Kad dete uzme olovku u ruke

odgovora

Objavljeno

Drage moje,

podelite sa nama prvo "umetničko delo" vašil malih umetnika.

Kakva su vaša "iskustva" sa pisanjem-crtanjem po nameštaju, zidu, telu, rukama :)

Sa čim ste im prvo dozvolili da pišu?!

Naravno bilo bi super i da fotografišete pa da napravimo jednu našu mini-virtuelnu izložbu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahahah nase prvo umetnicko delo je odavno okreceno,

mi smo prvo krenuli sa kredama, jer smo bili napolju, pisali po betonu , ....u kuci su to drvene bojice, i od skoro flomasteri

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja odmah da kažem moju "muku" :D

Mm joj je pokazao tajne hemiske olovke odnosno da ta čunda sprava može da piše i po telu tako da ona sada hemijsku uspešno koristi da piše po rukama i čim napiše trči meni da joj obrišem... Dohvatili smo se i radnih stolova (sreća pa sa olovkom je ižvrljala) a zidove još nije "iskusila" (kod babe jeste) a nadam se da i neće :)

Nabavili smo joj voštane shtedlerove ali najbolje se žvrlja sa hemiskom :D

Pre neki dan smo u jednoj kineskoj radnji kupili onu "namagnetisanu" tablu po kojoj može da se pište-briše. To je jedna od retkih igračaka koja joj je duže od 10min držala pažnju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad dijete prvi put uzme olovku u ruke..

4-Fotogr.jpg

ZoMi voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jaooooo :wub:

PIKASOOOOO!!! :)

A evo našeg prvog overenog (i za sada i poslednjeg) kod babe

wt-IMG-01.jpg

ZoMi voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Našoj barabi smo prvo kupili magičnu tablu za crtanje, sa deset meseci.

I to smo mu kupili za N. Godinu jer je otimao sestričini kad je video da je izvadila iz paketića. :)

U početku smo mu mi crtali, posle je bilo škrabanja, a sad najviše voli da nažvrlja i da obriše, tačnije vuče onu gumicu i DELETE-uje...

Od bojica i flomastera ima samo voštane boje, to smo počeli da koristimo pre dva meseca.

Zidove ne crta, prosto mu ne pada na pamet :D

Pre par meseci mu moj svekar pokazao kako kamenom da crta po betonu pa mi je moju lajku iscrto (čitaj izgrebao) kamenom po vratima u roku od 15 sekundi. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Našoj barabi smo prvo kupili magičnu tablu za crtanje, sa deset meseci.

I to smo mu kupili za N. Godinu jer je otimao sestričini kad je video da je izvadila iz paketića. :)

Ja sam to čudo tek pre neki dan "otkrila" tj skontala da je to ODLIČNA stvar za Emu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super tema! :rolleyes:

Mi na zidu imamo malu umetnicku sliku, koju moje klinke mnogo vole i bas se zaigramo oko nje i uvek je doradjujemo. Sad, jedini problem je sto je u dnevnoj sobi, pa ce morati da se prekreci, ali da je u decijoj ne bih je dirala. Pocelo je kao slucajno skrabanje, pa sam ih pustila, bolje samo tu da crtaju nego da na svakom zidu imam po deo "umetnickog rada". :lol:

jwc-Image1.jpg

ZoMi voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo isto bili počeli sa magičnom tablom. Do sada ih je imao dve. Obe su na kraju neslavno završile.

Više je voleo da mi crtamo i pišemo a on da briše.

Nakon toga su mu kupljene voštane bojice, ali nije preterano ni dan danas zainteresovan za crtanje i pisanje.

Uvek traži mi da crtamo i pišemo a on da naređuje šta. :D

Pre neki dan je dobio onu malu školsku tablu sa kredama. I dalje voli da mi crtamo i pišemo, a on da briše.

Povremeno pokušavam da ga zainteresujem za bojanke i crtanje, ali vidim da ga i dalje to uopšte ne zanima. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kamilice, baš mi se sviđa slika! :)

I meni bi bilo žao da je prekrečim! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kamilice, baš mi se sviđa slika! :)

I meni bi bilo žao da je prekrečim! :rolleyes:

Hvala! :wub:

Kazem, da je u decijoj ne bi bio nikakav problem. Ovako, vec je vreme da se kreci sama soba, a da ga ostavim nema smisla jer tu nema nekog decijeg kutka pa da izgleda sve ok. A da ti ne pricam kakve smo sve komentare i poglede dobijali od posetioca koji su dolazili, skoro svi su se zgrozavali kad vide zid, familija misli da smo ludi kad to dozvoljavamo deci! :blink: Zvace nam socijalne radnike... :blink: :blink: :blink::lol: :lol: :lol:

ZoMi voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ckh-Image7.jpg kk5-Image7.jpg Ja jos uvek mogu da je zadrzim da crta vostanim po papiru... iako joj mama i tata nisu dali dobar primer: qj-134664.jpg
ZoMi voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahaha A.N.A dobri ste a super ste oslikali zidove... Teodora je carica jos ona i sedi i crta :wub: ova moja to radi "u hodu" ili stojeci jer "nema vremena da sedne" :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa meni je po zidu crtao samo Janko,ali to je ostalo u starom stanu i ako je po tome sada odlicno crta :lol:

Ja cuvam prve sveske u kojima su crtali ovi stariji,kao i prve sveske i prve likovne radove iz jaslica,a i kasnije.

I moja mama cuva moje crteze,na njima je do besvesti crtana Vanda-to je lik iz crtaca 'Sport Bili i sport Lili',ko je malko stariji kao ja setice se!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Luka mnogo voli da pise i crta. i uglavnom sa hemijskama i po papiru. lepo uredno sedne za svoj stolic i to je to. samo prvi put je bilo malo ovokom po komodi.

sm8-DSC047.jpg

sada crta pa mi sav srecan vice "vidi mamice, nacrtao sam Isu i Bisu" i svasta njemu kao na nesto lici. ili on misli da to crta!!! sad u ovom periodu uglavnom su to neki jos uvek ne pravilni krugovi i koje kakve zvrljotine, ali ja uzivam u njegovim zvrljotinama i redovno ostavljam papire i hvalim ga uvek kako je naucio lepo da crta!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odlicna tema! Umetnost na delu! Sjajno!

I mi smo poceli sa magicnom tablom, pa sa kredama. Imamo jedan narandzasti zid vece povrsine koji se brise, pa i danas pise i brise po njmu. Vostane boje su neslavno odbacene jer je pakao obisati iz sa zida i namestaja :lol: . Flomasteri koji se peru su bili hit za pisanje po rukama i nogama, naravno. Nemam nesto slika dok crta, ali voli da skraba. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm je okrečio kuću dok smo mi bili na moru....evo Anđa je uspela za kratko vreme da oslika dobar deo 'čistih' zidova...umetnost nego šta :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete ne piše po zidovima, već po rokovnicima, knjigama i papirima za posao mene i mm :huh: . Imala je fazu, kada je imala oko 18 meseci, kada je bez prekida držala olovku u ruci i pisala. I sada piše, ali manje. Mislim da ona ne crta, već kobajagi nešto piše i popunjava - imitira mene i mm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, preslatkih li umetnickih dela! :lol:

Mia je pre par dana pocela da zvrlja u nekoj bojanki, hemijskom, a vec je shvatila da moze da pise i po ruci...

Ja jedva cekam vreme kada ce znati nacrtati bar malo smislenije crteze, ili kada bude pricala pa da mi objasnjava sta treba da vidim na papiru :)

Kupicu joj vostane bojice, samo se bojim da ih ne stavlja u usta.

A ako krene maminim stopama, imacemo i slike po zidovima :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kupicu joj vostane bojice, samo se bojim da ih ne stavlja u usta.

Ja sam kupila neke koje su "obložene" plastikom tako da izgledaju kao hemijska olovka jeste da su malo skuplje ali ima da joj traju ihaaa (posebno što ih ne koristi <_< ) ali zato mogu da predložim drvene bojice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, preslatkih li umetnickih dela! :lol:

Mia je pre par dana pocela da zvrlja u nekoj bojanki, hemijskom, a vec je shvatila da moze da pise i po ruci...

Ja jedva cekam vreme kada ce znati nacrtati bar malo smislenije crteze, ili kada bude pricala pa da mi objasnjava sta treba da vidim na papiru :)

Kupicu joj vostane bojice, samo se bojim da ih ne stavlja u usta.

A ako krene maminim stopama, imacemo i slike po zidovima :lol:

jako je smesno kad Luka pokazuje sta je nacrtao (jer nije nista) a on sav srecan pokazuje.. evo ga ovde Stefan, a ovo je tajica...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stefan najviše voli da vištane boje vadi iz njihove kutije i da ih vraća. Tačnije, prospe sve, a onda jednu po jendu pakuje nazad (to kad mu dosadi crtanje - moje ili njegovo).... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao ovo je mnogo dobro, bas volim kad deca crtaju, kamilice vas umetnicki rad mi se jako svidja :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao ovo je mnogo dobro, bas volim kad deca crtaju, kamilice vas umetnicki rad mi se jako svidja :D

Hvala B. :wub: :wub: :wub:

Prenecu pohvale mojim malim umetnicama! :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stefan najviše voli da vištane boje vadi iz njihove kutije i da ih vraća. Tačnije, prospe sve, a onda jednu po jendu pakuje nazad (to kad mu dosadi crtanje - moje ili njegovo).... :)

Tako smo i mi u tom periodu...

Pa je onda počeo zabadati nokte u njih, bilo mu zanimljivo kako ostaju crni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.