...

Hvala svima! :)

Moj ti je savet da sl.put odeš 'zamašćena',neuredna i u apa-drapa fazonu pa ćeš proći (instruktorka je neka teška kompleksačica :lol: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zao mi je Millar , nemoj se nervirati zbog toga , proce i to i g***** :) I Izacices ponovo , naravno i poloziti ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma Milar sta ima veze, nemoj odustajati posle prvog pokusaja. Samo napred, kad zalecis dup* :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Millar, bas bezveze, ne mogu da verujem da ti je rekla da ne treba da postujes ogranicenje!! Kao da je samo trazila izgovor da te obori <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Millar, glavu gore! Sledeci put da polazes dok su deca u kolima, da oni vide kako si ti pazljiv i dobar vozac cak i kad vozis troje decice. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja pricam generalno, ne pricam uopste o njoj, samo me asocirala..

Ne podnosim te paljevine sto ubijaju neduzne ljude po putevima..

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta znam, nisam neki postovalac brze voznje ni kad s nekim sedim ma koliko da je iskusan, sama se ne usudjujem voziti brzo jer sam tek na pocetku svega toga i nisam jos sigurna u svoje vestine. Neka zlatna sredina je sto se mene tice najbolja. Postuj propise, otvori cetvore oci i sve retrovizore i nadaj se, to je moja deviza :D Sto se tice zvukova, sirene mi ne smetaju nesto ekstremno jer ih dozivljavam kao normalan zvuk u saobracaju, vise mi nekad zna da zasmeta preglasna prica u samim kolima pa ne cujem ni auto ni sta se vani desava :wacko: Takodje prestrojavanje bez davanja zmigavca i te neke stvari koje mogu da direktno ugroze druge ucesnike u saobracaju mi mnogo vise smetaju nego sirene. Sta kaze zakon za sirene ne znam, ja znam da smo mi ovde ucili da se ona upotrebljava samo u upozoravajuce svrhe a da li je i koliko to zaista kaznjivo ako te zaustavi policija, to nisam uspela da nadjem, idem na voznju sutra pa cu pitati instruktora i javljam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nice to sam te bila pitala za zakon,baš i na FB,jer me interesuje,hvala na odgovoru.Znači,ipak ima nešto,ja se sjećam da su pričali na časovima,al ne sjećam se sad da su pominjali zakon.Ajde pitaj pa javi.

Inače,to prestojavanje bez žmigavaca,kod nas je kao dobar dan <_< ,i ume biti prilično nezgodno.Što se glasnih suvozača tiče,ovaj moj pozadi u auto sicu nije bučan,peva dete celim putem,i za sad je mirna.HB. :D

Dulcinea,položila sam pre dve godine,al tek sad sam počela da vozim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

C*I*C*A*N*A koje auto vozi tm i na kojoj deonici put on razvije toliku brzinu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.