Poštovanje saobraćajnih propisa

odgovora

Objavljeno

Pojedine dame,ne znam sta bi ste radile kada bi vasi muzevi vozili ponekad od 170 do 200 km/h,tako da je za mene voznja od 80-90km/h sasvim spora.

:lol: :lol: :lol: :lol: ja te razumem, moj drugar je profi reli vozač... taj adrenalin ko ne oseti ne može da razume ni nas :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve poruke prebačene u novu temu.

Super, hvala, sad mogu tamo da da pišem svoja iskustva sa sela i SA grada... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pojedine dame,ne znam sta bi ste radile kada bi vasi muzevi vozili ponekad od 170 do 200 km/h,tako da je za mene voznja od 80-90km/h sasvim spora.

Moj tata vozi toliko. ALi pu pu odlican je vozac i uvek ima dobar auto. Ja zaista mislim da udese ne prave brzi vozaci, vec losi vozaci.

Mada ja mm-u ne dam brzo da vozi. Na autoputu drzimo 120 km/h , a ovako kako propisi regulisu. Mada ja ga uvek usporavam kad vozi. :rolleyes:

Inace ja imam vozacku dozvolu ali ne vozim. Vise sam i zaboravila. A i iskreno znam da odlutam ili se zagledam u radnju ili se uzivim u pesmu na radiju, pa bolje da ne vozim :lol:

Ali otkad imamo LUku, naravo da smo pazljiviji pa bar jedno 100 puta vise :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni nije problem kako mi vozimo, sigurna sam u nas auto i u vozaca, naravno neki propisi se postuju a neki i ne, sve u granicama normalne voznje! :rolleyes:;)

Najvise me plase drugi vozaci, budale koje hoce sebe da ubiju i ne mare ni za sta i ni za koga i voze ko ludi... takvih ima na svakom cosku i divljaju non stop, oni su najopasniji!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po meni su u saobracaju najopasnije zene,koje uopste ne gledaju oko sebe i ne prete situaciju na sire,vec samo zinu ispred nosa i gledaju pravo :lol: :lol: :lol: Bas sam bezobrazna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj tata vozi toliko. ALi pu pu odlican je vozac i uvek ima dobar auto. Ja zaista mislim da udese ne prave brzi vozaci, vec losi vozaci.

Sa ovim se ne bih nikako složila, jer kad neko prebrzo vozi, ne može nikako bezbedno da se zaustavi ma kako bio dobar vozač.

Mada ja mm-u ne dam brzo da vozi. Na autoputu drzimo 120 km/h , a ovako kako propisi regulisu. Mada ja ga uvek usporavam kad vozi. :rolleyes:

Inace ja imam vozacku dozvolu ali ne vozim. Vise sam i zaboravila. A i iskreno znam da odlutam ili se zagledam u radnju ili se uzivim u pesmu na radiju, pa bolje da ne vozim :lol:

Ali otkad imamo LUku, naravo da smo pazljiviji pa bar jedno 100 puta vise :)

Ajde u kola da voziš, u početku samo prva druga ;), nema muzike nema radnje, sama sa mužem... Kad već imaš dozvolu, šteta je da ti stoji.

A i kasnije ćeš sama da ideš gde želiš ne moraš da čekaš da te muž vozi. :)

Ja kad smo kupili nova kola nije imalo šanse da sednem da ih vozim, veliki auto i bilo mi frka da ga ne ogrebem a sad mi se već usladilo....

A i ja znam nekad da usporavam muža... :D Mada sam od malih nogu sa ćaletom uživala u brzoj vožnji.... On je pi*io lajku, strastven vozač i majstor za automobile, nikad ogrebo kola nije...

Ne volim ni 30km/h a ni preterivanje za volanom. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po meni su u saobracaju najopasnije zene,koje uopste ne gledaju oko sebe i ne prete situaciju na sire,vec samo zinu ispred nosa i gledaju pravo :lol::lol::lol: Bas sam bezobrazna!

Slazem se. Ja dok mm vozi pa gledam oko sebe i analiziram druge, sve gluposti koje se desavaju na putu, odmah pogadjas, ne moras da gledas u auto ko je, zena.

hahaha

pocela sam da zvucim kao ZP :lol: , ali je zaista tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po meni su u saobracaju najopasnije zene,koje uopste ne gledaju oko sebe i ne prete situaciju na sire,vec samo zinu ispred nosa i gledaju pravo :lol: :lol: :lol: Bas sam bezobrazna!

I pri tom se zabiju do volana.... :lol: :lol: :lol:

Šalu na stranu, meni je juče izletela neka matora budaletina (muškarac) sa nekim kršem od auta... uključivao se na put iz neke zabačene ulice i direktno u levu traku.... iza mene nije bilo nikoga... da je iole normalan prvo bi se uključio u desnu traku ili ako baš hoće u levu sačekao da ja prođem... nisam vozila brzo :) nekih 70 :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni nije problem kako mi vozimo, sigurna sam u nas auto i u vozaca, naravno neki propisi se postuju a neki i ne, sve u granicama normalne voznje! :rolleyes:;)

Najvise me plase drugi vozaci, budale koje hoce sebe da ubiju i ne mare ni za sta i ni za koga i voze ko ludi... takvih ima na svakom cosku i divljaju non stop, oni su najopasniji!

Bravo, pravo rečeno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam fobiju od prelaska dugog automobila u suprotni trak...to mi je nekako prestašno...a to se tako često dešava...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo, pravo rečeno!

Nazalost, ovo sam zakljucila iz prakse! Pri povratku iz CG pre tri nedelje, tri puta su nas sekunde delile od sudara i to sve ne nasom krivicom! Bukvalno, mm samo vozi auto prosecnom brzinom, drzeci rastojanje ali dzaba, drugi divljaju i ne paze!

Sta da vam kazem kad kamion pretice juga u sred tunela!? Mm vozi i na ulasku u tunel ispred njega kamion, u nasoj traci ali ide ka nama?! Sva sreca pa nas auto koci u mestu, a i iza nas auta staju bez posledica.

Bilo je jos nezgodnih situacija, ali na svu srecu bez posledica! Ne daj Boze nikome...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pojedine dame,ne znam sta bi ste radile kada bi vasi muzevi vozili ponekad od 170 do 200 km/h,tako da je za mene voznja od 80-90km/h sasvim spora.

Kao sto rekoh, moj muz usporava izmedju ostalog i zbog mene, znaci imam nekog uticaja na njega :)

Ali ja ne divljam po putu... ja samo vozim kao i svi ostali... :P

A za ovih mojih 10 godina u automobilu, nisam ga nikad ni ogrebala, a kamo li imala nešto veće.... dve godine sam radno vreme provodila u njemu, imam ogromno iskustvo... Vozila sam od Smarta do Opel suze sa sve prikolicom od 4.5 m a znaš koliko je suza dugačka... Ti kad bi vozila možda bi malo promenila mišljenje...

Ko god je samnom seo u kola nikad primedbu nije imao :)

Evo ovako, ovde cu se zaustaviti, da ne bih pocela da vadim crnu statistiku iz privatne arhive, pa da onda razmatramo zasto neko razmislja kako razmislja. Da li je to zato sto ne vozi, ili iz drugih razloga.

Ali opet, ti rece da vozis 130 (tako si prvo napisala). Ja samo molim :) druge vozace da se drze zakonski propisanog ogranicenja, ako nista drugo.

Ispada da ako neko voli brzu voznju, iznad ogranicenja, da je to njegov afiniteta, a ne nesto za sta sledi zakonska kazna. Kao da je to stvar ukusa. Niko ne uzima to dovoljno ozbiljno ocigledno, a neke ljude to moze da kosta zdravlja a i zivota.

Moj tata vozi toliko. ALi pu pu odlican je vozac i uvek ima dobar auto. Ja zaista mislim da udese ne prave brzi vozaci, vec losi vozaci.

Udese prave svi vozaci, samo je pitanje trenutka koji moze iskliznuti kontroli (umor, pospanost, nepoznavanje puta, krivina i slicno). Zato je bolje drzati se oprobanih metoda, a to je ne prebrza voznja, prvo i osnovno.

Gde li cete to toliko zakasniti? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta da vam kazem kad kamion pretice juga u sred tunela!?

Zurilo se coveku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja odkad sam ostala trudna skroz sam poludjela kad je voznja u pitanju. Postala sam histericna kad me drugi voze. Jednostavno izludjujem sa primjedbama :lol: :lol: :lol:

Sto se taksista tice da ne pricamo, vec sam se posvadjala sa pola njih. :lol:

Tako da svi radije prepustaju meni da vozim ;)

Prije nego sto sam ostala trudna voljela sam brzu voznju i nisam nesto bas postovala propise. Sada sam MNOGO obazrivija. Daleko od toga da ``milim`` po putu, ali uglavnom postujem saobracajne propise, nigdje ne prelazim ogranicenje, mozda ponekad 10 - 20 na sat. :P

Zene losi vozaci?? Hajde recite mi koliko ste puta cule da se desila neka veca saobracajna nesreca a da je zena vozila? Ja nikada! :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po meni su u saobracaju najopasnije zene,koje uopste ne gledaju oko sebe i ne prete situaciju na sire,vec samo zinu ispred nosa i gledaju pravo :lol: :lol: :lol: Bas sam bezobrazna!

Po meni su najopasniji ufurani klinci muškog pola. Voze kao mentoli ne razmišljaju ni o čemu, hoće da se dokažu i pokažu, uleću u makazice... Čak i po gradu sa njima imam problema jer ne poštuju propise, ne koriste migavac, bahati su i rade ono što im se radi da bi valjda zadivili neke klinke ili neke njihove ortake.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja odkad sam ostala trudna skroz sam poludjela kad je voznja u pitanju. Postala sam histericna kad me drugi voze. Jednostavno izludjujem sa primjedbama :lol: :lol: :lol:

Sto se taksista tice da ne pricamo, vec sam se posvadjala sa pola njih. :lol:

Tako da svi radije prepustaju meni da vozim ;)

Prije nego sto sam ostala trudna voljela sam brzu voznju i nisam nesto bas postovala propise. Sada sam MNOGO obazrivija. Daleko od toga da ``milim`` po putu, ali uglavnom postujem saobracajne propise, nigdje ne prelazim ogranicenje, mozda ponekad 10 - 20 na sat. :P

Zene losi vozaci?? Hajde recite mi koliko ste puta cule da se desila neka veca saobracajna nesreca a da je zena vozila? Ja nikada! :unsure:

Ja poštujem sve propise sem brzine :lol: nikad kroz crveno nisam prošla, pešacima obavezno stajem na obeleženom mestu, kad se uključujem na glavni put propuštam sve koji imaju prednost... tako da malo btžu vožnju mogu sebi da dozvolim :)

Po meni najbitnija stvar je biti opušten u vožnji, kad si ti napet i loše razmišljaš ne možeš u pravo vreme reagovati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki...ti voziš PUNTO-a, jel? A suprug?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po meni su najopasniji ufurani klinci muškog pola. Voze kao mentoli ne razmišljaju ni o čemu, hoće da se dokažu i pokažu, uleću u makazice... Čak i po gradu sa njima imam problema jer ne poštuju propise, ne koriste migavac, bahati su i rade ono što im se radi da bi valjda zadivili neke klinke ili neke njihove ortake.

Slazem se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki...ti voziš PUNTO-a, jel? A suprug?

I on vozi mog puntića :P njegov je kod svekra.... Lancia dedra :D taj mi ne da da vozim :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Udese prave svi vozaci, samo je pitanje trenutka koji moze iskliznuti kontroli (umor, pospanost, nepoznavanje puta, krivina i slicno). Zato je bolje drzati se oprobanih metoda, a to je ne prebrza voznja, prvo i osnovno.

Gde li cete to toliko zakasniti? :)

Ja ne zurim nigde jer ni ne vozim :lol::lol:

Treba dodati da i spori vozaci na auto putu prave haos. I to veci nego ovi sto voze brzo. Jer npr leva traka sluzi za preticanje iskljucivo, svojim ocima sam sto puta videla da spori vozac pokusava da prestigne nekoga u desnoj i to sporim tempom i samim tim onima iz leve trake koji idu preko 120 pravi problem. :rolleyes:

Kod nas je ogranicenje 120 na autoputu, ali u nekim zemljama na auto putu nema ogranicenja.Uf. u svakom slucaju, nemoj da mislis da sam ja za brzu voznju. plasim se kako niko, osim kad sam na auto putu. Ali po statistici, losi vozaci a tu su zene i matorci prave najveci broj i prekrsava i gluposti na putu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde u kola da voziš, u početku samo prva druga ;) , nema muzike nema radnje, sama sa mužem... Kad već imaš dozvolu, šteta je da ti stoji.

A i kasnije ćeš sama da ideš gde želiš ne moraš da čekaš da te muž vozi. :)

Ja kad smo kupili nova kola nije imalo šanse da sednem da ih vozim, veliki auto i bilo mi frka da ga ne ogrebem a sad mi se već usladilo....

Hahaha, to svi kazu dok ne dodju u atinu, onda odmah promene misljenje. :lol: Ovde je ludilo od saobracaja i ne isplati se sesti u auto. Ja sve zavrsavam metroom, sa mm-om kad idem samo se nerviram kad vidim guzvu, ovako sednem u metro i super sam :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treba dodati da i spori vozaci na auto putu prave haos. I to veci nego ovi sto voze brzo. Jer npr leva traka sluzi za preticanje iskljucivo, svojim ocima sam sto puta videla da spori vozac pokusava da prestigne nekoga u desnoj i to sporim tempom i samim tim onima iz leve trake koji idu preko 120 pravi problem. :rolleyes:

Zezas se, jel tako? :) Ovaj smajli kaze da se zezas (ironija).

edit: ma da, zezas se. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne zurim nigde jer ni ne vozim :lol::lol:

Treba dodati da i spori vozaci na auto putu prave haos. I to veci nego ovi sto voze brzo. Jer npr leva traka sluzi za preticanje iskljucivo, svojim ocima sam sto puta videla da spori vozac pokusava da prestigne nekoga u desnoj i to sporim tempom i samim tim onima iz leve trake koji idu preko 120 pravi problem. :rolleyes:

E takvi mogu biti bas opasni,ili kad na magistrali pretice,a jadan ne moze nikako da pretekne,jos ako pretice jos neko iza njega onda je pitanje zivota ili smrti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znate sta mene kao pesaka najvise nervira?! Stanem na pesacki prelaz i taman da predjem ulicu-vidim da auto udaljen 200m od nas NIMALO ne smanjuje brzinu. Kad sam sama uglavnom nastavim da prelazim -ali uglavnom sam SA DETETOM, guram kolica ili bicikl i ne smem da krenem jer ne znam da li zdrava osoba vozi (da li su mu kocnice ok, da li ce uspeti da ukoci!??!) I sta mi preostaje-da pretrcim ulicu da ludi vozac moze bez ometanja da projuri tamo gde je krenuo ili da cekam da se neko smiluje i stane mi na pesacki??? Onda se auto zaustavi NAGLO ispred pesackog i kao nervozno mi rukama pokazuju da PREDJEM VEC JEDNOM?!?!? Dodje mi da mu viknem: "LUDAKU JEDAN VIDI SE DA SI DAO JAGNJE ZA DOZVOLU"!!! A moram da priznam, da se vozi prilicno brzo (bez obzira na propisana ogranicenja).

Vala, ponekad se i ne iskontrolisem pa im svasta kazem kad im je otvoren prozor. Tad mi je nekako lakse-valjda mislim da ce da obrate paznju na sledecem pesackom (iako je slaba vajda za to <_< )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.