Knjige za decu

odgovora

Objavljeno

H obozava knjige i u stanju je ceo dan da sedi i da joj se "cita" tj prepricavaju slike koje gledamo. Jedna knjiga me zanima. Green eggs and ham - Dr. Seuss. Zna li neko gde to mogu da nabavim t.j. kupim. I zanima me iskljucivo englesko izdanje (na engleskom jeziku) ako uopste i postoji prevedena.

Millar? Ima to kod vas negde da se kupi? Ako ima onda mozda mogu naci i na e-bay-u?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

H obozava knjige i u stanju je ceo dan da sedi i da joj se "cita" tj prepricavaju slike koje gledamo. Jedna knjiga me zanima. Green eggs and ham - Dr. Seuss. Zna li neko gde to mogu da nabavim t.j. kupim. I zanima me iskljucivo englesko izdanje (na engleskom jeziku) ako uopste i postoji prevedena.

Millar? Ima to kod vas negde da se kupi? Ako ima onda mozda mogu naci i na e-bay-u?

A gde si ti našla/čula za tu knigu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo kupili knjigu na ovu foru. U njoj ima desetak pesmica sa "notama" koje su oznacene bojama i brojevima koji se podudaraju sa dirkama - tipkama (al' ga objasnih). Tako da deci nije tesko da povezu, tj. nauce da sviraju te melodije.

PBSA01b_0.jpg

E ovakvo isto samo sa Bozicnim pesmicama sam videla u biblioteci i razmisljala da li da je iznajmim ili ne. Ali odlucili smo se za neku sa zivotinjama, ovu cemo kad malkice porastemo :)

I jos jedno pitanje: da li odlazite sa decom u biblioteku da im iznajmite knjige? Ja da, jednostavno, mogu da je zadrzim mesec dana, taman joj dosadi, uzmemo drugu, pa trecu itd. Clanarina je besplatna za tako malu decu, tamo imaju i malu igraonicu pa dok biramo knjige malo se i poigramo usput :) i stvaram neku naviku da se ide u biblioteku :) ja to sad ko kod zubara da je vodim :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tu knjigu su citali u filmu "Daddy's daycare" prvi deo.

Bas mi je onako izgledala simpaticno i prica je ok a ne bih da stampam pricu sa neta vec hocu da imamo knjigu. Samim tim polako ucimo engleski :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovakvo isto samo sa Bozicnim pesmicama sam videla u biblioteci i razmisljala da li da je iznajmim ili ne. Ali odlucili smo se za neku sa zivotinjama, ovu cemo kad malkice porastemo :)

I jos jedno pitanje: da li odlazite sa decom u biblioteku da im iznajmite knjige? Ja da, jednostavno, mogu da je zadrzim mesec dana, taman joj dosadi, uzmemo drugu, pa trecu itd. Clanarina je besplatna za tako malu decu, tamo imaju i malu igraonicu pa dok biramo knjige malo se i poigramo usput :) i stvaram neku naviku da se ide u biblioteku :) ja to sad ko kod zubara da je vodim :lol:

Ja moju decu ,kada su bili mali,nisam vodila u biblioteke jer su svo troje bili (pogotovo kada su zajedno) jako nestašni,ali zato sam im uvek kupovala knjige i imamo zavidnu koelkciju,vole da čitaju,pogotovo Miloš,čitala sam im uvek pre spavanja,i onda kada su krenuli u školu čitanje je pod OBAVEZNO svaki dan,jednostavno se podrazumeva barem 10 min (Anastasija se još uvek buni <_< )..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja moju decu ,kada su bili mali,nisam vodila u biblioteke jer su svo troje bili (pogotovo kada su zajedno) jako nestašni,ali zato sam im uvek kupovala knjige i imamo zavidnu koelkciju,vole da čitaju,pogotovo Miloš,čitala sam im uvek pre spavanja,i onda kada su krenuli u školu čitanje je pod OBAVEZNO svaki dan,jednostavno se podrazumeva barem 10 min (Anastasija se još uvek buni <_< )..

Naravno da je velika razlika otici sa jednim detetom i sa cetvoro :)

I ja joj kupujem i imamo vec dosta knjiga, jos od kako sam ja bila mala posto je sve lepo sacuvano ali eto, sto da ne odem dok mogu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo Martu upisali u biblioteku sa nepune dve godine.I mislim da je njoj celokupno to iskustvo odlaska u biblioteku interesantno svaki put.Jer tamo se ne ide svaki dan,onda kad dodjemo ona odnese stare knjige do pulta pa ako radi čika odmah pobegne ako radi teta razmislja i gleda,pa sama bira knjige sa polica,naučila je da ne bi trebalo da se galami - ceo mali ritual,a kupovali smo i kupujemo knjige i dalje.

Na mnogim dečijim blogovima sad s proleća su aktuelne Dr. Seuss aktivnosti,tek sad na wikipediji malo više pročitala o njegovim knjigama,a ovo je baš interesantno:

[i]Green Eggs and Ham is one of Seuss's "Beginner Books", written in a very simple vocabulary for beginning readers.

The vocabulary of the text consists of just fifty different words and was the result of a bet between Seuss and Bennett Cerf (Dr. Seuss's publisher) that Seuss (after completing The Cat in the Hat using 225 words) could not complete an entire book using so few words.

The 50 are: a, am, and, anywhere, are, be, boat, box, car, could, dark, do, eat, eggs, fox, goat, good, green, ham, here, house, I, if, in, let, like, may, me, mouse, not, on, or, rain, Sam, say, see, so, thank, that, the, them, there, they, train, tree, try, will, with, would, you.

Pobegla ti je sa Kupinda ,ali ima ovde skuplje i jeftinije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma divno,i treba deca da ideu u biblioteku,i uvek mi je bilo žao jer nam je ista bila malte ne preko puta (starog) vrtića,al' ja dok ih sve 'skupim u red bila je muka...a tek knjige kada bi videli onako 'na gomili' joooooooooooj,njihovoj sreći nebi bilo kraja :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo Martu upisali u biblioteku sa nepune dve godine.I mislim da je njoj celokupno to iskustvo odlaska u biblioteku interesantno svaki put.Jer tamo se ne ide svaki dan,onda kad dodjemo ona odnese stare knjige do pulta pa ako radi čika odmah pobegne ako radi teta razmislja i gleda,pa sama bira knjige sa polica,naučila je da ne bi trebalo da se galami - ceo mali ritual,a kupovali smo i kupujemo knjige i dalje.

Na mnogim dečijim blogovima sad s proleća su aktuelne Dr. Seuss aktivnosti,tek sad na wikipediji malo više pročitala o njegovim knjigama,a ovo je baš interesantno:

[i]Green Eggs and Ham is one of Seuss's "Beginner Books", written in a very simple vocabulary for beginning readers.

The vocabulary of the text consists of just fifty different words and was the result of a bet between Seuss and Bennett Cerf (Dr. Seuss's publisher) that Seuss (after completing The Cat in the Hat using 225 words) could not complete an entire book using so few words.

The 50 are: a, am, and, anywhere, are, be, boat, box, car, could, dark, do, eat, eggs, fox, goat, good, green, ham, here, house, I, if, in, let, like, may, me, mouse, not, on, or, rain, Sam, say, see, so, thank, that, the, them, there, they, train, tree, try, will, with, would, you.

Pobegla ti je sa Kupinda ,ali ima ovde skuplje i jeftinije

Jao nasmeja me sa čikom i tetom :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti kao ekskurziju da vodiš u biblioteku :lol:

Od malena zazire od nepoznatih muškaraca,tako kad radi čika ona me uhvati za ruku,samo ostavi knjige koje vraćamo na pultu iz najveće moguće daljine kolliko može da pruži ručice i brisne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lovely love, hvala ti puno :) bas si mi dosta vremena ustedela ;)

Sad cekam da mi se dragi muz probudi pa da ga gnjavim da nam kupi knjizicu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi idemo redovno u biblioteku. Obozavaju je... Odemo tamo, sednu i pocnu da listaju i gledaju knjige u decijem delu pa onda svaka izabere koju ce da ponese kuci.

Koliko god mi kuci imali knjiga, nikad ne mozes sve da kupis, zato je dobra biblioteka.

Lovely love, mozes li da nam kazes nesto vise o tim aktivnostima dr. Seuss-a?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sećam se da su se neki ljudi iščudjavali šta će tako mala u biblioteci,a kod nas za baš tako male npr.imaju slikovnice preklapalice o Žući od debelog kartona i druge slikovnice od kartonskih lepenki prilagodjene najmladjima.

Mi smo svojevremeno kupili Žuće preko sajta Kretivnog centra po povoljnijoj ceni nego u knjižarama + dobili smo plišanu lutkicu Žuće.Evo sad vidim još traje akcija samo je malo skuplje nego onda.

Сликовнице о Жући - одабери 2 од 5

Наручите две књиге с попустом од 40%!

Уместо 1428 динара, акцијска цена износи 916 динара!

Уз наруџбину се добија поклон: плишани Жућа и магнетни блокчић.

Fenomenalne IPS preklapalice,skoro badava,sad su rasprodate ali možda negde mogu da se nađu još uvek

Okean,Severni pol,Džungla

Nama je biblioteka dobro poslužila za Milice koje Marta sad voli i redovno od dve knjige iz biblioteke jedna je MIlica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, lovely love, pogledacu.

I mi imamo Zucu, bas je aktuelan i jos pored njega imamo i njegov ogrinal- englesku verziju kuca Spot, to su im omiljene prve knjige.

Milica je super, videla sam da ima i Perica?

Mi sad uzimamo onu Disnijevu ediciju sto se prodavala sa Blicom pre par godina, imaju Disnijeve price i bas su lepe. Zao mi je sto nisam kupovala kad je bilo vreme.

post-23640-1335013920_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marti su čini mi se još dugačke te Disnijeve,ali ove su taman

Imamo i Mazu & Lunju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo poceli da kupujemo "Milicu" i vidim da joj se svidja,a i meni se svidja cela kolekcija,poucna je.Imamo 2 knjige sa diznijevim pricama ali dugacke su joj price,ne mogu toliko da joj odrzim paznju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj super kada uspe i za "Milicu" održite pažnju... Ema tek sad ima pažnju na neke pričice i to moraju da budu "ultra" kratke tipa slikovnica sa 4-5 stranica na kojima ima po dve-tri rečenice.

Danas smo upravo kupili neku slikovnicu (tvrde korice i stranice) sa nekim medvedićima vatrogascima. Prvo je morala ona da je prelista i tek iz drugog puta sam uspela do kraja da joj pročitam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo takodje trenutno zainteresovani za knjige tog tipa, trenutno je aktuelna Vuk i sedam jarica, i bez toga ne mozemo da zaspimo, ako je bar jednom ne procitamo. Pre toga je bila Paja hrabro pilence, knjiga veceg formata sa tvrdim stranicma isto ali malo veceg sadrzaja, medjutim vukli smo je svuda i u goste i na plazu i u vrtic...ne znam koja ce da bude sledeca ali kad se vezemo za jednu knjigu tesko je ostavljamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete voli knjige, jos sa 6meseci je obozavao slikovnice.

Omiljene su nam trenutno:

Perica je izgubio svog zeku

Price za uzrast od 1godine- citamo vec godinu dana i tada a i sada su mu super. Ima 5-6kratkih prica, lepe ilustracije.

Pepa

Misko pisko-predvidjena za odvikavanje od pelena. U stihovima.

Zmajeva riznica.

 

Zapravo sve u stihovima je pun poggodak. Imam i 2one mini knjige-banana i jagoda, sto kaze Teusa, zali boze celuloze utrosene, al on ih obozava. 

 

paper_moon i andisam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaboravih ovu knjigu:

http://www.kcknjizara.rs/?b=A006

Moze dosta toga s njom da se radi, uci se o razlicitim vrstama osecanja a nakon nekoliko citanja dete moze samo da preprica, posto je jedna stranica na preklop i zahteva razmisljanje, tipa:

Zucko je ljut, pogodi zasto?

V i ja smo odusevljeni :-)

 

amorfati i andjelita volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila u nabavci juče. Ići ću i danas. Oduševljena sam Zavodovim knjigama, pa ću okačiti par knjižica koje su mi super i koje od srca preporučujem. 

Mačka koja je mislila svojom glavom - http://www.zavod.co.rs/knjige/izdanja-za-decu/macka-koja-je-mislila-svojom-g 
Divna knjiga o tome zašto se mačke lickaju i mjauču kad je pun mesec. Razvija maštu, originalna je i maštovita, divno ilustrovana. 
Jedno vreme smo je čitali po 10 puta na dan. 

Mračac - http://www.zavod.co.rs/knjige/izdanja-za-decu/mracac 
Slatka knjižica o tome zašto se ne treba plašiti mraka. 

Zmaj iz pletene korpe - http://www.zavod.co.rs/knjige/izdanja-za-decu/zmaj-iz-pletene-korpe 
Zmajić pokušava da otkrije ko je, i u tome mu pomaže jedan dečak, pa tako postaju prijatelji. 

Devojčica i plavo - http://www.zavod.co.rs/knjige/izdanja-za-decu/devojcica-i-plavo 
Dejan Aleksić u svom stilu maštovit i kreativan. Vredna knjižica koja je pravo umetničko delo. 

Serija o slonu Elmeru - http://www.zavod.co.rs/knjige/izdanja-za-decu/elmer 

                                     http://www.zavod.co.rs/knjige/izdanja-za-decu/elmer-na-stulama

                                    http://www.zavod.co.rs/knjige/izdanja-za-decu/elmer-i-vetar 

                                    http://www.zavod.co.rs/knjige/izdanja-za-decu/elmer-igra-zmurke 

Dule je oduševljen Elmerom, ovo nam je otkriće. Originalno, duhovito, jednostavno i zabavno. A da, i edukativno - mogu se učiti boje, oblici, odnosi... 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da dodam - imamo tri knjige iz ove edicije: http://www.pcelica.rs/proizvodi-Moja-najlepsa-slikovnica-6110 
Mi imamo Sovu, Medvediće i Ko se boji zeca još. Preporuka za prve dve, treća je... Puna ružnih reči. Ima to sve poentu, ali opet, Dule je mali da bi to razumeo. 

 

Preporuka i za ovu ediciju: http://www.pcelica.rs/proizvodi-Zamislite-deco-2198 
Jako kreativne i zanimljive knjige. Mi imamo Pirate i Egipat. Zamišljene su tako da čitajući upoznajete tipičan dan pirata ili porodice u Egiptu. Informativne su i jako lepo ilustrovane. 

Ako se setim još neke, pisaću. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Margarita otkad je Marina preporucila Devojcicu i plavo ja sam u potrazi za njom,ali ovdje je nema.

Isto me zanimaju knjige koje si navela,mnogo dobar izbor!

Nadam se da cu ugrabiti jedan njihov radni dan i pokupovati knjige za klince.Vidjeh na njihovom sajtu da popust traje do 15.januara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.