Kad dete uzme olovku u ruke

odgovora

Objavljeno

Tako smo i mi u tom periodu...

Pa je onda počeo zabadati nokte u njih, bilo mu zanimljivo kako ostaju crni...

Ojle, znači ovo nam je sledeće.... :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jana obozava da skraba.Malo pre je zvrljala sa flomasterima pa jedno sat i po vremena,bez prestanka.Cak smo i mi nesto mazali na hleb,ona nije ni primetila da jedemo,mozete misliti. :blink: .Pored papira izvrljala je jos i noge,ruke,malo trenerku,malo po trosedu,ali nista strasno,sve se opralo.

Bas se uzivela,ali cini mi se kao da se dosta umorila.

Citala sam o jednom istrazivanju gde su decu oko 5-6 godina uzrasta podvrgli istrazivanju.Jednom su dali da gleda sundjer boba,drugom neku deciju naucnu emisiju,a trecem dali da crta.Posle toga dali su im testove za njihov uzrast koje su morali da rese.I naravno najbolji rezultat pokazao se kod deteta koje je crtalo,a najgori kod deteta koje je gledalo sundjer boba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

prvo umetničko delo na magičnoj tabli (sa nepunih godinu dana) :)

luq-um-del.jpg

još uvek crtka po tabli, a kad uzme olovku onda ne gleda gde žvrlja, ali za sad nije stigao do zida!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jana je imala fazu kada je crtala po zidu i ja sam joj to dozvolila. Naravno samo na jednom zidu, ne po celoj kuci. Boja kojom je kreceno je vodoperiva pa nisam previse brinula mada nisam brisala to sto je ona nazvrljala. Kada smo u septembru krecili " dogovorili " smo se da nema vise pisanja po zidu. Za sad se pridrzava dogovora. Voli da svrlja i po rukama, trenerci.... Ne interesuje je da crta na papiru niti na toj magicnoj tabli.Kad joj dam drvene boje da crta ona ih uredno slozi u pernicu i kaze mi da ih cuvam za skolu. Flomastere " zakucava "za papir. Jedino sto je interesuje je plastelin i te modlice sto idu uz njega. Tu se zabuni pa cak i pola sata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Promenilo se i to :D . Sada piše bukvalno svuda. Crta krugove po isključenom TV-u, škraba po stolovima, zidovima, vratima. I, piše čime stigne, a omiljeni su joj moji karmini, korektori za podočnjake, olovke za šminkanje i krede. Da, i ona jako voli da crta po svom telu, ali tako je bilo i ranije. Inače, tabla kod nje nije imala prođu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da, zaboravih da vam kazem. Ako im dozvoljavate da saraju po zidu nemoj te im davati hemisku. Nema sanse da se prekreci. Nas moler je prvo smirglao pa gletovao i cetiri puta presao bojom. Sve druge pisaljke su OK. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada dete uzme olovku u ruke....hmmm strasno!

Nema mesec dana da je pocela da se bavi slikanjem tih nadrealnih dela, a vec ih ima svuda. Obozava da crta po sebi, po kaucu, igrackama...ali sam joj sada kupila neke vostane bojice koje se lako skidaju sa zidova. Umetnica moja mala, samo ide i pravi nered.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mia ne koristi svoju stolicu ni za hranjenje...tako da nista od toga. Ona je stalno u pokretu, bilo da jede ili crta. I ja spasavam situaciju tako sto joj poturim svesku i papire, za sada cesto upali, ali poznajuci nju, bice jos svasta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Magi danas uzela svesku i olovku i rekla "pise",a onda iskrabala stranicu! :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,

podelite sa nama prvo "umetničko delo" vašil malih umetnika.

Kakva su vaša "iskustva" sa pisanjem-crtanjem po nameštaju, zidu, telu, rukama :)

Sa čim ste im prvo dozvolili da pišu?!

Naravno bilo bi super i da fotografišete pa da napravimo jednu našu mini-virtuelnu izložbu ;)

...poceli smo sa hemijskom olovkom...drvene bojice i olovke nam nisu bas interesantne...prvo smo pisali po mami,pa po sebi,sada pisemo po sveskama,knjigama,malo po krevetu...po zidu ne pisemo,bar za sada... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Magi danas uzela svesku i olovku i rekla "pise",a onda iskrabala stranicu! :lol: :lol:

Jel to 1. "crtež"? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel to 1. "crtež"? :rolleyes:

Pa nije,nama se sveske i olovke po podu vuku i ona odavno koristi,ume i olovku da drzi kao prvak,nego je sad uz crtanje rekla "pise"...cek,cek ja da se pohvalim malo :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aleksa je totalno nezainteresovan za olovku i papir. :(. Ali konacno ga je teta u vrticu zainteresovala, bar na kratko, tako da sam juce dobila prvi njegov crtez (skrabotina naravno ;) ) i teta mi je rekla da je crtao jabuku :lol: Bas sam bila ponosna.

Moracu kupiti ovu tablu, mozda ga vise zainteresuje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Legendo, samo mu pokaži kako hemijska savršeno "prijanja" na dečiju kožu :D ima odmah da se ispiše i zavoli tu vrstu umetnosti :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Legendo, samo mu pokaži kako hemijska savršeno "prijanja" na dečiju kožu :D ima odmah da se ispiše i zavoli tu vrstu umetnosti :D

:lol:

mm se toga i boji ,pa uvek kaze: Ma, kad pocne pisati, pisace ceo zivot, nek uziva jos malo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aleksa je totalno nezainteresovan za olovku i papir. :(. Ali konacno ga je teta u vrticu zainteresovala, bar na kratko, tako da sam juce dobila prvi njegov crtez (skrabotina naravno ;) ) i teta mi je rekla da je crtao jabuku :lol: Bas sam bila ponosna.

Moracu kupiti ovu tablu, mozda ga vise zainteresuje..

Oduševiće se, videćeš :) Pogotovo sa brisanjem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oduševiće se, videćeš :)Pogotovo sa brisanjem :)

A jel ima neka za nas velike, da ne svracam u temu ''da imam gumicu....'' <_<

Ovih dana bih toliko toga izbrisala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel ima neka za nas velike, da ne svracam u temu ''da imam gumicu....'' <_<

Ovih dana bih toliko toga izbrisala...

;) Ima, kupiš dve magične table za crtanje i sve nestane ;)

Drago mi je što si opet vodeeee :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvo što smo kupili su bile voštane bojice koje su se smrdele, a posle sam kupila crayola flomastere koji se skidaju sa ruku, odeće.... u principu sa svega ako se odmah i brzo obriše.

Teže se briše sa zida i nameštaja. Kod kuće uglavnom ''oboji'' bojanku, a kod babe je sad prvi put šarala po zidu - uspela sam da obrišem.

Mislim da ću negde da zalepim nešto nalik tapeti pa da može da škraba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anaaa, Aleksa otkrio saranje po ruci i po zidu. :angry: . Juce su ga drugi cuvali u kuci, ja postavljala stolove i rucak u garazi. Kada se sve zavrsilo, udjem u kuhinju kad na zidu crtez i to crnim markerom, takodje i po stolu ali je od stakla i lako se brise. Pitam ja ko je ovo uradio? A Aleksa sav srecan odgovara Tata ;) , dok je mm sav vazan rekao da je on i da je to epo (lepo). Posle smo i mm i ja pricali s njim da to nije lepo, da se ne pise po zidu, dali mu dosta listova i svesku da pise... Jutros cim je ustao otisao do zida i meni govori Ne, ne....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Legendo, pod hitno kod Kineza po magičnu tablu :D

Jaoooo a pre samo dva dana si se žalila kako neće da crta :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ogi je sve zidove isarao,nesto hemijskom nesto vostanim bojama i flomasterima.Odjednom su zidovi prestali da mu budu zanimljivi i sada sara samo po papiru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ogi je sve zidove isarao,nesto hemijskom nesto vostanim bojama i flomasterima.Odjednom su zidovi prestali da mu budu zanimljivi i sada sara samo po papiru.

Super, sad ne krečite da mu čisti zidovi ne postanu inspiracija ;)

Moje dete pre neki dan sve voštane boje prepolovio - zanimljivo mu bilo da sluša kako puckaju na pola kad se lome..... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Legendo, pod hitno kod Kineza po magičnu tablu :D

Jaoooo a pre samo dva dana si se žalila kako neće da crta :D

Ja bih samo dodala da ima i u onim prdavnicama "sve za 150".

Još je i duplo jeftinija od kineza, a u pitanju je ona veća tabla. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.