Knjige za decu

odgovora

Objavljeno

Koliko su knjige zastupljenje u svakodnevici jednog dvogodisnjaka?

Sta citate? DA li koristite bojanke da pricate price?

Koja je knjiga najzabavnija?

Da li razmenjujete knjige sa vrsnjacima ili samo kupujete?

Da li je reno za biblioteku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam kakva vam je biblioteka ali kod nas djecija biblioteka ima sadržaja za sve uzraste - razne radionice pa čak i mini igraonicu za djecu

U tom periodu, sjećam se da sam uzimala uglavnom slikovnice, što više ilustrovane i ona nije volila da joj se čita nego da joj pokazuješ sliku i pričaš priču po tome šta sve ima na slici

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja Anji cesto kupujem knjige,dosad su to bile uglavnom slikovnice,i one samo sa likovima,zivotinje,stvari i sl. pa onda pricamo price,e onda sam joj kupila Grimove bajke neke lepe pojedinacne Pepeljuga,Trnova Ruzica i jos 12 ,medjutim to je jos uvek ne zanima,a ja jedva cekam da joj citam

Knjige joj uglavnom kupujem iz razloga sto nema s kim da se menja ovde i mislim da je rano za biblioteku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Anđelina još ne pokazuje neko preterano interesovanje za knjige....ima 2.3. omiljene 'kartonke' koje 'pogleda' ponekad i to je to :P...inače i ja imam knjiga za 'sve uzraste'.. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko su knjige zastupljenje u svakodnevici jednog dvogodisnjaka?

Sta citate? DA li koristite bojanke da pricate price?

Koja je knjiga najzabavnija?

Da li razmenjujete knjige sa vrsnjacima ili samo kupujete?

Da li je reno za biblioteku?

Ja opet promaših uzrast....mi još nismo napunili 2 godinice :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete je ludo za knjiga još odavno, otprilike od oko 9-10 meseci. Uglavnom su je zanimale ( i zanimaju je) moje knjige, a naročito Čitanke jer su pune slika. Mi smo zbog nje morali celu biblioteku da prebacimo u podrum zato što se penjala po policama da dohvati šta joj treba, a to baš i nije bezbedno. Osim toga, voli i da se "potpiše" po našim knjigama, a to je već nedopustivo. Sada uzima tatine knjige koje imaju puno slika, a on ludi. Ona gleda nas, pa se igra, jer, šta rade mama i tata - uglavnom bulje u knjige, pa onda i ona. Kada joj onemogućimo da uzima naše knjige, onda uzima i slikovnice, ali, to nije to. Voli da joj čitam pesme iz Čitanki, jer su to za nju knjige nad knjigama. Slikovnice uopšte nisu tako zanimljive :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja opet promaših uzrast....mi još nismo napunili 2 godinice :P

Pa velika deca su imala 2 godine, pa mozes o njima ;) znaci nisi omasila

Andjeli sem do sad kupila samo dve knjigice za bebe, ali je Milos sa 2g. imao dosta slikovnica i stalno smo kupovali nove knjige sto i sad radimo...Pre druge godine smo poceli da mu citamo prod spavanje i kazna je bila da nema citanja, to mu je bas tesko padalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja opet promaših uzrast....mi još nismo napunili 2 godinice :P

Imas temu i za tvoj uzrast. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko su knjige zastupljenje u svakodnevici jednog dvogodisnjaka?

Sta citate? DA li koristite bojanke da pricate price?

Koja je knjiga najzabavnija?

Da li razmenjujete knjige sa vrsnjacima ili samo kupujete?

Da li je reno za biblioteku?

Nama je sada pravo vrijeme za čitanje knjiga...uveli smo to u rutinu i Filip obožava. Sjedne mi u krilo i čitamo. Miran je staložen bar pola sata, mislim da bi mogao i duže da se ja ne umorim. To su najčešće bajke i slikovnice...ali ako biste njega pitale, odgovor bi bio "crkva"...da, Filip najviše voli kada mu čitam Pravoslavni Kalendar...čudno...uživa slušajuću molitve :unsure: Ja stvarno to nisam potencirala...niti želim da mu sada kupujem to štivo...ali on se prosto toliko udubi da ne biste vjerovali...a tek kada mu pjevam Himnu Svetom Savi...jao... mm i ja se opalimo smijati, mada ne bismo trebali, kada čujem jedno drugo kako Filipu priča "Oče naš"..ili slično.

Ne znam kakva vam je biblioteka ali kod nas djecija biblioteka ima sadržaja za sve uzraste - razne radionice pa čak i mini igraonicu za djecu

U tom periodu, sjećam se da sam uzimala uglavnom slikovnice, što više ilustrovane i ona nije volila da joj se čita nego da joj pokazuješ sliku i pričaš priču po tome šta sve ima na slici

Nani...gdje je ta dječija biblioteka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko moze da mi kaze gde da kupim knjigu "Razbrajaice" i koliko kosta?

Ima li neko ko hoce da je proda ovde, medju nama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Knjiga "Arhitektura u svijetu"....skontao je da ima puno crkava i ikona...i sada mu to čitam...žene, ja ne znam šta da radim sa tom njegovom željom?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Knjiga "Arhitektura u svijetu"....skontao je da ima puno crkava i ikona...i sada mu to čitam...žene, ja ne znam šta da radim sa tom njegovom željom?!

Da je poštuješ i ispratiš maksimalno. Moguće je da su to samo faze a moguće je da dete jednostavno to voli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo dobili pre par dana knjigu o Strumpfovima, onu prostu koja se sastoji od jedne price. Ne voli da mu citam, ali je vec sam napravio pricu za sebe i stalno mi prepricava kako Gargamel kuva rucak za svoju macu, a kako se Mrgud ljuti. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Aleksa niti voli da mu citam, niti hoce da pise, ne voli ni crtani da gleda :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čitam ja njemu juče Boba Graditelja...i tako počnem ja....

...Jednog dana Bob....i nastavi Filip...i družina su krenuli u avanturu....

I tako svaku rečenicu, počnem ja...on završava...jeste da smo ju čitali bar dvadesetak minuta, ali su me iznenadili ti mali pametni mozgovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čitam ja njemu juče Boba Graditelja...i tako počnem ja....

...Jednog dana Bob....i nastavi Filip...i družina su krenuli u avanturu....

I tako svaku rečenicu, počnem ja...on završava...jeste da smo ju čitali bar dvadesetak minuta, ali su me iznenadili ti mali pametni mozgovi.

Divno...pametna glavica...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A064.jpg

"У граду - Моја прва слагалица

Најбоље се учи кроз игру. Играјући се слагалицама из ове књиге, ваше дете ће спонтано научити да препознаје предмете и бића из околине и да их правилно именује. Играјте се што више са својом децом. Шест слагалица за децу до шест година."

Ovu sam mu knjigu uzela i dalje ne kapiram zasto je ova knjiga za uzrast do 6 godina? Moje dete zna sve da imanuje iz knjige, a slagalice uopste nisu problematicne jer se sastoje iz 6 delova.

Odlicna je knjiga, samo mi se cini skupom.

Imamo je i Petar svakodnevno slaze i ''cita''.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A064.jpg

"У граду - Моја прва слагалица

Најбоље се учи кроз игру. Играјући се слагалицама из ове књиге, ваше дете ће спонтано научити да препознаје предмете и бића из околине и да их правилно именује. Играјте се што више са својом децом. Шест слагалица за децу до шест година."

Ovu sam mu knjigu uzela i dalje ne kapiram zasto je ova knjiga za uzrast do 6 godina? Moje dete zna sve da imanuje iz knjige, a slagalice uopste nisu problematicne jer se sastoje iz 6 delova.

Odlicna je knjiga, samo mi se cini skupom.

Imamo je i Petar svakodnevno slaze i ''cita''.

Koliko je ta knjiga,Yelena?Dosta takvih knjiga je skupo,ne znam iz kog razloga,kapiram da su edukativne,ali mislim da ipak malo pretjeruju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko je ta knjiga,Yelena?Dosta takvih knjiga je skupo,ne znam iz kog razloga,kapiram da su edukativne,ali mislim da ipak malo pretjeruju!

Ovde je 7E.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde je 7E.

I draga,ovde su takve minimum 15-20e!To mi i dodje jeftino!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za vasu decu vec mogu one knjige sa otkrivalicama npr sta se krije u krosnji-pa ima prozorcic koji se povuce pa pokaze pticu ili gde je kuca povuce se prozor- u kucici.

Ovako nesto kreativnog centraa073.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za vasu decu vec mogu one knjige sa otkrivalicama npr sta se krije u krosnji-pa ima prozorcic koji se povuce pa pokaze pticu ili gde je kuca povuce se prozor- u kucici.

Ovako nesto kreativnog centraa073.jpg

Imamo par komada. Jednu je uspeo da pocepa koliko je otvarao i zatvrao stranice.

Obozava knjige Volta Diznija, one sto smo mi nekad imali. 4 velike knjige. Moram priznati da su ti crtezi ipak neprevazidjeni i najbolji.

Interesantno je da ne voli da mu procitam ni jednu pricu, ali on je sada ''skovao'' svoju verziju o Pinokiju. Mozes misliti?! "Djepeto je tuzan jer je Pinokio otisao od kuce sa vukom..." :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovako...čitajući bajke od H.K.Andersena(po drugi put, sad već dosta zrelija :lol: ), doživljavam ih kao jako tmurne, tragične i crne...npr. "Djevojčica sa šibicama"..."Mala sirena"..."Carevo novo ruho"...

Da li se to samo meni pričinjava ili ima još neko da ih ovako doživljava? :huh: Juče samo što nisam zaplakala kada sam pročitala "Djevojčicu sa šibicama"...a nisam u PMS-u <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko je ta knjiga,Yelena?Dosta takvih knjiga je skupo,ne znam iz kog razloga,kapiram da su edukativne,ali mislim da ipak malo pretjeruju!

Ovde je 7E.

Tigi..našla sam ju....15 KM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovako...čitajući bajke od H.K.Andersena(po drugi put, sad već dosta zrelija :lol: ), doživljavam ih kao jako tmurne, tragične i crne...npr. "Djevojčica sa šibicama"..."Mala sirena"..."Carevo novo ruho"...

Da li se to samo meni pričinjava ili ima još neko da ih ovako doživljava? :huh: Juče samo što nisam zaplakala kada sam pročitala "Djevojčicu sa šibicama"...a nisam u PMS-u <_<

I ja smatram da su te priče traumatične. Ja ih ne čitam detetu. Mi za sada čitamo više pesmice J.J.Zmaja i slično.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.