Sport i rekreacija

odgovora

Objavljeno

Koliko se u skolama sada posvecuje vreme sportu? Koliko uticete na dete da se bavi sportom? Koji su sportovi aktuelni?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko se u skolama sada posvecuje vreme sportu? Koliko uticete na dete da se bavi sportom? Koji su sportovi aktuelni?

Bivsi sam sportista(rukomet, mnogo grub sport i za decake a kamoli devojcice) i sestrinu cerku (10god) sam naucila da zavoli odbojku jer mislim da je to najlepsi sport za decu , nema puno kontakta , telo se razvija prelepo ...Vodila sam je na utakmice , treninge dok sama nije zatrazila da je upisemo , sad vec dve godine trenira i jako se lepo razvila od kada ide redovno na treninge ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi posle dva treninga mozemo reci da je kod nas aktuelan aikido(mada je dosta uticalo na izbor blizina sale za trening,povoljna cena,drustvo na treniranju).

Sto se skole tice,da sacekamo neki mesec pa da kazem utisak!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bivsi sam sportista(rukomet, mnogo grub sport i za decake a kamoli devojcice) i sestrinu cerku (10god) sam naucila da zavoli odbojku jer mislim da je to najlepsi sport za decu , nema puno kontakta , telo se razvija prelepo ...Vodila sam je na utakmice , treninge dok sama nije zatrazila da je upisemo , sad vec dve godine trenira i jako se lepo razvila od kada ide redovno na treninge ...

Bila si joj pravi mentor za sport? To je super!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, bas sam se trudila da joj usadim zelju i volju za sport , mislim da cu tako i svoje dete isto , ne direktno forsirati ali uticati na njega u svakom slucaju. Kad vidim klince koji po ceo dan igraju igrice na kompu i ne znaju sta su "pilcike","trule kobile" "ledene vije" dusa me boli , a ja bih se i danas toga igrala :)

_________________________

I have added cool emoticons to this message.

To see them go to http://x.exps.me?965cafdd2a5677a3e2731332034f51a2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U našoj školi se ne posvećuje neka posebna pažnja...naravno na početku školske godine bombarduju nas flajerima na upis raznih sportova...cene su khm...moja ćerka konkretno već treću godinu za redom ide na odbojku...dobro joj ide, ali nema ambicije da postane odbojkašica. Utičem mnogo da se bavi nekim sportom rekreativno-amaterski...za devojčice je aktuelna odbojka i gimnastika. Za dečake košarka, fudbal i neki karate....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Yelenac braaaavo za temu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Moja deca u školi imaju svaki dan ili čas fizičkog ili 'izabrani sport',tako da svaki dan je 'pokriven' sa nekom aktivnošću i jako sam zadovoljna kako rade u školi,prvenstveno je za to zaslužan nastavnik koji je strog i koji zahteva da se tom času prilazi kao i svakom drugom predmetu u školi u skladu sa detetovim mogućnostima! A štp se tiče sporta,moja deca treniraju SVAKI DAN osim vikendom i to nam je važno skoro kao i škola,naravno prvo škola pa sport(nijanse su u pitanju)....sportu prilazimo ozbiljno,na treninge se ide redovno, i izostaju samo u slučaju bolesti,dakle nema izgovora tipa 'jao pa danas mi se nešto ne ide'...'danas sam baš umoran/a'....'dugaru mi je rođendan'(tu se uklapamo)!

Miloš trenira dzudo i jako je uspešan i rekli bi da posle 'šetnje' po sportovima,taj sport mu je baš'čučnuo'.....malo ubacimo fudbal jer ga obožava..trudimo se da neretko odu i na plivanje!!!!! Miloš je trenirao karate,fudbal....al' s epronašao u dzudou! Ove godine u herceg-Novom završio taj 'prvi stepen' kursa jedrenja!

Nikolina je najženstvenije biće u našoj porodici...od 4. god je išla ne balet (kroz igru),posle 3 godine je išla na tenis,nakon toga evo sada trenira odbojku i dzudo!!!!!

Anastasija je najvisprenija,najspretnija,brza i okretna...i ona je išla sa sestrom na balet i to je delovalo 'prenežno' za nju,tako da smo se zabavljali gledajući je...posle baleta u 6. godini sam je upisala na mačevanje i baš joj je lepo 'legao'...ja sam zadivljena tim sportom..nakon toga smo eto na odbojci i dzudou! nikolina i anastasija treniraju 3 puta nedeljno odbojku i 2 puta nedeljno dzudo! Na odbojku idu same,blizu nam je,tačnije u školi,tako da je iduštvo iz razreda tu!!!!!

Sva decu naravno usmeravamo mi kao roditelji,naravno osluškujući njihove želje,potrebe....ponavljam, sport nam je sastavni deo života,svakog damna...uživamo u tome,deca imaju obaveza svaki dan,zdravija su,uče se redu i radu (samim tim za igrice nam ostaje jako malo vremena i presrećna sam zbog toga)!!!!!

P.s. i da napomenem da su ove godine svo roje išli na jedrenje i oduševili su se a ja sam 'cvetala' jer imaju neku obavezu koje se dešavala rano prepodne!!!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma Mna ti si cudo!

Kad porastem zelim da budem mna!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma Mna ti si cudo!

Kad porastem zelim da budem mna!!!

Aaaaaaa joko... pa ti si šou...ma to tako deluje jer ih imam 4,pa kada pišem za svko to izgleda kao 'čudo'...ali u ovom segmentu mm 'vuče' najviše...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U našoj školi se ne posvećuje neka posebna pažnja...naravno na početku školske godine bombarduju nas flajerima na upis raznih sportova...cene su khm...moja ćerka konkretno već treću godinu za redom ide na odbojku...dobro joj ide, ali nema ambicije da postane odbojkašica. Utičem mnogo da se bavi nekim sportom rekreativno-amaterski...za devojčice je aktuelna odbojka i gimnastika. Za dečake košarka, fudbal i neki karate....

Vrlo cesto cujem da skole imaju los pristup fizickom vaspitanju kao predmetu. to me uzasava. sve je postalo biznis!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vrlo cesto cujem da skole imaju los pristup fizickom vaspitanju kao predmetu. to me uzasava. sve je postalo biznis!

Tačno,ali mi u školi stvarno imamo sreće,nastavnik je odličan a i trener je odbojkašicama Crvene zvevde ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja najstarija kcerka je isla na ritmicku gimnastiku i ples dok je isla u vrtic. Onda prva dva razreda osnovne skole na folklor, pa prosle godine na odbojku i ove godine takodje na odbojku, samo sto je sada presla u takmicarsku kategoriju mladjih pionirki i danas su igrale na Vipovom turniru na Trgu i bile su odlicne i vrlo sam ponosna na nju. Srednja od 2 i po godine trenira gimnastiku...nismo uspeli da je upisemo u vrtic pa smo trazili gde bismo je mogli ubaciti da malo vise vremena provodi u grupi sa vrsnjacima i nasli smo tu grupicu gde su je nekako, na jedvite jade primili jer je bila premalena. Njoj se to ludacki dopalo i dan danas trenira gimnastiku i nece da menja. Hoce da je upisemo i na fudbal, ali to tek sledece godine jer niko ne trenira devojcice ispod 5 godina. A najmladja...videcemo kakva ce joj biti interesovanja pa ce i ona necim da se bavi. Uglavnom , svaki sat treninga ili neke druge aktivnosti je sat korisno utrosenog vremena i sat otet od ulice. Tako da nije ni bitno toliko cime se bave deca koliko je bitno da se uopste bave necim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja najstarija kcerka je isla na ritmicku gimnastiku i ples dok je isla u vrtic. Onda prva dva razreda osnovne skole na folklor, pa prosle godine na odbojku i ove godine takodje na odbojku, samo sto je sada presla u takmicarsku kategoriju mladjih pionirki i danas su igrale na Vipovom turniru na Trgu i bile su odlicne i vrlo sam ponosna na nju. Srednja od 2 i po godine trenira gimnastiku...nismo uspeli da je upisemo u vrtic pa smo trazili gde bismo je mogli ubaciti da malo vise vremena provodi u grupi sa vrsnjacima i nasli smo tu grupicu gde su je nekako, na jedvite jade primili jer je bila premalena. Njoj se to ludacki dopalo i dan danas trenira gimnastiku i nece da menja. Hoce da je upisemo i na fudbal, ali to tek sledece godine jer niko ne trenira devojcice ispod 5 godina. A najmladja...videcemo kakva ce joj biti interesovanja pa ce i ona necim da se bavi. Uglavnom , svaki sat treninga ili neke druge aktivnosti je sat korisno utrosenog vremena i sat otet od ulice. Tako da nije ni bitno toliko cime se bave deca koliko je bitno da se uopste bave necim...

Kako si to lepo rekla.

Imam pitanje: gde je tvoja devojcica tako mala trenirala gimnastiku? jeste da je ova tema u podforumu za skolski uzrast, ali sam poprilicno zaiteresovana da moj sin krene na gimnastiku cim pre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vrlo cesto cujem da skole imaju los pristup fizickom vaspitanju kao predmetu. to me uzasava. sve je postalo biznis!

Yelena, pošto radim u školi nije mi baš najjasniji ovaj tvoj post. Škola, kao škola, ima pristup Fizičkom vaspitanju, kao i bilo kom drugom predmetu. Fizičko je zastupljeno sa 2 časa nedeljno + 1 čas izabrnog sporta (dakle tri časa nedeljno). Ti časovi se redovno održavaju jer tako mora da bude, kao što se drži Matematika ili Hemija. Stav škole je da se ispuni plan i program i nastavnike fizičkog kontrolišu, kao i ostale. Plan i program za fizičko radi Ministarstvo prosvete i sa tim nemaju veze škole. Kod nas se redovno drže sekcije iz rukometa, fudbala, odbojke i košarke, postoje i neke atletičke olimpijade (ali nisam baš u toku). E, sad sigurno je da nisu svi nastavnici isti...

Međutim, klincima je mnogo zanimljivije da idu na treninge u neki klub jer se tako osećaju kao face, valjda. Nama klinci beže sa časova da bi išli na treninge, jer im je to najvažnije u životu. Uz to, neki ufurani klinci - treneri uopšte ne vode računa o rasporedu časova. Meni je dno dna bilo kada klinac (koji je ekstra trkač i atletičar) nije došao da trči na krosu jer je imao trening (fudbal je u pitanju).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam cula od svojih drugarica, iz okoline Beograda,tj.predgradja da osnovne skole u koje njihova deca idu nemaju uopste casove fizickog vaspitanja. I to me je zabezeknulo. U skoli u koju sam ja isla ima dve fiskulturne sale,a u nekim skolama nema ni dvoriste dovoljno da se u sezoni lepog vremena odrzi cas fizickog vaspitanja. Zato sam i pitala. Vidis da je Mna mama napisala da oni imaju srecu sa skolom koja ima sve uslove. :unsure: Ja nisam isla u osnovne skole da proveravam, samo tako cujem i to me potpuno zbunjuje.

Meni bi bio pre vazan taj cas fizickog vaspitanja nego da mi dete trenira neki sport. Fizicko vaspitanje sluzi da bi se deca uputila u sve sportove i kroz sport vaspitala. Usko gledano na jedan sport je sasvim druga stvar...po meni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam cula od svojih drugarica, iz okoline Beograda,tj.predgradja da osnovne skole u koje njihova deca idu nemaju uopste casove fizickog vaspitanja. I to me je zabezeknulo. U skoli u koju sam ja isla ima dve fiskulturne sale,a u nekim skolama nema ni dvoriste dovoljno da se u sezoni lepog vremena odrzi cas fizickog vaspitanja. Zato sam i pitala. Vidis da je Mna mama napisala da oni imaju srecu sa skolom koja ima sve uslove. :unsure: Ja nisam isla u osnovne skole da proveravam, samo tako cujem i to me potpuno zbunjuje.

Meni bi bio pre vazan taj cas fizickog vaspitanja nego da mi dete trenira neki sport. Fizicko vaspitanje sluzi da bi se deca uputila u sve sportove i kroz sport vaspitala. Usko gledano na jedan sport je sasvim druga stvar...po meni.

Ali, to je nemoguće. Pa šta radi nastavnik fizičkog? Šta rade deca kad im je u rasporedu fizičko? Jedino možda ovi malci do 4. razreda da ostaju bez fizičkog jer učiteljica to eskivira, a od 5. pa na dalje moraju da ga imaju. To bi bilo isto kao da nemaju srpski, a moraju da ga imaju i moraju da imaju nastavnika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali, to je nemoguće. Pa šta radi nastavnik fizičkog? Šta rade deca kad im je u rasporedu fizičko? Jedino možda ovi malci do 4. razreda da ostaju bez fizičkog jer učiteljica to eskivira, a od 5. pa na dalje moraju da ga imaju. To bi bilo isto kao da nemaju srpski, a moraju da ga imaju i moraju da imaju nastavnika.

Da, to i jesu deca do 5. razreda. I to pod izgovorom da nemaju gde da odze cas. :angry:

Ja bih tu uciteljicu prijavila...kad malo bolje razmislim sta sam sve cula o tako nekim uciteljicama, nije mi jasno sta sve roditelji tolerisu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, to i jesu deca do 5. razreda. I to pod izgovorom da nemaju gde da odze cas. :angry:

Ja bih tu uciteljicu prijavila...kad malo bolje razmislim sta sam sve cula o tako nekim uciteljicama, nije mi jasno sta sve roditelji tolerisu.

Čekaj, neki tamo lik (nastavnik fizičkog) prima platu, a ne radi!? Ne mogu da verujem. Ako je tako, onda naše ministarstvo nije dno dna kao što sam ga dosad doživljavala, već otpad, deponija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čekaj, neki tamo lik (nastavnik fizičkog) prima platu, a ne radi!? Ne mogu da verujem. Ako je tako, onda naše ministarstvo nije dno dna kao što sam ga dosad doživljavala, već otpad, deponija...

Sad videh da nisam dobro pročitala tvoj post :unsure: . Ma, znam za tu foru sa učiteljicama. Do prošle godine je bilo dozvoljeno nastavnicima da drže fizičko u 3. i 4. razredu i tada su ga klinci obavezno imali. Onda je ministar rešio da uštedi, pa su nastavnic fizičkog ostali bez časova, a neki i bez posla, a klinci, očigledno bez fizičkog :angry: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad videh da nisam dobro pročitala tvoj post :unsure: . Ma, znam za tu foru sa učiteljicama. Do prošle godine je bilo dozvoljeno nastavnicima da drže fizičko u 3. i 4. razredu i tada su ga klinci obavezno imali. Onda je ministar rešio da uštedi, pa su nastavnic fizičkog ostali bez časova, a neki i bez posla, a klinci, očigledno bez fizičkog :angry: .

Bolno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako si to lepo rekla.

Imam pitanje: gde je tvoja devojcica tako mala trenirala gimnastiku? jeste da je ova tema u podforumu za skolski uzrast, ali sam poprilicno zaiteresovana da moj sin krene na gimnastiku cim pre.

Sokolsko drustvo u Batajnici. Ne znam odakle si, ali ako si iz Bgd, sa Zelenjaka te 706 vodi direktno do tamo, treba ti malo jace od pola sata. I sjajni su!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sokolsko drustvo u Batajnici. Ne znam odakle si, ali ako si iz Bgd, sa Zelenjaka te 706 vodi direktno do tamo, treba ti malo jace od pola sata. I sjajni su!

Puno ti hvala. Pokusacu da ih kontaktiram telefonom, pa cu da vidim. Malo mi je daleko Batajnica od Cukarice za neke treninge...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da...pogotovo sto su adnim danima (ponedeljak i sreda? treninzi predvece, subotom je ok jer je u podne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo, dobila sam info za gimnastiku... jedan od skola gimnastike:

"Za trening gimnastike od 4 god a za trening nindzaratnika kids-poligoni spretnosti od 3 god..vise inf na

Gimnastika.rs

Nindzaratnici.rs

Prof Vranov Zoran "

Da li je neko cuo za ovog lika?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo, dobila sam info za gimnastiku... jedan od skola gimnastike:

"Za trening gimnastike od 4 god a za trening nindzaratnika kids-poligoni spretnosti od 3 god..vise inf na

Gimnastika.rs

Nindzaratnici.rs

Prof Vranov Zoran "

Da li je neko cuo za ovog lika?

Koliko ja znam on je kaskader ? Jel to ovaj lik ?

http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%97%D0%BE%...%BD%D0%BE%D0%B2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.