Govor, 1.godina

odgovora

Objavljeno

Moje dete je za jedan dan naucilo od ujke i dede psovke... :angry:

Sad svima govori - Jedi pite! Persun! <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete ima 16meseci i druga je nedelja,prica mama tata baba deda zize(vruce) brrr(za auta i kad masina radi) dodji daj ajo(alo) chish kad piski,kaka(hoce)kaka(kad kaki)a kad zavrsi posao ondak kaze kaki ;-) aidji neznam sta joj znaci nisam otkrila,ostalo sto peva i prica je na njen bebeski jezik,dva puta je rekla kako si i dva puta ide kuce(pas) kad vidi psa kaze au au av av kad igra kaze op op zasad je super pa cemo videti kako ce ici dalje,zasad ne vidim mesto za paniku,mozda ce kasnije progovoriti i slagati recenice jer ovde pricamo na vise jezike ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cak i bebe kod logopeda

...ovo me je navelo na razmisljanje

Pa pre 4-5 meseci su nam rekli prvi pregled sa 1,5god? Ovo sa 6 meseci je... QQ :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete je za jedan dan naucilo od ujke i dede psovke... :angry:

Sad svima govori - Jedi pite! Persun! <_<

:lol: :lol: Nema psovanja ispred deteta, a ovo što je čuo nije strašno... ;)

Meni se sve manje desi da omane moja stogodišnja uzrečica, jer Stefan sve ponavlja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm..moja Sara je nekoliko dana izgovara nesto sto zvuci strasno slicno reci pizda. Ja sam bila u soku, jer pred decom takve stvari ne izgovaramo, a to i inace nije neka rec koju koristim cak i ako opsujem. Nije nam bilo jasno odakle joj to, samo smo se zgledali...da bi se ispostavilo da je to sto zvuci kao p**** ustvari cizma...laknulo nam je :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da bi se ispostavilo da je to sto zvuci kao p**** ustvari cizma...laknulo nam je :P

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vala bas je napredna pricalica! Svaka cast. Sve to sa 16 meseci-ja sam ostala bez teksta!!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm..moja Sara je nekoliko dana izgovara nesto sto zvuci strasno slicno reci pizda. Ja sam bila u soku, jer pred decom takve stvari ne izgovaramo, a to i inace nije neka rec koju koristim cak i ako opsujem. Nije nam bilo jasno odakle joj to, samo smo se zgledali...da bi se ispostavilo da je to sto zvuci kao p**** ustvari cizma...laknulo nam je :P

:lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i od jutros trcim za jadnim djetetom i forsiram je da ponavlja zamnom,al nista ta... <_<

:D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vjeruj i ja...uspjela sam nekako zadrzati osmijeh na licu a da me ne pojede zavidnost...

licno,da mi je neko rekao,ja ne bih vjerovala,jer vidim svoju koliko zna(citaj-ne zna)...

i od jutros trcim za jadnim djetetom i forsiram je da ponavlja zamnom,al nista ta... <_<

Ista situsacija :( . Covjece samo nesto brblja, a nista je ne kontam. Sve me razumije, ali da prica nikako.

Ovo boldovano radim stalno i stalno joj pjevam, ali nema vajde, kako cuje muziku, samo dupetom vrti i tapse, ali glasa ne ispusta. <_< Kad vidim koliko necija djeca pricaju, zapitam se je li sve sa njom u redu. :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa 19 počeo da sastavlja rečenice tipa - Eno tate, i te manje, a sad sa 22 se zaigramo i on objašnjava li objašnjava.... :) Samo brblja - na mamu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama Mazo, napredujete li u "razgovorima"?

Jbt, mi nista, ona za sebe, ja za sebe. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama Mazo, napredujete li u "razgovorima"?

Jbt, mi nista, ona za sebe, ja za sebe. :blink:

:lol:

Ni mi nista,cak ni "mama" ali zato na nekom kineskom ne zaklapa :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A najzesca mi je kad podje da se svadja sa mnom. Kad joj kazem da nesto ne moze, onda krene NJANJANJANJABUBAIIIIIAAAAAADJEDJENJANJAGAGUUUAAAA.... i tako jedno dva minuta. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mislila da je slucajnost pa sam cutala ali Markoni je od pre neki dan poceo da trazi "Koka" ( soka) to je pored mama , tata, baba , deda , keka to izgovara vec duze vreme .... kineski ne zaklapa , vristi ko devojcica , peva , igra se indijanca sa ustima i otvorenom sakom , mase , salje poljubac ali samo kad on to hoce , ne moze ga niko nagovoriti da na to ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene moje, kad budu krenuli da pričaju ima da ne zatvaraju... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene moje, kad budu krenuli da pričaju ima da ne zatvaraju... ;)

Ja nesto nisam optimisticna, jer ona ni sad ne zaklapa, ali je je nista ne kontam. I sve sto hoce samo pokaze i kaze mmm. Jedina situacija kad ce reci DAJ je kad pobjesni i kroz suze. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol:

Ni mi nista,cak ni "mama" ali zato na nekom kineskom ne zaklapa :wacko:

A najzesca mi je kad podje da se svadja sa mnom. Kad joj kazem da nesto ne moze, onda krene NJANJANJANJABUBAIIIIIAAAAAADJEDJENJANJAGAGUUUAAAA.... i tako jedno dva minuta. :blink:

Vezbaju deca. Uopste ne treba da brinete. Vazno je da vezbaju. Ja se secam, setala sam sa Perom pored neke kineske radnje i on je stao zadivljen jer je ispred bilo onog smrdljivog vestackog cveca. Poceo je da brblja, na tom njegovom jeizku, da siri ruke od srece, a kinez koji se nasao tu mu je rakao: " Samo pricaj, pricaj! Ja te sve razumem." :lol: Tako da ako je i kineski prvi jezik, cool. Mozda ce biti vazno u bliskoj buducnosti da znamo kineski. :rolleyes::unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nesto nisam optimisticna, jer ona ni sad ne zaklapa, ali je je nista ne kontam. I sve sto hoce samo pokaze i kaze mmm. Jedina situacija kad ce reci DAJ je kad pobjesni i kroz suze. :(

Moj Stefi je sa godinu i po znao samo po nešto da kaže i da znao je sve životinje da oponaša :). Jelo je tražio mljackanjem, vodu srkanjem, a onda je sa 18 meseci počeo da sklapa po dve reči, i kroz mesec dana je krenula pričaaa :)

Tako da, draga - samo kad krene za manje od mesec dana ima sve da priča.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

eh da i mi to docekamo... <_<

Eh da znas.... :) I ona oponasa 4-5 zivuljki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja ne oponasa ni jednu...

jednom u mjesec dana vidi psa...i to je jedina zivotinja koju je do sada vidjela... :(

ja joj pokusavam sa igrackama i na tv-u malo da objasnim,al ne fata ta nista... :lol:

P nije ni moja vidjela nista vise od kuce i mace, nego joj ja njacem i kokodacem, da ponavlja za mnom. Ko da sad mora znati kako izgleda, bitno mi je da trtlja pa makar i k'o zivuljka. Valjda ce uskoro poceti i kao covjek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nesto nisam optimisticna, jer ona ni sad ne zaklapa, ali je je nista ne kontam. I sve sto hoce samo pokaze i kaze mmm. Jedina situacija kad ce reci DAJ je kad pobjesni i kroz suze. :(

I mi smo u ovoj fazi, a lepo ume da kaze 'dej' iliti daj. Ali samo kada ona to hoce. Mogu ja da objasnjavam i objasnjavam, ne vredi... mozda je jos uvek rano da gnjavim da mi ponovi? :unsure: Ali sve sto ume (mama, kva-kva ,teta, av-av, da da, ne ne...) i kada joj trazim ona ponovi, samo kad nesto hoce da joj dodam i ja joj kazem da kaze 'daj', nema sanse. mmmmmmm pa mmmmmmmmm i tako dok ne dam. Valjda ce prelomiti uskoro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo u ovoj fazi, a lepo ume da kaze 'dej' iliti daj. Ali samo kada ona to hoce. Mogu ja da objasnjavam i objasnjavam, ne vredi... mozda je jos uvek rano da gnjavim da mi ponovi? :unsure: Ali sve sto ume (mama, kva-kva ,teta, av-av, da da, ne ne...) i kada joj trazim ona ponovi, samo kad nesto hoce da joj dodam i ja joj kazem da kaze 'daj', nema sanse. mmmmmmm pa mmmmmmmmm i tako dok ne dam. Valjda ce prelomiti uskoro.

Nije rano da detetu tražiš da ponovi. Nama je logoped kad smo išli na sistematski dala supe rsavet: kad nam nešto dete traži ne kažemo "da ti dam to i to" nego "šta želiš da ti dam/dodam" i da ga tako podstičemo da priča. Doduše, moj malac i kad je malo pričao kad god mu kažeš da ponovi neku reč on je ponavljao.

Bez brige, pričaće - neka deca ranije, neka kasnije. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam ja dobro to napisala :D

Bas sad gledam... kada joj trazim da ponovi bilo sta od navedenih reci koje ume da kaze, ona ponovi. Samo nece da kaze 'daj' :D valjda joj ovako zanimljivije, ko bi je znao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol:

Ni mi nista,cak ni "mama" ali zato na nekom kineskom ne zaklapa :wacko:

Ovako i mi.... <_<

Vezbaju deca. Uopste ne treba da brinete. Vazno je da vezbaju. Ja se secam, setala sam sa Perom pored neke kineske radnje i on je stao zadivljen jer je ispred bilo onog smrdljivog vestackog cveca. Poceo je da brblja, na tom njegovom jeizku, da siri ruke od srece, a kinez koji se nasao tu mu je rakao: " Samo pricaj, pricaj! Ja te sve razumem." :lol: Tako da ako je i kineski prvi jezik, cool. Mozda ce biti vazno u bliskoj buducnosti da znamo kineski. :rolleyes::unsure:

:lol:

To i ja isto kažem....

Kineski-jezik budućnosti. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.