Govor, 1.godina

odgovora

Objavljeno

e vidis to sam zaboravila ubi, gli,uzi...a tatu zove Eise

Jaooj :)))) Mica mala :)))

A ja jedva cekam da M nauci da kaze kako se zove i preziva! :)

Sto se tice nekih malo komplikovanijih stvari, ko sta kaze i ko sta radi za sad M zna da kaze kako kaze

kuca - vava

maca - mauuu

pile - pijuuu

koka - kokoooooo

golub - guguuu

krava - mumu

Do skoro je za goluba govorio TUTI zato sto smo ranije jurili golubove i govorili im CUTI :P:D

I sta rade biljke - atu (rastu) :lol:

Kristina86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iva sebe zove Ija a za Emu je odmah naucila lepo da kaze..kad se Ema ukaki ja kazem Emilija opet si se ukakila a ona dodje i unese joj se u facu i vice Emija Emija

*andjelcic* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sofija sve uglavnom kaže kako se kaže,ali kad zbrza ko da je vanzemaljac zaposeo.Jedino ne kapiram zašto za hleb kaže Poo,kakve veze ima hleb i Pooo,i aj ti sad kad je moja mama bila s njom,ova viče po,po,a mama pojma nema šta traži :ph34r: .Isto tako za vodu ne kaže voda,nego viče Gde,gdeee...

*andjelcic* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi prickamo malo. Poslednjih mesec dana nista specijalno novo nije naucio. Cini mi se da mu je dovoljno onih par reci sto zna pa i nece da se trudi da nauci :D

*andjelcic* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sofija sve uglavnom kaže kako se kaže,ali kad zbrza ko da je vanzemaljac zaposeo.Jedino ne kapiram zašto za hleb kaže Poo,kakve veze ima hleb i Pooo,i aj ti sad kad je moja mama bila s njom,ova viče po,po,a mama pojma nema šta traži :ph34r: .Isto tako za vodu ne kaže voda,nego viče Gde,gdeee...

ja sam hleb zvala peka kad sam bila mala...i nikom nije bilo jasno sta hocu, jednom sam tako izludela babu i na kraju me je spakovala i odvela kod mame na posao da joj prevede sta hocu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imamo jos par novih reci kojih sam se setila...

Leptir - epi

Lepo - epo

soka - oka

lopta - topa

krug - kug

boja - boba

necu - necu

bata - ba

seka - eka

ajde - ade a ponekad ajde

gura - guja

zeka - eka

po papiru - po piui

...

Sve nam je tako slicno, a kad naglasava tako razlicito... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E a ovaj moj samo zna da kaze MAMA,i to je to.. :)

Jos uvek nista konkretno..Inace prica on njegovim jezikom ali ga mi nista ne razumemo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E a ovaj moj samo zna da kaze MAMA,i to je to.. :)

Ima vremena da nauci ;)

Ni moj ne prica bas jasno, sve nekako iskrene, ali vidi se da se trudi i da za sv ima svoju odredjenu rec :)

Kristina86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma znam da ima vremena,ali se bojim kad bude progovorio,nece usta zatvarati... :lol:

*andjelcic* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma znam da ima vremena,ali se bojim kad bude progovorio,nece usta zatvarati... :lol:

E to se pokazalo kao istinito kod mog mladjeg brata, do 2. godine nista nije pricao pa kad je posle razvezao jezik.... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma znam da ima vremena,ali se bojim kad bude progovorio,nece usta zatvarati... :lol:

Ovaj moj mali nije jos ni progovorio pa ne zatvara... Sve je nesto "gundj,gundj,gundj" al' da vidis sa koliko entuzijazma on sve to isprica, pa pokazuje prstom i rukama, pa sa dozivljajem sve preprica da ga bukvalno razumes i bez reci tamo tako mumlajuci nesto :)

Recimo, moj tata ujutru dolazi sa posla oko 9h, taman kad mi ustanemo, tata dolazi kolima i M i ja ga sacekamo ispred i tata ga ubaci u kola kod sebe u krilo i vozi ga dok ulazi u dvoriste. Onda M istrci iz kola pa sav srecan skoci na mene i krene da pokazuje kako je vozio volanom "brrrmbrrrrrrrm ato" (auto) i "tamo to je to tako brm brm to..." i tako on lepo pantomime meni objasni kako je sav presrecan "deda, brmbrm tu (pokazuje na krilo) tamo brm...". Ma da ne poverujes, a jos ni 5 reci ne ume zglavno da kaze :)

E to se pokazalo kao istinito kod mog mladjeg brata, do 2. godine nista nije pricao pa kad je posle razvezao jezik.... :D

Ja sam bila cuta-muta do 6god, sve je moja bliznakinja govorila umesto mene jer sam ja cutala, al' kad sam posla u skolu i progovorila... evo po broju mojih postova vidi se kolika sam brbljivica... :P:lol:

Kristina86 i Mejja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E dobre ste, ja sam se plasila da ovaj moj zaostaje sa govorom ali sad vidim da je to sve tu negde, on zna reci ono mama, tata, deda, baba, nisam bas sigurna da je to svesno, zna da kaze dobo (za dobro), kako, ne i da, zna ono standardno kad pitamo gde je pametna glava da pokaze na svoju glavu, kad mu nesto trazimo da donese,uradi to, znaci razume. I on isto stane pa se nesto rastrtlja, sturi se pokazujuci rukama sa sve grimasama, on ocito misli da nesto prica :D Ako kaze nesto sto lici na neku rec ja tu istu rec pravilno ponovim, pricam s njim stalno, pokazujem mu i imenujem predmete pa se nadam da ce biti ok :huh:

mala007 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E dobre ste, ja sam se plasila da ovaj moj zaostaje sa govorom ali sad vidim da je to sve tu negde, on zna reci ono mama, tata, deda, baba, nisam bas sigurna da je to svesno, zna da kaze dobo (za dobro), kako, ne i da, zna ono standardno kad pitamo gde je pametna glava da pokaze na svoju glavu, kad mu nesto trazimo da donese,uradi to, znaci razume. I on isto stane pa se nesto rastrtlja, sturi se pokazujuci rukama sa sve grimasama, on ocito misli da nesto prica :D Ako kaze nesto sto lici na neku rec ja tu istu rec pravilno ponovim, pricam s njim stalno, pokazujem mu i imenujem predmete pa se nadam da ce biti ok :huh:

Ma samo ce preko noci da kvrcne i on ce poceti da ponavlja za vama kao papagaj.

M sad bas pokusava i trudi se svaku rec da ponovi, i zapamti iz cuga, evo danas je me je iznenadio sa

kacka- kasika

ma-ama - marama

keeca - kesa

maja - Mara

juka - Luka

tekeka - tetka

emja - zemlja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jutros me je iznenadio sa jos 2 reci, ustao i video sekine i batine cipelice u sobi i dotrci i kaze "Ukino!" (Lukino) i pokaze na njegove cipelice, pa cucne i pokaze na Marine i kaze "Majino!". A niko ga nista pitao nije :)

wida i mala007 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veverice nemam vise lajkova... :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@vevericica eeee i mi smo u toj fazi kad sami konstatujemo sta je cije...Emino za haljinicu, tatino za cigare, mamino za papuce its :*

E IVa je sad pocela lepo da upotrebljava proslo vreme i rod...nije vise za svakog dosho nego sad lepo kaze dosho i doshla...sinoc je ja pitam gde je bila s tatom ona meni mrtva ladna shetava :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@vevericica eeee i mi smo u toj fazi kad sami konstatujemo sta je cije...Emino za haljinicu, tatino za cigare, mamino za papuce its :*

E IVa je sad pocela lepo da upotrebljava proslo vreme i rod...nije vise za svakog dosho nego sad lepo kaze dosho i doshla...sinoc je ja pitam gde je bila s tatom ona meni mrtva ladna shetava :)

:wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MI jos brkamo i rod i vreme, cesto su nam i veznici pobrkani al' vidi se da se trudi sunce moje malo... :wub: :wub: :wub:

Mejja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uhhh...sad da me covek pita koje su to reci koje Nadja izgovara,ne bih znala :D Znam da je polako pocela da prica i sastavlja prosto prosirene recenice.Ima puno reci koje pravilno i tacno izgovara,a ostale reci ne kaze prvo slovo.Npr.opta-lopta,eta-seta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cela grupica je tu :) vjeveričice,on je sjajan :wub: Nice,iznenadila bi se koliko oni znaju,samo im treba okidač da imenuju.Nego,ti njega treba da učiš tri jezika jel tako?Eng,slo,srpski.Imaš temu i višejezičnost kod dece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo juce dodali bubamara-mara

palica-palica ^_^

chep-cep

svaki dan nesto novo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uhhh...sad da me covek pita koje su to reci koje Nadja izgovara,ne bih znala :D Znam da je polako pocela da prica i sastavlja prosto prosirene recenice.Ima puno reci koje pravilno i tacno izgovara,a ostale reci ne kaze prvo slovo.Npr.opta-lopta,eta-seta...

Macko :wub:

Moram samo da kazem da Nadja mnogo lepse prica od M, ona je kao mali covek, sve jasno prica, po neko slovo proguta kao da se zbuni, ali je i onaj ko nikad sa njom nije pricao totalno jasno moze razumeti.

macka maza i Mejja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Macko :wub:

Moram samo da kazem da Nadja mnogo lepse prica od M, ona je kao mali covek, sve jasno prica, po neko slovo proguta kao da se zbuni, ali je i onaj ko nikad sa njom nije pricao totalno jasno moze razumeti.

:wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja beba je sa 6 meseci zvala mama i tata kasnije oko godinu dana znala je da zove dedu,babu i tetu..ali gresala je u raspoznavalju u 14 meseci je pocela da ponavlja ali samo prva dva slova, sad ima 16 meseci i pokusava da izgovori neke reci, uglavnom je razumem sta mi trazi jer izgovara priblizno rec npr:sok-so, danijele-dane, sladjana-dadana, kola-brm brm, zna da se zove ana i da ima 1 godinu i jos svasta....svako dete ce na uciti da prica ne treba ga pozurivati, treba mu samo lepo pricati i lepo izgovarati reci pred njim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.