Knjige

odgovora

Objavljeno

Spremate li se za Sajam knjiga? 

Dajte ideje, spiskove, planove, šta se čita, šta se kupuje? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Preporučujem knjižice iz serije o Piksiju i Kaći. 

Evo linka. 

http://vulkancic.vulkani.rs/g/d803df6e-fc68-4c6f-9c06-9c5d93d5597f/Piksi-i-drustvance.aspx#.V7jJPph96M8 

Uzela sam par jer me je privukla cena i mali format, ali smo toliko oduševljeni da planiram da ih skupim sve. 

Ove minijaturne knjižice pokrivaju veliki broj tema, mnoga zanimanja i pojave opisani su iz dečje perspektive. Nama su se pokazale kao vrlo informativne, pošto je mom mališanu jako teško da proširi interesovanja i fokus skrene sa trenutno mu omiljenih vozića. A eto, danas je igrao fudbal kao Kaća. :) 

Mi imamo celu seriju i Milan ih obozava :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Spremate li se za Sajam knjiga? 

Dajte ideje, spiskove, planove, šta se čita, šta se kupuje? 

BMilan je napravio spisak od 29 knjiga za uzrast 5+. Babe i deda ce morati finansijski da potpomognu unuku u njegovoj zelji da jednog dana bude profesor knjizevnosti i bibliotekar :D A ja ne znam ko ce meni finansijski pomoci za moj spisak...

Idemo na sajam busom, a vracamo se kolima :D

Imate li vi neki spisak? Nama su aktuelni kreativni centar, publik praktikum, vulkancic, mala laguna i pcelica, a i carobna knjiga ima sjajne komplete Ana i Luka u obilasku Srbije sto se takodje naslo na spisku Milanovih knjiga ove godine. :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo Anu i Luku kupili na nekom ekstra popustu, Lovely nam dojavila (hvala, L :*). 

Meni je zapala za oko izdavačka kuća Propolis, tu planiram da pretrkeljišem šta ima. 

Vulkančić mi nešto nije izazovan, estetski mi ne prija uopšte, a ni sadržajno baš. Preporučujem njihovu Veliku knjigu testova (ima za uzrast 3+, 4+ i 5+). Odlični zadaci, jako je jeftina zbog lošijeg kvaliteta papira, ali sadržajno nisam videla sličnu knjigu koja može da joj parira (regularna cena je oko 500 din.). 

Dvoumim se oko Čarapka, da li je neko uzimao te knjige? 

Kreativni centar je meni i dalje bez premca. Dobili smo Šta je saznala Bubamara mala, od autorke Grozona. Sjajna knjiga, pisaću više o njoj uskoro. 

U suštini, mislim da ću na licu mesta odlučivati šta ću uzimati. Dok ne prelistam i ne pročitam, džaba. 

Zato pitam za preporuke, da mi nešto ne promakne. 

Na sajam idem sama, to mi je uživanje, volim da idem gde hoću, gledam šta hoću natenane i od pre par godina kad sam počela da praktikujem da idem bez ikakvog društva, poseta sajmu mi je pravo uživanje, a ranije je bila frka trka i stres. Čak mi ni to što vukljam posle knjige sama ne predstavlja problem, taj mir kad se izgubim u masi i ne postojim ništa ne može da mi plati. 

marush i paper_moon volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam Anu i Luku kupila po 100din na sajtu na akciji za sestricinu :D Bas sam stipsa :D

Hahaha ja idem sa mm i Milanom, sto znaci malo obidjemo zajedno onda ja svojim putem a njih dvojica prelistavaju Mikin ulov ahaha nista lepse nego da sama zujim po sajmu :)

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marg, znaci dobra je velika knjiga testova?  

Ja videla kod nas u Liliju, ali me bas los kvalitet odbio, a nisam imala vremena da listam... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Broc, odlična je, i ja sam se baš prijatno iznenadila i svima je preporučujem (i kupujem). 

Gledala sam neke fensi, prelepo ilustrovane, kvalitetne, ali sadržaj nije ni prineti ovoj knjizi. 

Pogledaću malo pažljivije ponudu na sajmu, pa ću javiti ako nađem još nešto da valja.

broccoli voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radni listovi publik praktikuma su katastrofa. Milan ga resi za jedno popodne
Nama treba predlog za radne listove :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marg, hvala! Sutra idemo da kupimo;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na sajam idem sama, to mi je uživanje, volim da idem gde hoću, gledam šta hoću natenane i od pre par godina kad sam počela da praktikujem da idem bez ikakvog društva, poseta sajmu mi je pravo uživanje, a ranije je bila frka trka i stres. Čak mi ni to što vukljam posle knjige sama ne predstavlja problem, taj mir kad se izgubim u masi i ne postojim ništa ne može da mi plati. 

Zavidim.bas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja :( ...Marg podeli utiske i novitete obavezno :) ...mada verujem da će biti i na blogu

*andjelcic* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi sko recimo kupoli sve slikovnice EGMONT, bajke, enciklopedije, cudesni svet zivotinja, M ih sve voli ali trazi jos :D

Moja preporuka je Vulkanchc Zaviti u ljudsko telo, zvanicno za skolski uzrast ali Miki smo ge kupili prosle god na sajmu knjiga znaci sa 4 i bio je totalno zainteresovan, a posle smo kupili iljudsko telo na rasklapanje kao kocke i vec godinu dana mu je bas interesantno. 

Imamo i komplet Piksi zna i tako dobro objasnjava knjizice, to mu uopste ne drzi paznju jer je definitivno prilagodjeno skolskom uzrastu i nista ne razume. Ali dorasce i do toga :)

broccoli voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Broc, odlična je, i ja sam se baš prijatno iznenadila i svima je preporučujem (i kupujem). 

Gledala sam neke fensi, prelepo ilustrovane, kvalitetne, ali sadržaj nije ni prineti ovoj knjizi. 

Pogledaću malo pažljivije ponudu na sajmu, pa ću javiti ako nađem još nešto da valja.

Preporuka na mestu:)

U pitanju je odlicna, vrlo ozbiljna knjiga ruskih autora. 

Podeljena je po oblastima motorika, paznja, razvoj govora... i imate tabele za pracenje deteta, kao i koje sposobnosti treba da ima u ovom uzrastu. 

*andjelcic*, leni, Ummu i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja vam bas bas zavidim. Da ne kukam sad zbog cega, ima dosta tu stvari. Sto zbog posjete sajmu sto zbog toga sto djeci kupujete svasta nesto lijepo kad su knjige u pitanju.
Nego, jel imate neku preporuku za predskolski uzrast? Moze recimo neka enciklopedija, neki radni listovi, neke price i sl.
I da se nadam da cu to naci i ovdje grrrrr jer sto god sam trazila redovno toga nije bilo u nasim knjizarama.:-(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja vam bas bas zavidim. Da ne kukam sad zbog cega, ima dosta tu stvari. Sto zbog posjete sajmu sto zbog toga sto djeci kupujete svasta nesto lijepo kad su knjige u pitanju.
Nego, jel imate neku preporuku za predskolski uzrast? Moze recimo neka enciklopedija, neki radni listovi, neke price i sl.
I da se nadam da cu to naci i ovdje grrrrr jer sto god sam trazila redovno toga nije bilo u nasim knjizarama.:-(

Imaš novo izdanje enciklopedije Hiljadu zašto,hiljadu zato.Odlična je,ja sam je nedavno kupila na sajmu knjiga u Plazi za samo 25€.Izdavač mi je rekao da će se uskoro naći u Narodnog knjizi,proveri.

 

snowhite voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila na sajmu. :) Kupila: 

Malčice nepodnošljivi slon - odlična, divno ilustrovana, raskošna. Očekivala sam više od izdavača jer za ovu knjigu dugo znam, ali ovo je otprilike jedino za naš uzrast što valja. 

http://propolisbooks.com/product/malcice-nepodnosljiv-slon/malcice-nepodnosljiv-slon/

Šta ima iznad nas - nismo još stigli da je čitamo, dopala mi se ovako na prvo prelistavanje ideja i koncept - kreće se od nas pa postepeno, sloj po sloj, od drveća, krovova, oblaka, do svemira. 

http://www.odiseja.co.rs/index.php/edicije/moj-svet-edukativne-slikovnice/serijal-cudna-mi-cuda-serijal-za-predskolce/317-sta-ima-iznad-nas-moj-svet-moj-svet-detaljno-2 

Upotpunila sam našu kolekciju Vini veštice, džaba, 200 din. knjiga. Mislim da sam ja plaćala oko 500, 600 kad sam kupovala u knjižarama za poklon. 

Kupila Čarapka, javljam utiske. Na prvo prelistavanje ne znam šta da mislim. 

http://vulkancic.vulkani.rs/g/e6d9a402-4a5d-4aee-b330-0dd0560423b8/CARAPKO.aspx#.WBOEpvl96M8 

Kupila sam mu i Pčelicu Maju dve knjige (Evro Book) i Patrolne šape (Publik praktikum). Pročitala sam negde da treba kupujemo deci šta ona vole, ne šta mi volimo. :lol:

Nešto mi se čini da uzeh još nešto, jedva sam se dovukla do kuće, a sad ne mogu da se setim. Zamuvala sam ih negde među stare knjige pa ne znam.

 

Žao mi je što ne uzeh ovo: 

Cickove avanture 

https://www.delfi.rs/knjige/99674_cickove_avanture_knjiga_delfi_knjizare.html

Izokrenuta priča

http://www.delfi.rs/knjige/85540_izokrenuta_prica_knjiga_delfi_knjizare.html 

Put vetra

http://www.kcknjizara.rs/?b=B203 

Vulkančić ima dobru knjižicu o godišnjim dobima, nešto iz neke serije, sitno. Propustih kad sam našla, posle ne mogoh da se vraćam po nju. 

 

Kad mislite da je vreme da počnu sa kraćim romanima, kako se uopšte prelazi sa slikovnica na poglavlja romana u nastavcima? 

broccoli, Ummu i paper_moon volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoj Tangerine mi imamo ovu lektiru komplet za OS ali ja ne mogu da je citam jer su presitna slova.

Kupili smo svasta,ali nasa sajamska kupovina jos nije gotova, planirali smo jos jednom da skoknemo do Lagune i uzmemo neke stvarcice po sajamskim cenama :)

Dobice i 3D slagalice, Milan je lud za njima... :)

Ja njima pred spavanje citam na glas roman koji tad citam, mislim da uopste nemaju koncentraciju da prate tok radje, samo slusaju pojedinacno reci i brzo zaspe M, a ja nastavim da citam B koji se uspavljuje mnogo duze :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Margaritta lepe si knjizice kupila, samo se meni ne uklapa u uzrast ni jednog deteta. Milan je to odavno prevazisao a Bane jos nije dorastao. Banetu su jos uvek zanimljive Bebin dodir i male knjige sa pojmovima, a Milan je vec presao na stripove, zmajeve pesme, pa cak i neke decije romane. Malog princa obozava, a citamo i skolski uzrast, mog omiljenog pisca Gradimira Stojkovica, citam mu njegove nove romane, ove godine sam mu poklonila za rođ roman Želim, a ja sam dobila za rođ Na bregu kuća mala. Imamo i ceo komplet zagonetnih prica, to ga zanima i to mu cita moja mama.

Pocelo je da me mrzi da citam deci, najzabavniji deo mi je citanje mojih romana pred spavanje (smajlikojisestidi). M je poceo stripove sam da cita, jednu stranu stripa cita ~25min :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super su vam predlozi! Ja im trenutno citam "Ujka ili o vaspitanju", mnogo im se dopada, zeljno iscekuju vece. Starija sad cita "Ivino letovanje", uglavnom je poslednjih meseci je iz biblio. uzimala "Sonjavka"(skolarci su ludi za njim). 

Jako im se svideo Robinzon Kruso, Doktor Jojboli... Probala sam Beli Ocnjak ali male su, ona je ipak zacsamostalno citanje. Moje su vec velike ali vole...

*andjelcic* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, secam se knjige Moji vaspitanici, obozavala sam kao mala! Nju, i knjigu o macku Carliju, koliko su mi te knjige bile magicne. Sama ih otkrila, sama citala...

I meni je Pipi bila na pameti kad sam spomenula romane. Za ostale ne znam od kada bih pocela.

Tangerine, podeli s nama koja to ilustrovana izdanja imas, ako te ne mrzi.

Dule ima dobru koncentraciju oduvek, mada ne znam koliko bi mu drzalo paznju da razvodnjavam radnju opisima. Opet, navikavala bih ga pomalo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

http://www.vulkani.rs/8ef828df-daa3-4809-ad70-087e9096b632/SVASTARA-ZA-DEVOJCICE.aspx#.WBQ9eFJXenM

ima ovakva i za decake, bas smo je cesto poklanjali a imamo je i mi. Mislim da je oko 4,5 e kod nas, imam 20% popusta na Vulkan pa ne znam tacnu cenu.

Nije "obicna" knjiga zavdevojcice :) 

Mi imamo za za decake, ima nekih super prica ali sto ima i gluposti u toj knjizi da se zacudis: dan mrtvih Meksiko, biologija modrice, smrdljive noge (kurije oko bradavice cukalj zulj...) pa je M recimo mislio da je hit imati muzevne smrdljive noge.... M voli tu knjigu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Petra Pana imamo u nekoliko verzija, a Vasina prva knjiga je veliki zvucni Petar Pan u izdanju Mono &Manjana. 

Malo ga sakrijem, pa ga opet izvucem...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad mislite da je vreme da počnu sa kraćim romanima, kako se uopšte prelazi sa slikovnica na poglavlja romana u nastavcima? 

Nisam baš od neke pomoći,Marti duže priče nisu držale pažnju kada je bila mlađa.Onda je stiglo devojče i naredne dve godine je tata preuzeo funkciju uspavljivanja.Nana i tetka su joj uzeli Hajdi ali njemu nije leglo to čitanje u nastavcima.U poslednje vreme uglavnom čitaju Mali zabavnik pred spavanje :rolleyes:.

Malog princa čitali zbog glume,zbog predstave ali nije tražila ponovo.Mislim da ima vremena kada počne sama da čita, a to će da bude uskoro.

Knjižice iz edicije Hajde da čitamo Kreativnog centra su joj bile ok ( http://www.kcknjizara.rs/edicija?e=75 )

KOd njih u knjižari ima starih izdanja po 1oo din,ova je baš legla pred školu http://www.delfi.rs/knjige/7335_zajednicki_crtez_knjiga_delfi_knjizare.html

Javi za Čarapka-njega sam ošacovala za ispod jelke.

Zahvaćujući Vini veštici danas sam nalatela i na Pipi  (pravim spisak za Novu godinu :D)

ps.U Vulkanu su sad te zvučne knjige na akciji,za 999 din-uglavnom su oštećene ali bilo je par komada Petra Pana da su ok (mi uzeli za jedan rodjendan u martu :P).



 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.