Indukcija

odgovora

Objavljeno

Ja sam se porodila indukcijom nešto više od nedelju dana posle termina. Nisam imala kontrakcije uopšte, pa smo se dr i ja dogovorili da me poradja kad bude dežuran. Iako je porodjaj trajao 13 sati, uopšte bol nisam osetila, jer sam ubrzo nakon indukcije primila epidural, a posle sam se sita naspavala jer sam bila em premorena, em sedirana :) . Sve u svemu, pozitivno iskustvo, ako možete da birate, definitivno uzmite indukciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je pukao vodenjak,ali kontrakcije nisam imala uopste,a nisam ni bila otvorena.U bolnici su mi ukljucili Oksitocin,i 17 sati sam provela u uzasnim bolovima,samo kad se setim opet me zaboli!I posle 17 sati,jedva da sam bila otvorena 4 prsta.Dr je rekao moram na carski,i uz epidural,sve je trajalo nekih 20ak minuta.Uz indukciju sam povracala non stop.Neizdrzivo.Ne znam zasto,eto,neke zene uopste nisu tako prosle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodila sam se 6 dana pre termina kod doktora koji mi je vodio celu trudnoću. Taj dan je bio dežuran, na pregledu sam bila dva prsta otvorena i sve je bilo spremno da se bebac rodi, medjutim od bolova ni traga. Zajedno smo se dogovorili da se porodim baš tog dana. Indukcija + epiduralna anestezija i sve je prošlo odlično! Posle priprema i poslednjeg UZ pregleda, priključena sam na indukciju, ubrzo mi je prokinut vodenjak i priključena sam na epidural. Brzo sam se otvarala, a bolove jedva da sam osećala.

Rodila sam svoju prvu, zdravu bebu (9/10) posle 4.5 sata od ulaska u boks. :)

Meni je ovakav način porodjaja savršeno odgovarao, jer sam pored sebe imala dotora koga dobro poznajem i kome potpuno verujem. Bila sam opuštena, iako mi je prva beba, jer sam imala vremena da se potpuno psihički pripremim za taj čin, čak sam stigla i da se izdepiliram, našminkam i sredim pred porodjaj :D Znači, nije bilo frke i panike, idem da upoznam mog andjela i to je to :) ! Moj doktor me je brižljivo vodio kroz ceo tok porodjaja, upoznavao me sa tim šta je sledeće što me čeka i precizno prognozirao sat kad bi bebac mogao da se rodi. Neverovatno i prelepo iskustvo :)

Kakvo je vaše mišljenje o ovakvom 'dogovorenom', indukovanom, porodjaju i da li ste pristalica toga ?

Ja sam se isto porodila po dogovoru moje dr i njenog kolege koji je taj dan bio dezuran,i mislim da je to ok,isto sam bila na indukciji,i nije me tako jako bolelo,svako podnosi bol na svoj nacin,a ja ga ocigledno veoma dobro podnosim,jer vidim da vecinu to boli.Ja sam svaki bol zaboravila kad sam ugledala bebu.Nadam se da cu se i drugi put poroditi kao sa prvim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je krenulo krvarenje ujutru oko 5 posto sam lezala na patologiji od ponedeljka otvorena 7 prsta a krvarenje krenulo u cetvrtak posalje me sestra gore u salu iako dr koja me je pregledala nije bila za to. Odem gore klistir tusiranje i krevet lezim sat vremena dolazi dr koja me pregledala na patologiji i busi vodenjak ima sta plodova voda gusto zelena kaze sestri prikljuci ovde jednu flasicu. Sunce ti poljubim kad su krenuli bolovi a do tad nista , mislila sam da cu da umrem ali bukvalno . Kad su me prikljucili bilo je 7sati i osam minuta a porodila sam se u 10 i 34 . Otvarala sam se sporo 1 sat 1 prst, sad se pitam kako bi bilo da nisam bila otvorena 7prsta kad su me poslali gore. Ko izmisli tu indukciju taj je monstrum.Pored mene lezi zena dolazi njen dr dade joj neku injekciju u venu pogleda dole prica sa njom 5 minuta , krene da joj da drugu injekciju kad ono nesto dole izleti kaze gotovo brzo u salu za 2 minute cujem place bebac. Sokirana nemogu da verujem porodi se zena za 15 minuta a ja umirem od bolova 3 sata i nista. Da mi je znati sta joj je dao. :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i moje iskustvo sa indukcijom. Da napomenem - prvi porodjaj i nikakvo znanje o tome :rolleyes: Glupo ili ne, nemam pojma...

Ujutru oko 5h dobijem bolove, na svakih 10min, nista posebno, ali iz straha, odem kod dr i on kaze lazni....Ja se vratim kuci

Cijeli dan ja imam bolove, podnosljive (cak sam isla da gledam neki namjestaj po salonima :rolleyes: i uvece oko 7h pocnu jaci, ja trpim, necu u bolnicu ziva :unsure:

Oko 20h, spremim se i via bolnica...bila sam otvorena oko 6cm.

Pripreme, klistiranje...u 21h udjem u salu, na sto, ukljuce mi indukciju (kad naidje bol, ubija), malo su me i recnuli, ali sve to prodje brzo i ja u 21.35 rodih djevojcicu :rolleyes:

P.S. porodila sam se na dan termina 24.02. :P

bret voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila indukcijom nešto više od nedelju dana posle termina. Nisam imala kontrakcije uopšte, pa smo se dr i ja dogovorili da me poradja kad bude dežuran. Iako je porodjaj trajao 13 sati, uopšte bol nisam osetila, jer sam ubrzo nakon indukcije primila epidural, a posle sam se sita naspavala jer sam bila em premorena, em sedirana :) . Sve u svemu, pozitivno iskustvo, ako možete da birate, definitivno uzmite indukciju.

Koliko si prstiju bila otvorena kad si dobila epidural?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa naravno da je drugacije, zato sto se skoro svaka trudnica prikljuci na indukciju i onda misli da joj je porodjaj indukovan i kaze "ma nije to strasno"...a drugo je kad ti porodjaj zapocinju indukcijom ili vaginaletom....meni je vaginaletom i zaista to necu nikada zaboravili....a eto ti si imala oba slucaja i znas o cemu se radi....ma sve je dobro kad se doro svrsi....

A mene tesis i kazes nije strasno :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav mameee...imam jedno pitanje za vas,mozda je glupo i mozda cete se cudit kad pitam ali sta cu prvorotka sam,sta je to indukcija,zasta je ona.moze li neko malo da mi objasni sta je to,i jeli CTG isto sto i indukcija,hvala vam unadprijed....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene su prikljucili na indukciju ali mene uopste nije bolelo niti su mi se kontrakcije pojacale od nje,iako sam se otvarala:)

Sejla indukcija i ctg nisu jedno te isto.

cgt belezi otkucaje bebinog srca i kontrakcije.

Indukciju ti prikljucuju pre samog porodjaja da bi se sto pre otvorila i imala kontrakcije da bi se brze porodila :)...onako laicki da ti odgovorim:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rodila sam drugo dete sa indukcijom, porođaj je bio ugovoren, nedelju dana pre termina, jer je dr išao na duži put. Elem, otišla sam u bolnicu bez ikakvih simptoma, beba visoko, još i karlično okrenuta...Dao mi je dve injekcije u butinu, brzo sam se otvarala, a indukcija mi je priključena na porođajnom stolu. Bolovi su bili užasni, kad ih uporedim sa prvim porođajem, koji se odvijao potpuno prirodno, bez ikakve stimulacije, mogu reći da je indukcija pakao! Možda je tome doprineo i karlični položaj bebe, pa je sve bolelo još više i trajalo mnogo duže. Ipak, sve se završilo dobro, iako sam, sećam se, par puta pomislila da neću moći do kraja! Sad čekam treće dete, 38. sam nedelja, beba je opet karlično okrenuta (koji sam ja baksuz!) i planiram da sutra, kad odem na CTG, zahtevam (kukam, molim) carski rez, mislim da sada, u 36. godini, neću biti ni upola onako spremna da ''guram'' kao pre pet godina!

bret voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bolelo je toliko jer su te na "silu" poradjali.Meni indukcija ukljucena sat pred porodjaj jer je beba bila visoko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da i ja podelim moje iskustvo sa vama.ja sam se porodila pre nepunih mesec dana.Lezala sam 2 dana na patologiji jer sam presla 7 dana preko termina.Drugu noc od dolaska na patologiju sam osetila bolove,doktorica me je pregledala i ustanovila da sam otvorena 3 prsta i prebacili su me u porodjajni blok.Ukljucili su mi indukciju u 03:15,a porodila sam se u 11:47,bolelo je uzasno mislila sam u jednom trenutku da cu se onesvestiti ali na svu srecu sve se dobro zavrsilo...Imala sam srecu sto je u toj smeni radila babica koju poznajem,tako da je ona bila stalno uz mene i hvala joj puno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se sa obe trudnoce porodila uz pomoc indukcije i mogu vam reci da je to za mene velika pomoc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u 4:20 sam otisla u porodjajnu salu,oko 4:30 sam dobila sintocinin(niko me nista nije pitao!),porodila sam se u 5:20.imala sam dve jake i bas bas bolne kontrakcije,jedva sam ih nekako predisala,posle toga je sav bol nestao,osetila sam tzv.kontrakcije za napinjanje i brzo i bezbolno izgurala svoju devojcicu :D

e da,babica mi je dilatirala grlic i prosla sam bez epiziotomije.

e sad,moj porodjaj je verovatno blizu idealnom ali meni je ostala neka zal sto sve nije bilo prirodno,od pocetka do kraja.

sl.put cu pokusati bez indukcije,naravno uz konsultacije sa dr.,ipak je prirodni porodjaj najbolji i za bebu i za mamu...

bret voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prviot poragjaj mi bese epten priroden bez nikakva indukcija i i bolkite mi traea okolu 8 saati a vtoriot pat mi ukl indukcija i mnogu pobrzo se otvorav znaci jaki bolki imav samo 1 saaat i 45 min znaci da sum znaela i za prviot pat deka pobrzo odi so indukcija i togas ke sum si pobarala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prviot poragjaj mi bese epten priroden bez nikakva indukcija i i bolkite mi traea okolu 8 saati a vtoriot pat mi ukl indukcija i mnogu pobrzo se otvorav znaci jaki bolki imav samo 1 saaat i 45 min znaci da sum znaela i za prviot pat deka pobrzo odi so indukcija i togas ke sum si pobarala

Dakle, koliko sam shvatila Slagjana se lakše porodila sa indukcijom. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bog poziveo onog ko ju je izmislio!25 sati su dr.cekali da vide hocu li se otvoriti ,zapravo samo su me mucili i mene i dete!kad sam dobila indukciju za 4 sata sam vec drzala moju mrvicu u rukama i plakala od srece!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.