Indukcija

odgovora

Objavljeno

Ja sam imala razlicito iskustvo sa indukcijom. Prvo dete kad sam radjala dosla sam u porodiliste sa bolovima, ukljucili su mi indukciju i sve je proslo mnogo brze nego sto bi bez indukcije. Sa trecim je vec druga prica. porodjaj je izazvan indukcijom i bilo je strasno. Sati i sati na stolu su me do te mere iscrpeli plus sto napone nisam imala samo bolove i jos kratak pupcanik, tako da je moja beba rodjena vakumom. :angry: Secer je upravu, drugacije je kad dobijes indukciju da ubrza stvar, a drugacije kad indukcijom izazivaju porodjaj. Bar je u mom slucaju tako bilo.

pa naravno da je drugacije, zato sto se skoro svaka trudnica prikljuci na indukciju i onda misli da joj je porodjaj indukovan i kaze "ma nije to strasno"...a drugo je kad ti porodjaj zapocinju indukcijom ili vaginaletom....meni je vaginaletom i zaista to necu nikada zaboravili....a eto ti si imala oba slucaja i znas o cemu se radi....ma sve je dobro kad se doro svrsi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa naravno da je drugacije, zato sto se skoro svaka trudnica prikljuci na indukciju i onda misli da joj je porodjaj indukovan i kaze "ma nije to strasno"...a drugo je kad ti porodjaj zapocinju indukcijom ili vaginaletom....meni je vaginaletom i zaista to necu nikada zaboravili....a eto ti si imala oba slucaja i znas o cemu se radi....ma sve je dobro kad se doro svrsi....

Šećerna,razumem te i ja...i meni je počelo sa vaginaletom i indukcijom a kako je sa naponom i bez vaginalete nadam se da ću osetiti drugi put...ako se ne odlučim za epidural.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja takodje necu zaboraviti treci porodjaj, zbog toga svima savetujem da ako nije potrebno ne izazivati porodjaj vec sacekati da priroda uradi svoje.

bret voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šećerna,razumem te i ja...i meni je počelo sa vaginaletom i indukcijom a kako je sa naponom i bez vaginalete nadam se da ću osetiti drugi put...ako se ne odlučim za epidural.

ja sam dobila epidural, ali tek kad sam se otvorila 6 prsta... a znas kad sam se otvorila?! ne pitaj!:)

dobila vaginaletu oko 9 uvece, celu noc pod bolovima, pre podne sam htela da umrem i ne otvaram se uopste, da bih se u 11 pre podne odjednom otvorila 6 prsta i tad dobila epidural...porodila se pre 12...

ma super je epidural, ali indukcija kuku lele kuku tele :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su dali sintocinon...dr. rekao da mi daju,kada sam bila otvorena 6 i pitao me,jel da daju,ja reko dajte....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala lep porodjaj tj ostao mi je u lepom secanju, nisam imala nikakve bolove nista i ukljucili su mi indukciju oko 9:15 vremenom se pojacavali bolovi (ne kazem da ne boli ali se moze izdrzati ) ja sam imala osecaj da kad su postale jace kontrakcije da prosto nisam imala razmaka izmedju bolova a i davali su mi bensedine zbog visokog pritiska pa mi je nekako sve bilo mutno..... Porodila sam se prirodno bez epidurala oko 14:30 meni je to vreme brzo proslo prosto nisam mogla verovati da je vec toliko sati.... Verujte i ti bolovi i sve sto ide uz to se zaboravi cim vidite svoju bebu :) Sad cekam drugu bebu i nemam strahova nikakvih ..... :):D:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam oba puta bila indukovana,nemam neke traume ali sam generalno oba puta imala problem da se nisam otvarala.Nikako i ni sa cim.Oba puta su mi ujutru stavili tableticu,kasnije dilatirali,bockali me svim i svacim,davali besedine i nistaaaaa....

Jednostavno grlic je takav kakav je i to je nepopravljivo.Onog trenutka kada sam dobila napone ja sam se i "otvorila" t.j. izcepala i beba izletela kao iz katapulta.

Nema to veze sa indukcijom ali u principu koliko sam shvatila svakoga ko je prekoracio termin kao sto sam ja lekari,ukoliko nije nesto drugo planirano,planiraju za indukciju i verujem da je nekome ko nema problem sa grlicem kao ja,to super stvar i dosta olaksava.

Cula sam da su bolovi kada te indukuju jaci od prirodnih,ali kako ja prirodne nisam ni dobila to ne mogu da potvrdim :( .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Indukcija,i sad me boli kad se setim.Porodila sam se pre 47 dana....Prenela sam 11 dana,bila otvorena 2 prsta nedelju dana a bolova ni otkud i napokon se pojave ujutru u 2.U 6 ujutru odem u porodiliste i u 7 sam vec bila prikljucena na indukciju.Bolovi neopisivi,ja nikako da se otvorim,bol na svaki minut.Dali mi trodon da mi u pauzama bude lakse,a pauza par sekundi.Porodim se u pola 7 uvece nakon 4 napona,sam cin porodjaja mi nije bio strasan ni ono sivenje kolko indukcija koja je trajala 11 i po sati...nedaj Boze nikom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da nije bilo indukcije, mislim da nikada ne bih dobila bolove :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da se ovde mesaju neke stvari. Drugo je doci otvoren par prtsa i prikljuciti te na indukciju, to skoro svakoj porodilji rade, a drugo je vaginaleta i izazivanje porodjaja bez bilo kakvih simptoma porodjaja.

Ko je primio vaginaletu, zna o cemu pricam tj o kakvim bolovima.

E mene bas to interesuje... Uplasena sam i treba mi savet, a slusam razne price i puna mi je glava svega, a shvatam da vecina mesa stvari...

Ja imam sad jos i male karlicne mere, pa beba sa punih 37 nedelja, kad udjem u 38. mora napolje... Oni hoce po svaku cenu da probaju prirodni. Dr mi je rekao ovako, da ce da me primi za 10 dana, da ce da me prikljuci na indukciju da izazove porodjaj i da ako se ne otvorim do 9 nece poradjati prirodno, jer grlic zbog mog stanja ne sme da pukne...

Koliko ja shvatam to se uklapa u ovaj tvoj slucaj, ne ceka se da porodjaj i bolovi krecu, vec se to izaziva, e sad ja jesam otvorena, ali to jos od sestog, sedmog... a pritom mi je rekao da ne zna ni da li ce grlic moci da se otvori dalje od 6... Epidural ne moze nakon ovoliko teske trudnoce... A uzasava me ideja da se raspadam do sedam prstiju, a da na kraju opet zavrsim na CR... Bas sam uplasena i znam da moram nekako da smirim samu sebe, ali... :blink::unsure:<_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebo, tvoj slučaj je baš specifičan, na tvom mestu ja bih možda više naginjala ka carskom rezu, iako lično nisam za to...

Tebi će onda svakako izazivati porođaj od samog početka i to će trajati dugo, a opet moraš biti pod stalnim nadzorom, a ne kao većina, uključe i ostave nas da se mučimo i po 12h...

Šta znam, nemam neki pametan savet, ali ipak ozbiljno porazgovaraj sa doktorom o svim opcijama...

Naravno, ti znaš da ti mi sve želimo naj, naj...ljubac... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebo nisam dr , ali meni nije najjasnije sta prica tvoj dr :prvo da ceka da se otvoris do 9, a onda da tvoj grlic nece moci do 6 da se otvori. A sta ako se otvoris do 9?!!!

Nemoj da brines. Mozda je za to tvoje najbolje CR, ali nisam dr da znam, ipak oni znaju najbolje. Jel' za tvoje stanje generalno bolje da ides prirodnim putem, tj jel' se celije nekako obnavljaju ili sta li vec, ili je svejedno?!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebo nisam dr , ali meni nije najjasnije sta prica tvoj dr :prvo da ceka da se otvoris do 9, a onda da tvoj grlic nece moci do 6 da se otvori. A sta ako se otvoris do 9?!!!

Nemoj da brines. Mozda je za to tvoje najbolje CR, ali nisam dr da znam, ipak oni znaju najbolje. Jel' za tvoje stanje generalno bolje da ides prirodnim putem, tj jel' se celije nekako obnavljaju ili sta li vec, ili je svejedno?!!!

CR je najsigurnija varijanta, ali bi sledecu trudnocu mnogo otezao :blink: , mada je to meni tesko i da zamislim :lol: , teze od ovog je jedino hibernacija <_< ...

Stvar je u tome da oni NE ZNAJU kako ce grlic da se ponasa, kod svake zene koja je radila konizaciju je to drugacije, neke se otvore, neke nece dalje od 5-6... Bez 9 nece da poradja, jer kaze da ne sme da pukne grlic, da ne bi doslo opet do nekih promena na celijama prilikom zarastanja, jer tada najlakse dodje do toga :blink: ... Ako se otvorim 9, poradjace me prirodno, pod uslovom da porodjaj lepo napreduje i da bude napona... Evo kako je on to meni objasnio:

-Spremice salu za CR

-Prikacice me na indukciju, pre pocetka bolova, kontrakcija, otvaranja, bilocega, izazvace porodjaj

-Cekace da vidi kako se otvaram

-Ako se ne otvorim koliko treba-u salu na CR

-Ako porodjaj ne napreduje kako treba-u salu

-Bilo sta kako ne treba-u salu

-CTG pokaze da beba pati-u salu...

Ne znam, ni ja nisam pristalica CR, ali ovo mi sve zvuci mnogo nadobudno, to je vise ono da probamo na prirodno, a za sve sto ne stima u salu... Bolje onda da radi CR odmah, nego da rizikuje...

Koliko ja shvatam, za mene je prirodni rizicniji, za moje stanje, taj grlic, tj, to sto je od njega ostala ne treba cackati, nisu stavili serklaz da ne bi ostetili grlic, a rizikovace da pukne... CR je bezbednije... Ali... Mozes da zamislis njihove reakcije kad pacijent trazi CR...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebo, tvoj slučaj je baš specifičan, na tvom mestu ja bih možda više naginjala ka carskom rezu, iako lično nisam za to...

Tebi će onda svakako izazivati porođaj od samog početka i to će trajati dugo, a opet moraš biti pod stalnim nadzorom, a ne kao većina, uključe i ostave nas da se mučimo i po 12h...

Šta znam, nemam neki pametan savet, ali ipak ozbiljno porazgovaraj sa doktorom o svim opcijama...

Naravno, ti znaš da ti mi sve želimo naj, naj...ljubac... :)

Znam, zato vas i pitam :), za mnoge stvare drage moje imam vise poverenja u vas nego u doktore, jer vi ste ipak prosle i kroz trudnocu i kroz porodjaj i vasi saveti zlata vrede :)

A inace "odusevljena" sam idejom izazivanja porodjaja od starta, koliko shvatam, to mu dodje na gore od prirodnog porodjaja, od cega sam ja mislila da gore ne postoji :lol:

I ja sto vise mislim, smatram da je CR sigurnija varijanta, ne bih ja cackala mecku, mene neko da pita, bolje ne dirati u taj grlic...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala oba puta problem sa grlicem,tacnije nije hteo covek da se otvori pa to ti je,s tim sto prvi put nisam imala pojma jer mi nista nisu rekli ali vec drugi put sam znala.

Indukovali su me oba puta jer je prosao termin skoro 15 dana,kod drugog porodjaja su nakon stavljanja "tabletice" odmah provalili da tu nesto nije kako treba,dilatirali su me ali ni makac.Nakon nekoliko sati su mi dali bensedin kako bi se grlic opustio,ali ni od toga vajde.Spustili su me u salu sa vec jakim kontrakcijama i otvorenu 5 prstiju,jedva.Ukljucili su me na indukciju i kontrakcije su bile sve jace ali od otvaranja nista.Nakon 3 sata mucenja i mene i bebe,beba je gubila tonove.Tu me je doktor obavestio kako je sala za CR spremna ukoliko se tonovi ne regulisu ubrzo.Ma pakao sam prosla,a pri tom me je onaj bensedin toliko osamutio da sam molila da me vode na CR jer vise nisam imala snage i nisam bila sigurna da cu moci da izguram bebu.Meni se cinilo kao da sve traje vecnost medjutim nije,trajalo je svega oko pola sata kada sam vec dobila napone i beba je krenula,a ja otvorena jedva 8 prstiju.Necu da gresim dusu,doktor i babica su mi bili ogromna podrska ali nisu mogli da sprece da se razcepam toliko da me je doktor jedva zakrpio.Grlic se kao i prvog puta razcvetao,verovatno bez potrebe,jer da smo svi po malo reagovali na vreme do toga verovatno ne bi doslo.Preziveh ja i to,i zato ti i jeste moj savet da trazis CR!nemoj muciti ni sebe ni dete bez potrebe.

Jubim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala oba puta problem sa grlicem,tacnije nije hteo covek da se otvori pa to ti je,s tim sto prvi put nisam imala pojma jer mi nista nisu rekli ali vec drugi put sam znala.

Indukovali su me oba puta jer je prosao termin skoro 15 dana,kod drugog porodjaja su nakon stavljanja "tabletice" odmah provalili da tu nesto nije kako treba,dilatirali su me ali ni makac.Nakon nekoliko sati su mi dali bensedin kako bi se grlic opustio,ali ni od toga vajde.Spustili su me u salu sa vec jakim kontrakcijama i otvorenu 5 prstiju,jedva.Ukljucili su me na indukciju i kontrakcije su bile sve jace ali od otvaranja nista.Nakon 3 sata mucenja i mene i bebe,beba je gubila tonove.Tu me je doktor obavestio kako je sala za CR spremna ukoliko se tonovi ne regulisu ubrzo.Ma pakao sam prosla,a pri tom me je onaj bensedin toliko osamutio da sam molila da me vode na CR jer vise nisam imala snage i nisam bila sigurna da cu moci da izguram bebu.Meni se cinilo kao da sve traje vecnost medjutim nije,trajalo je svega oko pola sata kada sam vec dobila napone i beba je krenula,a ja otvorena jedva 8 prstiju.Necu da gresim dusu,doktor i babica su mi bili ogromna podrska ali nisu mogli da sprece da se razcepam toliko da me je doktor jedva zakrpio.Grlic se kao i prvog puta razcvetao,verovatno bez potrebe,jer da smo svi po malo reagovali na vreme do toga verovatno ne bi doslo.Preziveh ja i to,i zato ti i jeste moj savet da trazis CR!nemoj muciti ni sebe ni dete bez potrebe.

Jubim

Ljubim i ja tebe...

Sad sam definitivno odlucila da trazim... Sta je sigurno, sigurno je...

Hvala ti puno, puno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljubim i ja tebe...

Sad sam definitivno odlucila da trazim... Sta je sigurno, sigurno je...

Hvala ti puno, puno :)

Nego sta,zasto se bez potrebe muciti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebo,a jesi li ti bila kod anesteziologa da pitas za epidural?Ne razumem kakve veze ima tezina trudnoce sa anestezijom? Po meni,tebi bi najbolja varijanta bila da krenes prirodno sa epiduralom,da se ne mucis,pa ako ne ide onda ti samo dodaju anesteziju i urade carski u lokalnoj .Ako ne moze tako,onda ti je Cr svakako najbolje resenje. I nemoj da brines za to sto su ti rekli da ce daprate da li beba pati-to je normalna procedura kod svakog porodjaja,Ja sam sve vreme bila prikljucena na ctg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da sam barem malo pameti imala pa odmah i ja otisla na epidural....U pravu si viki mozda i to moze uzeti kao jednu od opcija,ali opet ni to nije garancija da se grlic nece izcepati pa to ne daj Boze kasnije napraviti problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Epidural u Narodnom Frontu se odobrava tek sa 38 nedelja, moj porodjaj mora ranije, epidural delimicno usporava porodjaj i na GAK-u nece da ga rade kada procene da je trudnoca visokorizicna i da epidural dodatno usporava spor porodjaj, bila sam kod anesteziologa, odbijena sam :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cekaj da vidis kako ce biti, nemoj zuriti sa procenama. Ni dr nece, jer se tok porodjaja zna tek kad se sve zavrsi.

Ako ne bude islo, ici ces na CZ. A uvek je bolje prirodno, ako moze.

Vidim da dosta zena ovde mesa stimulaciju porodjaja sa indukcijom. Stimulacija izaziva, a indukcija pojacava. Za oba se daje u venu sintocinon.

I ja sam ga dobila oba puta, kad su mi krenuli bolovi. I lepo mi se ubrzao porodjaj. I oba puta sam dobila trodon, jer mi je grlic ostao na 8 cm, a jako naponi. Posle 10tak minuta od tog leka bebe su izletele.

Bolno jeste, ali to se svakako ne moze izbeci, sem kod epidurala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cekaj da vidis kako ce biti, nemoj zuriti sa procenama. Ni dr nece, jer se tok porodjaja zna tek kad se sve zavrsi.

Ako ne bude islo, ici ces na CZ. A uvek je bolje prirodno, ako moze.

Vidim da dosta zena ovde mesa stimulaciju porodjaja sa indukcijom. Stimulacija izaziva, a indukcija pojacava. Za oba se daje u venu sintocinon.

I ja sam ga dobila oba puta, kad su mi krenuli bolovi. I lepo mi se ubrzao porodjaj. I oba puta sam dobila trodon, jer mi je grlic ostao na 8 cm, a jako naponi. Posle 10tak minuta od tog leka bebe su izletele.

Bolno jeste, ali to se svakako ne moze izbeci, sem kod epidurala.

Hvala ti puno, bas sam tebe htela da pitam, ne plasim se ja toliko bola, to se mora, koliko se plasim za bebu i koliko se plasim da ne pukne grlic, jer ne znam koliko je to u mom slucaju nakon svega opasno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj se plasiti za bebu,jer ces biti prikljucena na ctg,pa ako slucajno beba pocne da pati ,odmah ides na CR.A skoro mi prica jedna poznanica da su joj indukciju ulljucili u 11h(porodjaj nije bio ni poceo),a ona se porodila u 1h,sa samo jednim ostrim,jakim bolom. Tako da je to sve individualno,mozes i super proci. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj se plasiti za bebu,jer ces biti prikljucena na ctg,pa ako slucajno beba pocne da pati ,odmah ides na CR.A skoro mi prica jedna poznanica da su joj indukciju ulljucili u 11h(porodjaj nije bio ni poceo),a ona se porodila u 1h,sa samo jednim ostrim,jakim bolom. Tako da je to sve individualno,mozes i super proci. :)

Hvala Viki, iz tvoojih usta u Bozje usi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebo ja ne znam sta da ti kazem, jer nisam ni znala kako bi prirodan a kako carski delovao u tvom slucaju. Ali verujem da tvoj dr zna,ipak je upoznat sa tvojom situacijom, ne bi toliko rizikovao.

Ma sve ce ok proci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.