Poštovanje saobraćajnih propisa

odgovora

Objavljeno

Tema...poštovanje saobraćajnih znakova...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako vi, ostale mame vozite kada je dete sa vama u kolima? Da li ste obazrivije, pazljivije ili vozite isto kao da ste same?

Uglavnom je to gradska vožnja, s obzirom da je III uvijek u pitanju ne prelazim 40. Eventualno na auto-putu 80, ali to je rijetko, odnosno rijetko vozim tim dijelom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cicana, izvini sto te moram pitati, ali kako si vozila 80-90km/h a vozis dete u autu. Da si bila na autoputu pa hajde, ali tako brzo da vozis iz prodavnice?!

Kada sam sama u kolima, volim da ponekad brze vozim, ali kad je dete samnom, taj luksuz sebi ne mogu dozvoliti.

Kako vi, ostale mame vozite kada je dete sa vama u kolima? Da li ste obazrivije, pazljivije ili vozite isto kao da ste same?

Kiara posto je prodavnica udaljena oko 4 km od kuce,vozila sam magistralnim putem gde je i samo ogranicenje brzine 80km/h.Inace kada pretices,pa koliko bi vozila nego tom brzinom pa i vise.Inace uvek vozim isto,ako mi situacija nalaze da preticem i vozim 80-90 toliko i vozim.Obazriva sam naravno,ali to ne znaci da moram da vozim 40km/h i zakrcujem saobracaj!

Koliko voze ljudi koji prelaze stotine km sa decom,bas bih volele da vidim da li celu deonicu puta voze 60km/h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mislim da do tri mora da bude u odredjenom sedistu, a posle obavezna voznja pozadi, naravno zavezan. booster je potreban da bi dete bilo vislje, tj da bi se pojas pravilno vezao

Ovo je tačno, tako da smo rešili dilemu oko sedišta :) beba dobija Akijevo sa dodatkom za bebe, a Aki dobija buster :)

Cicana, izvini sto te moram pitati, ali kako si vozila 80-90km/h a vozis dete u autu. Da si bila na autoputu pa hajde, ali tako brzo da vozis iz prodavnice?!

Kada sam sama u kolima, volim da ponekad brze vozim, ali kad je dete samnom, taj luksuz sebi ne mogu dozvoliti.

Kako vi, ostale mame vozite kada je dete sa vama u kolima? Da li ste obazrivije, pazljivije ili vozite isto kao da ste same?

Moram priznati da sam i ja poput Cicane :lol: :lol:

kad idem za grad a nije gužva vozim između 70-90, a na autoputu ne spuštam ispod 120 :)

Volim brzu vožnju, sigurna sam u svoju vožnju i imam ispravan auto, tako da i ako se desi da neko izleti ja na vreme zakočim....

Naravno ovakva vožnja je sa i bez deteta... jednostavno ne volim da milim po putu i jako me nerviraju oni koji mile u levoj brzoj traci....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko voze ljudi koji prelaze stotine km sa decom,bas bih volele da vidim da li celu deonicu puta voze 60km/h.

Naravno da ne,mi vozimo po ogranicenju,znaci po lokalu 50km/h,magistralom 80,a autoputem 130km/h,ovde uvek idem autoputom i vozim uglAvnom 130-150 kako uslovi puta dozvoljavaju,kroz Nemacku vozi se bez ogranicenja(doduse ja ne idem preko 150km/h) ali to ne znaci da sam manje pazljiva ili obazriva iako vozim decu u automobilu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cicana, nisam znala da vozis magistralom. zato sam i napisala da je normalno da se na autoputu vozi brze. zbunila si me jer si rekla da si vozila iz prodavnice. meni je prodavnica na 10 koraka, pa zato :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne vozim, vozi muz. I pre nego sto je mene upoznao vozio je sporo i pazljivo, a sad jos sporije, cak i za njegove pojmove (posto ja jako ne volim brzu voznju). Tacnije, mi smo oni koji "mile" i kojima nervozni ljudi vecito trube :)

Najbrze sto idemo je 90 km/h i to na autoputu. Ineace uvek vozi u okvirima dozvoljenog, i onda kad niko ne postuje, a to je uglavnom tako (na moje zgrazavanje i uzas).

("mile"- voze po propisima)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cicana, nisam znala da vozis magistralom. zato sam i napisala da je normalno da se na autoputu vozi brze. zbunila si me jer si rekla da si vozila iz prodavnice. meni je prodavnica na 10 koraka, pa zato :)

:lol: -Ima i nas na kraju sveta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prego, sam negde u sredini. mada naspram vas sam nervozni postar :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najbrze sto idemo je 90 km/h i to na autoputu. Ineace uvek vozi u okvirima dozvoljenog, i onda kad niko ne postuje, a to je uglavnom tako (na moje zgrazavanje i uzas).

("mile"- voze po propisima)

Kod nas panduri dozvoljavaju i dalje 60 km, ali kad vozači vide radar pa uspore na 40-45km/h.... e tu odlepim... naprave gužvu bez ikakve potrebe...

Isto je i kad na autoputu voze 80-90km.... zar to nije usporavanje saobraćaja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram da dodam da smo otišli skroz OT sa temom i da bi admini mogli da reaguju :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isto je i kad na autoputu voze 80-90km.... zar to nije usporavanje saobraćaja...

Pa u desnoj nije...bar ja mislim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa dobro, ako cemo po pravilima, minimalna brzina na autoputu je 80km/h :D ali mene ume da iznervira ako vozilo vozi tom brzinom a nalazi se u brzoj traci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas panduri dozvoljavaju i dalje 60 km, ali kad vozači vide radar pa uspore na 40-45km/h.... e tu odlepim... naprave gužvu bez ikakve potrebe...

Isto je i kad na autoputu voze 80-90km.... zar to nije usporavanje saobraćaja...

Zasto bi bilo usporavanje saobracaja ako idemo srednjom trakom (tj. desnom)?

Ima li negde da pise da je nedozovljeno voziti na autoputu tom brzinom :)

Mislim da je oko stotke sasvim umereno, i kad merim rastojanje negde i vreme koje mi je potrebno uvek uzimam u obzir tu brzinu, odnosno kad racunam koliko je vremena potrebno da se negde stigne.

Zasto ljudi ocekuju da ako je autoput da se mora voziti ludackim brzinama, ne razumem? 130 koliko znam nije dozvoljeno kod nas, vec 120.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa u desnoj nije...bar ja mislim.

Leva je za preticanje, ali u desnoj svi ( sem kamiona) voze oko 120 pa kad naletiš na nekog ko "mili" 80-90 km/h, a ti zbog ovih moćnih mašina koje voze mnogo brže od dozvoljenog ne možeš da pretekneš ovog isper tebe .... usporava onda i tebe i ove iza tebe....

Po meni se te brzine koriste na magistrali a autoput je ipak za brzu vožnju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa dobro, ako cemo po pravilima, minimalna brzina na autoputu je 80km/h :D ali mene ume da iznervira ako vozilo vozi tom brzinom a nalazi se u brzoj traci :)

Ne, pa kad preticemo ubrzamo, logicno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

prego, bas si me nasmejala :D ma ok, bolje je voziti sporije. ima bezobraznih i sporih vozaca koji levu traku koriste kao normalnu i u njoj se vozikaju. neka vozi koliko hoce u srednjoj traci, nemam ja nista protiv toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne, pa kad preticemo ubrzamo, logicno.

:D :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leva je za preticanje, ali u desnoj svi ( sem kamiona) voze oko 120 pa kad naletiš na nekog ko "mili" 80-90 km/h, a ti zbog ovih moćnih mašina koje voze mnogo brže od dozvoljenog ne možeš da pretekneš ovog isper tebe .... usporava onda i tebe i ove iza tebe....

Po meni se te brzine koriste na magistrali a autoput je ipak za brzu vožnju :)

Moj tata, sa RENAULT CLIO, 1.2 benzin, 120 vozi na jedvite jade, motor hoće da se "uguši"...a takva su otprilike vozila kod nas...ili moćne ili slabe mašine...tako da lijevom trakom rijetko ko prelazi 90km/h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj tata, sa RENAULT CLIO, 1.2 benzin, 120 vozi na jedvite jade, motor hoće da se "uguši"...a takva su otprilike vozila kod nas...ili moćne ili slabe mašine...tako da lijevom trakom rijetko ko prelazi 90km/h.

Misliš desnom... :D

Ajd otvori novu temu za ove brzine.... nije baš priča za sedišta.... B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Otvorite temu. Poštovanje saobraćajnih propisa :lol: :lol: ili Saobraćajni znaci i propisi, poštujete ili ne? ;)

Sad i nije smešno, treba imati u vidu svakojake dogodovštine od naglog skretanja bez upozorenja, do traktorista po selima koji noću ostavljaju neosvetljene mašine po sred puta dok piju pivoooo! I jooooš mnogo toga.... :angry: :angry:

O parkiranju po putu da ne pričam....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:D :D :D :D

E vidis, meni uopste nije smesno kad vidim kako neko krsi zakon, i time dovodi i nas i sebe (doduse sa sobom neka radi sta hoce) u opasnost, jer ima subjektivnu percepciju usporenog kretanja :)

Izvini, jesi li ti to editovala post na prethodnoj strani? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Otvorite temu. Poštovanje saobraćajnih propisa :lol::lol: ili Saobraćajni znaci i propisi, poštujete ili ne? ;)

Sad i nije smešno, treba imati u vidu svakojake dogodovštine od naglog skretanja bez upozorenja, do traktorista po selima koji noću ostavljaju neosvetljene mašine po sred puta dok piju pivoooo! I jooooš mnogo toga.... :angry::angry:

O parkiranju po putu da ne pričam....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pojedine dame,ne znam sta bi ste radile kada bi vasi muzevi vozili ponekad od 170 do 200 km/h,tako da je za mene voznja od 80-90km/h sasvim spora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E vidis, meni uopste nije smesno kad vidim kako neko krsi zakon, i time dovodi i nas i sebe (doduse sa sobom neka radi sta hoce) u opasnost, jer ima subjektivnu percepciju usporenog kretanja :)

Ali ja ne divljam po putu... ja samo vozim kao i svi ostali... :P

A za ovih mojih 10 godina u automobilu, nisam ga nikad ni ogrebala, a kamo li imala nešto veće.... dve godine sam radno vreme provodila u njemu, imam ogromno iskustvo... Vozila sam od Smarta do Opel suze sa sve prikolicom od 4.5 m a znaš koliko je suza dugačka... Ti kad bi vozila možda bi malo promenila mišljenje...

Ko god je samnom seo u kola nikad primedbu nije imao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.