Faze u razvoju jednogodisnjaka

odgovora

Objavljeno

Nismo imali takve situacije, ali ne vjerujem ni da ce ih puno biti. Mozda malo sa policajcima, njih se trebaju plasiti i stariji. :lol:

Mihailo se jako plasi Deda Mraza... :( Ali, ma koliko se plasio, kada god ga pitamo da li zeli da ga vidi, kaze da zeli. :unsure: Imamo i slicicu sa njim... Haos! :lol: A od svih slika najvise voli tu, i sa osmijehom objasnjava da su na njoj "Miso i maz". Bas sam zbunjena...

Da znaš!

Ne znam za "maz-a!" ;) Možda se slučajno uplašio!...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jednog dana ću i reći! ;):lol:

Secerlemice, samo napred! To je tvoje dete!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam za "maz-a!" ;) Možda se slučajno uplašio!...

Pa, njega se plasi od kada je vidio "pravog", odn. nekog momka koji je obukao tu odjecu, prisao mu je i nudio mu je bombone koje Misko nije ni vidio, koliko se uplasio i plakao. :(

Poslije je, na dodjeli paketica, bio stvarno simpaticni djed, kojem su u krilo sjedala djeca da se slikaju i dobijali su od njega paketice. Sve je bilo super, dok mu Mihailo nije sjeo u krilo.

Voli da ih gleda na slikama, TV-u, izdaleka, ali samo da mu ne prilaze... Valjda ce se to promijeniti do sljedece Nove godine, bar se nadam. Stalno mu pricam da je taj deda dobar, da voli djecu i daje im pokloncice, ali koliko me razumije, nisam sigurna. :unsure:

Ne bih voljela da mu bude kao sa mojom bratanicom koja se jednom, dok je imala oko godinu dana uplasila klovna, i sada, kada ima cetiri i po godine i dalje vristi kada ga vidi. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, njega se plasi od kada je vidio "pravog", odn. nekog momka koji je obukao tu odjecu, prisao mu je i nudio mu je bombone koje Misko nije ni vidio, koliko se uplasio i plakao. :(

Poslije je, na dodjeli paketica, bio stvarno simpaticni djed, kojem su u krilo sjedala djeca da se slikaju i dobijali su od njega paketice. Sve je bilo super, dok mu Mihailo nije sjeo u krilo.

Voli da ih gleda na slikama, TV-u, izdaleka, ali samo da mu ne prilaze... Valjda ce se to promijeniti do sljedece Nove godine, bar se nadam. Stalno mu pricam da je taj deda dobar, da voli djecu i daje im pokloncice, ali koliko me razumije, nisam sigurna. :unsure:

Ne bih voljela da mu bude kao sa mojom bratanicom koja se jednom, dok je imala oko godinu dana uplasila klovna, i sada, kada ima cetiri i po godine i dalje vristi kada ga vidi. :(

Ja mislim da su oni u ovom periodu strasno promenljivog raspolozenja, i zato nemoj to da te brine. Proci ce ga! Andrej se jedno vreme do skoro plasio usisivaca, a sada hoce da usisava :D:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li vam plaše decu= Babarogama, policajcima, đubretarima, nekim babama i sl?

Mene to mnogo nervira, a ne znam kako na fin način da kažem:"Ama, batalite sa tim!!" :lol:

Jok. Hvala Bogu nemam problema sa tim.

Nismo imali takve situacije, ali ne vjerujem ni da ce ih puno biti. Mozda malo sa policajcima, njih se trebaju plasiti i stariji. :lol:

Mihailo se jako plasi Deda Mraza... :( Ali, ma koliko se plasio, kada god ga pitamo da li zeli da ga vidi, kaze da zeli. :unsure: Imamo i slicicu sa njim... Haos! :lol: A od svih slika najvise voli tu, i sa osmijehom objasnjava da su na njoj "Miso i maz". Bas sam zbunjena...

Kod nas ovo ne pali, tata pandur :lol: . A Tasa je tako vristala kod Deda Mraza, kad mu je sjela u krilo, i tako je slikana. Sad kad vidi sliku, smjeska se i govori DEDA, bas me zanima kako ce reagovati sljedece godine. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se i dan danas plašim Kalimera!!! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas ovo ne pali, tata pandur :lol: . A Tasa je tako vristala kod Deda Mraza, kad mu je sjela u krilo, i tako je slikana. Sad kad vidi sliku, smjeska se i govori DEDA, bas me zanima kako ce reagovati sljedece godine. :)

:lol: Isti slucaj- simpaticni cikica i Mihailo koji je otvorio usta da bi mogao progutati fotografa. :lol: I on voli tu sliku.

Secerlema, ja sam nesto ovih dana bas razmisljala o Kalimeru i koliko mi je on bio drag... A sto ga se plasis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jok. Hvala Bogu nemam problema sa tim.

Kod nas ovo ne pali, tata pandur :lol: . A Tasa je tako vristala kod Deda Mraza, kad mu je sjela u krilo, i tako je slikana. Sad kad vidi sliku, smjeska se i govori DEDA, bas me zanima kako ce reagovati sljedece godine. :)

:lol:

:lol: Isti slucaj- simpaticni cikica i Mihailo koji je otvorio usta da bi mogao progutati fotografa. :lol: I on voli tu sliku.

Secerlema, ja sam nesto ovih dana bas razmisljala o Kalimeru i koliko mi je on bio drag... A sto ga se plasis?

Logično-njime su me plašili. :lol:

Joj koliko sam se plašila tog Kalimera kao mala! Čak i danas kažem, jeste smešno, ja onako prođem sa strepnjom pored njega... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: Isti slucaj- simpaticni cikica i Mihailo koji je otvorio usta da bi mogao progutati fotografa. :lol: I on voli tu sliku.

Secerlema, ja sam nesto ovih dana bas razmisljala o Kalimeru i koliko mi je on bio drag... A sto ga se plasis?

ja sma vjerovatno ensto pogrijesila,prvi put se javljam..

moja beba ima 14 mjeseci,i vec par noci budi se placuci,deruci,hoda po krevetu,nadA da ga uzmem u krilo,otvori oci skroz...nesto ga strasno muci...slomi se pricajuci nesto na svom jeziku nekom...zanima me jel moguce daje neka faza ili sta bi mglo biti..da nesto ruzno sanja,pa sta ce sanjati toliko noci ruzno...inace je veseo sa svima,nije ga strah drugih ljudi,aktivan uveliko..

hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vrlo moguce da mu se piski pa ga to probudi i zbuni. Sad nastupa faza saznanja o piskenju. Kod nas je to trajalo periodicno. Smiri se tek posto napuni pelenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sma vjerovatno ensto pogrijesila,prvi put se javljam..

moja beba ima 14 mjeseci,i vec par noci budi se placuci,deruci,hoda po krevetu,nadA da ga uzmem u krilo,otvori oci skroz...nesto ga strasno muci...slomi se pricajuci nesto na svom jeziku nekom...zanima me jel moguce daje neka faza ili sta bi mglo biti..da nesto ruzno sanja,pa sta ce sanjati toliko noci ruzno...inace je veseo sa svima,nije ga strah drugih ljudi,aktivan uveliko..

hvala

moguce...sinoc je npr.propiskio pelenu,ne jer sma ruzno stavila ,bila je poteska a naravno da sam ga presvukla pred spavanje....tutu ne koristi ni reko dana,pokusali smo,pustala sma ga i golog (bez pelene )da hoda pa kad vidim da piskida stavim tutu ali on zadrzi odmah pis i akd odmaknem nastavi po tepihu...pa sma pokusala sa velikom nuzdom medjutim prvih ar puta je sjeo a poslije nece ni da je vidi...sjedila s anjim,zabavljala,palila crtani...nece pa nece...svakako ovo ljeto cu dati sve od sebe da prihvati tutu..

dalje ovo budjenje ipak moguce kao posljedica prezivljavanja dana...ne znam..

hvala na odgovoru:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze biti i da sanja ali na karju se uvek upiske. da li se bude sto im se piski ili piske zato sto sanjaju,pojma nemam. ;) Uglavnom mi smo imali tu fazu koje je na kraju urodila plodom da sam ga tako sanjivog ipak stavljala na nosu i tako se polako resila nocne pelene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze biti i da sanja ali na karju se uvek upiske. da li se bude sto im se piski ili piske zato sto sanjaju,pojma nemam. ;) Uglavnom mi smo imali tu fazu koje je na kraju urodila plodom da sam ga tako sanjivog ipak stavljala na nosu i tako se polako resila nocne pelene.

drago mi je zbog vas....ja se tek borim da onom preko dana:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali mi smo se prvo resili dnevne samo kad spava preko dana, pa nocne pa tek onda dnevne. ;)

I tako odosmo van teme :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li mi verujes da je moje dete ISTO tako odreagovalo samo kad smo je prvi put ostavili kod bake da prespava noc. S tim sto je Teodora ignorisala i tatu i mamu i pokazivala baki prstom da je vodi u drugu sobu (da nas ne gleda :D). To je bilo kad je imala 11 meseci. A ostavljali smo je kod bake na sat, dva jos kad je bila mnogo mala da bi znala za ljutnju... Oni su mali ljudi koji znaju da se uvrede. Pametnice nase!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E bas to A.N.A bas zna da se uvredi, mnogo se naljutila na nas, samo je mm krenula a kad je videla mene onda je odustala otisla do bake i nije htela niti jednom od nas, on je odsutan navikla je da njega nema, a mene ocito ne pa se ljuti na mene ipak vise :)

Sve isto :) Bila je par dana u Kikindi, tamo su joj i jedni i drugi baba i deda. Prema njihovoj priči, bilo joj je super i nijednom nije zaplakala. Ja im verujem pošto im je i jednima i drugima prva unuka i ponašaju se prema njoj kao prema kraljici :D

E kad su je doveli kući, ja joj pružim ruke a ona me pogleda u fazonu:"Šta sad hoćeš od mene?". Trebalo mi je sigurno petnaest minuta da je smekšam i privolim da me poljubi.

Inače, mi smo sad u fazi Mama laže :)

Malo spava, neće da jede, histeriše ako u trenutku ne dobije ono što želi...Ja to sve danima pričam mami kad se čujemo, i danas oni došli kod nas a Tisa odvalila tri sata popodne, pojela pun tanjir pasulja i ceo paradajz, posle jela dinju i nije se pobunila ni zbog čega tokom celog dana. Ispada kao da čuje i konta šta ja pričam mami i onda mi tera kontru :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja mala ljubav je upravo sama obula svoje sandale! Otkopcao je cicak, navukao na noge i zbunio se tek kod zakopcavanja cicka gde sam mu ja pomogla! Obulo se dete, otvorilo vrata od terase i zbrisalo napolje! :) Sa 20meseci i 2 dana! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo za Milanceta!Uhh,kad se on onako lagano penje i spusta niz stepenice,onda sve ostalo je maciji kasalj!Svaka cast mama!

*andjelcic* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:wub: :wub: :wub:

Danas smo definitivno utvrdili da znamo sta je gore, a sta dole... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:wub: mika je mamin mali pametnjakovic!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.