Sport i rekreacija

odgovora

Objavljeno

Rvanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Колико година има дете? Висина и тежина? :blink:

Све сам Вас то питао, јер неке ствари су нормалне, пролазне, а неке могу да указују на нешто.

Ако су на пример имали припреме, прво би треало да проверите шта су јели, да ли им је то било довољно, колико су спавали, колико тренирали итд. А ако је у току нормалног такмичарско-тренажног циклуса, проверите опет исхрану и број тренинга, интензитет и сл.

Најбоље је поразговарати са тренером и ако је могуће присуствовати пар пута па тек тада разговарати са тренером, да би знали када и колико вежбају и да ли је превише. Не одговарају исти тренинзи свима. Некада једноставно постоји перод када се организам преоптерети, па чак и обичне тренинге може тешко да ради и док се не поврати, сам од себе, наравно (обично то буде недостатак сунца због зиме, па када крене да проводи више времена на сунцу "живне").

У сваком случају, не би требало да буде озбиљно, то што је "бледуњав" ;)

Свако добро!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rvanje

:o ...nije bre nego dzudo :rolleyes: ,inače nacionalni sport u Francuskoj,deca ga pohađaju kao 'obavezan' sport (čas) u osnovnim školama ;) ..

Džudo predstavlja mnogo stvari različitim ljudima. On je zabava, sport, umetnost, disciplina, rekreativna ili društvena aktivnost, fitnes program, sredstvo samoodbrane i borbe, i način života. On je sve ovo i još više.

Kodokan džudo nam dolazi od borbenog sistema feudalnog Japana. Utemeljio ga je 1882. doktor Džigoro Kano, odnosno izveo iz drevne borilačke veštine đuđucu Doktor Kano je proučavao ove drevne forme i izdvojio ono što je smatrao najboljim tehnikama u ono što je danas moderan sport - džudo. Džudo je uveden na Olimpijske igre 1964. godine i danas širom sveta ima milione sledbenika.

Ljudi treniraju džudo da bi se nadmetali na takmičenjima, bili u formi, razvili samopouzdanje, i iz još mnogih razloga. Ali najviše, ljudi vežbaju džudo zato što je zabavan. Kao i svaki sport, džudo ima striktna pravila po kojima se održavaju takmičenja i osigurava bezbednost. Za one koji žele da testiraju svoje sposobnosti džudo nudi takmičenja na više nivoa, od klupskih do nacionalnih turnira i Olimpijskih igara. Postoje različite kategorije za muškarce i žene, i dečake i devojčice.

Džudo je poznat po fantastičnim tehnikama bacanja ali uključuje i respektivne parterne tehnike, koristeći specijalizovane zahvate držanja, poluga i tehnike gušenja. Džudo se vežba na posebnim strunjačama koje se nazivaju tatami.

Džudo je jedinstven po tome da sve uzrastne grupe, i jednog i drugog pola mogu učestvovati zajedno u učenju džudoa ili vežbanju džudoa kao sportske discipline.

Za praktikovanje džudoa nisu važne godine. Mnoge osobe starije od 60 godina sa zadovoljstvom vežbaju džudo, kao i dečaci i devojčice. Džudo razvija samodisciplinu, koncentraciju, veštine vođenja, kao i fizičku koordinaciju, snagu i gipkost. Kao sport koji je evoluirao iz borilačke veštine, razvija celokupnu kontrolu tela, ravnotežu i brze reflekse. Iznad svega razvija bistar um koji brzo reaguje, i dobro je koordinisan sa takvim tipom tela. Džudo trening daje osobi, ukoliko se takva prilika pojavi, efikasan sistem samoodbrane.

Džudo je stvorio sistem rangiranja, koji se danas koristi veliki broj borilačkih veština, koji ogledava stepen znanja, sposobnosti, i veštine vođenja određene osobe. Različito se rangiraju osobe koje imaju ispod 17 godina i one koje imaju više. Džudo rangovi se prepoznaju po boji pojasa i deset viših stepena crnog pojasa.

Džudo uči principima fleksibilnosi pri primenjivanju tehnika. To je prilagodljivo ili efikasno korišćenje balansa, snage i pokreta pri izvođenju bacanja i drugih elemenata džudoa.

Veština, tehnika i momenat, ispred sirove snage, su esencijalni sastojci za uspeh u džudou. Na primer, na džudo časovima možeš naučiti kako da nađeš način, pre nego da koristiš sirovu snagu, da savladaš snažnijeg protivnika. Džudo principi, kao "Maksimalna efikasnost" i "Zajedničkim zalaganjem do obostrane koristi", mogu se upotrebiti za savladavanje teškoća u drugim segmentima svakodnevnog života.

Krajnji cilj u džudou jeste razviti sebe do granica maksimuma, uvek težeći savršenstvu, tako da se može doprineti nečim vrednim svetu.

Ovo je sa neta,izvor je 'tamo neki' :D ...elem,eto htela sam ovo da ppostavim čisto da se informišete kada vam bude zatrebalo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Колико година има дете? Висина и тежина? :blink:

Све сам Вас то питао, јер неке ствари су нормалне, пролазне, а неке могу да указују на нешто.

Ако су на пример имали припреме, прво би треало да проверите шта су јели, да ли им је то било довољно, колико су спавали, колико тренирали итд. А ако је у току нормалног такмичарско-тренажног циклуса, проверите опет исхрану и број тренинга, интензитет и сл.

Најбоље је поразговарати са тренером и ако је могуће присуствовати пар пута па тек тада разговарати са тренером, да би знали када и колико вежбају и да ли је превише. Не одговарају исти тренинзи свима. Некада једноставно постоји перод када се организам преоптерети, па чак и обичне тренинге може тешко да ради и док се не поврати, сам од себе, наравно (обично то буде недостатак сунца због зиме, па када крене да проводи више времена на сунцу "живне").

У сваком случају, не би требало да буде озбиљно, то што је "бледуњав" ;)

Свако добро!

u pravu si...mada mm uglavnom prisustvuje treninzima,dosta roditelja je prisutno, trneri vode računa o deci,Miloš ide redovno na te sistematske preglede ali je izgleda došlo da mora jedan još ?sistematičniji' pregled da se odradi,u zadnje vreme je baš jako izrastao,svakakve promene su mu se desile i u telu i u glavici :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u pravu si...mada mm uglavnom prisustvuje treninzima,dosta roditelja je prisutno, trneri vode računa o deci,Miloš ide redovno na te sistematske preglede ali je izgleda došlo da mora jedan još ?sistematičniji' pregled da se odradi,u zadnje vreme je baš jako izrastao,svakakve promene su mu se desile i u telu i u glavici :rolleyes:

Моје дете нема још толико година, нисам компетентан из позиције родитеља да одговарам, али из личног искуства могу пар сугестија да предложим :)

Сваки је спорт добар, наравно, уколико је ДЕТЕ пре свега задовљно, да нема никакав притисак.

Борилачке вештине су одличне, вероватно најбоље за развијање карактера и телесног здравља. Џудо је одличан спорт и немојте се чудити уколико неко дете које је физичи мање успе да савлада ваше дете, чак и ако има слабији појас, то није мерило развијености технике. Ми смо рецимо имали борце (шото кан карате) који су имали жути или наранџасти појас а постизали су добре резултате на такмичењима. Разлог томе је што су користили основне технике али добро, у комбинацији са добром кондицијом и припремом тренера, побеђују далеко боље у смислу појаса такмичера.

У сваком случају, треба тежити (из позиције детета) што већем појасу, односно бољој техници јер та техника није само покрети него и стање свести, духа у одређеним ситуацијама, па самим тим, побољшава се координација покрета и др.

Код борилачких вештина има један проблем, што се рецимо, јавља некакав убилачки инстинкт, јер, када дете схвати да је супериорније - снажније од друге деце, може лако да се отме и да пређе танку границу између самоодбране и напада. То мене највише и брине, волео би да моје дете тренира неку од борилачких вештина, пре свега шото кан карате али он је још мали, видећемо, он ће одлучити :)

Не знам колико година дете има, али најпре би рекао да је то ствар преласка годишњих доба и то ће доћи на своје. Нека повећа потрошњу воћа и течности, поврћа бареног и "почистите" зимницу, може и риба да се чешће убаци и све ће то бити у реду. Такав осећај пролази за 2 - 3 недеље, а може се и тренеру скренути пажња без знања детета, да више раде вежбе за разгибавање, мање вежбе снаге, док се организам не опорави, па онда поново нормалан тренажни процес :)

Свако добро!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Моје дете нема још толико година, нисам компетентан из позиције родитеља да одговарам, али из личног искуства могу пар сугестија да предложим :)

Сваки је спорт добар, наравно, уколико је ДЕТЕ пре свега задовљно, да нема никакав притисак.

Борилачке вештине су одличне, вероватно најбоље за развијање карактера и телесног здравља. Џудо је одличан спорт и немојте се чудити уколико неко дете које је физичи мање успе да савлада ваше дете, чак и ако има слабији појас, то није мерило развијености технике. Ми смо рецимо имали борце (шото кан карате) који су имали жути или наранџасти појас а постизали су добре резултате на такмичењима. Разлог томе је што су користили основне технике али добро, у комбинацији са добром кондицијом и припремом тренера, побеђују далеко боље у смислу појаса такмичера.

У сваком случају, треба тежити (из позиције детета) што већем појасу, односно бољој техници јер та техника није само покрети него и стање свести, духа у одређеним ситуацијама, па самим тим, побољшава се координација покрета и др.

Код борилачких вештина има један проблем, што се рецимо, јавља некакав убилачки инстинкт, јер, када дете схвати да је супериорније - снажније од друге деце, може лако да се отме и да пређе танку границу између самоодбране и напада. То мене највише и брине, волео би да моје дете тренира неку од борилачких вештина, пре свега шото кан карате али он је још мали, видећемо, он ће одлучити :)

Не знам колико година дете има, али најпре би рекао да је то ствар преласка годишњих доба и то ће доћи на своје. Нека повећа потрошњу воћа и течности, поврћа бареног и "почистите" зимницу, може и риба да се чешће убаци и све ће то бити у реду. Такав осећај пролази за 2 - 3 недеље, а може се и тренеру скренути пажња без знања детета, да више раде вежбе за разгибавање, мање вежбе снаге, док се организам не опорави, па онда поново нормалан тренажни процес :)

Свако добро!

Radimo i na tome..iako nismo primetili (hvala Bogu ) da demonstrira snagu van strunjače....inače, već sam ovih dana malo više mu korigovala ishranu(težak na hrani,nije ljubitelj svakavog povrća i voća <_< ),u toku sam raspitivanja šta da mu dajem sad,da li omegu ili neko ulje bakalara,čula sam da u periodima naglog rasta i intezivnog bavljenja sportom treba uvesti nešto od toga i da,treba da mu 'čuvam' kolena...u ovom uzrastu se' paze' kolena dobro je to znati.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radimo i na tome..iako nismo primetili (hvala Bogu ) da demonstrira snagu van strunjače....inače, već sam ovih dana malo više mu korigovala ishranu(težak na hrani,nije ljubitelj svakavog povrća i voća <_< ),u toku sam raspitivanja šta da mu dajem sad,da li omegu ili neko ulje bakalara,čula sam da u periodima naglog rasta i intezivnog bavljenja sportom treba uvesti nešto od toga i da,treba da mu 'čuvam' kolena...u ovom uzrastu se' paze' kolena dobro je to znati.....

Тешко је то приметити, то можете видети у школи и после школе, у парку са комшијама ...

Велики проблем су физичке предиспозиције за бављење спортом. Мој је отац рецимо имао упалу зглобова, то се јавља најчешће крајем пубертета и тада је његов спортски живот престао. Могао је да настави да се бави спортом, али није, много је изгубио а и тешко се излечио, нису могли да установе шта му је било.

Исхрана и начин живота може да помогне али не и да реши проблем, ако постоје такве предиспозиције.

Мислим да је проблем, што је ваздух, храна и вода у опште лошег квалитета али, моје мишљење је да то уље бакалара и сл. ствари нису неопходне. Ви сте са овог подручја, већ вековима једемо исту храну и генетски смо "одређени" на такав начин исхране.

Не треба му бранити да једе оно што воли, јер постоји теорија да организам подсвесно препознаје шта му је потребно али и то треба да буде у границама. Не треба ни допустити да се само тиме храни, односно оним што воли. Најбоље би било, ако сте у могућности, да сваки дан кувате, и то да буде поврће, БЕЗ УЉА (или са што мање) и наравно, да се једе кашиком :) Када сам у разговору са кардиологом на Бањици разоварао на тему холестерола и уља у исхрани, добио сам крајње искрене одговоре и човек ми је дословце рекао да УЉЕ треба избегавати а скроз насупрот томе, треба јести МАСТ, опет, у нормалним количинама. Тај човек ради на постоперативном процесу "интеграције" после инфаркт миокарда и др. кардио васкуларних обољења. Ту је наравно убацио у пилетину која је како он каже све сем здраве хране :(

Свако добро!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Тешко је то приметити, то можете видети у школи и после школе, у парку са комшијама ...

Велики проблем су физичке предиспозиције за бављење спортом. Мој је отац рецимо имао упалу зглобова, то се јавља најчешће крајем пубертета и тада је његов спортски живот престао. Могао је да настави да се бави спортом, али није, много је изгубио а и тешко се излечио, нису могли да установе шта му је било.

Исхрана и начин живота може да помогне али не и да реши проблем, ако постоје такве предиспозиције.

Мислим да је проблем, што је ваздух, храна и вода у опште лошег квалитета али, моје мишљење је да то уље бакалара и сл. ствари нису неопходне. Ви сте са овог подручја, већ вековима једемо исту храну и генетски смо "одређени" на такав начин исхране.

Не треба му бранити да једе оно што воли, јер постоји теорија да организам подсвесно препознаје шта му је потребно али и то треба да буде у границама. Не треба ни допустити да се само тиме храни, односно оним што воли. Најбоље би било, ако сте у могућности, да сваки дан кувате, и то да буде поврће, БЕЗ УЉА (или са што мање) и наравно, да се једе кашиком :) Када сам у разговору са кардиологом на Бањици разоварао на тему холестерола и уља у исхрани, добио сам крајње искрене одговоре и човек ми је дословце рекао да УЉЕ треба избегавати а скроз насупрот томе, треба јести МАСТ, опет, у нормалним количинама. Тај човек ради на постоперативном процесу "интеграције" после инфаркт миокарда и др. кардио васкуларних обољења. Ту је наравно убацио у пилетину која је како он каже све сем здраве хране :(

Свако добро!

:lol: ..hvala ti ZP što si mi 'otvorio oči'...i prepoznao 'problem' :lol: ...e sada bez šale,možemo ja i ti ovde deklamovati do ujutru,jedna stvar vuče drugu....odakle ti znaš da je ne 'uhodim' svoje dete i da ga ne proveravam (naravno tajno,da ne udaramo na samopouzdanje),ako je iko dobar tajni agent onda sam to ja...inače ako si malo više čitao forum,znaćeš da težimo zdravoj ishrani i da su u našoj kujni zastupljena samo 'zdrava' ulja i zdrava masnoća...i da me je 'prosvetlila' naša Phoenix lider u 'zdravoj hrani' :D ...u svakom slučaju,hvala i svako dobro :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja deca ni na raspustu 'ne miruju',treniraju jedrenje udišući jutarnja 'isparavanja' iz mora,jako sam zadovoljna što ih ništa 'ne mrzi' :rolleyes: (a tiče se obaveza oko sporta)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja deca ni na raspustu 'ne miruju',treniraju jedrenje udišući jutarnja 'isparavanja' iz mora,jako sam zadovoljna što ih ništa 'ne mrzi' :rolleyes: (a tiče se obaveza oko sporta)

Ma to su deca mna!!! :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja deca ni na raspustu 'ne miruju',treniraju jedrenje udišući jutarnja 'isparavanja' iz mora,jako sam zadovoljna što ih ništa 'ne mrzi' :rolleyes: (a tiče se obaveza oko sporta)

Ma to su deca mna!!! :*

Potpis, a to mnogo govori i o vama kao roditeljima :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kao sto vecina zna imam dva decaka(indijanca) :) Djole ima 4 godine a Peca ce sad 3 :) ne idu u vrtic za sad ali bi volela da ih malo odvojim od kuce jer ovde cak ni nemaju neko drustvo vise se igraju zajedno :) pa sam mislila da mi date neki predlog na koji sport bi mogla bar za Djoleta za pocetak,cula sam za plivanje,jako mi se svidja ta ideja,e sad kazu da ima prvo testova da se vidi da li je dete zrelo za to.pa ono mame neki predlog :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blesava ^_^ ,kakav nik :D ,i moja bi preporuka bila plivanje,mada,ne znam u kom mestu živiš , u Bg-u imaju razne školice sporta gde se deca kroz igru upoznavaju sa raznim sportovima.

blesava i Maki-D volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u Beogradu sam :) pocela sam da se raspitujem al iskreno ne znam odakle da pocnem hehe :) gde su te skolice?juce sam na tasu videla plivanje valjda 8 termina za decu svih uzrasta sem sto dete mora da bude vise od 120cm :) nama fali jos malo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam,samo sam čula za njih ali sam i čula tako u prolazu i pozitivne komentare...ma na netu ti je sve :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam,samo sam čula za njih ali sam i čula tako u prolazu i pozitivne komentare...ma na netu ti je sve :rolleyes:

e hvala draga :) sad cu da se bacim malo da surfujem hahahahahah :) inace ja tek sad skontala tvoj nik :) :) hahah plavusa :D

mna mama voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.