Knjige

odgovora

Objavljeno

Pa zato sto u knjizi ima matematickih zadataka jeste sabiranje i oduzimanje do 5-6,ali to moja deca nisu znala sa 3 godine,i isto tako dopunjavalice sa slovima koje je isto moje dete tek sa 5 godina naucilo,a ovo drugo nece mozda ni za 5...A sto se stikera tice to moze ,ali onda zasto uzeti skupu knjigu ako se ne koristi sve,zato ja mislim da je to za stariji uzrast.

Da,ali brojevi i slova su samo dve oblasti od čini mi se pet ili šest.Šta bi s bojama,bogaćenjem rečnika,učenjem oblika,životinja i njihovih mladunčadi,delova tela...Potom lavirinti(nisu svi komplikovani),uočavanjem razlika...I onda tek slova i brojevi i oni konkretniji zadaci koji su zadati da se izbroji to i to na to i toj strani.Mi slova i brojeve ni ne lepimo,objasnili joj da će da ih lepi kad bude znala šta lepi.

Kao što već rekoh meni se svidja može dugo da bude interesantna kako dete raste i uči.

I ja imam popust kod Lagune pa i ne ispadne skupa kad popustu dodaš još 10 % na kupovinu tri i više knjiga.

A knjiga ne može da se pokvari,koristiće se dugo i zato mi se svidja i za moju malu i dragim drugarima za poklon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,ali brojevi i slova su samo dve oblasti od čini mi se pet ili šest.Šta bi s bojama,bogaćenjem rečnika,učenjem oblika,životinja i njihovih mladunčadi,delova tela...Potom lavirinti(nisu svi komplikovani),uočavanjem razlika...I onda tek slova i brojevi i oni konkretniji zadaci koji su zadati da se izbroji to i to na to i toj strani.Mi slova i brojeve ni ne lepimo,objasnili joj da će da ih lepi kad bude znala šta lepi.

Kao što već rekoh meni se svidja može dugo da bude interesantna kako dete raste i uči.

I ja imam popust kod Lagune pa i ne ispadne skupa kad popustu dodaš još 10 % na kupovinu tri i više knjiga.

A knjiga ne može da se pokvari,koristiće se dugo i zato mi se svidja i za moju malu i dragim drugarima za poklon.

Ma skupa je i sa popustom..mada ja dajem para za knjige.. ;)

Ali neka bude,pobedila si :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj sin obozava knjige. Nebitno da li je to bajka, basna ili su to Zmajeve pesmice. Najvise voli Knjigu o dzungli, to mu je trenutno No.1 ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za 3. rodjendan je dobio od Kreativnog Centra Moj prvi slikovni recnik. Ne odvaja se od njega nikako. Vrlo kvalitetna knjiga i za straje uzraste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uz pripreme za more, dve su nam knjige aktuelne ovih dana... Zamislite deco, Dusko Radovic i Stela, morska zvezda. Obe od kreativnog centra. Obe bratove, obe sam naucila napamet ^_^

Takodje preprucujem ediciju Otkrica, enciklopedije britannica, koje uzimamo iz biblioteke, bas su odlicne za prva saznanja o svetu koji nas okruzuje. 

Dendalion, Vuciguraj i Sanja 79 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bas ovu nisam videla, ali ima toliko slicnih sad u knjizarama. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imas neku preporuku? Za moju stariju smizlu pitam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imas neku preporuku? Za moju stariju smizlu pitam.

bila je ranije u Gradskoj, probaj preko Morace, pored Petanovica.

Sad ti je slaba ponuda dok ne pocne skola, vidim da imaju malo tih kreativnijih knjizica za lepljenje, dizajniranje i sl. Kupujem cesto mojim zabama, mada ja kupujem uglavnom u Narodnoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo skoro dobili od Kletta, knjiga sa nalepnicama koja poboljsava razvoj inteligencije, pa imas po razlicitim uzrastima, i za razvoj emocionalne i kreativne inteligencije. Naslov zvuci ozbiljno i preambiciozno^_^ali u sustini su sarene, vesele i zabavne. Makar ova sto smo mi dobili.

 

 

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

leni,nema je ni u Gradskoj ni u Narodnoj,pitala sam.
Bro, moze link?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovo bas zvuci zanimljivo. Jel znate mozda gde se Klett prodaje, jel ih ima u Vulkan / Laguna ili negde trece?

Ja sam S uzela prema ovoj temi Mracac, Prica o kolutu sira, Elmer-a, Zbunjeni puz... Elmer nam je predugacak, nema strpljenja. Ali Mracac smo procitali dva puta za isto vece, Prica o kolutu sira sledece vece, i sad povremeno joj dajem jednu po jednu. A cena 6 knjiga me izaslo 660 din :) neke su 50, neke 120. 

Takodje sam uzela Mala bela sova i ceo taj komplet, ali to nam nije jos interesantno. Imam ceo spisak knjiga koje zelim da im  uzmem, nadam se da ce one voleti knjige kao i ja, izmedju ostalog stoji i neka sa nalepnicama (taman taj Klett ako nadjem). 

broccoli voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bas voli Elmera:)

LadyN, ne vidim koliko imate godina, ali ja mom skracujem price, prilagodjavam strpljenju, pa kako sazreva prosirujem i dodajem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

2 napunili prosle nedelje. Ali je strpljiva devojcica, pa nekako imam veca ocekivanja. Videcemo. Meni se dopada bas Elmer, uzela sam dva da vidimo hoce joj se dopasti. A trebace nam nesto da joj drzi paznju kad se pokvari vreme, pa ne mozemo napolje...

broccoli voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovo bas zvuci zanimljivo. Jel znate mozda gde se Klett prodaje, jel ih ima u Vulkan / Laguna ili negde trece?

Ja sam S uzela prema ovoj temi Mracac, Prica o kolutu sira, Elmer-a, Zbunjeni puz... Elmer nam je predugacak, nema strpljenja. Ali Mracac smo procitali dva puta za isto vece, Prica o kolutu sira sledece vece, i sad povremeno joj dajem jednu po jednu. A cena 6 knjiga me izaslo 660 din :) neke su 50, neke 120. 

Takodje sam uzela Mala bela sova i ceo taj komplet, ali to nam nije jos interesantno. Imam ceo spisak knjiga koje zelim da im  uzmem, nadam se da ce one voleti knjige kao i ja, izmedju ostalog stoji i neka sa nalepnicama (taman taj Klett ako nadjem). 

Gvirnuh na ovu temu,jer sam po struci prosvetar,ne mogu da odolim,a i u studentskim danima sam radila u knjizari.Klett,kao i ostale izdavace cete najvise naci u knjizari "Studentski trg",Studentski trg 6,to je okretnica 31,i svih trolejbusa,iza Narodnog muzeja,iza pozorista,kako vam lakse.Nadam se da sam pomogla...Vulkan ih takodje ima,mislim,a Laguna,nisam sigurna.."Studentski trg" znam da uvek saradjuje i ako nisu u prevelikoj guzvi,narucice knjigu od izdavaca,ako ste siguran kupac...mada,u ovo vreme,do 15.septembra nista,dok im ne prodje guzva oko udzbenika i skolaraca...

broccoli voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u NS sam, ali hvala :) Potrazicu po centru, vikacu ako zapnem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Salju i na kucnu adresu,ako Vam znaci..;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

2 napunili prosle nedelje. Ali je strpljiva devojcica, pa nekako imam veca ocekivanja. Videcemo. Meni se dopada bas Elmer, uzela sam dva da vidimo hoce joj se dopasti. A trebace nam nesto da joj drzi paznju kad se pokvari vreme, pa ne mozemo napolje...

Bravo za pametnicu:)

Elmer se igra zmurke mislim da moze da prodje za taj uzrast;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baš i ja htedoh da predložim Elemer igra žmurke,eventualno originalni Elmer.Rodjak Vilbur,Na štulama i Vetar su malo duže,nemaju oni pažnju još za njih .
MOje obe devojke su volele Veoma lenju bubamaru ,malo teksta,dosta životinja(i onomatopeje od nas matorih),efektan kraj-sećam se da su bile baš male kada im je bubamara bila interesantna.

Juče sam uzela Grozona jer sam bila u knjižari Kreativnog centra (koja mi je retko usput) i da je 3 strane kraća bila bi joj super,za sad pri kraju kaže da neće više (2 god. i 3 meseca)

Ja uglavnom naručujem preko Delfi-ja-imaju popust na knjige,pride 10 % na tri i više a poštarina je besplatna preko 2ooo din (Kod Kletta je poštarina besplatna preko 1ooo din)

I mi imamo Klett-a za uzrast 2-3 god,mada me je na prvu loptu naslov odbio ali po preporuci drugarice smo ih uzeli.Mojoj sam dala sa 2 god. i 2 meseca i tad su joj taman legle (zelena i žuta,narandžasta onako).Super je što su nalepnice napravljene da mogu sami tako mali da ih odlepe. Drugarica je njenim kupila za uzrast 3-4 god. sa skoro pune 4 i deci su bile pomalo dosadne,u smislu da su ih prerasli.

broccoli i LadyN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Preporučujem knjižice iz serije o Piksiju i Kaći. 

Evo linka. 

http://vulkancic.vulkani.rs/g/d803df6e-fc68-4c6f-9c06-9c5d93d5597f/Piksi-i-drustvance.aspx#.V7jJPph96M8 

Uzela sam par jer me je privukla cena i mali format, ali smo toliko oduševljeni da planiram da ih skupim sve. 

Ove minijaturne knjižice pokrivaju veliki broj tema, mnoga zanimanja i pojave opisani su iz dečje perspektive. Nama su se pokazale kao vrlo informativne, pošto je mom mališanu jako teško da proširi interesovanja i fokus skrene sa trenutno mu omiljenih vozića. A eto, danas je igrao fudbal kao Kaća. :) 

LadyN, broccoli i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo Moj veliki prijatelj Vasilije iz ove serije:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da,starijoj (7 god i 3 mes.) uzela Gde je Gile,u knjižari je 31o din.Super je,nije prekomplikovana -i ja uspevam da nadjem Gileta što inače nemam živaca :)(tek kasnije sam na sajtu videla da je preporučeni uzrast od 8 god).Prosto mi žao što se nisam setila da uzmem par komada da imam u šteku sad kad počne prvi razred i krenu rodjendani,mislim da bi bilo skroz simpatično za poklon za taj uzrast

broccoli voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.