Kad dete uzme olovku u ruke

odgovora

Objavljeno

I Luka voli ,,jovoke,, ali jos nije otkrio pisanje po zidu, nadam se i da nece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kod nas je bilo kao i kod Bace-bavili smo se oslikavanjem zidova do krecenja,a onda smo se lepo dogovorile i vise nikada nista nije nacrtala na zidu.Zao mi je sto nisam slikala,bilo je tu svega i svacega.Poslednjih dana se nesto jako interesuje za crtanje i SLIKANJE(kada radi vodenim bojama,a ja je pitam sta to crta,ona mi kaze:"Ne,mama,pogresila si.Zar ne vidis da ne crtam ,vec slikam." :D ) Mislim da je shvatila da moze,jer ona ako ne moze nesto da uradi odmah se iznervira i odustaje.Uglavnom crta devojcice,porodicu,cvece ,sunce i kucu.Ovako to izgleda(doduse ,ovaj crtez je od pre par nedelja.Sada je sve bolje i bolje)Mene ,inace,deciji crtezi odusevljavaju :) .

tbf-mikac-.jpg

ZoMi voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Aleksa pravi balone, tj. krugove...male i velike, jajaste, elipsaste...to mu je opsesija...a onda ih boji raznim bojama...naravno on u tim krugovima vidi mamu, tatu, sestru, sunce, oblak...po zidovima ne dozvoljavam da se crta, samo po papiru...ima svoju svesku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kod nas je bilo kao i kod Bace-bavili smo se oslikavanjem zidova do krecenja,a onda smo se lepo dogovorile i vise nikada nista nije nacrtala na zidu.Zao mi je sto nisam slikala,bilo je tu svega i svacega.Poslednjih dana se nesto jako interesuje za crtanje i SLIKANJE(kada radi vodenim bojama,a ja je pitam sta to crta,ona mi kaze:"Ne,mama,pogresila si.Zar ne vidis da ne crtam ,vec slikam." :D ) Mislim da je shvatila da moze,jer ona ako ne moze nesto da uradi odmah se iznervira i odustaje.Uglavnom crta devojcice,porodicu,cvece ,sunce i kucu.Ovako to izgleda(doduse ,ovaj crtez je od pre par nedelja.Sada je sve bolje i bolje)Mene ,inace,deciji crtezi odusevljavaju :) .

tbf-mikac-.jpg

Jao, i ja sam odusevljena decijim crtezima...mislim da cu ih sve sacuvati kada moja pocne ovako nesto konkretnije da crta! :)

Sada je pocela crtati "krugove", dobro je, napokon, do sada je crtala samo neke jedinice i obozava da joj mama crta pa ona to "popravi".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odusevljena sam crtezima, a to crtanje po zidu mi je slatkoooooo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Videla sam isškraban zid kod babe u sobi - verovatno ga je pustila da to uradi...

Inače su sve samo žvrljotine - juče smo crtali po balonu, i sam je crtao polja za x/o.

Lepe prave linije.... Inače naškraba nešto, a onda mi kaže "auto" - kao to je nacrtao i onda sledeće... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

001.jpg

Stasa crta :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

006.jpg

Mamin mali umetnik :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovo je ono sto sam se hvalila kako je niko nije ucio a ona od pocetka ovako drzi olovku...ova slika to pokazuje..a crtez nije njen..drmnula je ko zna ciju svesku :D

img4504.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo!Mnogo je slatka,bice to na mamu neki pesnik opasan. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Okaceno izmedju nase i Lunine sobe

jx7-DSCN00.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas umetnicki :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas umetnicki :wub:

Ma za ovo bi neki zaradili milione :D Bitna je samo dobra reklama i zvucno ime :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se i mi prijavimo ovdje, jos uvijek se drzimo papira, nismo otkrili zidove :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zato mi jesmo :rolleyes:

jd8-uuuuuu.jpg

I njen rad iz vrtica za NG

kai-mali-u.jpg

ZoMi voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jana je pocela da sastavlja kruzice i govori da je nacrtala balon.Nekada sastavi krug nekada malo omane,ali se trudi da budu bas kruzici zatvorene linije.

Ja nisam mogla da verujem da sastavlja liniju.

A ume i cica glisu 'tacka do tacke,macka do macke... itd.' Ona kao prica i crta tackice i crtice. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jana je pocela da sastavlja kruzice i govori da je nacrtala balon.Nekada sastavi krug nekada malo omane,ali se trudi da budu bas kruzici zatvorene linije.

Ja nisam mogla da verujem da sastavlja liniju.

A ume i cica glisu 'tacka do tacke,macka do macke... itd.' Ona kao prica i crta tackice i crtice. :rolleyes:

Bravo :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slika sve govori... ;)

dsc06772.jpg

majat voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete je pre nekoliko dana pocelo da trazi papir sa pise! Ne drzi bas pravilno olovku,ali uspela je da naskraba nesto. Na zalost,nije mi digitalni bio pri ruci. :(

Kad vidi da du papir i olovka na stolu,odmah pokazuje prstom :"Daj,daj,pise Nina".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jaoooooooooo

ja nesto ne volim crtanje po kuci i ne dozvoljavam ga (ako me ne prevare-a desilo se starijoj za sve 4 god nesto mini na zidu-jedva se vidi) :rolleyes:

mladja jos ne koristi to....mogla bi si oko iskopati :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.