Indukcija

odgovora

Objavljeno

Dabo, ja sam bila ubedjena da sam super prosla na porodjaju ali ovaj tvoj post je za naslovnu stranu. Svaka ti cast.

ma i ja sam super prosla kako zene prolaze....ali mi se ne trpe opet bolovi sest sedam sati ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoooooo kad se samo setim....

Prvo vaginaleta od koje su mi oci ispadale pa posle indukcija i nesto za smirenje a kontrakcije na 4 min pa kako prestane prva ja krecem da se uspavam pa naidje druga i momentalno me rasvesti,cela u grcu a napona nigde...porodi se a da neznam ni kako to izgleda :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su ukljucili indukciju, valjda da bi me skinuli sa dnevnog reda. Cula sam doktoricu kako govori:"Hajde da poradjamo ove sto su ostale"...

Boli, kao sam vrag, ali ako je to pomoglo da se brze otvorim, onda sam prije za ovu soluciju nego da se ja sama polako otvaram satima i satima.

Ja sam na prvom porodjaju bila na indukciji punih 10 sati.Zamislite to ludilo i koliko sam se izgubila od bolova da sam u jednom momentu pomislila "a da oni mene sad puste kuci pa cu ja doci sutra" :lol:

Poucena iskustvom,kada su mi krenuli bolovi za drugi porodjaj,ja sam lagano setala po kuci,kupala se,cak sam se i najela oko 3 ujutru,tek oko 5 sam osetila da je kriticno pa smo krenuli u bolnicu.Vec sam bila skroz otvorena i verujte mi ti bolovi ne mogu da se porede sa indukovanim.Kao kad vas uhvati jaci grc u stomaku,nista nepodnosljivo,sve sam lagano izdisala i bilo je neuporedivo lakse. Dok sam na indukciji par puta gubila svest od bola!

bret voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Počela sam da se porađam prirodnim putem. Sporo sam se otvarala, počeli su da gube otkucaje bebinog srca. Dali su mi indukciju i ubrzali porođaj, a pominjali su i da ću završiti na carskom rezu ako se sve ne završi brzo. Nisam birala indukciju, ali je ona u mom slučaju bila potpuno opravdana. Pošto sam imala epidural, ne mogu da komentarišem intenzitet bolova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila ekspresno :) dosla sam u bolnicu u 16h a porodila sam se vec u 17:20h,i sami znate kake su pripreme pre porodjaja,pregled,ctg,klizma... Tako da sam ja u porodjajnoj sali bila nekih 10-15 min,usla legla prikljucili indukciju i za 5 min se porodila prirodno naravno bez nekih specijalnih bolova na porodjaju samom a pre porodjaja skoro da ih nisam ni osetila :lol: Tako da svakom bi pozelela moje iskustvo :)

bret voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i moje iskustvo sa indukcijom. Usla u porodiliste (bez bolova otvorena 3-4prsta) u 9.10.ukljucili indukciju u 9.15, dobila prvi bol u 9.20, jos 3 bola od 9.30 do 9.40, porodila se u 9.48. Ovakav porodjaj bih pozelela svakom. Inace mi je poznata i varijanta kada ste pod bolovima par sati (moj prethodni porodjaj)

Svaka cast,zaista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da se ovde mesaju neke stvari. Drugo je doci otvoren par prtsa i prikljuciti te na indukciju, to skoro svakoj porodilji rade, a drugo je vaginaleta i izazivanje porodjaja bez bilo kakvih simptoma porodjaja.

Ko je primio vaginaletu, zna o cemu pricam tj o kakvim bolovima.

Brezica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da se ovde mesaju neke stvari. Drugo je doci otvoren par prtsa i prikljuciti te na indukciju, to skoro svakoj porodilji rade, a drugo je vaginaleta i izazivanje porodjaja bez bilo kakvih simptoma porodjaja.

Ko je primio vaginaletu, zna o cemu pricam tj o kakvim bolovima.

E to je ono sto ja nisam znala. Po svaku cijenu sam htjela izbjeci indukciju, pa sam ostala kuci sto duze, naivno vjerujuci da cu u bolnicu doci dovoljno otvorena za porodjaj. :lol: :lol:

Mozda bih i dosla da sam sacekala jos jedan dan! :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dobila bolove u subotu uvece,nisu bile prave kontrakcije,jer nisu bile redovne,pojavljivale se na svakih 15 20 min,ali bolelo je,Celu oc nisam spavala,presetala sam,tako mi bilo lakse,U nedelju ujutro odem u bolnicu,otvorena dva prsta,ostave me na ginekologiji,bolelove sam ceo dan imala na 20 min.U poned,tj u ponoc,me doktorica pregledala,kaze 4 prsta,ides u porodiliste,primila bensedin inekciju.Tek ujutro u 7 su me stavili na sto,bolovi na 7 min,probusili vodenjak.Tad mi je bilo teze,sto lezim,ne smem ustati.U 9 i 24 min se rodila moja cerka.Indukciju primila nisam,sve natenane je islo,cini mmi se kao skolski porodjaj>pitam se dal bi bilo bolje uz indukciju,brze?Ipak je to 33 sata,cini mi se da mi je teze padalo jer sam umorna vec,ne ispavana (uopste spavala nisam,koliko zbog bolova,a i uzbudjenosti) nego sto me je ustvari bolelo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U 18h puko vodenjak, u 19:30h otisla u porodiliste 1 prst otvorena, bez kontrakcija i bez bolova. Oko 23h krenuli bolovi, otvorena 3 prsta. Oko 2h dobila napone :blink: i odmah ukljucena indukcija. U 2:30h 7 prsta otvorena hitno u salu i u 2:40h se rodila Dunja.

Iskreno, da nije bilo indukcije, ne znam sta bi bilo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E to vidis Anchi, tebi je to pomoglo. A ja sam uvece u 21:30 dobila vaginaletu da bi mi izazvali porodjaj, do ujutru u 7h onako bolovi, da bih od tada pocela da umirem od bolova. A nisam mogla da se otvorim ni malo...E to je zezanuto....Mislila sam da cu da umrem. A porodila se tek u 12h popodne. Epidural mi dali tek kad sam bila otvorena 6 prsta, a to je bilo pola sata pred porodjaj. Uzas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E to vidis Anchi, tebi je to pomoglo. A ja sam uvece u 21:30 dobila vaginaletu da bi mi izazvali porodjaj, do ujutru u 7h onako bolovi, da bih od tada pocela da umirem od bolova. A nisam mogla da se otvorim ni malo...E to je zezanuto....Mislila sam da cu da umrem. A porodila se tek u 12h popodne. Epidural mi dali tek kad sam bila otvorena 6 prsta, a to je bilo pola sata pred porodjaj. Uzas.

Jooj, seceru, pa ti si se bas namucila :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na prvom porođaju sam došla u porodilište otvorena 4 prsta, čekali su nekih 3h, pa kada se nisam otvarala, priključili mi indukciju, i bila sam na indukciji neka 4h. Naravno da boli...Drugi put sam prešla termin 4 dana, bila je smanjena količina plodove vode. Odmah su mi priključili indukciju, od 6-15h, dve boce su istekle, a ja sam bila tek 6 prsta otvorena i tako se i porodila. Bolelo je opet jako, ali kod mene to nije tako strašno, mnogo sam izdržljiva i bol mogu dugo da trpim. Zaista ne mogu da rasudim da li je indukcija potrebna ili ne...ali mogu da kažem da one žene koje ne mogu da istrpe bolove, da obavezno uzmu epidural. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dabo, ja sam bila ubedjena da sam super prosla na porodjaju ali ovaj tvoj post je za naslovnu stranu. Svaka ti cast.

pa da i ja napisem moje iskustvo

pregled na prijemu, klistiranje i setkanje i odlazim u predporodjajnu salu. sacekam vizitu i dr mi probusi vodenjak, proslo je 08h.. prikljuce me na indukciju (ne zato sto se nisam otvarala, dosla sam otvorena 6-7 prstiju, vec da nas ubrzaju) i tako to sve ide i ja se porodim u 09:16h

generalno brzo i lako ali je mene ta indukcija toliko izmucila posebno sto sam posle cula da stvarno nije bilo potrebe jer bih se bez nje porodila mozda pola sata kasnije..

ja sam pre za BEZ INDUKCIJE!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u porodiliste dosla u 21h,otvorena 2 prsta,tada mi je i pukao vodenjak,onda glupi CTG i porodim se u 00:15,bez indukcije.Mene je strah od nje i svega sto ima veze s iglama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zavidim vam na epiduralu ... u BL ne daju ....

Meni su prvi porodjaj indukovali jer je pukao vodenjak, otvorena a ni jednog truda. I pored toga 6h na dripu i nigdje ni jednog bola .... Nakon toga je bol krenuo, porodila se nakon dva sata a bolove "nisam ni osjetila" .. bar neonako kako zene pricaju i osjete

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JA SAM BILA PRIKACENA NA INDUKCIJU VISE OD 12SATI!NIKO ME NISTA NIJE PITAO,REKAO-SAMO ME PRIKACILI I OTISLI!JA SAM IMALA SRECE JER SAM IMALA BEZBOLNE KONTRAKCIJE I NISTA NISAM OSECALA SEM UKOCENOSTI OD SILNOG LEZANJA!KADA SU SE OPSETILI DA VEC LEZIM PREDUGO I KAD SU ME PUSTILE DA MALO PROSETEM,TU SU KRENULI NAPONI I ODMAH SAM SE I PORODILA!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam otisla na kontrolu 10 dana pre termina i dr me ostavi da se porodjam jer je sutradan isla na odmor.I tako mi ona ukljuci indukciju u 9 ujutru a ja posto mi je prva beba nista nisam znala. Porodila sam se u 15, tih nekoliko sata koje sam provela u sali su bili najgori u mom zivotu, bolovi nepodnosljivi, osoblje jos gore a doktorica uzas iako mi je ona vodila celu trudnocu privatno.Posto sam se slabo otvarala oni su rucno sirili grlic e to su tek bolovi koji se nemogu izdrzati i nekako ona dodje u 15 napravi epiziotomiju koja je bila bas velika skoci na stomak da pogura bebu i ja se porodi.Tada sam mislila da su muke prosle al nisu, od onog sirenja grlic puko, epiziotomija tako da neznam koliko sam konca imala ali znam da nisam mogla dva meseca da se krecem, da sedim i da setam. A zaboravila sam i reci da mi je jos radjena i rucna revizija posle porodjaja jer je posteljica pukla tako da sam ja nadrljala i najgorem neprijatelju nebih pozelela da ima ovakvo iskustvo.Od takvog porodjaja sam primala tri boce krvi i ostala u bolnici 6 dana i na kraju izasla na svoju odgovornost, a zadrzavali su me zbog mene jer sam bila lose dok je hvala bogu bebac bio super ocena 9/10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni svaki dan rade ctg i imam kontrakcije ali se ne otvaram. Dr mi pominje indukciju a ja sam, čitajući vaša iskustva, sve uplašenija. Još dve bebe... Prva prednjači glavom, druga je karlično. Padaju mi na pamet kratke pupčane vrpce. Pada mi na pamet zelena plodova voda... Pada mi na pamet cepanje, vakuum...

Samo mi se crne misli motaju po glavi. Uopšte nisam opuštena. Izem ti psihologa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MA VI SE ZEZATE???/KAKVA INDUKCIJA....MENI SU DALI VAGINALETU U 9 UVECE A PORODILA SE SUTRADAN U 12 PREPODNE,...PA RACUNAJTE KOLIKO JE TO SATI U NAJGORIM BOLOVIMA....JA NIKAKO NISAM MOGLA DA SE OTVORIM , I ONDA SAM SE PRED KRAJ OTVORILA 6 PRSTA KAD SU I MOGLI DA MI DAJU EPIDURAL....ALI PRE TOGA PAKAO....JA KAD MI NEKO SPOMENE INDUKCIJU DOBIJEM NERVNI NAPAD...NAZALOST NISAM MOGLA DA BIRAM...PROSAO MI JE BIO TERMIN 2 DANA, BEBA VISOKO, A PLODOVE VODE NA MINIMUMU.....

INDUKCIJA NOOOOOOOOO!!!!!:)

ista stvar samo sto su meni kasnije i venozno ukljucili indukciju

a dok je stavljala vaginaletu pokusavala je nekako "rucno" da me otvori

dok ja nisam rekla dosta stvarno ne mogu vise i odustala je babica

ja sam cekala dva dana nakon toga tj jos jedan dan i uvece mi puknut videnjak + indukcija bolovi ali se nisam ni prst jedan otvorila i onda je dosla dr. oko 9 ujutro i odvela me na carski

tako da i ja na pomen indukcije dozivljavam napade :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni moje iskustvo sa indukcijom nije baš sjajno, ali bez nje bi sigurno bilo gore. Vodenjak mi je pukao u 12 i iscureo je veći deo plodove vode, a bila sam otvorena samo 3 prsta. U 13 su mi uključili indukciju, koja nije mogla da deluje dovoljno brzo, imala sam užasne bolove do 17h sam se otvorila 6 prsta, ali je na CTG-u počeo da se gubi bebin puls, pa su mi dali koseonik i poslali u salu. Umirala sam i od straha i od bolova! Porodila sam se u 17 i 30, iskasapili su me pošteno, ali ne i dovoljno, pa je bilo i cepanja. Kontrakcije su bile slabe, pa sam tako dobila i nagnječenje rebara, jer su morali da mi "pomognu" da izguram bebu. Sreća samo što beba nije bila krupna i što nije mnogo dugo trajalo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E taj porodjaj sa vaginaletom i tom indukcijom sreca pa sam izbegla.Termin mi je bio 21 oktobar a kad sam bila na zadnjoj kontroli doktorka koja mi je vodila trudnocu zakazala mi je porodjaj za 16 oktobar ako do tada ne dobijem bolove,jer je ona taj dan dezurna.Sreca pa sam dobila bolove 15 oktobra dan pre tog zakazanog i kao sto vec rekoh porodila se brzo i lako.Vidim da niko nije dobro prosao sa tim vaginaletama i indukcijom,znam takodje da se moja kuma tako porodila,ujutru od 8h pa tek navece se porodila u 11h,a pritom je bio neki praznik-slava pa je doktor koji je poroadjao otisao na slavu na par sati znajuci da nece skoro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala razlicito iskustvo sa indukcijom. Prvo dete kad sam radjala dosla sam u porodiliste sa bolovima, ukljucili su mi indukciju i sve je proslo mnogo brze nego sto bi bez indukcije. Sa trecim je vec druga prica. porodjaj je izazvan indukcijom i bilo je strasno. Sati i sati na stolu su me do te mere iscrpeli plus sto napone nisam imala samo bolove i jos kratak pupcanik, tako da je moja beba rodjena vakumom. :angry: Secer je upravu, drugacije je kad dobijes indukciju da ubrza stvar, a drugacije kad indukcijom izazivaju porodjaj. Bar je u mom slucaju tako bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala razlicito iskustvo sa indukcijom. Prvo dete kad sam radjala dosla sam u porodiliste sa bolovima, ukljucili su mi indukciju i sve je proslo mnogo brze nego sto bi bez indukcije. Sa trecim je vec druga prica. porodjaj je izazvan indukcijom i bilo je strasno. Sati i sati na stolu su me do te mere iscrpeli plus sto napone nisam imala samo bolove i jos kratak pupcanik, tako da je moja beba rodjena vakumom. :angry: Secer je upravu, drugacije je kad dobijes indukciju da ubrza stvar, a drugacije kad indukcijom izazivaju porodjaj. Bar je u mom slucaju tako bilo.

I u mom!!! :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma da. u principu najvaznije je da se sve dobro zavrsi. Ja sam imala poverenje u svog lekara i mislim da je sve moralo tako da bude.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.